NM styrkeløft utstyrsfritt



Fakta

Arrangør KK-67
Dato 23.10.2021
Stevnetype NM styrkeløft utstyrsfritt
Sted Stjørdal
Stevneleder Chido Nnoli, Per Ø. Fjeld
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 95
Antall resultat 94

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-47Malin Narum Kvamsdal*Odin SK45.90100107.5112.5657072.5127.513514032592.27
2.-47Sakar Hamawandi*OPIL46.5077.582.585707578127.5132.5140295.582.79
1.-52Julie Fosseide*Oslo SK51.90115122.5127.5707577.514015015835589.79
1.-57Marianne Hatlem*Kristiansand AK56.95117.5117.5117.5859092.5140150157.536585.67
2.-57Rebekka Tao Jacobsen*Larvik AK56.85135140142.5657072.5125132.5137.5347.581.67
3.-57Linda Berge*Fræna AK56.35105110112.562.567.570125132.5137.5317.575.12
4.-57Lone Nilsen*Skogn IL55.609595107.5556062.5125135142.531074.11
5.-57Hannah Sire Kristoffersen Noste*Øksfjord AK56.20112.5117.512062.567.570117.5125125302.571.72
1.-63Signe Elisabeth Belden*Stryn T og IL62.55157.5162.5162.5105110110182.5190190.544597.81
2.-63Gina Bakke Bolstad*Odin SK62.25157.5165170.582.587.592.5150157.516542894.37
3.-63Katrine Sundal Haune*Sande KK62.75137.514515092.597.5100150157.5162.5412.590.48
4.-63Anna Nafisa Hjelle Skjenken*Odin SK61.30117.5125130808590132.514015036581.31
1.-69Marte Kjenner*Nidarø SK69.00182.5192.5192.5110115117.5205218225518107.32
2.-69Maren Elise Svendsen*Oslo SK66.90122.5130137.5808587.5162.5170177.5402.584.87
3.-69Marita Hårberg Vaterholm*Skogn IL66.35137.5142.5142.582.58587.515016016539082.64
4.-69Ruth Sandbak Berge*Odin SK68.30122.5132.514067.572.577.5145155170387.580.74
5.-69Liv Ulversøy*Oslo SK67.10125132.5137.5909595150162.517038581.04
6.-69Sarah Nilsen Evensen*Askim SK68.50117.5122.512595100102.5142.515015538079.05
7.-69Eli Karoline Hamnvik Hanssen*TSI Styrkeløft68.9013014014557.562.565160170172.537577.75
8.-69Frida Austigard Petersen*Sandnes AK64.95130135137.577.577.580155165165372.579.95
9.-69Jowan Salay*Bodø Atletklubb67.50115122.5127.5758085147.5157.516537077.61
10.-69Hanna Holmeide*Christiania AK67.60115122.5122.58082.585125132.5137.534572.31
11.-69Maria Fjelltun Dalvik*KK-6768.20115120125657072.5132.5142.5150337.570.38
12.-69Aina Pedersen Oen *Karmøy Styrkeløftklubb66.90112.5117.5117.567.57072.5132.5137.514532067.47
13.-69Marie Næss Klokkervold *Skien Atletklubb67.1510511511552.557.56012513514030564.17
1.-76Stine Hamre*Sande KK75.40167.517518097.5102.5107.5170182.518546091.03
2.-76Guro Bøe*IL Kraftsport74.35132.5142.5152.572.577.580160172.5175407.581.19
3.-76Elianna Skåtun*Askim SK71.15150160165758082.515016016540582.52
4.-76Emilie Rastum*Odin SK74.15120127.5132.5859092.5130142.5152.537574.82
5.-76Alexandra Voll Skrove*Skogn IL74.20135140145556065155162.517037073.79
6.-76Malin Ånes*Mosjøen Styrkeløftklubb73.45117.512513067.572.577.5150160162.536573.16
7.-76Frøya Linnea Gathen*KK-6771.35117.512513067.57577.5115120125327.566.63
1.-84Heidi Hille Arnesen*IL Kraftsport83.90157.5167.5172.587.59597.5180192.520547589.75
2.-84Gunn Aarmo*Melhus IL81.30145155160909595170180-42581.33
1.84+Lise Rønning*KK-6794.8515016017072.5808515016517543077.86
2.84+Sofie Flyvholm Haug*Halden SI85.30140150155859092.517518018542579.79
3.84+Linn Borgland Johansen*Bodø Atletklubb142.15150155160909510015016016542070.4
4.84+Marit Gråbak*Melhus IL105.15125127.513087.587.590150160-377.566.47
5.84+Ingvild Tronstad*Brumunddal AK87.90130130137.58082.585142.5152.5162.5367.568.23
1.-66Mark Gerhard Tolentino*Odin SK65.70145150155115122.5130170190212.549076.57
2.-66Morten Miguel Lomeland*Odin SK65.55110125140130137.5142165180187.5469.573.45
1.-74Samuel Giraldo*Alta AK73.75240250.5250.5142.5147.5150260267.5272.566097.06
2.-74Yngve Hopen*Odin SK72.10210220-120125125250260272.5612.591.15
3.-74Jøran Langset*Sande KK72.45202.5210217.5120125130230242.525559087.58
4.-74Bjørn Arne Jensen*Brønnøy SK73.55172.5182.5187.5122.5132.5132.5195207.521552577.32
5.-74Kai-Remi Berge*IL Kraftsport73.70165180190120125127.520021022551575.77
