NSF støtter NIF i WADA-saken

I går, 21. september, gikk Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité ut med en pressemelding der de gjør det klart at de verken støtter «WADAs vedtak eller oppmykningen av WADAs opprinnelige vilkår for RUSADAs gjeninntreden som nasjonalt russisk antidopingbyrå».

Norges Styrkeløftforbund støtter selvfølgelig Norges Idrettsforbund fullt ut i denne saken.

Hele pressemeldingen fra NIF kan leses her:
https://www.idrettsforbundet.no/Nyhet/nif-er-uenig-med-wada2/

Denne helgen: 2018 Nordisk Mesterskap Ungdom og Junior

Fredag starter 2018 Nordisk Mesterskap for ungdom og junior. Årets stevne går i Akureyri på Island, og Norge har med 32 løftere.

Styrkeløft utstyrsfritt:

Herrer ungdom (løfter fredag fra 1630 norsk tid)

-74 Simen Johnson Myrvold
-120 Bjørn Andre S. Westbye

Herrer junior (løfter fredag fra 1630 norsk tid)

-74 Germe Wimpaye
-83 Chido Nnoli
-83 Sindre Mobraaten
-93 Joel Immanuel Vikesland
-105 Sondre Engkvist
-105 Aksel Stavheim
-120 Erik Røen

Damer ungdom (løfter fredag fra 1100 norsk tid)

-52 Selma Matilde Ramberg
-63 Nikita Alslie
-84 Sofie Horne

Damer junior (løfter fredag fra 1100 norsk tid)

-52 Camilla Vik Nygård
-57 Elisabeth Sletten
-63 Katrine Sundal Haune
-63 Solveig Rongevær
-72 Sandra Persson
-72 Isabell Adolfsen
-84 Karoline Tanche-Larsen
-84 Seline Solstad Halleland

Styrkeløft utstyr:

Menn junior (løfter lørdag fra 1200 norsk tid)

-83 Alexander Lancaster
-93 Ole Henrik Sandbo
-120 Christopher Nygård

Kvinner junior (løfter lørdag fra 1200 norsk tid)

-72 Julie Antonsen Oseth
-84 Linda Zahl Pedersen

Benkpress utstyrsfritt:

Herrer junior (løfter lørdag fra 1630 norsk tid)

-83 Jacob Florelius
-83 Henrik Staal
-93 Isak Sandbak Berge
-93 Per Jørgen Gundersen

Damer junior (løfter lørdag fra 1630 norsk tid)

-63 Stella Eide-Olsen
-72 Maren Småbakk Arnesen
-72 Sarah Nilsen Evensen

Tidsskjema HER | Lenke til stream vil publiseres HER | Oppdateringer på NSFs Facebook-side HER

Denne uken: 2018 Western European Championship

Fredag 14. september starter årets 2018 Western European Championship. I år arrangeres stevnet på Hamar av Brumunddal Atletklubb, og derfor har Norge rekordmange deltakere med. Hele 33 norske løftere skal i aksjon i løpet av stevnets tre dager!

Kvinner utstyrsfritt

-57 Ingri Thingstad Storstad (løfter fredag fra 0900)
-63 Signe Belden (løfter fredag fra 0900)
-63 Monica Rasmussen (Team 2) (løfter fredag fra 0900)
-72 Stine Liverød (løfter fredag fra 1900)
-72 Marte Elverum (løfter fredag fra 1900)
-72 Marte Kjenner (Team 2) (løfter fredag fra 1900)
-72 Malene Joensen (Team 2) (løfter fredag fra 1900)
-84 Heidi Hille Arnesen (løfter fredag fra 1900)
-84 Isabel Carina Nakken Cloin (løfter fredag fra 1900)
-84 Karen Tvedt (Team 2) (løfter fredag fra 1900)
-84 Julie B. Johansen (Team 2) (løfter fredag fra 1900)

Kvinner utstyr

-57 Hilde Mikkelsen Haugen (løfter lørdag fra 1500)
-57 Karen Hesthammer (løfter lørdag fra 1500)
-57 Norunn Nielsen Holmvik (Team 2) (løfter lørdag fra 1500)
-63 Jenny Marie Johansen (løfter søndag fra 1000)
-63 Ingvild Hansen (Team 2) (løfter søndag fra 1000)
-84 Anna S. Heranger (løfter søndag fra 1000)
-84 Linda Kristensen (løfter søndag fra 1000)
84+ Lene Thorén (Team 2) (løfter søndag fra 1000)

Menn utstyrsfritt

-93 Erik Elvsvingen (løfter fredag fra 1400)
-93 Andre Midtby (løfter fredag fra 1400)
-93 Helge Hansen (Team 2) (løfter fredag fra 1400)
-105 Even Bless Liland (løfter lørdag fra 1000)
-105 Truls Moe (løfter lørdag fra 1000)
-105 Øystein Furnes (Team 2) (løfter lørdag fra 1000)
-105 Geir Øyvind Thorsen (Team 2) (løfter lørdag fra 1000)
-120 Carl Petter Sommerseth (løfter lørdag fra 1000)

Menn utstyr

-93 Sturla Mæland Abrahamsen (løfter lørdag fra 1500)
-93 Nikolai Slettnes (løfter lørdag fra 1500)
-105 Asgeir Hoel (løfter søndag fra 1430)
-105 Kristoffer Eikeland (løfter søndag fra 1430)
-105 Jon Ramstad (Team 2) (løfter søndag fra 1430)
-105 Erik Fredriksen (Team 2) (løfter søndag fra 1430)

Tidsskjema HER | Stream og resultater HER | Oppdateringer på NSFs Facebook-side HER og Instagram HER

Denne uken: 2018 VM Styrkeløft Utstyr Ungdom og Junior

Mandag 3. september starter årets 2018 VM Styrkeløft Utstyr for ungdom og junior. Arrangementet går i Potchefstroom, Sør-Afrika, og Norge stiller med syv løftere.

Junior
-63 Lena Sjøl (løfter onsdag fra 1400)
-63 Frida Aung (løfter onsdag fra 1400)
-72 Ruth Sandbak Berge (løfter torsdag fra 1000)
-72 Natalie Bjaanes (løfter torsdag fra 1000)
-84 Stine Hamre (løfter fredag fra 1000)
-93 Henrik Hagen (løfger torsdag fra 1500)
-120 Julian Sagøy (løfter lørdag fra 1000)

Tidsskjema HER | Stream og resultater HER | Oppdateringer på NSFs Facebook-side HER

Puljeoppsett 2018 NM Styrkeløft Utstyrsfritt Åpen

Bekreftet puljeoppsett for 2018 NM Styrkeløft Utstyrsfritt Åpen.

Fredag 5. oktober 2018

Klasse Innveiing Start
Damer til og med -57, herrer til og med -74 0715 0915
Damer -63 1130 1330
Damer -72 1445 1645

Lørdag 6. oktober 2018

Klasse Innveiing Start
Damer -84 og 84+ 0715 0915
Herrer -83 1030 1230
Herrer -93 1345 1545

Søndag 7. oktober 2018

Klasse Innveiing Start
Herrer -105 0800 1000
Herrer -120 og 120+ 1215 1415