NM benkpress utstyrsfritt



Fakta

Arrangør Drammen SI
Dato 25.03.2023
Stevnetype NM benkpress utstyrsfritt
Sted Drammen
Stevneleder Heidi Ottesen Solberg
Sekretær
Antall deltakere 165
Antall resultat 162

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-63Hannah Marie Borgen Vojacek*Sande KK61.756065656050.65
2.-63Alexandra Hvile*IL Kraftsport61.8947.55052.552.544.26
3.-63Isa Marcela Havnen*Drammen SI57.794547.5505044.04
1.-69Maja Louise Dybing Olsen*IL Kraftsport68.257072.5757560.1
2.-69Elin Monsen*SPUVI65.67657072.56553.06
3.-69Tilla Sofie Arvidsson*Drammen SI63.5537.540454033.22
1.-84Ane Mjølhus*Ganddal AK77.3647.55557.55542
Junior 19-23 damer
1.-57Selma Karoline Matilde Ramberg*Oslo SK56.109097.5102.5102.592.22
2.-57Kaia Svensen*KK-6755.3262.567.5707063.65
3.-57Frida Smelhus Sveen*Askim SK56.5662.562.5707062.6
1.-63Liz Tobiassen*Raet Styrkeløftklubb60.9167.572.572.572.561.7
1.-69Martine Svinnset Pedersen*Tromsø Atletklubb67.57859092.59072.45
2.-69Yasmina Juliette Havnen*Drammen SI68.37808587.58568.06
3.-69Ingrid Saua Midtgård*Stavanger SK67.2672.577.58077.562.52
1.84+Malin Daltorp*Høland IUL100.8990951009568.52
Åpen damer
1.-47Sakar Hamawandi*OPIL46.687577.577.577.582.78
1.-57Ruth Kari Hole*SPUVI56.7967.572.58072.564.65
2.-57Marthe Farstad*Fræna AK55.6757.562.5656558.82
1.-63Elise Rosenborg*IL Kraftsport61.61102.5105107.510588.75
2.-63Elin Kolding*Askim SK61.97859510010084.24
3.-63Sunniva Nordskog*Odin SK62.6995100102.510083.68
4.-63Anna Nafisa Hjelle Skjenken*Odin SK61.399597.510097.582.59
1.-69Sarah Nilsen Evensen*Askim SK68.559510010010079.97
2.-69Hanna Holmeide*Christiania AK69.0092.597.510097.577.75
1.-76Maria Letnes*KK-6774.3411011512012092.88
2.-76Anita Camilla Bratland*Odin SK75.83107.511512011588.4
3.-76Jannicke Ferger*Oslo SK75.1090951009573.27
4.-76Sara Kristoffersen*Askim SK72.48808587.58566.41
5.-76Marion Boge Skaar*Odin SK75.887580858061.48
6.-76Viel Bjørnsdatter Halland*IL Kraftsport73.607075807558.26
7.-76Maren Boye Johnsen *Drammen SI74.4967.572.5757558.01
1.-84Camilla Hatlem*Odin SK77.7710010511010580.05
2.-84Heidi Hille Arnesen*IL Kraftsport84.0087.592.59592.569.01
1.84+Hildeborg J. Hugdal*Sauda IL121.34130135.5140135.596.12
2.84+Therese Dahl-Stamnes*Sandnes AK110.5582.58587.587.562.49
3.84+Kine Olofsson Syversen*Trøndertun SK104.177580858057.48
Veteran 40-49 damer
1.-57Lene Alexandra Øien*Askim SK56.8267.57072.57062.39
2.-57Solveig Mehlum Teppen*Frogner AK56.116572.572.56558.47
3.-57Inga Werner Isaksen*Sande KK56.93606062.562.555.63
4.-57Therese Opsahl*Askim SK56.1652.557.5606053.94
1.-63Frida Birgitte Espenes*Atlas SK60.87808082.582.570.24
1.-69Eilen Pollen*Moss SIK68.0895100102.510080.22
2.-69Victoria Cederstrøm*Sandnes AK67.4077.58587.58568.51
3.-69Angela Fonseca Bustos*OPIL68.337075808064.07
1.-76Gro Helen Kaldhussæter*Fræna AK72.5262.562.567.567.552.73
1.-84Karen Tvedt*Bergen SK77.7592.597.510097.574.34
