NM benkpress utstyr



Fakta

Arrangør Sauda IL
Dato 11.09.2021
Stevnetype NM benkpress utstyr
Sted Sauda
Stevneleder Per Øyvind Fjeld, Marte Elverum
Sekretær
Antall deltakere 43
Antall resultat 40

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Junior 19-23 damer
1.-63Marthe S. TjeltaSandnes AK62.30105105112.510563.81
1.-76Nora Kristin Larsen Askim SK75.60145145153.5153.583.85
Åpen damer
1.-57Lisa Marie OlufsenSandnes AK56.956570807045.22
1.-63Linn Hèlen Solbakken FjeldAskim SK61.80701461467042.76
1.-69 Ingvild HansenAskim SK66.6013013514014081.71
1.-76Marte ElverumKK-6775.15147.5155160.515584.91
1.-84Linda KristensenSandnes AK78.4015015516015583.28
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL119.75200212.5222.5222.5105.34
2.84+Lene ThorénSande KK122.00147.515516016075.51
3.84+Hanne MatreSauda IL93.9592.597.5102.5102.551.45
Veteran 40-49 damer
1.-52Line Anita AndreassenRana KK51.3062.567.57362.543.8
Veteran 50-59 damer
1.-84Eirin HerlandGanddal AK82.00909510010052.71
Veteran 60-69 damer
1.-57Audhild MathiesenLenja AK55.80758083.583.554.76
Junior 19-23 herrer
1.-83Vetle SkundbergBrumunddal AK82.45187.5192.5197.5192.568.84
--83Hans Jørgen FjeldAskim SK81.6519019019500
1.-93Aleksander B. HaugeSandnes AK92.3518019019519564.76
2.-93Kasper Høiland AndersenGanddal AK89.4517017518018060.95
--93Thomas LillejordOdin SK92.2019019019000
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil MyrvangTambarskjelvar IL56.60182.5187.5192.5192.5100.07
1.-83Kim GundersenSkien Atletklubb82.4017018019019067.98
1.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI91.45230240257.5257.586.02
2.-93Sturla Mæland AbrahamsenSkien Atletklubb92.60230235242.523577.93
3.-93Cato SvihusSandnes AK83.8019019520019568.94
4.-93Vetle ValentinsenSandnes AK92.8517018018017056.28
5.-93Rune Bang JakobsenGanddal AK90.8015516016516555.36
1.-105Fredrik SøbergBrumunddal AK104.0022022022522570.18
2.-105Geir Øyvind ThorsenGanddal AK102.8021022022021065.86
1.-120Per Marius HoleSPUVI119.10310355.5-355.5104.86
1.120+Alastair McCollGanddal AK142.9517531531517548.96
Veteran 40-49 herrer
1.-83Ole Andreas ÅdnanesSandnes AK83.0016517517516558.73
1.-93Stian BjørheimSauda IL86.25110115122.5122.542.47
1.-105Morten A. MiddelthonSandnes AK104.5514514514514545.11
1.-120Dagfin AnthunBrumunddal AK116.5011015016016047.57
Veteran 50-59 herrer
1.-74Bjørn-Andre EgerdahlSandnes AK73.5014014515015058.76
1.-105Børre BorgersenSkien Atletklubb95.40190197.5202.5202.566.02
2.-105Tor GranvangBrumunddal AK102.7019019020019059.62
3.-105Arve RønnekleivSandnes AK101.95110117.5125117.537
-120+Morten NovumDrammen SI125.6019019019000
Veteran 60-69 herrer
1.-74Arild BomarkSandnes AK73.2090951009537.34
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK85.70180200215.520069.63
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK114.0520021521520059.95
Veteran +70 herrer
1.-83Arnfinn SkadsemGanddal AK81.6082.587.5909032.43
1.-93Øivind Arne OlsenKristiansund KK88.1510510511011037.59

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alf-Ivar HellerudVeteran 40-4993Benkpress enkeltløft257.5kg
Alf-Ivar HellerudVeteran 50-5993Benkpress enkeltløft257.5kg
Audhild MathiesenVeteran 60-6957Benkpress enkeltløft83.5kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft192.5kg
Nora Kristin Larsen Junior 19-2376Benkpress enkeltløft153.5kg
Per Marius HoleÅpen120Benkpress enkeltløft355.5kg
NM Lag
1.
Sandnes AK 280.80
Linda Kristensen 83.28
Cato Svihus 68.94
Aleksander B. Hauge 64.77
Marthe S. Tjelta 63.81

2.
Ganddal AK 234.88
Geir Øyvind Thorsen 65.86
Kasper Høiland Andersen 60.95
Rune Bang Jakobsen 55.36
Eirin Herland 52.71

3.
Askim SK 208.32
Nora Kristin Larsen 83.85
Ingvild Hansen 81.71
Linn Hèlen Solbakken Fjeld 42.76

Ranking Herrer åpen
1. Per Marius Hole SPUVI 355.5 kg 104.86 poeng
2. Fredrik Eskil Myrvang Tambarskjelvar IL 192.5 kg 100.07 poeng
3. Alf-Ivar Hellerud SPUVI 257.5 kg 86.02 poeng
4. Sturla Mæland Abrahamsen Skien Atletklubb 235 kg 77.93 poeng
5. Fredrik Søberg Brumunddal AK 225 kg 70.18 poeng

Ranking Damer åpen
1. Hildeborg J. Hugdal Sauda IL 222.5 kg 105.34 poeng
2. Marte Elverum KK-67 155 kg 84.91 poeng
3. Linda Kristensen Sandnes AK 155 kg 83.28 poeng
4. Ingvild Hansen Askim SK 140 kg 81.71 poeng
5. Lene Thorén Sande KK 160 kg 75.51 poeng

Ranking Damer junior
1. Nora Kristin Larsen Askim SK 153.5 kg 83.85
2. Marthe S. Tjelta Sandnes AK 105 kg 63.81

Ranking Damer 40-49
1. Line Anita Andreassen Rana KK 62.5 kg 43.80

Ranking Damer 50-59
1. Eirin Herland Ganddal AK 100 kg 52.71

Ranking Damer 60-69
1. Audhild Mathiesen Lenja AK 83.5 kg 54.76


Ranking Herrer junior
1. Vetle Skundberg Brumunddal AK 192.5 kg 68.84
2. Aleksander B. Hauge Sandnes AK 195 kg 64.76
3. Kasper Høiland Andersen Ganddal AK 180 kg 60.95

Ranking Herrer 40-49
1. Ole Andreas Ådnanes Sandnes AK 165 kg 58.73
2. Dagfin Anthun Brumunddal AK 160 kg 47.57
3. Morten A. Middelthon Sandnes AK 145 kg 45.11

Ranking Herrer 50-59
1. Børre Borgersen Skien Atletklubb 202.5 kg 66.02
2. Tor Granvang Brumunddal AK 190 kg 59.62
3. Bjørn-Andre Egerdahl Sandnes AK 150 kg 58.76

Ranking Herrer 60-69
1. Sigve Valentinsen Sandnes AK 200 kg 69.63
2. Vidar Alexander Ringvold Brumunddal AK 200 kg 59.95
3. Arild Bomark Sandnes AK 95 kg 37.34

Ranking Herrer +70
1. Øivind Arne Olsen Kristiansund KK 110 kg 37.59
2. Arnfinn Skadsem Ganddal AK 90 kg 32.43


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer651I/2Stian Botnen
1Sidedommer917FKim Eikefet
1Sidedommer690FOle Tilrem
1Teknisk kontrollør504I/1, P/2Pål Nilsen
1Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
2Hoveddommer917FKim Eikefet
2Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
2Sidedommer651I/2Stian Botnen
2Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
3Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
3Sidedommer917FKim Eikefet
3Sidedommer651I/2Stian Botnen
3Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
3Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Hoveddommer917FKim Eikefet
4Sidedommer690FOle Tilrem
4Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
4Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
4Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld