NM Styrkeløft



Fakta

Arrangør Melhus IL
Dato 20.05.2016
Stevnetype NM Styrkeløft
Sted Trondheim
Stevneleder Bjørn Astad, Per Ø. Fjeld, Morten Novum, Jan Sjøl
Sekretær Oddbjørn Steen, Pål Nilsen
Antall deltakere 106
Antall resultat 89

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-57Kine BlummenfeltOdin SK56.9018519019087.592.595160167.5167.5452.5525.81
2.-57Lena SjølSande KK56.65165170170100105107.5170175177.5450524.7
3.-57Hilde Mikkelsen HaugenBrumunddal AK56.75182.5187.5190102.5107.5110145150155450523.98
4.-57Marini JacobsenIL Kraftsport56.70155162.5167.5100102.5105145152.5155422.5492.3
5.-57Julie FosseideKK-6752.2514515015577.58080142.5147.5152.5382.5475.07
6.-57Lovise WikSandnessjøen SK56.00132.5135135657075120127.5132.5337.5397.1
7.-57Elise NovumSPUVI56.90105110117.567.57072.5100105110295342.79
--57Norunn Nielsen HolmvikStavanger SK54.20152.515515572.577.580140145152.500
1.-63Eline Skalleberg JørgensenSande KK62.15190200205107.5112.5115170175180495537.12
2.-63Malin KnutsenStavanger SK61.55170177.5177.587.59090180185192.5442.5483.74
3.-63Anne Marie HvedingChristiania AK62.001651701709597.597.5155165170430467.45
4.-63 Ingvild HansenAskim SK61.2515516016597.5102.5102.5150160167.5422.5463.61
5.-63Julie Antonsen OsethOslo SK61.45150157.5165758085142.5152.5160402.5440.54
6.-63Linn Andersen EngevikBrumunddal AK61.05142.515015592.597.5100132.5137.5145392.5431.79
7.-63Ruth Sandbak BergeOdin SK62.20152.516016567.572.572.5150150162.5387.5420.21
8.-63Anne Regine AdolfsenRana KK62.10140147.5152.5859090135142.5150380412.6
9.-63Marthine MyhrOdin SK62.00140147.5147.592.592.5100130142.5142.5370402.23
10.-63Camilla RiseMelhus IL61.85130140150606567.5120130140347.5378.46
11.-63Silje Alexandra SundsethMelhus IL62.25115122.5130808590120125132.5347.5376.62
12.-63Hege AugestadOslo SK63.00127.5132.5137.572.577.582.5115120125335359.79
13.-63Silje SundmoenRøros SK59.65122.5122.512567.57072.5120125130325364
14.-63Anita StavikAskim SK62.5514515515567.57070100--322.5348.24
--63Christine FreemanKristiansand AK61.80127.5127.5127.567.5707512012513000
1.-72Inger-Lene SunnarvikIL Kraftsport71.60195202.5207.5125130135165172.5182.5510499.65
2.-72Maria Vik SkauOslo SK71.10182.519019582.587.590150157.5165427.5420.79
3.-72Areli MoeOslo SK71.30150157.5157.5100105105150160160400392.96
4.-72Linn Helen KnutsenKK-6770.95140150160456570142.5152.5155367.5362.24
5.-72Marthe Engskar RamsrudOslo SK71.00160167.5175102.5107.5112.565--352.5347.28
6.-72Emilie Anne HeimdalTSI Styrkeløft68.30120127.5135657075110120127.5332.5336.52
--72Mari Thorshaug FjellOslo SK69.90150155155505555---00
--72Jenny Marie JohansenOslo SK70.55185195200120120120165172.5-00
--72Marthe Stavik AasFræna AK71.05155160162.5107.5107.5107.514015015500
--72Maria LetnesKK-6771.1020021021513013013017518519000
--72Linda KristensenSandnes AK71.50197.5197.5202.5132.5132.5132.5---00
--72Marte ElverumKK-6771.75225230235127.5127.5127.5220--00
--72Mette MikkelsenBrumunddal AK71.8014514515095102.5107.5132.5140147.500
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport84.00235242.5247.5137.5142.5147.5190200212.5590526.1
2.-84Lene GranlyOslo SK83.60210210210110115120182.5192.5197.5527.5471.53
3.-84Kristine AndersenKK-6783.40205212.5217.5117.5117.5120175182.5187.5525469.88
4.-84Julie Berger JohansenAskim SK82.10212.5212.5212.5120120120155167.5177.5510460.17
5.-84Anna Sørlie HerangerOslo SK82.75190195200110115120170180185500449.3
6.-84Stine HamreSande KK79.00185195200105110110160165170475437.71
7.-84Kristin ThorvaldsenOslo SK82.65170175180100105110157.5167.5172.5457.5411.34
8.-84Marianne YggesethOslo SK83.20170177.5185100105110147.5155160450403.25
9.-84Linda Zahl PedersenKK-6782.15175182.5187.5859095157.5165165447.5403.65
10.-84Gunn AarmoMelhus IL80.35157.5162.517087.595100152.5162.5170440401.63
11.-84Tonje Moltubakk HaugstadBrumunddal AK83.10165170172.5105107.5107.5140145150425381.06
12.-84Siv FiskeTSI Styrkeløft73.80145157.5162.567.572.577.5140150155385369.75
--84Kristin MichalsenRana KK81.20157.516517097.597.5100137.5147.5152.500
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL121.45230240245200207.5212.5170180185632.5504.74
2.84+Lene ThorénSande KK117.85195202.5202.5135140145160170177.5517.5415.19
3.84+Kine Helene FossbakkTSI Styrkeløft95.30200207.5212.5142.5142.5150160160167.5510431.21
4.84+Maria BirkeliHalden SI93.90165180180115120125160170172.5475403.7
5.84+Elise MælenRøros SK114.55180190190107.5112.5117.5160175180472.5381.07
6.84+Stine Mari ForsbergBrumunddal AK99.0014015016092.597.5102.5140150160417.5348.65
-84+Heidi GundersenSandnessjøen SK95.30180180180115115117.516017018000
1.-66Hans Erik FolkesethHalden SI65.30245250255147.5152.5157.5272.5282.5282.5680538.7
1.-74Jøran LangsetSande KK72.50242.5250255142.5145150242.5252.5260652.5476.33
2.-74Bjørn AstadOslo SK73.70215215225130135140190200205570411.2
3.-74Audun KvitværRana KK72.40190200207.5117.5125130180190192.5512.5374.48
--74Yngve HopenOdin SK72.00230235240137.5142.514525026526500
1.-83Kjell Egil BakkelundSande KK82.70325335-230237.5242.5280300320867.5580.27
2.-83Sebastian Daudon BakkenOslo SK81.80257.5272.5280202.5215225230240247.5737.5496.63
3.-83Jonas Stavik AasFræna AK82.30275285290190190190260267.5267.5732.5491.43
4.-83Jonas Dalby MathisenOslo SK82.80280287.5287.5180185185250260267.5727.5486.33
5.-83Sigve ValentinsenSandnes AK83.00255265270205205210240250275710473.93
6.-83Håkon DanielsenØksfjord AK82.05265272.5272.5172.5180185235245255700470.47
7.-83Jostein FiveltunKK-6781.15255255267.5150155160230242.5250670453.39
8.-83Andreas JemtlandUlefoss AK82.55240250255177.5185190212.5222.5232.5662.5443.68
1.-93Joachim LindsethOslo SK92.65325335343.5212.5220225300317.5-881554.41
2.-93Julian LysvandSteinkjer SK92.25302.5312.5317.5225230232.5307.5315326860542.32
3.-93Sturla Mæland AbrahamsenUlefoss AK92.55302.5310312.5220227.5-285300300825519.42
4.-93Bay Alexander Engebråten SætherOslo SK91.80275275300200200220245255270755477.24
5.-93Alexander LancasterGanddal AK89.90270280287.5190195202.5250257.5265740472.71
6.-93Marius JemtlandUlefoss AK92.70270270270215222.5227.5245255260740465.61
7.-93Jan Edvard JensenRana KK92.65280280290182.5182.5190220250260732.5460.96
8.-93Henrik HagenOslo SK88.90275275290152.5160167.5237.5245255680436.83
9.-93Ole Jørgen ØstensenRana KK91.95235242.5250185192.5192.5220225225647.5408.96
10.-93Tommy NordstøSPUVI92.85215225232.5160165170220232.5240642.5403.94
11.-93Ole Henrik SandboSPUVI91.40240250260140150155220220230630399.11
12.-93Maximillian HansenTSI Styrkeløft92.50225230230140147.5152.5215225232.5610384.18
--93Florian Z AresvikKristiansund KK92.75235240240182.5185185210220232.500
--93Alexander KirketeigOdin SK92.75310335335------00
1.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.55375382.5382.5287.5292.5295.5320332.5337.51012.5605.98
2.-105Erik FredriksenBrumunddal AK102.90320320340270280295.5250270280870523.65
3.-105Jon RamstadSPUVI103.65270280285257.5262.5267.5240250260797.5478.74
4.-105Kenneth JeppesenOslo SK102.35285295295200210220250260262.5757.5456.85
5.-105Andreas Sebastian SundquistOslo SK101.75295300300180180190250257.5267.5747.5451.86
6.-105Rolf-Magne FrøyslandIL Kraftsport102.00290305305162.5170175250260265735443.87
7.-105Kristoffer LundGanddal AK99.25255270280185190200250265270725442.54
8.-105Aksel StavheimSjøholt AK99.00250262.5272.5175187.5200215225230685418.6
--105Andreas MichalsenRana KK102.65242.5252.5255170170170220230242.500
--105Asgeir HoelFræna AK104.45320337.5337.5212.522022530030030000
1.-120Kristoffer S. EikelandGanddal AK106.70342.5350-277.5285290325340345957.5569.04
2.-120Lars AnderssonDrammen SI118.20300310310252.5257.5257.5292.5305307.5857.5494.78
3.-120Julian SagøyKK-67117.40295305310215222.5222.5295310322.5855494.19
4.-120Henrik JensvoldRøros SK117.65325335340230235240280287.5287.5855493.93
5.-120Kjell Gunnar LindangerStavanger SK118.45300300310180190190270300300760438.29
6.-120Andreas HortenSande KK110.85305312.5317.5130140147.5260272.5282.5737.5432.99
7.-120Erlend SkorstadMelhus IL117.60257.5270275225225230220230240730421.72
8.-120Kim Andre WollumStavanger SK118.60340340340230230240277.5277.5277.5230132.6
1.120+Hans Magne BårtvedtKK-67171.754004104253303403533203403551103598.16
2.120+Alexander NilssonAskim SK130.55325325325260272.5272.5280292.5292.5865488.9
3.120+Hans Andreas KaasaOslo SK130.45260270275210220225235250260750423.9
4.120+Robert Bekkeli EideOslo SK137.45232.5237.5242.5177.5182.5187.5225232.5237.5667.5374.07
-120+Kevin Berg TinglumKK-67135.75255255265200210210245255-00

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alexander NilssonVeteran 40-49120+Benkpress260kg
Hans Erik FolkesethÅpen66Markløft272.5kg
Hans Erik FolkesethÅpen66Sammenlagt680kg
Hans Magne BårtvedtÅpen120+Benkpress353kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 40-4984Benkpress147.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress110kg
Joachim LindsethÅpen93Knebøy343.5kg
Julian SagøyJunior 19-23120Markløft322.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Benkpress142.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Benkpress enkeltløft142.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Knebøy207.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Sammenlagt510kg
Lena SjølJunior 19-2357Benkpress105kg
Lena SjølJunior 19-2357Benkpress enkeltløft105kg
Lena SjølJunior 19-2357Markløft170kg
Lena SjølJunior 19-2357Markløft175kg
Lena SjølJunior 19-2357Sammenlagt445kg
Lena SjølJunior 19-2357Sammenlagt450kg
Kongepokal
Stian Walgermo
Eline Skalleberg Jørgensen

Norgesmestere for Lag
1. Sande KK 2118,42 poeng
2. KK-67 2037,30 poeng
3. Oslo SK 2014,61 poeng

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer186I/1, P/2Morten Novum
1Sidedommer274FOve Johansen
1Sidedommer236I/2Terje Sandbo
1Teknisk kontrollør524FHarald M. Haug
1Stevneleder559I/2Per Øivind Fjeld
1Jury227I/2Egil Kroknes
1Jury200I/1Vidar Tangen
1Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
2Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
2Sidedommer651I/2Stian Botnen
2Sidedommer722FRune Øritsland
2Teknisk kontrollør274FOve Johansen
2Stevneleder559I/2Per Øivind Fjeld
2Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
2Jury227I/2Egil Kroknes
2Jury200I/1Vidar Tangen
3Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
3Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
3Sidedommer524FHarald M. Haug
3Teknisk kontrollør559I/2Per Øivind Fjeld
3Stevneleder455FBjørn Astad
3Jury186I/1, P/2Morten Novum
3Jury232I/2Jan Sjøl
3Jury227I/2Egil Kroknes
4Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
4Sidedommer722FRune Øritsland
4Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
4Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
4Stevneleder455FBjørn Astad
4Jury227I/2Egil Kroknes
4Jury651I/2Stian Botnen
4Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
5Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
5Sidedommer236I/2Terje Sandbo
5Sidedommer274FOve Johansen
5Teknisk kontrollør504I/1, P/2Pål Nilsen
5Stevneleder455FBjørn Astad
5Jury651I/2Stian Botnen
5Jury227I/2Egil Kroknes
5Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
6227I/2Egil Kroknes
6Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
6Sidedommer559I/2Per Øivind Fjeld
6Sidedommer524FHarald M. Haug
6Teknisk kontrollør722FRune Øritsland
6Stevneleder232I/2Jan Sjøl
6Jury186I/1, P/2Morten Novum
6Jury236I/2Terje Sandbo
7Hoveddommer651I/2Stian Botnen
7Sidedommer126I/1Arnulf Wahlstrøm
7Sidedommer455FBjørn Astad
7Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
7Stevneleder232I/2Jan Sjøl
7Jury186I/1, P/2Morten Novum
7Jury227I/2Egil Kroknes
7Jury236I/2Terje Sandbo
8Hoveddommer682FAnita Stavik
8Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
8Sidedommer274FOve Johansen
8Teknisk kontrollør126I/1Arnulf Wahlstrøm
8Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
8Jury200I/1Vidar Tangen
8Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
8Jury236I/2Terje Sandbo
9Hoveddommer455FBjørn Astad
9Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
9Sidedommer200I/1Vidar Tangen
9Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
9Stevneleder559I/2Per Øivind Fjeld
9Jury236I/2Terje Sandbo
9Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
9Jury227I/2Egil Kroknes