NM styrkeløft utstyr, ungdom, junior, veteran



Fakta

Arrangør Sandnes AK
Dato 26.11.2023
Stevnetype NM styrkeløft utstyr, ungdom, junior, veteran
Sted Sandnes
Stevneleder Sigve Valentinsen
Sekretær Therese Dahl-Stamnes
Antall deltakere 62
Antall resultat 60

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Karita Seldal ØsterhusSandnes AK51.45135135150606870.5120135.5141.5359.573.76Diplom
1.-57Tilla Sofie ArvidssonDrammen SI54.769595102.562.562.562.590100105262.551.63Diplom
1.-63Hannah Marie Borgen VojacekSande KK61.721401501607072.580125135140362.566.22Diplom
--63Madeleine Aaslund JenackKraftsportklubben Haugesund61.1412512512562.567.570127.5132.513500Diplom
1.-69Heidi Beathe Handeland LundKraftsportklubben Haugesund67.59130140150959510513014015040570.37Diplom
2.-69Alexandra HvileIL Kraftsport65.96110120120556065100112.5122.5307.554.12Diplom
1.-76Ingeborg BrynhildsvollBrumunddal AK74.65120132.51405562.57095112.512033054.59Diplom
2.-76Kaya Nathalie BråtenHalden SI71.25115120125758080110115122.531553.28Diplom
1.-84Vilde Beathe FriisenfeldtSandnes AK79.651902002059097.5102.5165175.5182.547376.03Diplom
2.-84Ane MjølhusGanddal AK76.3013514515077.577.582.5120130137.536559.78Diplom
Junior 19-23 damer
1.-57Kaia SvensenKK-6756.377582.587.5100113.5113.59097.5102.528555.01Diplom
1.-84Ida Grieg-FalkeidGanddal AK80.2315516517570707514014516041065.7Diplom
1.84+Tuva LierhagenBrumunddal AK99.18230242.5250.5135142.5150180195207.560890.23Diplom
Veteran 40-49 damer
1.-47Linda EngeskaugGanddal AK45.6795100105505557.511012012527561.6Diplom
1.-63Hege BergeSande KK61.85175182.5193102.5105109175182.5190.5484.588.4Diplom
2.-63Norunn Nielsen HolmvikSandnes AK61.53162.5170172.5100105108.5160167.517044681.62Diplom
1.-69Manuela Pischel-Bakker Lenja AK68.04170180.5183107.5110110170182.5188478.582.85Diplom
1.-84Hilde O. DretvikRøros SK83.74130135140808587.5160170175402.563.38Diplom
1.84+Torunn Schultz SkårSandnes AK104.38130137.5142.59095100130140147.5377.555.2Diplom
Veteran 50-59 damer
1.-57Ann Kristin OlsenHalden SI56.1610011511587.59597.5105120130342.566.27Diplom
1.-63Anita StavikAskim SK62.97155160165657072.5150155161.539070.43Diplom
1.-84Hege Berntsen SolbergIL Kraftsport81.05147.5147.5157.57577.580145155160392.562.63Diplom
Veteran 60-69 damer
1.-76Lene EinarsenIL Kraftsport72.62127.5137.514597.597.597.5115120122.536561.17Diplom
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Tarjei GrønåsIL Kraftsport58.83190206206150155.5155.5180206216577.584.27Diplom
1.-66Martin AasenTrøndertun SK65.22140155162.5758587.5160175187.543058.09Diplom
1.-74Ragnar KristoffersenSkogn IL71.50200210220107.5112.5117.5200220222.555570.35Diplom
2.-74Einar BjørnvikKK-6773.80210225.5232.597.5102.5107.5192.520021555568.9Diplom
1.-83Thomas EiternesSkogn IL81.64215220235125135140230247.5257.5602.570.25Diplom
--83Jonas PedersenGanddal AK78.45165170180112.5112.5112.518019520500Diplom
1.-93Benjamin BybergSandnes AK90.0720021022011512013017018019054059.56Diplom
2.-93Filip BrunSkogn IL87.0718019019010010511019020521550556.75Diplom
1.-105Isak NotlandKraftsportklubben Haugesund93.27210220235190197.5202.5210217.5222.564069.3Diplom
1.-120Jørgen JønvågSande KK105.77315330336.5207.5212.5215.5280292.5310.583885.37Diplom
2.-120Magnus Vatnamot HalvorsenSandnes AK105.22270290300140150160240252.526068069.44Diplom
Junior 19-23 herrer
1.-59Håkon Bakkemo RogstadKK-6758.41190200206122.5127.5135180190197.5513.575.35Diplom
1.-74Marius ArhaugKK-6773.73237.5250.5260185192.5200.5210235-68685.22Diplom
1.-83Lars Engø MonsenKK-6782.33290305312.5210217.5225.527028529082395.49Diplom
2.-83Joakim Robert CarreraKK-6778.85217.5227.5235150162.5172.5220232.5232.563075.02Diplom
1.-93Ludvik MoenBrumunddal AK92.63325342.5350.5230240250250275302.590398.13Diplom
2.-93Kasper Høiland AndersenGanddal AK90.76275285290192.5202.5207.5260280280772.584.86Diplom
3.-93Bastian Brekstad MorkFræna AK91.50255265275165165172.523024525567073.28Diplom
4.-93Fredrik BraathenIL Kraftsport84.49190205220195195195200220232.563572.58Diplom
5.-93Jørgen Fredheim JahrenIL Kraftsport90.23232.5242.5250145145150210220227.5627.569.15Diplom
6.-93Michael NielsenSande KK88.53220230230135140145210222.523059065.69Diplom
1.-105Knut Einar SkårKK-67104.7234036037624025526528030533096198.35Diplom
2.-105Sebastian Garheim EgeGanddal AK97.79250265275190190190265282.528575079.29Diplom
3.-105Thomas Eikeseth GillundIL Kraftsport102.64280295302.5175182.5187.523024526075077.47Diplom
4.-105Torbjørn NydalKK-67103.76280292.5300177.5187.5195240252.5257.5747.576.82Diplom
Veteran 40-49 herrer
1.-74Roy Oddmund VojacekSande KK72.94220235240127.5132.5132.5205222.5222.5577.572.24Diplom
1.-93Jørgen Schwarzenegger EideOdin SK88.37180202.5220140155162.5230230240622.569.38Diplom
1.-105Stian HalsenRana KK104.4519521022017518019021523024063064.55Diplom
2.-105Jan Erik BråtenHalden SI95.25190205207.5135140140190200210542.558.11Diplom
1.-120Morten A. MiddelthonSandnes AK108.16215225225150155160215225232.560060.52Diplom
1.120+Thorleif ThorsenKraftsportklubben Haugesund146.87265275275205220227.525026528575067.77Diplom
Veteran 50-59 herrer
1.-83Geir Ottar OlsenHalden SI81.99140165165110120-170200-48556.41Diplom
1.-93Ole Andreas ÅdnanesSandnes AK89.35240252.5260180190190220230235677.575.05Diplom
1.-120Frode RuiUlefoss AK119.77270290300185200210270301-80177.47Diplom
1.120+Åge BerntsenTrøndertun SK148.7228029030522022023020022024075067.53Diplom
2.120+Helge AarsrudMoss SIK155.53190207.522017017017519021021560053.39Diplom
Veteran 60-69 herrer
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.23240260260160180187.522023024067075.7Diplom
2.-93Sven Jøran HaugenIL Kraftsport89.8917518519012513013519020020051556.87Diplom
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK113.55150175-190207.5207.5150160175557.555.08Diplom

Rekorder (88)

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Einar BjørnvikUngdom 14-1874Knebøy225.5kg
Einar BjørnvikUngdom 14-1874Knebøy232.5kg
Frode RuiVeteran 50-59120Knebøy300kg
Frode RuiVeteran 50-59120Markløft301kg
Håkon Bakkemo RogstadJunior 19-2359Knebøy206kg
Hege BergeVeteran 40-4963Benkpress109kg
Hege BergeVeteran 40-4963Benkpress109kg
Hege BergeVeteran 40-4963Benkpress enkeltløft109kg
Hege BergeVeteran 40-4963Knebøy193kg
Heidi Beathe Handeland LundUngdom 14-1869Benkpress105kg
Heidi Beathe Handeland LundUngdom 14-1869Benkpress enkeltløft105kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18120Benkpress215.5kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18120Benkpress enkeltløft215.5kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18120Knebøy315kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18120Knebøy330kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18120Sammenlagt825.5kg
Jørgen JønvågUngdom 14-18120Sammenlagt838kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Benkpress68kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Knebøy135kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Knebøy150kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Markløft135.5kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Markløft141.5kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Sammenlagt338kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Sammenlagt353.5kg
Karita Seldal ØsterhusUngdom 14-1852Sammenlagt359.5kg
Knut Einar SkårJunior 19-23105Knebøy376kg
Knut Einar SkårJunior 19-23105Sammenlagt961kg
Lars Engø MonsenJunior 19-2383Benkpress225.5kg
Lars Engø MonsenJunior 19-2383Benkpress enkeltløft225.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Benkpress97.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Knebøy127.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Knebøy137.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Knebøy145kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Markløft115kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Markløft120kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Markløft122.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Sammenlagt357.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Sammenlagt362.5kg
Lene EinarsenVeteran 60-6976Sammenlagt365kg
Linda EngeskaugVeteran 40-4947Markløft120kg
Ludvik MoenÅpen93Knebøy350.5kg
Ludvik MoenJunior 19-2393Knebøy350.5kg
Ludvik MoenJunior 19-2393Sammenlagt903kg
Manuela Pischel-Bakker Veteran 40-4969Knebøy180.5kg
Manuela Pischel-Bakker Veteran 40-4969Knebøy183kg
Manuela Pischel-Bakker Veteran 40-4969Markløft188kg
Manuela Pischel-Bakker Veteran 40-4969Sammenlagt473kg
Manuela Pischel-Bakker Veteran 40-4969Sammenlagt478.5kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Benkpress200.5kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Benkpress enkeltløft200.5kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Knebøy250.5kg
Marius ArhaugJunior 19-2374Sammenlagt686kg
Norunn Nielsen HolmvikVeteran 40-4963Benkpress108.5kg
Tarjei GrønåsÅpen59Benkpress150kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Benkpress150kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Benkpress150kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Benkpress155.5kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Benkpress155.5kg
Tarjei GrønåsÅpen59Benkpress155.5kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Benkpress enkeltløft155.5kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft155.5kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Knebøy206kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Knebøy206kg
Tarjei GrønåsÅpen59Knebøy206kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Markløft206kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Markløft206kg
Tarjei GrønåsÅpen59Markløft206kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Markløft216kg
Tarjei GrønåsÅpen59Markløft216kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Markløft216kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Sammenlagt541.5kg
Tarjei GrønåsÅpen59Sammenlagt541.5kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Sammenlagt541.5kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Sammenlagt567.5kg
Tarjei GrønåsÅpen59Sammenlagt567.5kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Sammenlagt567.5kg
Tarjei GrønåsJunior 19-2359Sammenlagt577.5kg
Tarjei GrønåsUngdom 14-1859Sammenlagt577.5kg
Tarjei GrønåsÅpen59Sammenlagt577.5kg
Tuva LierhagenJunior 19-2384+Knebøy242.5kg
Tuva LierhagenJunior 19-2384+Knebøy250.5kg
Tuva LierhagenJunior 19-2384+Markløft207.5kg
Tuva LierhagenJunior 19-2384+Sammenlagt595.5kg
Tuva LierhagenJunior 19-2384+Sammenlagt608kg
Vilde Beathe FriisenfeldtUngdom 14-1884Knebøy200kg
Vilde Beathe FriisenfeldtUngdom 14-1884Markløft175.5kg
Vilde Beathe FriisenfeldtUngdom 14-1884Sammenlagt462.5kg
Vilde Beathe FriisenfeldtUngdom 14-1884Sammenlagt473kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer614I/2Hege Berge
1Sidedommer294FWilly Tjelle
1Sidedommer860FArve Rønnekleiv
1Teknisk kontrollør879I/2Marthe Stavik Aas
1Stevneleder1053FHelge Aarsrud
2Hoveddommer860FArve Rønnekleiv
2Sidedommer294FWilly Tjelle
2Sidedommer614I/2Hege Berge
2Teknisk kontrollør1031FEirin Herland
2Stevneleder1053FHelge Aarsrud
3Hoveddommer610I/2Alastair McColl
3Sidedommer294FWilly Tjelle
3Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
3Teknisk kontrollør860FArve Rønnekleiv
3Stevneleder1053FHelge Aarsrud
4Hoveddommer879I/2Marthe Stavik Aas
4Sidedommer610I/2Alastair McColl
4Sidedommer294FWilly Tjelle
4Teknisk kontrollør860FArve Rønnekleiv
4Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
5Hoveddommer610I/2Alastair McColl
5Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
5Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
5Teknisk kontrollør860FArve Rønnekleiv
5Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld