NM Benkpress utstyrsfritt



Fakta

Arrangør IL Kraftsport
Dato 07.12.2019
Stevnetype NM Benkpress utstyrsfritt
Sted Lillestrøm
Stevneleder Paul Burton, Ståle Wærnes
Sekretær Hege Berntsen, Ellen Aaserud
Antall deltakere 176
Antall resultat 174

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-63Mila Cheyenne Pischel*Lenja AK59.755557.56060510.32
2.-63Liz Tobiassen*Arendal SVK58.60455052.552.5458.05
1.-72Nora Kristin Larsen *Askim SK71.95657072.572.5562.57
2.-72Yasmina Juliette Havnen*Drammen SI65.3067.57072.570564.95
Junior 19-23 damer
1.-57Mia Margrethe Ramberg Storstad*Tromsø Atletklubb55.708085.586.586.5727.21
1.-63Lena Sjøl*Sande KK63.0087.592.592.592.5734.67
2.-63Kristine Røgelstad*Odin SK62.00859092.590721.26
3.-63Frida Aung*Oslo SK62.1085909085684.51
4.-63Stella Eide-Olsen*Odin SK62.1585909085684.3
5.-63Enya Marie Wilson*Oslo SK62.05556062.560503.26
1.-72Marthine Myhr*Odin SK66.3095100102.5100772.76
2.-72Isabell Adolfsen*Askim SK69.8587.592.59595722.92
3.-72Vendela Hacer Cengiz*Lenja AK71.4575808580614.89
1.84+Seline Solstad Halleland*Karmøy Styrkeløftklubb92.55110115120115776
2.84+Marion Opstad*Fræna AK91.8590959590625.68
3.84+Malin Daltorp*Høland IL og UL90.757582.582.582.5582.22
Åpen damer
1.-52Helene Angelica Ostojic*Atlas SK50.4067.567.567.567.5606.29
2.-52Malin Narum Kvamsdal*Odin SK51.2562.567.57067.5601.98
3.-52Caroline Hoff Hansen*Arendal SVK50.35556062.562.5566.14
1.-57Nicoline Giller*TSI Styrkeløft56.157072.57572.5617.91
2.-57Inga Werner Isaksen*Sande KK54.5552.557.56060528.47
1.-63Elise Rosenborg*IL Kraftsport61.0097.5102.5106102.5817.51
2.-63Katrine Sundal Haune*Sande KK62.7092.597.5100100790.25
3.-63Kjersti Bakke*Brumunddal AK62.15858592.592.5738.7
4.-63Benedikte Hoffart Bøhn*SPUVI59.6582.587.59087.5714.17
1.-72Monika Kvam*Brumunddal AK70.4592.597.5100100754.76
2.-72Emilie Rastum*Odin SK71.25859092.590683.52
3.-72Frida Birgitte Espenes*Atlas SK63.708587.59087.5695.61
4.-72Ruth Kari Hole*SPUVI65.2580859085671.39
5.-72Areli Moe*Oslo SK70.857577.58077.5599.73
1.-84Eva Engskar*IL Kraftsport83.15112.5117.5122.5122.5853.3
2.-84Eilen Pollen*Moss SIK82.85100105107.5105743.08
3.-84Camilla Thornquist*Askim SK81.4087.59092.592.5667.64
4.-84Gunn Aarmo*Melhus IL81.95859092.590650.09
5.-84Sofie Flyvholm Haug*Halden SI79.2582.587.592.587.5641.51
6.-84Rebecca Kennwood*Oslo SK81.4072.577.58077.5571.48
1.84+Siv Bjørkestrand*Odin SK101.80112.5120125125810.19
2.84+Hildeborg J. Hugdal*Sauda IL126.50125130130125756.49
3.84+Ingvild Tronstad*Brumunddal AK92.2087.587.587.587.5609.69
4.84+Marit Gråbak*Melhus IL97.7072.577.58077.5539.1
Veteran 40-49 damer
1.-52Nitaya Intanon*Nittedal AGK50.85505557.555503.5
1.-63Anette Heimstad-Aasbø*Skien Atletklubb61.6067.572.57572.5595.66
2.-63Hege Velten*OPIL62.85606567.565537
1.-84Hilde O. Dretvik*Røros SK83.108587.59090646.98
2.-84Kristina Grimstad Nordstrand*Giske SK83.0577.58082.582.5599.45
3.-84Eigunn Stav Sætre*Kristiansund KK83.7065707575550.37
1.84+Kim Eikefet*Odin SK87.0582.58587.587.5621.3
Veteran 50-59 damer
1.-63Jane Kvelland Berntsen*Askim SK60.70657072.570580.72
1.-84Lene Einarsen*IL Kraftsport78.957577.58080593.64
2.-84Gro-Berit Stavheim*Sjøholt AK80.7075808080589.22
Veteran 60-69 damer
1.-57Audhild Mathiesen*Lenja AK56.107071.571.570599.05
1.-63Kirsti Løken*Askim SK62.5057.5606057.5483.86
Veteran +70 damer
1.-72Anne Mari Clausen*Oslo SK69.754042.54545379.96
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Terje Akim Tranås Iversen*Drammen SI57.3577.5808580441.29
1.-66Njål Eirik Wallén*Drammen SI59.407577.582.577.5413.58
2.-66Robert Røgelstad*Odin SK65.3567.572.572.567.5331.01
1.-74Lars Engø Monsen*Lenja AK72.95135142.5145142.5639.52
2.-74Kristoffer Lien Budsjord*Oslo SK72.45112.5120125125564.01
3.-74Waldemar Johansen*Bergen SK70.809597.510097.5447.98
1.-83Emil Torjusen*Skien Atletklubb81.15145153153145600.93
2.-83Kristoffer Olsen*Sande KK79.50125132.5135135567.9
3.-83Kristian Solberg*Sande KK81.10112.5117.5117.5112.5466.6
1.-93Einar Naveen Møen*Bergen SK83.75122.5130132.5132.5537.05
2.-93Daniel Oscar Olsen*Hommersåk AK90.00125125132.5125482.41
3.-93Andreas Rindli*Oslo SK83.15112.5117.5122.5117.5478.76
4.-93Sander Berg Svendsen*Sande KK85.05105110120110441.25
5.-93Herman Lied Meyer*Askim SK88.9597.5105110110428.01
1.-105Oscar Kirkeby*Frogner AK97.45135142.5150142.5522.11
2.-105Noa Ardalan Josefsen*Sande KK104.05100105107.5105369.91
1.-120Kristian Eek Haugen*Nes SIL114.70170180190170564.35
2.-120Alvin Nysæther*Karmøy Styrkeløftklubb119.40145150155150487.03
3.-120Daniel Bolme*SKA-Fræna113.20135140140140468.67
Junior 19-23 herrer
1.-74Magnus Varpen Langleite*Fræna AK73.65135140145140623.67
2.-74Marcus Heltne Damli*Bergen SK72.90105105115115516.4
1.-83Simen Johnson Myrvold*Askim SK76.40157.5165170165714.73
2.-83Oliver Buvarp Pettersen*Lenja AK82.35145150152.5150615.14
3.-83Magnus Eide Knutsen*Odin SK81.90132.5140142.5142.5586.71
4.-83Henrik Staal*Halden SI82.00130135142.5142.5586.2
5.-83Germe Wimpaye*Halden SI82.35125130135135553.71
6.-83Vetle Skundberg*Brumunddal AK81.05125132.5132.5132.5549.67
7.-83Christian Hellumsand*Drammen SI80.05107.5112.5115112.5470.99
--83Henrik Rustadbakken Randgaard*Brumunddal AK81.9016516516500
1.-93Jacob Florelius*Sande KK91.55185190200190724.35
2.-93Joakim Dahlberg*Kristiansand AK91.25165170-165630.58
3.-93Anders Gjellan*Kristiansund KK91.65145152.5157.5157.5600.24
4.-93Mathias Hergot*KK-6789.30140150155150581.68
5.-93Abdulrahman Majou*Sande KK91.30130135140140535.04
1.-105Håkon Berge Berntsen *Odin SK93.25140150155155584.07
2.-105Benjamin Teigland Jakobsen*Atlas SK102.25145152.5157.5152.5542.15
3.-105Fredrik Søberg*Oslo SK96.50130135140135497.8
4.-105Elias Pettersen*Brumunddal AK93.15125130135130490.43
1.-120Benjamin Larsen*Turn og IL National115.40170175182.5170562.39
1.120+Magnus Refsnes*Askim SK123.05127.5135140140447.21
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil Myrvang*Tambarskjelvar Idrettslag 56.10150152.5155.5152.5861.12