2.-84Hilde O. Dretvik*Røros SK84.008587.5909067.15
3.-84Eigunn Stav Sætre*Kristiansund KK83.938082.58582.561.56
4.-84Lene Berven*Sande KK82.785557.56057.543.06
1.84+Jeanette-Rene Viklund*Askim SK91.5187.592.59592.567.75
Veteran 50-59 damer
1.-57Anita Traasdahl *Askim SK55.6072.575807567.94
2.-57Jane Kvelland Berntsen*Askim SK56.826567.5707062.39
1.-63Ann Kristin Olsen*Halden SI58.2072.58082.58070.12
2.-63Hege Velten*OPIL62.0357.56062.56050.51
3.-63Siri Bech-Hanssen*Raet Styrkeløftklubb61.475052.55552.544.44
1.-69Gro-Berit Stavheim*Sjøholt AK68.2667.57072.572.558.09
1.-76Heidi Sighovd*Frogner AK74.3867.57072.57054.17
1.-84Hege Braathen*Frogner AK83.666567.57067.550.41
Veteran 60-69 damer
1.-69Kirsti Løken*Askim SK68.596065686551.97
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Tarjei Grønås*IL Kraftsport58.50100106107.5107.565.17
1.-74Håvard Haugland*SPUVI73.50102.5110117.511058.87
2.-74Sacarias Stavheim *Sjøholt AK72.709510010010053.84
3.-74Sebastian Gutvik Pedersen*Lenja AK73.608092.510010053.48
4.-74Oliver Omtvedt Aas*Askim SK73.6092.597.5102.597.552.15
5.-74William Pollen*Moss SIK73.20808587.587.546.93
1.-83Theodor Alexander Olderøy Tvete*Lenja AK81.60147.515315515578.54
2.-83Vegard Magnus Thorsen*SPUVI79.708080858543.6
1.-93Giuseppe Elias Comi*Lenja AK84.90115122.513013064.55
2.-93Olver Berglund Tollefsen*Drammen SI92.7082.587.5909042.77
1.-105Simon Sivertsen*Askim SK103.90157.516516516574.24
Junior 19-23 herrer
1.-59Gaute Lynghamar Ronæs*Drammen SI59.00112.511812012072.41
1.-66Daniel Nguyen*Kristiansand AK61.40107.5112.5112.5107.563.45
2.-66Terje Akim Tranås Iversen*Drammen SI60.7090951009556.43
1.-74Kjetil Monsen Sødal*Oslo SK71.30132.514014514076.16
1.-83Fredrik Braathen*IL Kraftsport80.90150160167.516081.43
2.-83Simen Lauvvik*Hommersåk AK81.0012513514014071.21
3.-83Sebastian Holter*Nittedal AGK82.0013014014514070.76
4.-83Mathias Borgen Vojacek*Sande KK82.90127.5132.5132.5127.564.08
5.-83Johan Lund*Høland IUL82.30115122.5-11558.02
1.-93Simen Johnson Myrvold*Askim SK85.70180190203.5203.5100.56
2.-93Kasper Høiland Andersen*Ganddal AK91.90140147.5152.5152.572.78
3.-93Joakim Eriksson Aas*Nes SIL90.9015015515515071.97
4.-93Herman Lied Meyer*Askim SK91.2014014515015071.85
5.-93Johannes Haugan Lyngedal*OPIL91.9014014515014569.2
1.-105Trym Greibrok*SPUVI98.3018019019018083.14
2.-105Bjørn Olav Tjørstad Lilleaas*Odin SK93.6013514014514066.21
1.-120Kristian Eek Haugen*Nes SIL117.00192.520521421491.28
1.120+Erolin Plana*Ganddal AK125.50140147.5147.514057.96
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil Myrvang*Tambarskjelvar IL57.80157.5162.5166.5166.5101.63
1.-74Vincent Eduard Arnaud Breton*Halden SI72.3014014515014578.29
2.-74Mark Gerhard Tolentino*Odin SK73.80135140147.513572.1
3.-74Kai-Remi Berge*IL Kraftsport73.5012513013513069.58
4.-74Daniel Refsnes*Askim SK73.8012012512512566.76
1.-83Edvard Heimen*Fræna AK82.80162.5172.5187.5172.586.75
2.-83Aksel Stavheim*Sjøholt AK82.70152.5160162.5162.581.77
3.-83Ove Henning Lorentzen*SPUVI81.30160167.5167.516081.23
4.-83Anders Netland*Bergen SK81.6016017017516081.07
1.-93Kim Beck-Gundersen*Skien Atletklubb90.00190202.5211211101.74
2.-93Even Bless Liland*Odin SK92.60160170-17080.83
3.-93Hans Jørgen Fjeld*Askim SK87.90157.5162.5167.5162.579.28
4.-93Thomas Waal*Skien Atletklubb92.50150162.5162.515071.35
1.-105Christer Stenberg*Askim SK100.60200210215.521095.93
2.-105Torben H. Strømsvik*Oslo SK105.0020020520520089.55
3.-105Ralf A. Male*Fræna AK104.80192.5197.5200197.588.51
4.-105Tom Atle Jermstad*Bergen SK101.20155165172.5172.578.58
5.-105Martin Glimdal Norseth*SPUVI95.80160170197.517079.5
6.-105Simen Bjerkreim*Hommersåk AK100.20137.514515015068.65
7.-105Truls Mostad*Skien Atletklubb100.60130137.5142.5142.565.1
1.-120Per Marius Hole*SPUVI119.50205218.5-218.592.35
2.-120Erik Tufta Bueide*Brumunddal AK119.50175182.5190182.577.13
3.-120Tore Ådland*Karmøy Styrkeløftklubb118.5016517017517574.23
4.-120Magnus Refsnes*Askim SK115.10155157.5157.515566.59
5.-120Andre Hoffmann*Nes SIL119.10150157.5157.515063.49
--120Halvor Lid*Skien Atletklubb117.50190190-00
1.120+Roger Andrè Sellevoll*Odin SK156.30200207.521021079.92
2.120+Sebastian Strand*Christiania AK177.9019020521020574.78
-120+Benjamin Larsen*Moss SIK126.90195197.520000
Veteran 40-49 herrer
1.-59Ben-Stian Håland*Ganddal AK58.7095100106.5106.564.45
1.-74Remi Lilleskare*Odin SK71.80132.5137.5142.5137.574.52
1.-83Dag R.Ørsvik Øye*Kristiansund KK82.70155160164.5164.582.78
2.-83Robin Bjarne Henriksen*Halden SI82.60140147.5152.5147.574.27
1.-93Helge Hansen*Raet Styrkeløftklubb92.0015516517016578.7
2.-93Erik Marius Egerdahl*Sande KK90.10140145147.5147.571.08
1.-105Øystein Aas*Askim SK102.30180187.5190187.584.98
1.-120Eirik Jørgensen*Fræna AK118.40180187.5192.5192.581.68
2.-120Jarle Adolfsen*Høland IUL119.8015015516015565.44
Veteran 50-59 herrer
1.-66Terje Myrvold*Askim SK65.908595101.59553.93
1.-74Hans-Erik Øverland*Atlas SK72.20115120122.512064.84
1.-83Kenneth Bjørge*Odin SK82.90110115117.5117.559.06
2.-83Vebjørn Brastad*Frogner AK82.70102.510511010552.84
1.-93Ronny Ivan Hegge*Lenja AK90.2014515015515072.25
2.-93Geir Ottar Olsen*Halden SI83.5011012012512562.59
3.-93Ingar Svingen*Brumunddal AK91.3011512012512559.85
4.-93Nils Magne Grude*Ganddal AK86.20107.5112.5120112.555.43
1.-105Alf Granvang*Brumunddal AK103.7016517518017578.81
2.-105Jan Helge Høvset*Bergen SK103.30155162.5165162.573.32
3.-105Ole Magnus Gade Wilhelmsen*Sande KK104.7015516016516071.74
4.-105Kristian Ringhagen*Sauda IL102.40125132.513513561.16
5.-105Tommy Herheim*Moss SIK94.70125132.5132.512558.78
1.-120Hans Øynes*Raet Styrkeløftklubb114.50170180182.518077.5
2.-120Roald Kollåsen*Raet Styrkeløftklubb118.40165170182.517072.14
3.-120Torgeir Skoge*Odin SK110.59140147.5157.5147.564.5
1.120+Kjell Furesund*Fræna AK132.50180187.5192.5187.575.92