6.-74Magnus Nymoen Lund*Christiania AK72.50165172.5180105112.5117.5202.5215222.5507.575.3
7.-74Daniel Refsnes*Askim SK72.95157.5165170115120125192.520521050574.69
1.-83Trygve Sletten*Brumunddal AK82.55245255257.5150160165287.5302.5307.5722.5100.29
2.-83Steffan Lundevold*Kristiansand AK81.45202.5215227.5155162.5167.526528029068595.73
3.-83Anders Joakim Halland*Brønnøy SK82.85240255263135145150250270287.568394.63
4.-83Huy Hoang Quon Nguyen*Stavanger SK81.45200200215150155162.525025526062587.35
5.-83Mazlum Coskun*Oslo SK81.00195202.5210137.5145150210222.523059082.69
6.-83Ken Tore Svendsen*Alta AK81.35205212.5220125132.514022523524058581.81
7.-83Martin Stenersen*TSI Styrkeløft79.15185195200122.5127.5130210217.5225542.576.93
8.-83Fredrik Valde Anthonisen*KK-6782.30185195202.5115122.5125192.5200205527.573.33
9.-83Rasmus Oliver Hopen*Nidarø SK81.4017018018511011512020021021551572
1.-93Helge Hansen*Arendal SVK92.05240255262.5155162.5167.5250270280697.591.71
2.-93Thomas Waal*Skien Atletklubb92.25222.5227.5232.5147.5152.5155250252.526064584.71
3.-93Nicholas Storsveen*Oslo SK92.70222.5232.5237.5142.5150150255267.5272.5642.584.19
4.-93Vebjørn Askeland*Alta AK90.8021022523014515516023024025063584.05
5.-93Alexander Kleivene*Sandnes AK91.40225232.5232.5140145147.5250262.527563583.78
6.-93Emil Sjøset*Sandnessjøen SK90.20205210215140150155247.5252.526062583
7.-93Arvydas Karenga*Haugaland AK92.40210215220120125127.522023024057074.8
8.-93Olav Lund Vigerust*KK-6792.80170180187.5122.5130132.5215227.524056073.34
9.-93Edvard Oliver Rølvåg*Sandnessjøen SK91.90187.5192.5197.5120125127.5222.5227.5232.5557.573.36
10.-93Jan Edvard Jensen*Rana KK92.70182.5192.5200115120122.522023024054571.41
11.-93Erling Moen*KK-6784.20180185190107.5112.5117.5185195205507.569.75
--93Chido Nnoli*KK-6786.35225240250152.5157.516031531531500
1.-105Espen Kolltveit*Bergen SK104.10257.5265265170177.5182.5300310327.5767.595.14
2.-105Truls Moe*Nidarø SK103.1026526528016517518027529030576595.26
3.-105Kristian Hansen Bruvik*Odin SK104.65252.5267.5277.5150157.5162.5275290302.5737.591.2
4.-105Vidar Martinussen*Odin SK105.00235247.5252.5147.5157.5162.5265280292.569585.81
5.-105Martin Husby Dyrset*Fræna AK102.5523023023018019020026527527568585.51
6.-105Andreas Dahle*Karmøy Styrkeløftklubb102.7023023024515015515524026027064580.46
7.-105Emil Indgaard*Skogn IL103.50210215220140145150235250257.561576.44
8.-105Torbjørn Nydal*Sjøholt AK102.0020521522514515516020521523061076.34
9.-105Trond S. Johansen*KK-67103.95205212.5217.5135137.5137.5242.525025560575.05
10.-105Jørgen Nikolaisen*Askim SK95.9520021021013514014525026027060077.31
11.-105Jan-Roger Johansen*Rana KK104.5523025527075105-24526528059573.61
12.-105Kristoffer Kvalheim *Florø TIF103.1017017018511512513021522523555068.49
1.-120Carl Petter Sommerseth*Oslo SK119.65267.5285295192.5205212.530033036283096.61
2.-120Vidar Johansen*Nidarø SK114.50250262.5272.5160165170240260262.570583.67
3.-120Thomas August Nikolaisen*Christiania AK113.10262.5267.5270145150-267.5277.5277.5697.583.24
4.-120Thomas Grimstad*Bjørgvin SK116.40235250255180185187.523525026069081.29
5.-120Magnus Grådal*Røros SK113.50220232.5237.5170175177.5255270277.5682.581.32
6.-120Nicholas Anfinsen*Odin SK115.90245255260142.5152.5157.5240257.5272.567579.68
7.-120Stian Solhaug Stor-Re*Odin SK119.00215230240140147.5152.5250270282.567078.17
8.-120Johnny Haug*Skien Atletklubb108.50217.5225230135140142.5250257.5-62075.4
9.-120Alexander Klæboe*Oslo SK112.10200210220135142.5150225235250612.573.39
10.-120Magnus Refsnes*Askim SK118.50200215225145152.5157.5210222.5232.561071.3
1.120+Eysteinn Fannar Oddgeirsson*Drammen SI131.80277.5292.5300185195-27530030580089.36
2.120+Olav Melhus Gomo*Bodø Atletklubb145.10270290300150157.5162.5255277.5287.575080.62
3.120+Christoffer Nygård*Rana KK124.85220230240145152.5152.525526527565074.28
4.120+Hans Andreas Fjell Kaasa*Askim SK136.90215232.5235125135140210240252.5607.566.82

