NM Styrkeløft utstyrsfritt 2018



Fakta

Arrangør Oslo SK
Dato 05.10.2018
Stevnetype NM Styrkeløft utstyrsfritt 2018
Sted Oslo
Stevneleder Bjørn Astad
Sekretær Ann Kristin Hovde, Lene Granly, Frida Aung
Antall deltakere 136
Antall resultat 133

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-52Yaritza Mayquelis Barrera Quintero*Atlas SK51.40102.5102.5112.5455055140150158317.5399.35
2.-52Mari Kristin Kolsrud Bjerke*SPUVI51.37107.5112.5112.5556060130137.5142.5305383.81
3.-52Malin Narum Kvamsdal*Bodø Atletklubb49.4195100102.56062.565110117.5125290375.9
4.-52Irina Melkild*Øksfjord AK49.9110010510567.572.575102.5107.5117.5280360.19
5.-52Hege Henriksen Bubandt *Tromsø Atletklubb51.1392.592.59547.550-132.5145-272.5344.14
1.-57Karen Hesthammer*Oslo SK56.24130140143808590.5140152.5158.5386.5453.25
2.-57Ingri Thingstad Storstad*Nidarø SK55.95130132.513577.582.585150157.5163380.5448
3.-57Julie Fosseide*Oslo SK56.43120127.5132.58082.585150158163.5373436.26
4.-57Sara Havnes Løvaas*Bergen SK56.29102.5107.5112.562.567.570117.5125130310363.29
5.-57Jane Kvelland Berntsen*Christiania AK56.5695102.5107.56062.565112.5122.5127.5300350.25
6.-57Astrid Amalie Eriksen*TSI Styrkeløft54.24100105107.5505557.5110115117.5277.5334.78
--57Silje Nyborg Jensen*Tromsø Atletklubb55.5295102.5107.5606570107.5--00
1.-63Lena Sjøl*Sande KK61.69140147.515087.592.595165180187.5427.5466.53
2.-63Signe Elisabeth Belden*Stryn T Og IL62.79150157.516192.597.597.5162.5170177.5427.5460.29
3.-63Kamilla Kolvig*Christiania AK63.00130135137.57072.575165180185390418.86
4.-63Monica S. Rasmussen*Bryggen SK61.65152.5160.5161.57072.575147.5152.5157.5380.5415.43
5.-63Victoria Desiree Olsen *Bodø Atletklubb62.02117.5122.513067.57072.5145155162.5365396.68
6.-63Marita Kaldheim Johansen*Sauda IL62.40127.5135140657072.5145155157.5362.5392.15
7.-63Elise Rosenborg*IL Kraftsport62.38112.5120122.597.5100.5100.5130140145360389.56
8.-63Juliane Slettnes*Brumunddal AK62.15107.5115120657072.5125135145337.5366.22
9.-63Sofia Sandh*Oslo SK61.54110117.5122.562.57075120130135332.5363.52
10.-63Hege Opheim Kaland*Sotra Kraftsportklubb61.70110110115556062.5120122.5132.5310338.24
11.-63Frida Birgitte Espenes*Atlas SK59.58100105107.572.57580110117.5122.5302.5339.1
12.-63Hege Velten*Christiania AK62.5195100102.557.56062.5130135137.5302.5326.79
13.-63Sunniva Nordskog*Odin SK62.33130135137.5909597.565--290313.98
14.-63Ngoc Bich Anna Mai*Oslo SK59.92100107.511062.567.567.5105110115287.5320.85
1.-72Maria Letnes*KK-6771.65167.5175180.5112.5117.5122.5180190197.5490479.81
2.-72Marte Kjenner*Nidarø SK71.89150160170809095160177.5190455444.54
3.-72Stine Liverød*Sande KK71.44165172.517595100100160170175450441.5
4.-72Annemari Løberg Larsen*Lenja AK71.51157.5162.5162.567.57072.5190200207.5442.5433.87
5.-72Malene Joensen*Bergen SK69.4015516517082.58587.5150160165420420.34
6.-72Bavan Shafei*Oslo SK68.40135142.5152.587.592.597.5147.5155162.5397.5401.87
7.-72Lise Reierskog*Christiania AK71.18130142.5145808587.5150165172.5392.5386.06
8.-72Lene Hollevik*Bergen SK70.35132.5142.5147.57075-145155165382.5379.21
9.-72Ingrid Elisabeth Fjeldstad*OPIL71.60127.5132.5137.5758082.5152.5160165382.5374.74
10.-72Elianna Skåtun*Skien Atletklubb68.74142.5152.515572.577.580140150155380382.85
11.-72Maren Småbakk Arnesen*Tromsø Atletklubb70.62127.513514097.5102.5102.5107.5112.5115352.5348.55
12.-72Stina Christiane Valmestad*Sande KK70.681251301356567.570140145150345340.96
13.-72Sarah Nilsen Evensen*Skien Atletklubb71.36102.51101158592.597.5125132.5132.5340333.85
14.-72Kristin Johansen*Brumunddal AK65.17120127.5132.5606567.5130140142.5337.5353.4
15.-72Kristin Hagset*Christiania AK67.60112.5117.5122.56567.570135142.5147.5332.5338.98
16.-72Anne Sivertsen*Bergen SK70.20122.5132.5132.56062.562.5150160160332.5330.14
17.-72Martine Olsen Egedius*Christiania AK71.06105110112.5606565140150160327.5322.49
18.-72Mariann Dale*Sotra Kraftsportklubb71.85100100107.5556065130140150317.5310.32
19.-72Anne Lindkjenn-Synøve*Jeløy AK70.47105110115657575127.5135140315311.94
20.-72Beate Svendsen*Haugaland AK68.25107.511011562.567.572.5115122.5130305308.84
1.-84Isabel Carina Nakken Cloin*Sotra Kraftsportklubb83.16165170172.5859090185197.5205.5457.5410.06
2.-84Julie Berger Johansen*Jeløy AK82.18170175177.5859092.5170180190455410.32
3.-84Stine Hamre*Sande KK80.33162.517017587.59597.5165175182.5452.5413.09
4.-84Karen Tvedt*Bergen SK82.10172.5180187.587.59092.5172.5180180452.5408.29
5.-84Siri Anita Slettmyr*Hundholmen Atletklubb82.81160165167.59097.5100170177.5190445399.7
6.-84Marita Christin Heggen Grøtådal*Røros SK77.281301401459092.595160167.5175410382.69
7.-84Hildegunn Prytz Djupdal*Røros SK83.04155162.5162.577.58082.5155160165410367.73
8.-84Amalie Jota*Christiania AK77.16140147.5150808590150160165400373.72
9.-84Maren Njøs Kurdøl*Sande KK78.21125132.5137.5758085162.5172.5177.5385356.86
10.-84Sofie Flyvholm Haug*Tromsø Atletklubb75.91120125130758082.5160170170382.5360.93
11.-84Lise Rønning*KK-6782.46122.5132.5140707577.5130140150365328.57
12.-84Marianne Yggeseth*Oslo SK81.88130137.514072.58080140150155360325.26
1.84+Elise Mælen*Røros SK119.44145152.5162.577.582.585167.5180185432.5346.13
2.84+Eilen Pollen*Moss SIK85.4414515516087.592.595165175180430380.29
3.84+Lene Granly*IL Kraftsport92.28137.5145152.5808590165175185427.5365.73
4.84+Hilde O. Dretvik*Røros SK85.6414014515087.59092.5165175182.5417.5368.82
5.84+Malin Ljone*Brumunddal AK103.05160167.517067.57072.5155162.5167.5402.5332.34
1.-59Kristian Aas*Jeløy AK58.901451501559597.5100155165165410355.68
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK65.13150160160130141.5141.5200210210490389.01
1.-74Sigurd Kjelvik Berg*Oslo SK73.44202.5210217.5117.5125132.5225240252.5595430.3
2.-74Jøran Langset*Sande KK72.64190207.5212.5127.5132.5135215237.5250582.5424.64
3.-74Alexander Kirketeig*Odin SK73.93170180182.5105112.5115190205220497.5358.1
4.-74Shoaib Karimi*Drammen SI73.74170175175110115115200205210485349.73
1.-83Kjell Egil Bakkelund*Sande KK76.39210225237.5162.5170177.5300310-725510.11
2.-83Anders Joakim Halland*Tromsø Atletklubb81.99210222.5230135142.5145265272.5277.5647.5435.38
3.-83Sindre Mobraaten*Oslo SK82.64215227.5230140147.5150245257.5265642.5429.96
4.-83Anders Wilmann*Trøndertun SK81.70227.5235237.5152.5157.5-240250250637.5429.61
5.-83Johannes Kristensen*IL Halsakameratene81.74215222.5225145145150255265270635427.8
6.-83Christoffer Hovland*Christiania AK82.98205215220132.5137.5142.5265275285627.5418.92
7.-83Simen Mikalsen*Haugaland AK82.58200212.5212.5140150155240260260622.5416.76
8.-83Espen Elvehøi*OPIL82.54197.5210220117.5125127.5217.5230230562.5376.71
9.-83Tommy Andre Elvebu*Sjøholt AK82.21180187.5195125130137.5225232.5240552.5370.89
10.-83Thomas Waal*Skien Atletklubb82.77185195200127.5135137.5207.5217.5225550367.73
11.-83Kai-Remi Berge*IL Kraftsport81.85170180187.5122.5130135205220227.5537.5361.79
12.-83Trym Andreassen*Tromsø Atletklubb80.45172.5177.5182.5122.5127.5-210220227.5525357.16
13.-83Petter Magnussen*Bergen SK81.78160160172.5112.5117.5122.5210220230512.5345.17
14.-83Isak Skadsem Eikelmann*Ganddal AK81.45175180182.5112.5117.5120200210210507.5342.61
15.-83Geir Breivik*Jeløy AK82.10185192.5200110115120192.5200210507.5340.99
16.-83Maximillian Hansen*TSI Styrkeløft82.75165177.5177.5105112.5115195210220502.5336.02
1.-93Knut Martin Haraldsen*Haugaland AK91.96270280.5285180192.5197.5290302.5309780492.65
2.-93Helge Hansen*Arendal SVK91.50232.5242.5250155160162.5260272.5277.5685433.67
3.-93Julian Røstad Klein*Nidarø SK90.51220235240142.5150152.5262.5280292.5672.5428.11
4.-93Espen Kolltveit*Stryn T Og IL91.56200205210150152.5152.5287.5295295647.5409.8
5.-93Benjamin Rastum*Odin SK91.78210220230137.5147.5152.5220237.5245627.5396.71
6.-93Jan Lewi Evensen*Arendal SVK91.56190200210130135137.5240250260595376.58
7.-93Øyvind Bu*Atlas SK92.70190200210140145145240250260590371.23
8.-93Arne-Martin Svendsen Brattsti*Odin SK92.82190202.5207.5132.5140145210225235587.5369.42
9.-93Per Jørgen Gundersen*Jeløy AK92.71200215220137.5145150200215222.5580364.88
10.-93Nils Harald Ekerhovd*Bjørgvin SK92.19195195205135140140215230235575362.71
11.-93Kristian Hansen Bruvik*Odin SK92.80195207.5217.5112.5120125200217.5232.5575361.56
12.-93Marius Hansen Fornes*Oslo SK91.16190200202.5120127.5132.5240250-572.5363.14
13.-93Markus Graatrud*Drammen SI91.30185200202.5170182.5-185200210572.5362.85
14.-93Erlend Fikse*Bjørgvin SK92.66210220225117.5122.5122.5220230-572.5360.27
15.-93Bengt Eide-Olsen*Odin SK92.95190190200147.5155157.5195207.5-552.5347.19
16.-93Nicholas Anfinsen*Haugaland AK92.48207.5215220115122.5130200220220537.5338.57
--93Toni Johannessen Amengual*Bergen SK92.79245245250162.5175-285310-00
1.-105Kristoffer S. Eikeland*Ganddal AK104.79250265272.5195205208.5310327.5340.5814486.77
2.-105Stian Walgermo*Sjøholt AK104.72275285-200208.5208.5260270280765457.55
3.-105Even Bless Liland*Odin SK104.95242.5255265185192.5200272.5292.5310750448.28
4.-105Truls Moe*Nidarø SK104.46250265275165172.5177.5280292.5312.5745445.96
5.-105Torben H. Strømsvik*Oslo SK104.99225235245180187.5192.5265280290727.5434.75
6.-105Geir Øyvind Thorsen*Sandnes AK103.98265275280162.5167.5170275285285722.5433.21
7.-105Øystein Furnes*Giske SK105.00240255260170177.5180260275277.5715427.28
8.-105Jan-Roger Johansen*Rana KK103.85235260277.5135140142.5235255267.5685410.93
9.-105Thomas Olsen*Oslo SK104.86227.5237.5240157.5165170260275275670400.53
10.-105Jens Petter Ødegård*Brumunddal AK104.50220230235145150155260275280665398.07
11.-105Hans Eirik Stuenes Haarberg*Melhus IL100.19205207.5225150155160230245260640389.18
12.-105Cato Andrè Eide*IL Kraftsport101.79210222.5232.5155162.5165210225235632.5382.28
13.-105Bjørn Robert Øvre*Nidarø SK102.62195210215147.5155160230250262.5632.5381.08
14.-105Anders Lysø Kleven*Haugaland AK103.97225237.5245140147.5152.5220232.5240625374.81
15.-105Ruben Hoffman Gjelsnes*Sande KK99.59217.5227.5232.5132.5137.5137.5235252.5262.5622.5379.48
16.-105Trond S. Johansen*KK-67102.05202.5212.5220132.5137.5140245255262.5620374.36
17.-105Torgeir Skoge*Odin SK104.51197.5212.5220137.5145150207.5225227.5587.5351.62
18.-105Trygve Lund*TSI Styrkeløft102.57200212.5220122.5132.5140220230240575346.5
19.-105Ben Ramadani*Trøndertun SK100.42265265-180185187.570--520315.95
1.-120Carl Petter Sommerseth*Oslo SK118.55275290290185200207.5310330351.5849489.53
2.-120Martin Borgland Rønning*Oslo SK119.30265275285200200207.5290307.5315807.5464.88
3.-120Anders Størvold*Oslo SK113.20250262.5270170180182.5280295302.5747.5436.24
4.-120Eysteinn Fannar Oddgeirsson*Drammen SI114.55250265275180185190275295295725421.73
5.-120Erlend Weise*Oslo SK118.85227.5240250160165170270285300705406.22
6.-120Bernt-Erik Bergersen*IL Kraftsport115.55225242.5242.5140147.5155287.5302.5312.5702.5407.66
7.-120Vidar Johansen*Nidarø SK112.90260270270160170177.5260275275700408.8
8.-120Magnus Grådal*Røros SK108.65205217.5225160167.5172.5240262.5272.5660389.93
9.-120Dan Haugsengen*Ganddal AK119.65225240250137.5142.5147.5250265275652.5375.38
10.-120Adrian Møllegård*Nidarø SK116.20210225230120127.5132.5262.5275280642.5372.33
11.-120Raymond Andersen*Nittedal AGK118.05220232.5235170190190200220227.5632.5365.08
12.-120Carl Kristian Göransson*Brumunddal AK110.95195207.5212.5142.5147.5150225237.5237.5585343.4
--120Randulf Alexander Bull*Oslo SK115.05210210210142.515015022024025000
1.120+Erik Røen*Sjøholt AK139.45300312.5-175182.5187.5320345351845472.44
2.120+Lars S. Kirkebøen*Sande KK152.40280300302.5170180185320350.5355830.5458.52

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Bernt-Erik BergersenVeteran 40-49120Markløft utstyrsfritt312.5kg
Carl Petter SommersethÅpen120Markløft utstyrsfritt351.5kg
Carl Petter SommersethÅpen120Sammenlagt utstyrsfritt849kg
Erik RøenJunior 19-23120+Markløft utstyrsfritt345kg
Ingri Thingstad StorstadÅpen57Markløft utstyrsfritt163kg
Jan-Roger JohansenVeteran 50-59105Knebøy utstyrsfritt277.5kg
Jan-Roger JohansenVeteran 40-49105Knebøy utstyrsfritt277.5kg
Juliane SlettnesUngdom 14-1863Markløft utstyrsfritt145kg
Julie FosseideÅpen57Markløft utstyrsfritt158kg
Karen HesthammerÅpen57Knebøy utstyrsfritt143kg