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK64.55135141.5141.5135669.72
2.-66Morten Miguel Lomeland*Odin SK65.05132.5141.5141.5132.5652.96
3.-66Daniel Refsnes*Askim SK65.2595105110110540.54
1.-74John Andre Berger*Askim SK72.80125127.5130130584.37
2.-74Kai-Remi Berge*IL Kraftsport73.60117.5122.5125122.5546.02
1.-83Kim Gundersen*Skien Atletklubb82.25182.5187.5196.5196.5806.29
2.-83Anders Grønmo*Bodø Atletklubb82.40160170175175717.22
3.-83Steffan Lundevold*Kristiansand AK81.90155162.5165162.5668.94
4.-83Stian Grønning*Tromsø Atletklubb82.10152.5162.5162.5162.5667.78
5.-83Sindre P. Blomberg*Lenja AK82.55150155165155634.52
6.-83Ståle Wærness*Oslo SK82.45140145147.5147.5604.38
7.-83Jo Steffen Knudsen*Sandnes AK81.60135135140135557.32
1.-93Jarle Bjørgo Onarheim*Odin SK92.05177.5187.5195195740.71
2.-93Espen Narum*Kristiansand AK91.50180180192.5192.5734.13
3.-93Frode Flinth Westby*Halden SI91.20160165170170649.89
4.-93Andreas Hofseth Ervik*Fræna AK92.25170177.5182.5170645
5.-93Vetle Valentinsen*Sandnes AK92.50142.5147.5155147.5558.81
6.-93Florian Z Aresvik*Kristiansund KK91.70132.5135137.5137.5524
1.-105Vahid Shariatifar*Arendal SVK104.35195200207.5207.5727.93
2.-105Edvard Heimen*Fræna AK102.75195202.5210202.5717.17
3.-105Stian Tysse*Odin SK103.85190197.5205197.5694.97
4.-105André Strøm-Larsen*Oslo SK93.95177.5187.5192.5192.5721.51
5.-105Ralf A. Male*Fræna AK104.50192.5200207.5192.5674.85
6.-105Milad Tehrani*Arendal SVK99.70165175175165595.69
1.-120Per Marius Hole*SPUVI119.65195207.5217217702.71
2.-120Carl Yngvar Christensen*Brumunddal AK118.75175182.5190190618.18
3.-120Eysteinn Fannar Oddgeirsson*Drammen SI118.20177.5187.5187.5187.5611.67
4.-120Martin Audil Martinsen*Lenja AK113.25167.5177.5177.5167.5560.17
1.120+Alexander Nilsson*Askim SK137.45207.5215220220661.02
2.120+Georg Øksendal*SPUVI123.90185192.5192.5185587.95
Veteran 40-49 herrer
1.-66Eilif Ellefsen*Lenja AK61.70808587.585438.36
1.-74Bjørn-Andre Egerdahl*Sandnes AK73.05140145.5150145.5652.29
1.-83Ove Henning Lorentzen*SPUVI81.65152.5161.5162.5161.5666.29
2.-83Dag R.Ørsvik Øye*Kristiansund KK82.05140150155155637.27
3.-83Jøran Langset*Sande KK78.35140145150150637.71
4.-83Ole Andreas Ådnanes*Sandnes AK80.65127.5132.5132.5127.5530.84
1.-93Helge Hansen*Arendal SVK92.20155162.5162.5155588.41
2.-93Erik Marius Egerdahl*Sande KK84.30125130132.5132.5534.59
3.-93Frank Duve*Lenja AK90.30125130135130500.55
4.-93Henning Wold*Nittedal AGK91.90107.5112.5112.5107.5409.37
1.-105Øystein Aas*Askim SK101.60187.5192.5200192.5686.59
1.-120Runar Saxegård*Lenja AK118.75165172.5177.5165537.15
1.120+Roger Andrè Sellevoll*Odin SK155.50202.5212.5220212.5600.15
2.120+Jo Ivar Skundberg*Brumunddal AK127.25180187.5192.5187.5587.26
3.120+Jarle Adolfsen*Høland IL og UL129.95165172.5177.5172.5534.42
Veteran 50-59 herrer
1.-74Per G. Gåsdal*Sjøholt AK74.00120125-125554.84
2.-74Terje Myrvold*Askim SK73.3597.5102.5105105469.27
1.-83Sigve Valentinsen*Sandnes AK82.60135145153.5153.5628.12
2.-83Hans-Erik Øverland*Nordhordland SK81.65125130135135557.08
3.-83Morten Engnes*Sande KK82.35120125127.5125512.75
4.-83Børre Storjord*SPUVI81.80110115125115474.04
1.-93Ronny Ivan Hegge*Lenja AK91.95160160165160608.44
2.-93Arve Olsson*Askim SK91.80135142.5147.5147.5561.61
3.-93Geir Johannesen*Halden SI93.00130140140130490.95
--93Svein Olav Farstad*SKA-Fræna91.30152.5152.5152.500
1.-105Tor Granvang*Brumunddal AK101.50160160170170606.91
2.-105Bjørn Flem*Askim SK102.90145150155155548.88
3.-105Freddy Svendsen*Lenja AK104.25135140140135474.51
1.-120Kjell Furesund*Fræna AK119.75190195197195631.41
2.-120Alf Granvang*Brumunddal AK105.05180190195190664
3.-120Jim Ljungquist*Brumunddal AK119.20180192.5192.5180584.52
4.-120Kai Johannessen*Nittedal AGK117.00165175180175574.35
5.-120Bjarne Havnen*Drammen SI119.35150157.5162.5162.5527.55
1.120+Raymond Andersen*Nittedal AGK120.95180187.5190187.5603.85
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger Sundstøl*Kristiansand AK64.10758082.582.5411.44
1.-83Kjell Arne Bøe*SKA-Fræna82.45135145150145594.15
2.-83Rolf Andreas Søtorp*Lørenskog AK82.15115117.5120120493.12
3.-83Bjørn Erik Andersen*Sandnes AK81.55107.5112.5115115475.07
4.-83Tormod Andersen*Lenja AK81.25100107.5112.5112.5465.99
1.-93John Søtorp*Bodø Atletklubb88.45125130130125488.06
2.-93Steinar Eimstad*SPUVI92.30120125127.5125474.45
3.-93Jan Sjøl*Sande KK92.90105110115115434.76
4.-93Roy Olav Øyvann*Nittedal AGK91.9095100102.5100380.91
1.-105Nils Espeseter*Sogndal IL105.00170180185180629.33
2.-105Bjarne Kvarv*Tromsø Atletklubb102.90150160170170601.82
3.-105Leif Sydengen*Askim SK104.80135140142.5142.5499.18
1.-120Rune Johansen*Lenja AK108.75145152.5157.5152.5522.41
2.-120Vidar Alexander Ringvold*Brumunddal AK113.45152.5157.5157.5152.5509.68
1.120+Geir Fjære*Askim SK126.10125135145135425.61
Veteran +70 herrer
1.-83Steven Michael Neichin*Høland IL og UL78.80809010090381.24
1.-93Bjørn Larsen*Brumunddal AK88.65110117.5120120467.87
1.-105Truls Kristensen*Askim SK104.2595102.5110102.5360.72

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Bjarne KvarvVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt170kg
Bjørn-Andre EgerdahlVeteran 40-4974Benkpress enkeltløft utstyrsfritt145.5kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft utstyrsfritt117.5kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft utstyrsfritt117.5kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft utstyrsfritt122.5kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft utstyrsfritt122.5kg
Kim GundersenÅpen83Benkpress enkeltløft utstyrsfritt196.5kg
Kristian Eek HaugenUngdom 14-18120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt170kg
Mia Margrethe Ramberg StorstadJunior 19-2357Benkpress enkeltløft utstyrsfritt85.5kg
Mia Margrethe Ramberg StorstadJunior 19-2357Benkpress enkeltløft utstyrsfritt86.5kg
Nils EspeseterVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt170kg
Nils EspeseterVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt180kg
Ove Henning LorentzenVeteran 40-4983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt161.5kg
Per Marius HoleÅpen120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt217kg
Seline Solstad HallelandJunior 19-2384+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt110kg
Seline Solstad HallelandJunior 19-2384+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt115kg
Sigve ValentinsenVeteran 50-5983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt153.5kg
Siv BjørkestrandVeteran 40-4984+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt125kg
NM Benkpress utstyrsfritt Lag 2019
1. Odin SK 3 043,42 poeng
Siv Bjørkestrand
Marthine Myhr
Jarle Bjørgo Onarheim
Kristine Røgelstad

2. Sande KK 2 883,80 poeng
Katrine Sundal Haune
Lena Sjøl
Jacob Florelius
Jøran Langset

3. IL Kraftsport 2 808,71 poeng
Eva Engskar
Elise Rosenborg
Lene Einarsen
Kai-Remi Berge

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer583FMarius Arnesen
1Sidedommer690FOle Tilrem
1Sidedommer455I/2Bjørn Astad
1Teknisk kontrollør210FBjørn Andreas Holmsen
2Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
2Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
2Sidedommer583FMarius Arnesen
2Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
3Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
3Sidedommer138FLeif Sydengen
3Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
3Teknisk kontrollør361FEgil Walseth
4Hoveddommer559I/1Per Øivind Fjeld
4Sidedommer361FEgil Walseth
4Sidedommer227I/2Egil Kroknes
4Teknisk kontrollør138FLeif Sydengen
5Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
5Sidedommer879FMarthe Stavik Aas
5Sidedommer682I/2Anita Stavik
5Teknisk kontrollør599FKjell Ove Furesund
6Hoveddommer682I/2Anita Stavik
6Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
6Sidedommer599FKjell Ove Furesund
6Teknisk kontrollør879FMarthe Stavik Aas
7Hoveddommer690FOle Tilrem
7Sidedommer879FMarthe Stavik Aas
7Sidedommer599FKjell Ove Furesund
7Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
8Hoveddommer879FMarthe Stavik Aas
8Sidedommer690FOle Tilrem
8Sidedommer583FMarius Arnesen
8Teknisk kontrollør599FKjell Ove Furesund
9Hoveddommer682I/2Anita Stavik
9Sidedommer227I/2Egil Kroknes
9Sidedommer599FKjell Ove Furesund
9Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
10Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
10Sidedommer138FLeif Sydengen
10Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
10Teknisk kontrollør559I/1Per Øivind Fjeld
11Hoveddommer138FLeif Sydengen
11Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
11Sidedommer455I/2Bjørn Astad
11Teknisk kontrollør210FBjørn Andreas Holmsen
12Hoveddommer559I/1Per Øivind Fjeld
12Sidedommer455I/2Bjørn Astad
12Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
12Teknisk kontrollør504I/1, P/2Pål Nilsen