NM benkpress



Fakta

Arrangør Alta AK
Dato 23.03.2013
Stevnetype NM benkpress
Sted Alta
Stevneleder Morten Novum
Sekretær Anne Marie Hveding
Antall deltakere 119
Antall resultat 110

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Lena SjølSande KK51.006570707088.58
1.-57Elise NovumSPUVI54.504547.55047.557.09
1.-72Anna Dorthea EspevikBergen SK68.707085.587.587.588.19
Junior 19-23 damer
1.-63Lillann HaalandGanddal AK62.8092.5100100100107.65
1.-72Henriette Sjånes BergOslo SK66.50808587.58587.69
2.-72Elin JohannessenSande KK72.006570757068.32
3.-72Elise MalmeSogndal IL66.006065706567.43
Åpen damer
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.4097.5106108108126.37
2.-57Line Anita AndreassenRana KK56.60757577.577.590.43
1.-72Linda KristensenSandnes AK71.40125130138130127.6
2.-72Renate EvertsenGanddal AK67.2092.597.5100100102.39
3.-72Eline Skalleberg JørgensenSande KK66.60909597.597.5100.48
4.-72Hilde NæssLørenskog AK72.008590959592.72
--72Anne Marie HvedingOslo SK69.90959510000
1.-84Hilde O. DretvikRøros SK75.20100105107.5107.5102.03
2.-84Line Håbrekke RolstadSande KK83.409510010010089.5
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL127.50195205215215170.09
Veteran 40-49 damer
1.-72Lise EngnesSande KK70.8082.587.59087.586.37
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Mathias BringsrudLenja AK58.1087.592.597.597.585.67
1.-66Benjamin DanielsenØksfjord AK62.5090901009074.01
1.-83Henrik FalangSPUVI75.50137.5137.514014099.3
2.-83Anders Edvardsen NæsLenja AK82.50135.5135.5140.5135.590.77
3.-83Jørgen SørbøSande KK79.30107.511512012082.38
4.-83Ole Henrik SandboSPUVI80.00112.5117.512012081.92
1.-93Dennis SivertsenAlta AK86.40135142.5150142.592.95
1.-105Runar Johannes GardenØksfjord AK96.40130137.5137.5137.584.98
2.-105Sondre Aksnes YggesethSPUVI102.00105105112.510563.41
1.-120Håkon JacobsenSPUVI113.6014014515015087.45
1.120+Anders FrydenbergLenja AK144.5011512513013072.31
Junior 19-23 herrer
1.-53Fredrik Eskil MyrvangFørde IL48.70137.5142.5145145152.71
1.-66Kai Sindre GunderhusetOslo SK60.00135145150.5145123.67
2.-66Kim EngenOslo SK64.6011512012012095.92
--66Thomas R. JohannessenLenja AK65.90127.5127.5127.500
1.-74Håkon DanielsenØksfjord AK74.00140147.5152.5152.5109.69
2.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK73.2013013013513094.24
3.-74Jostein FiveltunKK-6770.80112.5117.512012089.16
4.-74Lasse Falang Hoaas SPUVI71.7010511012011080.96
1.-83Magnus RuudSande KK79.70155155162.5155106.07
2.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK81.90142.5147.5155147.599.25
3.-83Eivind SjølSande KK82.3012012512512583.86
--83Ralf A. MaleFræna AK77.5016016016000
1.-93Roger NavarseteSogndal IL90.00230230240230146.83
2.-93Martin SynvisAlta AK91.60165175180175110.74
3.-93Magnus HelgesenSande KK88.40135142.5142.513586.99
1.-120Joachim SkårenBrumunddal AK119.20252.5260267.5260149.71
2.-120Henrik JensvoldRøros SK110.30180190190180105.84
1.120+Fredrik SørbøSande KK122.80205217.5225217.5124.41
-120+Per Otto HaugeSogndal IL123.30192.5192.5192.500
Åpen herrer
1.-66Eilif EllefsenLenja AK64.10112.5117.5117.5112.590.52
1.-74Espen Myrholt*Nidarø SK72.6060--6043.76
1.-83Kim GundersenUlefoss AK81.00210217.5230217.5147.33
2.-83Martin EriksenSande KK80.70185190190190129.01
1.-93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.50247.5253263253159.34
2.-93Sverre DiesenSande KK91.70237.5242.5253.5242.5153.38
3.-93Tommy NavarseteSogndal IL89.90225232.5240240153.31
4.-93Alexander KirketeigOdin SK92.50240247.5253.5240151.15
5.-93Sturla Mæland AbrahamsenUlefoss AK91.40220230235220139.37
6.-93Helge SvilandSandnes AK92.30207.5207.5225207.5130.83
7.-93Kenneth RørmyrHalden SI86.00145150157.5157.5103.01
--93Frode Flinth WestbyHalden SI90.60215215-00
1.-105Dag Andre MoSogndal IL102.40275275290290174.87
2.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.10250257.5260260155.84
3.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.70245252.5260260155.53
4.-105Jon RamstadSPUVI99.30220225230225137.32
5.-105Erlend TjelleSKA-Fræna103.70220-252.5220132.04
6.-105Thomas PuzichaHalden SI103.50202.5207.5215215129.13
7.-105Michael HolstLenja AK96.20160167.5172.5167.5103.62
--105Pål HatlebakkSKA-Fræna104.0017017017500
1.-120Christer B. LarsenBrumunddal AK119.90275287.5300.5300.5172.79
2.-120Per Marius HoleSPUVI119.00150285287.5285164.19
1.120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK163.30320332.5340332.5181.71
2.120+Alastair McCollSandnes AK133.60325330.5335330.5186.04
3.120+Martin Borgland RønningOslo SK155.20315330340315173.44
4.120+Hans Magne BårtvedtKK-67157.50305312.5317.5312.5171.72
5.120+Trond FjørenFræna AK145.00250262.5262.5250139
Veteran 40-49 herrer
1.-74Viggo TorgersenSPUVI73.90155160162.5162.5117
2.-74Knut Olav MelleBergen SK73.10160165165160116.1
1.-83Theo N. DretvikRøros SK82.60165170170170113.8
2.-83Espen KirkhaugSande KK75.80150150155155109.65
--83Geir Ottar OlsenMoss SIK81.9015015516500
1.-93Geir GregersenSande KK92.20207.5212.5215215135.62
2.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI91.60200207.5212.5212.5134.47
3.-93Stig FrøhoelAskim SK89.70205210212.5205131.1
4.-93Jostein NyhusOslo SK92.30190200200200126.1
5.-93Nils Magne GrudeGanddal AK85.50100107.5117.5117.577.1
--93Torgeir TrondsenSKA-Fræna91.80190190207.500
1.-105Alf GranvangBrumunddal AK104.30200207.5215215128.79
2.-105Kjell BakkenSPUVI96.90170175180180110.99
3.-105Viggo Nordby HoltanSande KK102.70132.5137.5147.5137.582.83
--105Arild KråkenesBergen SK104.9025525525500
1.-120Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna115.40225235240240139.32
2.-120Bjarne HavnenDrammen SI119.40220227.5237.5227.5130.95
1.120+Kjell FuresundFræna AK136.80290300300290162.63
2.120+Georg ØksendalSPUVI124.70260260270260148.23
3.120+Runar SaxegårdLenja AK122.80185192.5200200114.4
Veteran 50-59 herrer
1.-66Birger SundstølKristiansand AK65.8095102.5113102.580.69
1.-74Ketil Sten OlsenLenja AK73.60132.5140.5140.5132.595.68
1.-83Morten EngnesSande KK82.60140145150150100.41
2.-83Yngve KristoffersenAlta AK81.8010511012012080.81
3.-83Tor EngevikBergen SK82.10100120122.512080.63
4.-83Mons Terje SkjelvikBergen Helsesportlag77.608590959566.15
1.-93Børre BorgersenDrammen SI90.10190195200200127.6
2.-93Rolf OlsenHalden SI87.50180185190185119.86
3.-93Jan SjølSande KK91.90160167.5172.5167.5105.83
1.-105Tor GranvangBrumunddal AK102.80190190195195117.41
2.-105Rune JohansenLenja AK103.20190192.5192.5190114.25
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK113.40195210215215125.41
2.-120Morten NovumSPUVI119.50180210217.5180103.59
3.-120Vegard RøysumLørenskog AK107.5011512012512071.14
1.120+Morten KalandBergen SK124.00250250255250142.7
2.120+Øystein LøndalenIL Kraftsport133.80200210215215121
3.120+Jan Helge RustanSande KK131.70170180190180101.57
Veteran 60-69 herrer
1.-74Sverre PaulsenSande KK69.506575807556.51
1.-83Bjarne SynstadLørenskog AK82.50205212.5220212.5142.35
1.-93Kjell Arne BøeSKA-Fræna88.40205212.5217.5212.5136.94
1.-105Rolf StenbergSande KK102.50175185195185111.52
Veteran +70 herrer
1.-83Georg JohnsenAlta AK75.209510510510574.68
1.-93Peer Bjaaland*Alta AK90.00120130142.513082.99
2.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK91.40110117.5117.5117.574.44