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Anders Joakim HallandÅpen83Knebøy utstyrsfritt263kg
Gina Bakke BolstadÅpen63Knebøy utstyrsfritt170.5kg
Guro BøeVeteran 40-4976Knebøy utstyrsfritt152.5kg
Guro BøeVeteran 40-4976Sammenlagt utstyrsfritt405kg
Guro BøeVeteran 40-4976Sammenlagt utstyrsfritt407.5kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Knebøy utstyrsfritt172.5kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Markløft utstyrsfritt205kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Sammenlagt utstyrsfritt462.5kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Sammenlagt utstyrsfritt475kg
Helge HansenVeteran 40-4993Markløft utstyrsfritt280kg
Jan Edvard JensenVeteran 60-6993Knebøy utstyrsfritt182.5kg
Jan Edvard JensenVeteran 60-6993Knebøy utstyrsfritt192.5kg
Jan Edvard JensenVeteran 60-6993Markløft utstyrsfritt220kg
Jan Edvard JensenVeteran 60-6993Markløft utstyrsfritt230kg
Jan Edvard JensenVeteran 60-6993Sammenlagt utstyrsfritt535kg
Jan Edvard JensenVeteran 60-6993Sammenlagt utstyrsfritt545kg
Malin Narum KvamsdalÅpen47Knebøy utstyrsfritt107.5kg
Malin Narum KvamsdalÅpen47Knebøy utstyrsfritt112.5kg
Malin Narum KvamsdalÅpen47Markløft utstyrsfritt140kg
Malin Narum KvamsdalÅpen47Sammenlagt utstyrsfritt312.5kg
Malin Narum KvamsdalÅpen47Sammenlagt utstyrsfritt320kg
Malin Narum KvamsdalÅpen47Sammenlagt utstyrsfritt325kg
Marte KjennerÅpen69Benkpress utstyrsfritt117.5kg
Marte KjennerÅpen69Benkpress enkeltløft utstyrsfritt117.5kg
Marte KjennerÅpen69Markløft utstyrsfritt218kg
Morten Miguel LomelandÅpen66Benkpress utstyrsfritt142kg
Morten Miguel LomelandÅpen66Benkpress enkeltløft utstyrsfritt142kg
Sakar HamawandiÅpen47Benkpress utstyrsfritt78kg
Sakar HamawandiÅpen47Benkpress enkeltløft utstyrsfritt78kg
Samuel GiraldoUngdom 14-1874Knebøy utstyrsfritt240kg
Samuel GiraldoUngdom 14-1874Markløft utstyrsfritt272.5kg
Samuel GiraldoJunior 19-2374Markløft utstyrsfritt272.5kg
Samuel GiraldoUngdom 14-1874Sammenlagt utstyrsfritt655kg
Samuel GiraldoJunior 19-2374Sammenlagt utstyrsfritt655kg
Samuel GiraldoUngdom 14-1874Sammenlagt utstyrsfritt660kg
Samuel GiraldoJunior 19-2374Sammenlagt utstyrsfritt660kg
Kongepokal
Marte Kjenner, Nidarø SK
Trygve Sletten, Brumunddal AK

NM Lag
1.
Odin SK 368.99
Gina Bakke Bolstad 94.37
Malin Narum Kvamsdal 92.27
Kristian Hansen Bruvik 91.20
Yngve Hopen 91.15

2.
Nidarø SK 358.25
Marte Kjenner 107.32
Truls Moe 95.26
Vidar Johansen 83.67
Rasmus Oliver Hopen 72.00

3.
Oslo SK 355.46
Carl Petter Sommerseth 96.61
Julie Fosseide 89.79
Maren Elise Svendsen 84.87
Nicholas Storsveen 84.19

Ranking Total
1. Marte Kjenner Nidarø SK 518 kg 107.32
2. Signe Elisabeth Belden Stryn T og IL 445 kg 97.81
3. Gina Bakke Bolstad Odin SK 428 kg 94.37

NM Knebøy
1. Marte Kjenner Nidarø SK 182.5 kg 37.81
2. Gina Bakke Bolstad Odin SK 170.5 kg 37.59
3. Stine Hamre Sande KK 175.0 kg 34.63

NM Benkpress
1. Marte Kjenner Nidarø SK 117.5 kg 93.69
2. Signe Elisabeth Belden Stryn T og IL 105.0 kg 87.97
3. Sakar Hamawandi OPIL 78.0 kg 83.69

NM Markløft
1. Marte Kjenner Nidarø SK 218.0 kg 45.16
2. Signe Elisabeth Belden Stryn T og IL 182.5 kg 40.11
3. Malin Narum Kvamsdal Odin SK 140.0 kg 39.75

Ranking Total
1. Trygve Sletten Brumunddal AK 722.5 kg 100.29
2. Samuel Giraldo Alta AK 660 kg 97.06
3. Carl Petter Sommerseth Oslo SK 830 kg 96.61

NM Knebøy
1. Anders Joakim Halland Brønnøy SK 263.0 kg 36.44
2. Trygve Sletten Brumunddal AK 255.0 kg 35.40
3. Samuel Giraldo Alta AK 240.0 kg 35.30

NM Benkpress
1. Carl Petter Sommerseth Oslo SK 205.0 kg 86.59
2. Martin Husby Dyrset Fræna AK 190.0 kg 86.02
3. Steffan Lundevold Kristiansand AK 167.5 kg 84.95

NM Markløft
1. Trygve Sletten Brumunddal AK 302.5 kg 41.99
2. Espen Kolltveit Bergen SK 327.5 kg 40.60
3. Yngve Hopen Odin SK 272.5 kg 40.55




Nordisk rekord
Marte Kjenner
Benkpress 117,5 kg
Markløft 218,0 kg

Gina Bakke Bolstad
Knebøy 170,5 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer769I/2Kristin Thorvaldsen
1Sidedommer282I/1Inger Blikra
1Sidedommer295I/2Tone Ingebretsen
1Teknisk kontrollør879FMarthe Stavik Aas
1Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
1Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
1Jury236I/2Terje Sandbo
2Hoveddommer282I/1Inger Blikra
2Sidedommer769I/2Kristin Thorvaldsen
2Sidedommer879FMarthe Stavik Aas
2Teknisk kontrollør295I/2Tone Ingebretsen
2Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
2Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
2Jury236I/2Terje Sandbo
3Hoveddommer682I/2Anita Stavik
3Sidedommer722FRune Øritsland
3Sidedommer200FVidar Tangen
3Teknisk kontrollør879FMarthe Stavik Aas
3Jury282I/1Inger Blikra
3Jury295I/2Tone Ingebretsen
3Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
4Hoveddommer200FVidar Tangen
4Sidedommer879FMarthe Stavik Aas
4Sidedommer682I/2Anita Stavik
4Teknisk kontrollør722FRune Øritsland
4Jury295I/2Tone Ingebretsen
4Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
4Jury282I/1Inger Blikra
5Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
5Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
5Sidedommer236I/2Terje Sandbo
5Teknisk kontrollør200FVidar Tangen
5Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
5Jury295I/2Tone Ingebretsen
5Jury282I/1Inger Blikra
5Jury682I/2Anita Stavik
6Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
6Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
6Sidedommer236I/2Terje Sandbo
6Teknisk kontrollør879FMarthe Stavik Aas
6Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
6Jury282I/1Inger Blikra
6Jury295I/2Tone Ingebretsen
6Jury682I/2Anita Stavik
7Hoveddommer879FMarthe Stavik Aas
7Sidedommer682I/2Anita Stavik
7Sidedommer722FRune Øritsland
7Teknisk kontrollør769I/2Kristin Thorvaldsen
7Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
7Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
7Jury282I/1Inger Blikra
7Jury236I/2Terje Sandbo
8Hoveddommer682I/2Anita Stavik
8Sidedommer769I/2Kristin Thorvaldsen
8Sidedommer879FMarthe Stavik Aas
8Teknisk kontrollør722FRune Øritsland
8Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
8Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
8Jury282I/1Inger Blikra
8Jury236I/2Terje Sandbo