2.120+Riad Sollien*Frogner AK140.20162.5172.5175172.568.32
3.120+Runar Saxegård*Lenja AK121.80160162.5172.5162.568.12
Veteran 60-69 herrer
1.-66Helge Klungland*Orkanger IF65.66959510010056.88
2.-66Tor Østhagen*Christiania AK65.008590909051.48
3.-66Birger Sundstøl*Kristiansand AK64.716065707040.14
1.-83Morten Engnes*Sande KK82.6511011512012060.41
2.-83Tormod Andersen*Lenja AK81.6170--7035.47
1.-93Børre Borgersen*Skien Atletklubb92.91147.5152.516116176.42
2.-93Rune Larsen *Sande KK92.1213514014013564.35
1.-105Tor Granvang*Brumunddal AK101.7015016016516072.72
2.-105Roger Eriksen*Brumunddal AK104.10142.5147.5150147.566.31
3.-105Knut Bakken*Nes SIL99.70140147.5147.514064.23
4.-105Tore Dag Lid*Skien Atletklubb98.3011512012011553.12
5.-105Freddy Jensen*Moss SIK102.3087.592.59592.541.92
1.-120Per Øivind Fjeld*Askim SK117.50170180187.5187.579.82
1.120+John Akse*Bergen SK121.8012012013013054.5
Veteran +70 herrer
1.-66Svein Zakariassen*Lenja AK65.008087.5919152.05
1.-74Terje Wang*Frogner AK73.448085908545.51
1.-83Kjell Arne Bøe*SKA-Fræna81.8512013013013065.77
1.-93Tor Monsen*SPUVI85.139010010510049.58
1.-105Stevan Rokic*Moss SIK103.6011011512011551.82
--120Kjell Andersen*Raet Styrkeløftklubb114.6013013013000

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Ben-Stian HålandVeteran 40-4959Benkpress enkeltløft utstyrsfritt106.5kg
Børre BorgersenVeteran 60-6993Benkpress enkeltløft utstyrsfritt161kg
Dag R.Ørsvik ØyeVeteran 40-4983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt164.5kg
Eilen PollenVeteran 40-4969Benkpress enkeltløft utstyrsfritt100kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft utstyrsfritt166.5kg
Gaute Lynghamar RonæsJunior 19-2359Benkpress enkeltløft utstyrsfritt118kg
Gaute Lynghamar RonæsJunior 19-2359Benkpress enkeltløft utstyrsfritt120kg
Helge KlunglandVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt100kg
Helge KlunglandVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt95kg
Hildeborg J. HugdalVeteran 40-4984+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt130kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt135.5kg
Hildeborg J. HugdalVeteran 40-4984+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt135.5kg
Kim Beck-GundersenÅpen93Benkpress enkeltløft utstyrsfritt211kg
Kjell Arne BøeVeteran +7083Benkpress enkeltløft utstyrsfritt120kg
Kjell Arne BøeVeteran +7083Benkpress enkeltløft utstyrsfritt130kg
Kristian Eek HaugenJunior 19-23120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt214kg
Per Marius HoleÅpen120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt218.5kg
Per Øivind FjeldVeteran 60-69120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt170kg
Per Øivind FjeldVeteran 60-69120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt180kg
Per Øivind FjeldVeteran 60-69120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt187.5kg
Simen Johnson MyrvoldJunior 19-2393Benkpress enkeltløft utstyrsfritt203.5kg
Simon SivertsenUngdom 14-18105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt165kg
Svein ZakariassenVeteran +7066Benkpress enkeltløft utstyrsfritt91kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft utstyrsfritt106kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft utstyrsfritt107.5kg
Theodor Alexander Olderøy TveteUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft utstyrsfritt153kg
Theodor Alexander Olderøy TveteUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft utstyrsfritt155kg
NM Lag benkpress
Utstyrsfritt 2023
1. Askim SK 365.71
Simen Johnson Myrvold 100.56
Christer Stenberg 95.93
Øystein Aas 84.98
Elin Kolding 84.24
________________________________________
2. SPUVI 336.22
Per Marius Hole 92.35
Trym Greibrok 83.14
Ove Henning Lorentzen 81.23
Martin Glimdal Norseth 79.50
________________________________________
3. Odin SK 335.50
Anita Camilla Bratland 88.40
Sunniva Nordskog 83.68
Anna Nafisa Hjelle Skjenken 82.59
Even Bless Liland 80.83


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer769I/2Kristin Thorvaldsen
1Sidedommer200FVidar Tangen
1Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
1Teknisk kontrollør917FKim Eikefet
2Hoveddommer879I/2Marthe Stavik Aas
2Sidedommer769I/2Kristin Thorvaldsen
2Sidedommer917FKim Eikefet
2Teknisk kontrollør200FVidar Tangen
3Hoveddommer809FAudhild Mathiesen
3Sidedommer808FLene Einarsen
3Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
3Teknisk kontrollør887FHans Andreas Kaasa
4Hoveddommer917FKim Eikefet
4Sidedommer769I/2Kristin Thorvaldsen
4Sidedommer809FAudhild Mathiesen
4Teknisk kontrollør879I/2Marthe Stavik Aas
5Hoveddommer769I/2Kristin Thorvaldsen
5Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
5Sidedommer917FKim Eikefet
5Teknisk kontrollør809FAudhild Mathiesen
6Hoveddommer232I/2Jan Sjøl
6Sidedommer887FHans Andreas Kaasa
6Sidedommer227I/2Egil Kroknes
6Teknisk kontrollør455I/1Bjørn Astad
6Stevneleder682I/2Anita Stavik
7Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
7Sidedommer232I/2Jan Sjøl
7Sidedommer455I/1Bjørn Astad
7Teknisk kontrollør887FHans Andreas Kaasa
7Stevneleder682I/2Anita Stavik
8Hoveddommer583FMarius Arnesen
8Sidedommer138FLeif Sydengen
8Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
8Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
8Stevneleder682I/2Anita Stavik
9Hoveddommer138FLeif Sydengen
9Sidedommer583FMarius Arnesen
9Sidedommer227I/2Egil Kroknes
9Teknisk kontrollør555FJørn Ove Pedersen
9Stevneleder682I/2Anita Stavik
10Hoveddommer200FVidar Tangen
10Sidedommer455I/1Bjørn Astad
10Sidedommer887FHans Andreas Kaasa
10Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
10Stevneleder682I/2Anita Stavik
11Hoveddommer455I/1Bjørn Astad
11Sidedommer232I/2Jan Sjøl
11Sidedommer200FVidar Tangen
11Teknisk kontrollør887FHans Andreas Kaasa
11Stevneleder682I/2Anita Stavik