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alastair McCollÅpen120+Benkpress enkeltløft330.5kg
Anders Edvardsen NæsUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft135.5kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress enkeltløft106kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress enkeltløft106kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress enkeltløft108kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress enkeltløft108kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft85.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft87.5kg
Bjarne SynstadVeteran 60-6983Benkpress enkeltløft212.5kg
Carl Yngvar ChristensenJunior 19-23120+Benkpress enkeltløft332.5kg
Carl Yngvar ChristensenÅpen120+Benkpress enkeltløft332.5kg
Christer B. LarsenÅpen120Benkpress enkeltløft300.5kg
Dag Andre MoÅpen105Benkpress enkeltløft290kg
Fredrik Eskil MyrvangJunior 19-2353Benkpress enkeltløft137.5kg
Fredrik Eskil MyrvangJunior 19-2353Benkpress enkeltløft142.5kg
Fredrik Eskil MyrvangJunior 19-2353Benkpress enkeltløft145kg
Georg JohnsenVeteran +7083Benkpress enkeltløft105kg
Henrik FalangUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft140kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft215kg
Lena SjølUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft70kg
Lena SjølJunior 19-2352Benkpress enkeltløft70kg
Mathias BringsrudUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft92.5kg
Mathias BringsrudUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft97.5kg
Morten KalandVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft250kg
Svein Olav FarstadÅpen93Benkpress enkeltløft253kg
Svein Olav FarstadVeteran 40-4993Benkpress enkeltløft253kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0185FNils-Petter Knudsen
0651I/2Stian Botnen
0610FAlastair McColl
0583FMarius Arnesen
0559I/1Per Øivind Fjeld
0551FAlexander Kirketeig
0542Olav Trondal
0352FYngve Kristoffersen
0299FVidar Kristoffersen
0282I/1Inger Blikra
0236I/2Terje Sandbo
0233FSverre Paulsen
0227I/2Egil Kroknes
0200I/1Vidar Tangen
0186I/1, P/2Morten Novum
0660FHilde O. H. Dretvik