NM Benkpress 2017



Fakta

Arrangør IL Kraftsport
Dato 25.03.2017
Stevnetype NM Benkpress 2017
Sted Frogner
Stevneleder Morten Novum / Inger-Lene Sunnarvik / Per Ø. Fjeld
Sekretær Mina Svele
Antall deltakere 135
Antall resultat 124

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Eva Marie OlsenMoss SIK51.1552.557.56057.572.6
1.-72Marthe Engskar RamsrudOslo SK70.60122.5127.5130130128.57
2.-72Marthine MyhrOdin SK65.40110115117.5117.5122.72
1.84+Ruth Janne Almås MaleFræna AK96.15100107.512110084.29
2.84+Anine RosenvingeAskim SK107.60909010010081.7
Junior 19-23 damer
1.-63 Ingvild HansenAskim SK62.00100105105100108.71
1.-84Mariam Eltervåg CisseOslo SK82.807582.59082.574.11
1.84+Kine Helene FossbakkIL Kraftsport95.60155160160160135.14
Åpen damer
1.-57Hilde Mikkelsen HaugenBrumunddal AK56.20115120.5120.5120.5141.38
1.-63Linn Hèlen Solbakken FjeldAskim SK61.45105110112.5112.5123.13
2.-63Jenny Marie JohansenOslo SK62.50105110112.5110118.86
3.-63Anne Marie HvedingChristiania AK62.659597.510097.5105.15
4.-63Elise RosenborgIL Kraftsport61.208585858593.33
1.-72Kathrine HoåsKK-6771.95140145150150146.48
2.-72Linda KristensenSandnes AK71.90137.5142.5147.5147.5144.09
3.-72Maria LetnesKK-6771.30135140145145142.45
4.-72Ruth Kari KrokeideSPUVI70.25140142.5142.5142.5141.42
5.-72Marte ElverumKK-6771.30130135140140137.54
6.-72Bavan ShafeiOslo SK66.90105105110110112.99
7.-72Marthe Stavik AasFræna AK71.95100105110105102.53
8.-72Renate EvertsenSandnes AK69.5597.597.510097.597.43
1.-84Eva EngskarIL Kraftsport83.25170.5177.5182.5182.5163.48
2.-84Inger-Lene SunnarvikIL Kraftsport73.90125130140140134.34
3.-84Julie Berger JohansenAskim SK82.25135140142.5140126.2
4.-84Lene GranlyOslo SK83.80120120127.5127.5113.83
5.-84Anna Sørlie HerangerOslo SK83.50120125125125111.8
6.-84Maren Njøs KurdølSande KK79.15110115117.5117.5108.16
7.-84Areli MoeOslo SK74.10105110117.5110105.37
8.-84Camilla ThornquistAskim SK83.659510010510089.36
--84Kristine AndersenKK-6783.7512012012000
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL121.00220230233230183.66
2.84+Lene ThorénSande KK121.55145150150150119.67
3.84+Elise MælenRøros SK121.25130130137.5137.5109.75
4.84+Maria BirkeliHalden SI96.90125132.5137.5125105.09
5.84+Stine Mari ForsbergBrumunddal AK101.6097.510511011091.17
Veteran 40-49 damer
1.-63Heidi Ottesen SolbergSande KK58.957577.58077.587.6
-84+Eirin HerlandGanddal AK92.5511011011000
Veteran 50-59 damer
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.70100105106105122.35
1.-72Tone GlomsteinIL Kraftsport70.10707582.582.582
1.-84Lene EinarsenIL Kraftsport81.70951001009585.94
2.-84Anne Sofie Skjerlie EnganOdin SK73.80758082.58076.83
Ungdom 14-18 herrer
1.-74Hans Jørgen FjeldAskim SK71.40143147.5152.5147.5108.9
2.-74Ludvik MoenBrumunddal AK73.80127.5132.513513597.29
1.-93Ali HamdanSande KK91.55160167.5172.5172.5109.19
Junior 19-23 herrer
1.-83Alexander LancasterGanddal AK82.40172.5177.5185177.5119
2.-83Jacob FloreliusSande KK81.75170175177.5170114.51
3.-83Fredrik GylderOslo SK80.55150157.5162.5157.5107.07
4.-83Jostein FiveltunKK-6782.15155162.5170155104.1
--83Henrik PettersenFræna AK82.3516016516500
1.-93Ralf A. MaleFræna AK92.55237.5245.5250245.5154.57
2.-93Nikolai SlettnesBrumunddal AK88.15220230246230148.42
3.-93Lars-Christian HolmenSPUVI86.00160165165160104.64
4.-93Ole Henrik SandboSPUVI92.90160160160160100.56
--93Tor Eivind HøyneBrumunddal AK88.9516516516500
1.-105Kristian LorentzenFræna AK104.35230230230230137.75
2.-105Aksel StavheimSjøholt AK98.20195200207.5200122.62
3.-105Robin Berg TinglumKK-6799.65165170172.5170103.6
1.-120Julian SagøyKK-67119.05215225225225129.6
1.120+Henrik StraumeGanddal AK133.95165172.5172.516592.85
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil MyrvangSogndal IL56.80165167.5172.5172.5154.89
1.-74Jøran LangsetSande KK72.85147.5155155155112.75
2.-74Kai-Remi BergeIL Kraftsport72.75130135142.5142.5103.77
3.-74Espen MyrholtNidarø SK73.40120142.5157.5142.5103.1
1.-83Kim GundersenSkien Atletklubb81.50245250255250168.73
2.-83Andreas JemtlandSkien Atletklubb82.05175185-175117.62
3.-83Ståle WærnessOslo SK81.80140147.5150150101.01
--83Martin EriksenSande KK82.5022022022000
1.-93Tommy NavarseteSogndal IL91.60265270275270170.86
2.-93Andreas AuklendSandnes AK91.90220230235235148.47
3.-93Marius JemtlandSkien Atletklubb92.50220230237.5230144.85
4.-93Vetle ValentinsenSandnes AK92.60185185195195122.75
5.-93Frode Flinth WestbyHalden SI90.70192.5197.5197.5192.5122.41
--93Roger NavarseteSogndal IL92.00275275277.500
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.65290290292.5292.5175
2.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.10287.5287.5290290173.83
3.-105Erik FredriksenBrumunddal AK101.40275280280275166.46
4.-105Daniel Gromstad MartinussenAskim SK104.65220230230230137.61
5.-105Kenneth JeppesenOslo SK104.10225230230225134.87
6.-105Jan Sigurd KarlsenAskim SK99.90190197.5197.5190115.67
7.-105Eysteinn Fannar OddgeirssonDrammen SI102.10175185185185111.68
1.-120Per Marius HoleSPUVI118.50320322.5325322.5185.95
2.-120Sebastian WhiteGanddal AK117.90270270275270155.9
3.-120Lars Markus LerdahlSandnes AK117.55235245260245141.56
4.-120Jørn Harald HøibøSkien Atletklubb119.20237.5245260245141.07
5.-120Erlend SkorstadMelhus IL118.20225232.5235235135.6
1.120+Alastair McCollGanddal AK142.55345345345345192.27
2.120+Hans Andreas KaasaOslo SK140.30257.5257.5272.5257.5143.84
3.120+Lars AnderssonDrammen SI121.35250255257.5255146.24
4.120+Kevin Berg TinglumKK-67135.60210215220215120.74
5.120+Alexander GundersenTrøndertun SK135.80190200200200112.28
-120+Fredrik SørbøSande KK129.8026527027000
-120+Hans Magne BårtvedtKK-67170.4033533533500
Veteran 40-49 herrer
1.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI91.55220230255.5230145.59
2.-93Geir GregersenSande KK93.00225225242.5225141.35
3.-93Helge SvilandSandnes AK92.00220225232.5220138.93
4.-93Tommy NordstøSPUVI92.50170177.5177.5177.5111.79
1.-105Ronny OlaisenIL Kraftsport102.45250257.5265257.5155.25
2.-105Henning TornesSandnes AK104.50230235235230137.68
3.-105Trond GrønvoldBrumunddal AK104.65170177.5180177.5106.2
--105Ole Magnus Gade WilhelmsenSande KK103.7022022022000
1.-120Bjarne HavnenDrammen SI118.25200210215210121.15
2.-120Per Gunnar RoalkvamOslo SK114.90185190195195113.33
3.-120Runar SaxegårdLenja AK119.55160172.5-16092.06
1.120+Alexander NilssonAskim SK131.50270282.5292.5282.5159.44
2.120+Åge BerntsenTrøndertun SK146.90100--10055.49
-120+Olav KompelienBrumunddal AK122.9529029029000
Veteran 50-59 herrer
1.-74Bjørn AstadOslo SK73.60135140145140101.09
2.-74Jan RoytvandOPIL69.3511512513013098.12
1.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK82.35140145147.514597.24
2.-83Hans Erik MaackAskim SK82.0595102.5107.5107.572.25
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK87.85200210220220142.23
1.-105Svein Olav FarstadSKA-Fræna95.95230240255.5240148.63
2.-105Tor GranvangBrumunddal AK102.70210215220215129.52
3.-105Geir Runar KorvaldSande KK104.60205212.5217.5205122.67
4.-105Nils EspeseterSogndal IL101.05175180182.5180109.1
5.-105Bjørn SolbergBrumunddal AK104.30165170175175104.83
6.-105Jarle HoffmannNes SIL103.00165170170170102.29
1.-120Alf GranvangBrumunddal AK109.30220230240240141.53
2.-120Kurt Einar VoldsethSPUVI119.00220230242.5220126.74
3.-120Ronny AndersenLørenskog AK118.45195202.5202.5202.5116.78
4.-120Sven Jøran HaugenNes SIL111.70182.5187.5187.5187.5109.84
1.120+Kjell FuresundFræna AK133.60280280280280157.61
2.120+Trond FjørenFræna AK152.80225235235235129.7
3.120+Morten NovumDrammen SI133.15205210225225126.72
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger SundstølKristiansand AK65.4097.5102.510510583.07
1.-74Roy MaleFræna AK73.50112.5136136112.581.32
2.-74Egil WalsethNes SIL69.20107.5112.5112.5107.581.28
1.-83Tormod AndersenLenja AK81.55100--10067.46
--83Bjarne SynstadLørenskog AK81.1022022022000
1.-93Kjell Arne BøeSKA-Fræna88.9013014015014089.94
1.-105Rune JohansenLenja AK104.40130152.5152.513077.84
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK109.15212.5217.5218.5218.5128.89
2.-120Kjetil LøvaasDrammen SI118.65200205215200115.3
Veteran +70 herrer
1.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK90.65102.511011511573.15
1.-120Truls KristensenAskim SK110.2012013513512070.58

