NM 2012



Fakta

Arrangør Brumunddal AK
Dato 01.06.2012
Stevnetype NM 2012
Sted Brumunddal
Stevneleder Morten Novum / Per Øyvind Fjeld
Sekretær Ove Johansen
Antall deltakere 83
Antall resultat 76

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-57Linda Kåda HøilandSandnes AK56.82155165170808587.5165175182.5430500.22
2.-57Layla BjergaSandnes AK55.34110117.512047.552.555120125127.5300356.28
1.-63Hege BergeSande KK62.31162.5170177.5107.5112.5115160167.5170455492.77
2.-63Marini JacobsenIL Kraftsport62.20140145150909597.5135140145380412.07
--63Tutta Kristine HanssenMoss SIK61.445065701461461465512512500
1.-72Veronica OpdalBodø Atletklubb71.0218518519095100105172.5180185475467.92
2.-72Linda KristensenSandnes AK70.47165180180110117.5120160175175457.5453.06
3.-72Tone IngebretsenSandnes AK69.80150160167.582.58585150155160410408.69
4.-72Tone Beddari BlackstadOslo SK71.39155160160758082.5147.5160165405397.55
5.-72Hilde O. DretvikRøros SK71.60145152.51609595100145150160397.5389.43
6.-72Sara D. GuddalAskim SK71.67152.516016087.592.592.5140147.5155395386.71
7.-72Anne Marie HvedingOslo SK70.33145150157.5859090135142.5147.5377.5374.33
8.-72Inger Hedvig BrynAskim SK66.90140150155707575135140145370380.06
9.-72Renate EvertsenGanddal AK66.41110120125808590120130130340351.12
--72Hilde NæssLørenskog AK71.9613013513575--125--00
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport82.41225235242.5135135137.5205215222.5595535.8
2.-84Heidi GundersenSandnessjøen SK81.84145152.5152.577.582.587.5142.5150160400361.52
3.-84Maria BirkeliHalden SI81.81132.513514087.587.592.5145152.5160387.5350.3
4.-84Kristine WalgermoKK-6778.1314515015577.582.585142.5150165385357.05
5.-84Kristin MichalsenKK-6776.19137.5145145859092.5130140145375353.03
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL129.48220230-182.5182.5182.5170177.5182.5595469.4
2.84+Linn Borgland JohansenBrumunddal AK112.42190190200100100105150160175470380.42
1.-66Kjetil SangoltOdin SK64.00150167.5167.5112.5117.5117.5155167.5177.5440354.51
2.-66Hans Erik FolkesethHalden SI64.97240240240135135-235235252.5135107.39
1.-74Kim-Raino RølvågSandnessjøen SK73.61257.5267.5272.5207.5212.5217.5245252.5257.5742.5536.09
2.-74Viggo TorgersenSPUVI72.73205212.5220147.5152.5155205212.5222.5590429.7
3.-74Espen MyrholtNidarø SK73.15205212.5217.5155160165200200212.5590427.93
4.-74Bjørn AstadOslo SK73.97230242.5242.5140145147.5190202.5212.5590424.51
5.-74Frode LarsenRana KK73.69195205212.5130135137.5195205212.5555400.43
1.-83Kjell Egil BakkelundBrumunddal AK82.81320330330227.5232.5237.5300312.5322.5880588.19
2.-83Håkon DanielsenØksfjord AK77.35200210215127.5135140215230245585408.21
3.-83Theo N. DretvikRøros SK82.32210220220150155160200210215575385.71
4.-83Fredrik Aasgaard*Oslo SK80.73185197.5210127.5132.5137.5210217.5232.5547.5371.64
5.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK78.89195207.5210140145145195212.5212.5530365.06
--83Stian BjørgeBrumunddal AK80.20265272.5277.5190190197.524524524500
1.-93Geir GregersenSande KK89.78285300307.5197.5197.5205250265275777.5496.98
2.-93Julian LysvandSteinkjer SK91.41245257.5267.5197.5202.5202.5280297.5306771488.35
3.-93André MidtbyBrumunddal AK89.22270277.5282.5185185192.5255270277.5752.5482.58
4.-93Erik FredriksenBrumunddal AK91.19270280285205205210240255262.5752.5477.24
5.-93Sverre DiesenSande KK91.38260270280230242.5242.5220240240720456.12