Karen HesthammerÅpen57Markløft utstyrsfritt158.5kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt utstyrsfritt380.5kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt utstyrsfritt386.5kg
Karen TvedtVeteran 40-4984Knebøy utstyrsfritt187.5kg
Karen TvedtÅpen84Knebøy utstyrsfritt187.5kg
Knut Martin HaraldsenÅpen93Knebøy utstyrsfritt280.5kg
Knut Martin HaraldsenÅpen93Knebøy utstyrsfritt285kg
Knut Martin HaraldsenÅpen93Sammenlagt utstyrsfritt780kg
Kristian AasJunior 19-2359Knebøy utstyrsfritt155kg
Kristin JohansenVeteran 50-5972Knebøy utstyrsfritt132.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress utstyrsfritt208.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Markløft utstyrsfritt340.5kg
Lars S. KirkebøenÅpen120+Markløft utstyrsfritt350.5kg
Lena SjølJunior 19-2363Markløft utstyrsfritt180kg
Lena SjølÅpen63Markløft utstyrsfritt180kg
Lena SjølÅpen63Markløft utstyrsfritt187.5kg
Lena SjølJunior 19-2363Markløft utstyrsfritt187.5kg
Lena SjølJunior 19-2363Sammenlagt utstyrsfritt405kg
Lena SjølJunior 19-2363Sammenlagt utstyrsfritt420kg
Lena SjølJunior 19-2363Sammenlagt utstyrsfritt427.5kg
Lise ReierskogVeteran 40-4972Knebøy utstyrsfritt142.5kg
Lise ReierskogVeteran 40-4972Sammenlagt utstyrsfritt392.5kg
Malene JoensenJunior 19-2372Knebøy utstyrsfritt165kg
Malene JoensenJunior 19-2372Knebøy utstyrsfritt170kg
Malene JoensenJunior 19-2372Sammenlagt utstyrsfritt420kg
Maria LetnesÅpen72Sammenlagt utstyrsfritt490kg
Monica S. RasmussenÅpen63Knebøy utstyrsfritt160.5kg
Monica S. RasmussenVeteran 40-4963Knebøy utstyrsfritt160.5kg
Raymond AndersenVeteran 50-59120Knebøy utstyrsfritt235kg
Signe Elisabeth BeldenÅpen63Sammenlagt utstyrsfritt427.5kg
Stine HamreJunior 19-2384Knebøy utstyrsfritt175kg
Stine HamreJunior 19-2384Markløft utstyrsfritt182.5kg
Stine HamreJunior 19-2384Sammenlagt utstyrsfritt452.5kg
Lag-NM Styrkeløft utstyrsfritt
1. Sande KK 1,876.66
2. Oslo SK 1,831.53
3.Nidarø SK 1,766.61


Nordiske rekorder
Lena Sjøl
Markløft 180 og 187,5 kg
Sammenlagt 405, 420 og 427,5 kg

Erik Røen
Markløft 345 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer682FAnita Stavik
1Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
1Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
1Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
1Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
1Jury227I/2Egil Kroknes
1Jury200I/1Vidar Tangen
2Hoveddommer682FAnita Stavik
2Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
2Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
2Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
2Jury200I/1Vidar Tangen
2Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
2Jury227I/2Egil Kroknes
3Hoveddommer274FOve Johansen
3Sidedommer233FSverre Paulsen
3Sidedommer682FAnita Stavik
3Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
3Jury559I/1Per Øivind Fjeld
3Jury455I/2Bjørn Astad
3Jury227I/2Egil Kroknes
4Hoveddommer807FKaren Hesthammer
4Sidedommer690FOle Tilrem
4Sidedommer551FAlexander Kirketeig
4Teknisk kontrollør210FBjørn Andreas Holmsen
4Jury200I/1Vidar Tangen
4Jury236I/2Terje Sandbo
4Jury232I/2Jan Sjøl
5Hoveddommer807FKaren Hesthammer
5Sidedommer690FOle Tilrem
5Sidedommer551FAlexander Kirketeig
5Teknisk kontrollør210FBjørn Andreas Holmsen
5Jury232I/2Jan Sjøl
5Jury200I/1Vidar Tangen
5Jury236I/2Terje Sandbo
6Hoveddommer682FAnita Stavik
6Sidedommer227I/2Egil Kroknes
6Sidedommer200I/1Vidar Tangen
6Teknisk kontrollør274FOve Johansen
6Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
6Jury232I/2Jan Sjøl
6Jury559I/1Per Øivind Fjeld
7Hoveddommer682FAnita Stavik
7Sidedommer227I/2Egil Kroknes
7Sidedommer200I/1Vidar Tangen
7Teknisk kontrollør274FOve Johansen
7Jury559I/1Per Øivind Fjeld
7Jury232I/2Jan Sjøl
7Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
8Hoveddommer690FOle Tilrem
8Sidedommer551FAlexander Kirketeig
8Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
8Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
8Jury227I/2Egil Kroknes
8Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
8Jury236I/2Terje Sandbo
9Hoveddommer690FOle Tilrem
9Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
9Sidedommer551FAlexander Kirketeig
9Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
9Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
9Jury236I/2Terje Sandbo
9Jury227I/2Egil Kroknes
10Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
10Sidedommer236I/2Terje Sandbo
10Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
10Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
10Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
10Jury559I/1Per Øivind Fjeld
10Jury200I/1Vidar Tangen
11Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
11Sidedommer236I/2Terje Sandbo
11Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
11Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
11Jury559I/1Per Øivind Fjeld
11Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
11Jury200I/1Vidar Tangen
12Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
12Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
12Sidedommer807FKaren Hesthammer
12Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
12Jury227I/2Egil Kroknes
12Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
12Jury200I/1Vidar Tangen
13Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
13Sidedommer807FKaren Hesthammer
13Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
13Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
13Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
13Jury200I/1Vidar Tangen
13Jury227I/2Egil Kroknes
14Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
14Sidedommer274FOve Johansen
14Sidedommer232I/2Jan Sjøl
14Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
14Jury559I/1Per Øivind Fjeld
14Jury455I/2Bjørn Astad
14Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
15Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
15Sidedommer232I/2Jan Sjøl
15Sidedommer274FOve Johansen
15Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
15Jury559I/1Per Øivind Fjeld
15Jury455I/2Bjørn Astad
15Jury701I/2Carl Yngvar Christensen