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Ann Kristin OlsenVeteran 50-5957Benkpress enkeltløft100kg
Ann Kristin OlsenVeteran 50-5957Benkpress enkeltløft105kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft170.5kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft170.5kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft177.5kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft177.5kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft182.5kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft182.5kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft172.5kg
Hans Jørgen FjeldUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft143kg
Hans Jørgen FjeldUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft147.5kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4947Benkpress enkeltløft75kg
Heidi Ottesen SolbergÅpen47Benkpress enkeltløft75kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4947Benkpress enkeltløft77.5kg
Heidi Ottesen SolbergÅpen47Benkpress enkeltløft77.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress enkeltløft120.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Benkpress enkeltløft160kg
Linda KristensenVeteran 40-4972Benkpress enkeltløft147.5kg
Ralf A. MaleJunior 19-2393Benkpress enkeltløft245.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69120Benkpress enkeltløft218.5kg
Lag-NM
Klubb Poeng
1. Ganddal AK 642.17
Alastair McColl 192.27
Kristoffer S. Eikeland 175.00
Sebastian White 155.90
Alexander Lancaster 119.00

2. SPUVI 599.70
Per Marius Hole 185.95
Alf-Ivar Hellerud 145.59
Ruth Kari Krokeide 141.42
Kurt Einar Voldseth 126.74

3. Brumunddal AK 597.79
Erik Fredriksen 166.46
Nikolai Slettnes 148.42
Alf Granvang 141.53
Hilde Mikkelsen Haugen 141.38

4. IL Kraftsport 588.21
5. Fræna AK 579.63
6. Sandnes AK 576.35
7. Skien Atletklubb 572.27
8. KK-67 556.07
9. Askim SK 546.38
10. Oslo SK 526.14
11. Drammen SI 509.41
12. Sande KK 499.44
13. Sogndal IL 434.85
14. Sjøholt AK 296.45
15. Nes SIL 293.41
16. Moss SIK 292.19
17. SKA-Fræna 238.57
18. Lenja AK 237.36
19. Halden SI 227.50
20. Odin SK 199.55
21. Sauda IL 183.66
22. Trøndertun SK 167.77
23. Melhus IL 135.60
24. Lørenskog AK 116.78
25. Røros SK 109.75
26. Christiania AK 105.15
27. Nidarø SK 103.10
28. OPIL 98.12
29. Kristiansand AK 83.07


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer682FAnita Stavik
1Sidedommer455FBjørn Astad
1Sidedommer769FKristin Thorvaldsen
1Teknisk kontrollør274FOve Johansen
1Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
2Hoveddommer651I/2Stian Botnen
2Sidedommer559I/2Per Øivind Fjeld
2Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
2Teknisk kontrollør584FJan Roytvand
2Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
3Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
3Sidedommer584FJan Roytvand
3Sidedommer227I/2Egil Kroknes
3Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
3Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
4Hoveddommer274FOve Johansen
4Sidedommer455FBjørn Astad
4Sidedommer651I/2Stian Botnen
4Teknisk kontrollør701I/2Carl Yngvar Christensen
5Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
5Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
5Sidedommer682FAnita Stavik
5Teknisk kontrollør769FKristin Thorvaldsen
6Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
6Sidedommer227I/2Egil Kroknes
6Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
6Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
6Stevneleder559I/2Per Øivind Fjeld
7Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
7Sidedommer769FKristin Thorvaldsen
7Sidedommer274FOve Johansen
7Teknisk kontrollør559I/2Per Øivind Fjeld
8Hoveddommer651I/2Stian Botnen
8Sidedommer551FAlexander Kirketeig
8Sidedommer274FOve Johansen
8Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
9Hoveddommer769FKristin Thorvaldsen
9Sidedommer682FAnita Stavik
9Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
9Teknisk kontrollør551FAlexander Kirketeig