6.-93Helge SvilandSandnes AK92.03245245255200217.5217.5250280-695438.82
7.-93Raymond JenssenBodø Atletklubb90.67240240255185195200210222.5227.5682.5434.07
8.-93Roy Kjetil DanielsenSandnes AK87.72220230240150157.5165245255265660427.02
9.-93Petter Harila WesterbyOslo SK90.41227.5235240137.5142.5145262.5270277.5655417.17
10.-93Rune Torstensrud*Odin SK91.02212.5225-145155160250265270655415.79
11.-93Jon RamstadSPUVI90.85220232.5240180197.5197.5215225232.5645409.83
12.-93Thomas M. JacobsenOslo SK91.41215225227.5157.5162.5162.5215227.5240617.5391.12
13.-93Paal-Andrè Reinshol*IL Kraftsport92.92160175187.5120127.5135270282.5287.5605380.18
14.-93Ole Jørgen ØstensenKK-6790.49205205215160165165200210212.5585372.41
15.-93Sigve ValentinsenSandnes AK85.82285285295205210217.5---217.5142.42
1.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.43350350365.5240245250310322.5322.5922.5552.3
2.-105Jøren Skadsem EikelandGanddal AK104.46300300315202.5207.5212.5265280290817.5489.36
3.-105Tony Andre PettersenBrumunddal AK103.45295295-210215220242.5250255760456.53
4.-105Trond S. JohansenKK-67102.22272.5285285190197.5197.5270280297.5742.5448.02
5.-105Thomas PuzichaHalden SI102.99255262.5262.5200210215245250255727.5437.74
6.-105Jan Åge ØyIL Jotun103.82250260270210210220210225235715429
7.-105Rolf StenbergSande KK102.31247.5260260177.5185190250267.5267.5705425.26
8.-105Carl Petter Sommerseth*Nidarø SK103.97210217.5225170180180260272.5-677.5406.3
--105Arild BoknebergSandnes AK100.4227028028020020020025025025000
--105Jan Inge EspedalSandnes AK104.22285285-------00
1.-120Jørgen Andreas HansenOslo SK119.39355370375250257.5270280310343942.5542.5
2.-120Iakov DolgovKK-67118.12310317.5325242.5242.5250295305312.5880507.85
3.-120Per Ove SjølSande KK116.67290305320220220225290307.5-847.5490.62
4.-120Pål GuddalAskim SK119.03290305315260267.5272.5255267.5275847.5488.16
5.-120Knut Are KleppeSandnes AK112.00315330340200207.5212.5280290290827.5484.34
6.-120Harald Morten HaugMelhus IL113.72280292.5292.5210217.5220250250280760442.93
7.-120Lars KilvikOdin SK119.52245252.5252.5205215220270290300750431.63
8.-120Asgeir HoelSjøholt AK109.05270285285185185192.5270280287.5742.5438.15
9.-120Nicolai K. TitlestadSjøholt AK119.81287.5300310185185185215232.5240735422.7
10.-120Hans Øynes*Kristiansand AK113.43240255260180190195260280282.5730425.74
11.-120Frode E. HaugenBrumunddal AK114.20270280287.5175180180250255260722.5420.57
12.-120Halvard SeimIL Jotun119.38200260-140150160336342.5350702.5404.36
13.-120Martin S. VeeIL Jotun113.90210220-160170180300310-700407.82
14.-120Vegard LillelerMelhus IL111.06210220230200210220230250250670393.16
--120Trond Alm HenningsenKK-67116.53260265267.5190195202.523024525500
1.120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK161.95400425-315322.5330330355362.51117.5611.5
2.120+Hans Magne BårtvedtKK-67155.76375390402.53053103153353553551040572.42
3.120+Olaf DahlKK-67148.61360385400255262.5265330345355995551.23
4.120+Martin Borgland RønningOslo SK152.11375385-300300-305315320995549.44
5.120+Åge BerntsenMelhus IL147.37315325330215220225280300305850471.5
6.120+Bård Tore RogstadBrumunddal AK139.66282.5292.5300185185195292.5307.5307.5770430.43
7.120+Thorleif ThorsenHaugaland AK134.73235245250175180190255275280720404.78
-120+Andreas TillerKK-67142.8931531531524525026029030030000

