NM Styrkeløft 2017



Fakta

Arrangør KK-67
Dato 02.06.2017
Stevnetype NM Styrkeløft 2017
Sted Hell
Stevneleder Maria Elliott
Sekretær Oddbjørn Steen, Pål Nilsen
Antall deltakere 73
Antall resultat 65

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-57Hilde Mikkelsen HaugenBrumunddal AK56.80185192.5-117.5123127.5150157.5160477.5555.62
2.-57Norunn Nielsen HolmvikSandnes AK55.35152.5157.516582.587.590152.5157.5167.5410486.83
3.-57Julie FosseideOslo SK55.00157.5162.5165859092.5155160160407.5486.27
4.-57Hanne TveitSandnes AK55.801351401457577.580125132.5137.5355418.86
5.-57Lisa Marie OlufsenSandnes AK56.20127.5132.5132.572.577.577.5115122.5122.5327.5384.26
6.-57Ane Karoline Slettbakk JensenTSI Styrkeløft56.40127.5132.513547.552.557.5132.5137.5142.5325380.28
7.-57Line Anita AndreassenRana KK54.05115125125657072.5120130132.5317.5384.08
1.-63Eline Skalleberg JørgensenSande KK62.55205213215115120125185190195520561.5
2.-63Lena SjølSande KK59.05180190195107.5110112.5175185192.5485547.47
3.-63Jenny Marie JohansenOslo SK62.35172.5177.5182.5107.5110112.5165172.5177.5470508.73
4.-63 Ingvild HansenAskim SK62.5516517017595100105160167.5175445480.51
5.-63Anne Marie HvedingChristiania AK63.00167.5175177.592.597.5102.5157.5165165430461.82
6.-63Linn Andersen EngevikBrumunddal AK58.90152.5157.5157.5102.5107.5110147.5152.5157.5422.5477.85
7.-63Anne Regine AdolfsenRana KK62.40152.5160162.5100100105140147.5147.5405438.13
8.-63Marita Hårberg VaterholmSkogn IL61.30150157.516087.592.595135142.5150400438.64
9.-63Tone SævikSandnes AK63.001401501508587.587.5135145150370397.38
10.-63Kristine LøvåsHommersåk AK57.20120127.5127.582.58585120127.5132.5335387.66
11.-63Frida AungOslo SK61.6525--10010510555--180196.52
1.-72Marte ElverumKK-6771.70230240.5245.5130137.5142.5230240.5250628.5615.18
2.-72Linda KristensenSandnes AK71.85202.5210215142.5142.5151180190-547.5535.13
3.-72Ruth Sandbak BergeOdin SK69.65190200205808587.5160170172.5465464.21
4.-72Marthe Engskar RamsrudOslo SK71.65160165170130135142.5147.5155160465455.33
5.-72Ingri Skogstad WådeKK-6770.8015516017087.592.597.5135145150417.5412.11
6.-72Monika KvamBrumunddal AK71.20157.5157.5162.597.5102.5105135142.5150410403.19
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport83.75237.5242.5-135140150190197.5205582.5520.23
2.-84Stine HamreSande KK79.95215225225127.5132.5137.5180192.5197.5560512.57
3.-84Anna Sørlie HerangerOslo SK82.90215225230120125127.5187.5192.5207.5547.5491.49
4.-84Lene GranlyOslo SK83.80215217.5225120125130180190195537.5479.88
5.-84Linda Zahl PedersenKK-6781.3021021522097.5102.5102.5165172.5180497.5451.23
6.-84Gunn AarmoMelhus IL81.15195195205100107.5115170180190490444.87
7.-84Hildegunn Prytz DjupdalRøros SK83.0519020020597.5105110150165170475426.03
--84Maren Njøs KurdølSande KK79.15160170177.5112.511511517518519000
--84Julie Berger JohansenAskim SK82.80227.5235242.513013013018018518500
1.84+Kine Helene FossbakkIL Kraftsport91.30205212.5212.5147.5152.5165160172.5182.5542.5466.01
2.84+Lene ThorénSande KK123.15215215215145150152.5175180185542.5431.83
3.84+Aleksandra FredriksenOslo SK91.90180192.5192.5102.5107.5112.5170185185475406.98
4.84+Stine Mari ForsbergBrumunddal AK98.35155165172.5100107.5112.5145155165430359.82
--66Hans Erik FolkesethHalden SI64.35235242.5242.5140145150267.5267.5267.500
1.-74Yngve HopenOdin SK72.90220230230130140145230245260635461.71
2.-74Espen MyrholtNidarø SK73.60230230230110140-160200215585422.43
1.-83Alexander LancasterGanddal AK81.95275285292.5175182.5187.5237.5245252.5732.5492.68
2.-83Jostein FiveltunKK-6782.65260272.5277.5155162.5170245255260707.5473.46
3.-83Ståle WærnessOslo SK82.35235245245140147.5152.5230240242.5637.5427.51
--83Kim-Raino RølvågSandnessjøen SK80.25315315315250250250270280287.500
1.-93Andreas AuklendSandnes AK92.20270280290230230235257.5265275775488.87
2.-93Henrik HagenOslo SK92.90287.5287.5295175182.5187.5262.5270277.5760477.66
3.-93Petter Harila WesterbyOslo SK91.60262.5267.5272.5160160170285297.5300725458.78
4.-93Jan Edvard JensenRana KK92.80280290290185187.5187.5250260260725455.88
5.-93Ole Henrik SandboSPUVI90.30270280-160170177.5235250257.5707.5450.89
6.-93Aksel StavheimSjøholt AK93.00260270280187.5190200220235245705442.88
7.-93Tommy NordstøDrammen SI92.75242.5252.5257.5170175180240252.5267.5685430.87
8.-93Ole Jørgen ØstensenRana KK92.55237.5245250187.5195195220227.5235665418.68
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.70345355-287.5295.5300325335345995.5595.51
2.-105Erik FredriksenBrumunddal AK102.40340345350272.5277.5282.5280287.5300915551.75
3.-105Asgeir HoelFræna AK104.40325342.5350220232.5232.5305330330875523.95
4.-105Jon RamstadDrammen SI103.35285295300265270272.5250260265830498.83
5.-105Kenneth JeppesenOslo SK104.75300310317.5210215220260272.5280805481.47
6.-105Jan Sigurd KarlsenAskim SK104.15270282.5290190190190260270270740443.48
7.-105Ralf A. MaleFræna AK104.20210230250277.5277.5296150170190717.5429.93
8.-105Andreas MichalsenRana KK102.05242.5252.5260165170170245252.5252.5670404.55
--105Jan-Roger JohansenRana KK103.30312.5330342.5187.5190192.5272.5272.5272.500
1.-120Stian WalgermoSjøholt AK106.10375385392.5277.5282.5285325325332.51002.5596.89
2.-120Carl Petter SommersethOslo SK115.40345355365240245250305310310910528.26
3.-120Julian SagøyKK-67119.30310320330235242.5250315327.5340900518.13
4.-120Henrik JensvoldRøros SK118.70330342.5350240247.5252.5270287.5302.5885510.11
5.-120Christoffer NygårdRana KK117.90250252.5265165172.5175260277.5277.5700404.18
--120Erlend SkorstadMelhus IL116.85270270280225225225230242.525000
1.120+Hans Magne BårtvedtKK-67169.50400410410335345355.53303453501100597.74
2.120+Alexander GundersenTrøndertun SK138.75290302.5312.5195200207.5250270270770430.89
3.120+Hans Andreas KaasaOslo SK136.05290300300205252.5252.5240255267.5750420.98
4.120+Robert Bekkeli EideOslo SK153.00270277.5277.5207.5215215225235235712.5393.16
-120+Alexander NilssonAskim SK131.55335335335275275275---00
-120+Niklas ZellinKK-67145.50410420420295295295---00

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Eline Skalleberg JørgensenÅpen63Knebøy213kg
Eline Skalleberg JørgensenÅpen63Knebøy215kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress123kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress127.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress enkeltløft123kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress enkeltløft127.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Sammenlagt477.5kg
Julian SagøyJunior 19-23120Markløft327.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress295.5kg
Marte ElverumÅpen72Knebøy240.5kg
Marte ElverumÅpen72Knebøy245.5kg
Marte ElverumÅpen72Markløft240.5kg
Marte ElverumÅpen72Sammenlagt618kg
Marte ElverumÅpen72Sammenlagt628.5kg
Marthe Engskar RamsrudUngdom 14-1872Sammenlagt465kg
Kongepokal
Hans Magne Bårdtvedt
Marte Elverum

NM lag
1. KK-67
2. Sande KK
3. Oslo SK

Nordisk rekord
Eline Skalleberg Jørgensen
Knebøy 213 og 215 kg

Marte Elverum
Knebøy 240,5 og 245,5 kg
Markløft 240,5 kg
Sammenlagt 618 og 628,5 kg

Marthe Engskar Ramsrud
Sammenlagt 465 kg (ungdom 14-18 år)

Kristoffer S. Eikeland
Benkpress 295,5 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer651I/2Stian Botnen
1Sidedommer282I/1Inger Blikra
1Sidedommer295I/2Tone Ingebretsen
1Teknisk kontrollør769FKristin Thorvaldsen
1Jury227I/2Egil Kroknes
1Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
1Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
2Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
2Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
2Sidedommer227I/2Egil Kroknes
2Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
2Jury295I/2Tone Ingebretsen
2Jury651I/2Stian Botnen
2Jury282I/1Inger Blikra
3Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
3Sidedommer200I/1Vidar Tangen
3Sidedommer126I/1Arnulf Wahlstrøm
3Teknisk kontrollør559I/2Per Øivind Fjeld
3Jury186I/1, P/2Morten Novum
3Jury236I/2Terje Sandbo
3Jury295I/2Tone Ingebretsen
4Hoveddommer682FAnita Stavik
4Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
4Sidedommer236I/2Terje Sandbo
4Teknisk kontrollør551FAlexander Kirketeig
4Jury651I/2Stian Botnen
4Jury559I/2Per Øivind Fjeld
4Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
5Hoveddommer282I/1Inger Blikra
5Sidedommer651I/2Stian Botnen
5Sidedommer559I/2Per Øivind Fjeld
5Teknisk kontrollør504I/1, P/2Pål Nilsen
5Jury236I/2Terje Sandbo
5Jury200I/1Vidar Tangen
5Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
6Hoveddommer769FKristin Thorvaldsen
6Sidedommer682FAnita Stavik
6Sidedommer186I/1, P/2Morten Novum
6Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
6Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
6Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
6Jury295I/2Tone Ingebretsen
7Hoveddommer682FAnita Stavik
7Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
7Sidedommer295I/2Tone Ingebretsen
7Teknisk kontrollør126I/1Arnulf Wahlstrøm
7Jury236I/2Terje Sandbo
7Jury186I/1, P/2Morten Novum
7Jury227I/2Egil Kroknes
8Hoveddommer583FMarius Arnesen
8Sidedommer282I/1Inger Blikra
8Sidedommer769FKristin Thorvaldsen
8Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
8Jury559I/2Per Øivind Fjeld
8Jury200I/1Vidar Tangen
8Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm