NM Styrkeløft utstyr 2018



Fakta

Arrangør Sandnes AK
Dato 17.08.2018
Stevnetype NM Styrkeløft utstyr 2018
Sted Sandnes
Stevneleder Morten Novum, Per Fjeld, Kristin Thorvaldsen
Sekretær Sigve Valentinsen
Antall deltakere 62
Antall resultat 56

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-57Karen HesthammerOslo SK56.08192.5200.5207.5115117.5120172.5180.5183.5511600.58
2.-57Julie FosseideOslo SK55.981601701759092.595160165170437.5514.89
3.-57Kristine LøvåsHommersåk AK56.6014014016087.59092.5130137.5142.5372.5434.63
4.-57Lisa Marie OlufsenSandnes AK56.82137.5145147.572.58085127.5135142.5362.5421.7
5.-57Inride JensenSandnessjøen SK56.24127.5132.5140758080130130137.5357.5419.24
6.-57Ane Karoline Slettbakk JensenTSI Styrkeløft57.00125132.5140505560140150160342.5397.44
7.-57Norunn Nielsen HolmvikSandnes AK56.3016516516595100105---95111.31
1.-63Eline Skalleberg JørgensenSande KK62.67207.5215.5218125130132.5187.5195200.5548.5591.39
2.-63Jenny Marie JohansenOslo SK61.99195202.5205107.5112.5115182.5190200.5507.5551.75
3.-63 Ingvild HansenAskim SK62.74175180185112.5117.5122.5172.5182.5187.5490527.88
4.-63Anne Regine AdolfsenRana KK62.55165172.5177.5110115117.5147.5155162.5447.5483.21
5.-63Marita Hårberg VaterholmSkogn IL62.40170177.5180100105105155162.5170440475.99
1.-72Marte ElverumKK-6771.39230242.5242.5132.5137.5142.5230242.5249634622.33
2.-72Monika KvamBrumunddal AK71.01172.5180185112.5117.5120152.5157.5160460453.19
3.-72Ingri Skogstad WådeKK-6771.25172.5180180100105107.5157.5165170445437.39
4.-72Kristianne HelgesenSaltdal SK71.8214515015577.582.587.5130140145387.5378.86
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport81.59240245245137.5142.5145190200215597.5540.86
2.-84Anna Sørlie HerangerOslo SK81.79225230237.5140145150195202.5210597.5540.2
3.-84Maren Njøs KurdølSande KK77.65175175182.5110115115170182.5187.5467.5435.15
--84Lene EinarsenIL Kraftsport82.8916016016010010010514014014500
1.84+Lene ThorénSande KK123.32230240240145150157.5170180185565449.63
2.84+Alexandra Voll SkroveSkogn IL91.42195195200105105110185190195505433.59
3.84+Malin Solberg HansenAskim SK88.62190195200112.5112.5117.5170177.5180492.5428.33
4.84+Karoline Tanche-LarsenGanddal AK89.92170180190115122.5127.5160172.5180492.5425.72
5.84+Hege Wold JohansenHalden SI91.79185192.5200115117.5120135142.5150470402.88
6.84+Marte OlborgOslo SK102.78180187.519097.5100105140150160455375.92
7.84+Susanne HarestadSandnes AK109.32175180185110110115150160170450366.35
8.84+Stine Mari ForsbergBrumunddal AK99.39165172.5175105112.5115150160167.5447.5373.26
-84+Lene GranlyIL Kraftsport92.11215220220------00
1.-74Kjell Egil BakkelundSande KK73.40305315315200207.5-312.5328332.5840.5608.1
2.-74Ludvik MoenBrumunddal AK73.85215225230132.5--210217.5222.5575414.23
3.-74Bjørn AstadOslo SK73.85235240240115125140125--500360.2
1.-83Alexander LancasterGanddal AK82.00285295295185192.5192.5230245255735494.21
2.-83Andreas JemtlandSkien Atletklubb82.60260270275182.5187.5190210222.5240682.5456.87
3.-83Ståle WærnessOslo SK82.27250255260145150155230240250660442.86
4.-83Hermann MoenBrumunddal AK82.95240250257.5170177.5182.5220227.5232.5660440.68
5.-83Cato SvihusSandnes AK80.05215220220165172.5172.5210225225617.5421.38
6.-83Isak Skadsem EikelmannGanddal AK81.80220230235120130130220230235595400.67
--83Sigve ValentinsenSandnes AK82.75250265270200200200---00
1.-93Sturla Mæland AbrahamsenSkien Atletklubb92.35285300310235240240255270300820516.85
2.-93Jan Edvard JensenRana KK92.80292.5297.5305190195200260270280770484.18
3.-93Marius JemtlandSkien Atletklubb91.35260260-215215230250260275735465.77
4.-93Jostein FiveltunKK-6787.35270275282.5165172.5175252.5265270727.5471.78
5.-93Ole Henrik SandboDrammen SI91.15270280-175190200230250-720456.7
6.-93Mikkel CorneliussenSandnessjøen SK90.90240250260160170180240255260675428.76
7.-93Vetle ValentinsenSandnes AK92.65230230240185185200215225237.5650409.05
--93Nikolai SlettnesBrumunddal AK91.50320335340245245245265280-00
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.85350360-292.5300.5305.5330340352995.5595.21
2.-105Asgeir HoelFræna AK104.40340350352.5237.5245250305305305900538.92
3.-105Erik FredriksenBrumunddal AK104.30330337.5342.5277.5277.5-200202.5245860515.14
4.-105Jon RamstadDrammen SI103.95290300310270277.5280260270282.5847.5508.25
5.-105Jan Sigurd KarlsenAskim SK98.70275275285195202.5202.5250260270747.5457.32
1.-120Stian WalgermoSjøholt AK105.50350360370282.5287.5290302.5--960572.74
2.-120Julian SagøyKK-67115.70315325330230235240300315315880510.49
3.-120Christoffer NygårdRana KK117.80280280292.5190190195270280290765441.79
4.-120Erlend SkorstadTrøndertun SK119.45260260260230240245235235252.5752.5433.06
5.-120Hans Andreas Fjell KaasaAskim SK119.10270280-185192.5200250265275722.5416.09
6.-120Eirik Andreas Eriksen SeimHaugaland AK115.00260260267.5190195202.5245255260717.5416.94
1.120+Alexander GundersenTrøndertun SK146.50350370380230235235260275280875485.71
-120+Alastair McCollGanddal AK144.70305312.5325335335335---00
Gj.-72Natalie BjaanesSandnes AK66.11160170170102.5110110155160-00
Gj.-84Linda KristensenSandnes AK74.44225230235147.5152.5155190200200580553.96

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Eline Skalleberg JørgensenÅpen63Knebøy215.5kg
Eline Skalleberg JørgensenÅpen63Markløft200.5kg
Eline Skalleberg JørgensenÅpen63Sammenlagt543kg
Eline Skalleberg JørgensenÅpen63Sammenlagt548.5kg
Jan Edvard JensenVeteran 50-5993Knebøy297.5kg
Jan Edvard JensenVeteran 50-5993Knebøy305kg
Karen HesthammerÅpen57Knebøy200.5kg
Karen HesthammerÅpen57Knebøy207.5kg
Karen HesthammerÅpen57Markløft180.5kg
Karen HesthammerÅpen57Markløft183.5kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt500kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt508kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt511kg
Kjell Egil BakkelundÅpen74Markløft312.5kg
Kjell Egil BakkelundÅpen74Markløft328kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress300.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress305.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress enkeltløft305.5kg
Ludvik MoenUngdom 14-1874Knebøy225kg
Ludvik MoenUngdom 14-1874Sammenlagt567.5kg
Ludvik MoenUngdom 14-1874Sammenlagt575kg
Marte ElverumÅpen72Markløft249kg
Kongepokal
Marte Elverum og Kjell Egil Bakkelund

Norgesmester knebøy
Karen Hesthammer og Stian Walgermo

Norgesmester benkpress
Eline Skalleberg Jørgensen og Kristoffer S. Eikeland

Norgesmester markløft
Marte Elverum og Kjell Egil Bakkelund

Norgesmestere for lag
1. Oslo SK 2 207,42 poeng
2. Sande KK 2 084,27 poeng
3. KK-67 2 041,99 poeng

Nordisk rekord
Karen Hesthammer
207,5 kg knebøy
508 og 511 kg sammenlagt

Elin Skalleberg Jørgensen
215,5 kg knebøy
200,5 kg markløft
543 og 548,5 kg sammenlagt

Marte Elverum
249 kg markløft

Kjell Egil Bakkelund
312,5 og 328 kg markløft
825 og 840,5 kg sammenlagt

Kristoffer Skadsem Eikeland
300,5 og 305,5 kg benkpress

Jan Edvard Jensen veteran 50-59 år
297,5 og 305 kg knebøy


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer282I/1Inger Blikra
1Sidedommer651I/2Stian Botnen
1Sidedommer200I/1Vidar Tangen
1Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
1Stevneleder769FKristin Thorvaldsen
1Jury236I/2Terje Sandbo
1Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
1Jury227I/2Egil Kroknes
2Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
2Sidedommer610FAlastair McColl
2Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
2Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
2Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
2Jury282I/1Inger Blikra
2Jury651I/2Stian Botnen
2Jury200I/1Vidar Tangen
3Hoveddommer366FSigve Valentinsen
3Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
3Sidedommer455I/2Bjørn Astad
3Teknisk kontrollør769FKristin Thorvaldsen
3Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
3Jury559I/1Per Øivind Fjeld
3Jury227I/2Egil Kroknes
3Jury200I/1Vidar Tangen
4Hoveddommer294FWilly Tjelle
4Sidedommer126I/1Arnulf Wahlstrøm
4Sidedommer236I/2Terje Sandbo
4Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
4Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Jury651I/2Stian Botnen
4Jury282I/1Inger Blikra
4Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
5Hoveddommer769FKristin Thorvaldsen
5Sidedommer295I/2Tone Ingebretsen
5Sidedommer682FAnita Stavik
5Teknisk kontrollør701I/2Carl Yngvar Christensen
5Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
5Jury282I/1Inger Blikra
5Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
5Jury200I/1Vidar Tangen
6Hoveddommer186I/1, P/2Morten Novum
6Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
6Sidedommer227I/2Egil Kroknes
6Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
6Stevneleder769FKristin Thorvaldsen
6Jury651I/2Stian Botnen
6Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
6Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm

Bilder (1)