NM styrkeløft utstyr



Fakta

Arrangør KK-67,
Dato 17.06.2023
Stevnetype NM styrkeløft utstyr
Sted Stjørdal
Stevneleder Per Fjeld
Sekretær Marius Arhaug
Antall deltakere 38
Antall resultat 37

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Åpen damer
1.-57Marthe FarstadFræna AK53.30110115117.5657072.5110115120307.561.58
1.-63Marthe S. TjeltaSandnes AK62.90195205207.5130140146175187.5192.5538.597.31
2.-63Norunn Nielsen HolmvikSandnes AK61.45160167.517595102.5107.5157.5162.5167.5437.580.12
3.-63Emma Elise AasSande KK61.55160162.5167.58082.585175182.5187.543579.59
1.-69Jenny Marie JohansenAskim SK67.60215225230125130135195205216581100.94
2.-69Ingvild HansenAskim SK68.05197.5205207.5155162.5162.5195205210580100.42
3.-69Yasmina Juliette HavnenDrammen SI67.40195205210112.5117.512017018018551589.61
4.-69Marita Hårberg VaterholmSkogn IL66.50165172.5177.5110115120170180190482.584.56
5.-69Emilie PaulsenBrumunddal AK67.90192.5192.5202.5107.5107.5112.57072.5-38566.73
1.-76Marte ElverumKraftsportklubben Haugesund74.90237.5253255132.5140145235245254652107.7
2.-76Juliane SlettnesBrumunddal AK73.20230242.5253.5125132.5140180202.521058597.67
3.-76Sarah Nilsen ElvehøyAskim SK70.95167.5175180132.5137.514515516517549083.06
4.-76Marthe Stavik AasFræna AK75.6518019020095102.5107.5145157.5172.547578.1
5.-76Alexandra Voll SkroveSkogn IL73.80160180187.5809095160160180457.576.09
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport83.70242.525025514014514519520520558592.13
2.-84Maren Njøs KurdølSande KK81.75190197.5202.5127.5132.5135175187.5192.552583.47
1.84+Tuva LierhagenBrumunddal AK93.10200207.5215125135142.5175187.5200557.584.44
-84+Marte Bakkelund Olborg Oslo SK110.15187.5197.5205132.5135135---00
Åpen herrer
1.-74Yngve HopenOdin SK73.20250270-13514014526027028068585.49
2.-74Marius ArhaugKK-6773.95225235240195200200205215-65581.21
1.-83Kjell Egil Olborg BakkelundOslo SK78.70280300310210220230280295312.583599.54
2.-83Mazlum CoskunOslo SK82.75280292.5300212.5217.5217.527028528578090.23
3.-83Lars Engø MonsenKK-6782.85260270275200210220240260267.5757.587.57
4.-83Magnus Varpen LangleiteFræna AK81.35285285300210220220240257.5265752.587.93
5.-83Thomas PedersenAskim SK82.85255265275147.5152.5152.5215225237.566576.87
1.-93Ludvik MoenBrumunddal AK93.00320335346.5220230235250270287.5851.592.34
2.-93Sturla Mæland AbrahamsenSkien Atletklubb92.75310317.5322.5225230240265285300837.590.95
3.-93Kasper Høiland AndersenGanddal AK90.35275282.5287.5195200202.5250272.5272.5757.583.41
4.-93Jostein FiveltunKK-6788.10260275-160167.5170260275280722.580.66
5.-93Sigve ValentinsenSandnes AK85.30235250260175180185225232.524067576.73
6.-93Vetle ValentinsenSandnes AK92.40235245250180187.5195220227.5230672.573.18
1.-105Asgeir HoelFræna AK104.20380395402.5240252.5257.5322.5337.5347.5990101.55
2.-105Knut Einar SkårKK-67105.00335355372.5232.5242.5252.5300315322.5947.596.85
3.-105Jørgen JønvågSande KK103.70300310315205210215260270277.5802.582.5
4.-105Thomas Eikeseth GillundIL Kraftsport100.65270290300172.518018024025527074077.15
1.-120Christoffer NygårdRana KK118.15290290295192.520020528529530080077.78
2.-120Erik Tufta BueideBrumunddal AK119.1527027028019020021027529529574572.2
1.120+Åge BerntsenTrøndertun SK151.30280300-200220300250--75067.22

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Jenny Marie JohansenÅpen69Markløft216kg
Juliane SlettnesJunior 19-2376Knebøy242.5kg
Juliane SlettnesJunior 19-2376Sammenlagt585kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Benkpress205kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Benkpress210kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Benkpress215kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Knebøy300kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Knebøy310kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Markløft277.5kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Sammenlagt785kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Sammenlagt795kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18105Sammenlagt802.5kg
Knut Einar SkårJunior 19-23105Knebøy372.5kg
Knut Einar SkårJunior 19-23105Sammenlagt947.5kg
Ludvik MoenJunior 19-2393Knebøy346.5kg
Ludvik MoenÅpen93Knebøy346.5kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Benkpress195kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Benkpress200kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Benkpress enkeltløft200kg
Marte ElverumÅpen76Knebøy253kg
Marte ElverumÅpen76Markløft254kg
Marte ElverumÅpen76Sammenlagt643kg
Marte ElverumÅpen76Sammenlagt652kg
Marthe S. TjeltaÅpen63Benkpress146kg
Tuva LierhagenJunior 19-2384+Markløft200kg
Nordisk rekord
Marte Elverum
Knebøy 253 kg
Markløft 254 kg
Sammenlagt 643 kg og 652 kg

Nordisk rekord ungdom
Jørgen Jønvåg
Knebøy 300 kg og 310 kg
Sammenlagt 795 kg og 802,5 kg

Nordisk rekord junior
Juliane Slettnes
Knebøy 242,5 kg
Sammenlagt 585 kg

Ludvik Moen
Knebøy 346,5 kg

Knut Einar Skår
Knebøy 372,5 kg
Sammenlagt 947,5 kg



Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer200FVidar Tangen
1Sidedommer227I/2Egil Kroknes
1Sidedommer860FArve Rønnekleiv
1Teknisk kontrollør778FMads Robin Kåsmo
1Jury559I/1Per Øivind Fjeld
1Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
1Jury682I/1Anita Stavik
2Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
2Sidedommer200FVidar Tangen
2Sidedommer778FMads Robin Kåsmo
2Teknisk kontrollør860FArve Rønnekleiv
2Jury682I/1Anita Stavik
2Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
2Jury559I/1Per Øivind Fjeld
3Hoveddommer660FHilde O. Haavik
3Sidedommer682I/1Anita Stavik
3Sidedommer809FAudhild Mathiesen
3Teknisk kontrollør807FKaren Hesthammer
3Jury559I/1Per Øivind Fjeld
3Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
3Jury227I/2Egil Kroknes
4Hoveddommer682I/1Anita Stavik
4Sidedommer660FHilde O. Haavik
4Sidedommer807FKaren Hesthammer
4Teknisk kontrollør809FAudhild Mathiesen
4Jury227I/2Egil Kroknes
4Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
4Jury559I/1Per Øivind Fjeld