Rekorder

Layla Bjerga Yngre veteran 57,0 Markløft 125,0
Layla Bjerga Yngre veteran 57,0 Markløft 127,5
Viggo Torgersen Yngre veteran 74,0 Markløft 212,5
Viggo Torgersen Yngre veteran 74,0 Markløft 222,5
Rolf Stenberg Eldre veteran 105,0 Markløft 267,5
Rolf Stenberg Eldre veteran 105,0 Sammenlagt 705 kg
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Knebøy 272,5
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Benkpress 212,5
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Benkpress-enkeltløft 212,5
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Markløft 257,5
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Sammenlagt 730,0
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Sammenlagt 737,5
Kim-Raino Rølvåg Åpen 74,0 Sammenlagt 742,5
Pål Guddal Yngre veteran 120,0 Benkpress 267,5
Julian Lysvand Åpen 93,0 Markløft 306,0
Julian Lysvand Junior 93,0 Markløft 297,5
Julian Lysvand Junior 93,0 Markløft 306,0
Julian Lysvand Junior 93,0 Sammenlagt 771,0 kg
Heidi Hille Arnesen Åpen 84,0 Knebøy 242,5 (Nordisk rekord)
Heidi Hille Arnesen Yngre veteran 84,0 Knebøy 242,5
Hildeborg J. Hugdal Åpen 84+ Sammenlagt 590,0
Hildeborg J. Hugdal Åpen 84+ Sammenlagt 595,0
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Knebøy 330,0
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Benkpress 227,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Benkpress 232,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Benkpress 237,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Benkpress-enkeltløft 227,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Benkpress-enkeltløft 232,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Benkpress-enkeltløft 237,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Markløft 312,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Sammenlagt 867,5
Kjell Bakkelund Åpen 83,0 Sammenlagt 880,0
Halvard Seim Åpen 120,0 Markløft 336,0
Halvard Seim Åpen 120,0 Markløft 342,5
Stian Walgermo Møllevik Åpen 105,0 Sammenlagt 922,5
Carl Yngvar Christensen Åpen 120+ Benkpress 330,0
Carl Yngvar Christensen Junior 120+ Benkpress 330,0(Nordisk rekord)
Carl Yngvar Christensen Junior 120+ Benkpress-enkeltløft 330,0
Nicolai K. Titlestad Ungdom 120,0 Knebøy 300,0 (Nordisk rekord)
Nicolai K. Titlestad Ungdom 120,0 Knebøy 310,0 (Nordisk rekord)
Nicolai K. Titlestad Ungdom 120,0 Sammenlagt 730,0


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0126I/1Arnulf Wahlstrøm
0559I/1Per Øivind Fjeld
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0455I/2Bjørn Astad
0361FEgil Walseth
0295I/2Tone Ingebretsen
0282I/1Inger Blikra
0236I/2Terje Sandbo
0233FSverre Paulsen
0232I/2Jan Sjøl
0227I/2Egil Kroknes
0200I/1Vidar Tangen
0192I/1Jan Ståle Bigseth
0186I/1, P/2Morten Novum
0185FNils-Petter Knudsen
0138FLeif Sydengen
0135I/1Arne Vidar Stølan
0583FMarius Arnesen

Videoer (2)

NM 2012 - Anne Marie Hveding
Thorleif Thorsen NM Styrkeløft 2012

Bilder (120)