NM styrkeløft utstyr



Fakta

Arrangør Skien Atletklubb
Dato 22.06.2022
Stevnetype NM styrkeløft utstyr
Sted Skien
Stevneleder Per Fjeld
Sekretær Christopher Haugland
Antall deltakere 41
Antall resultat 39

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-57Hilde Mikkelsen HaugenBrumunddal AK56.90185195-13013014316017017551398.44
2.-57Julie FosseideOslo SK55.00170170180859090165175184.543585.31
1.-63Lena SjølSande KK62.30195207.5212.5112.5117.5122.5180195205.552595.39
2.-63Frida AungOslo SK61.75170182.5190115120125167.5182.5187.5492.589.94
3.-63Hege BergeSande KK60.40160170177.595100105160170180457.584.64
4.-63Norunn Nielsen HolmvikSandnes AK60.75162.5162.5167.595100105157.5162.5177.545082.97
5.-63Emma Elise AasSande KK57.9514515015575808016017017540075.88
6.-63Heidi Ottesen SolbergDrammen SI61.10147.5152.5-87.59095147.5152.5-40073.5
--63Marthe S. TjeltaSandnes AK62.75200200200115117.5125172.5180187.500
1.-69Eline SkallebergSande KK67.55230237.5242.5147.5147.5152.5205215.5216.5605.5105.23
2.-69 Ingvild HansenAskim SK67.95195200205150156161185195202.5568.598.5
3.-69Jenny Marie JohansenOslo SK66.65210217.5222.5125130130190200205547.595.83
4.-69Juliane SlettnesBrumunddal AK68.70202.5212.5217.5122.5122.5127.518519520554093.03
5.-69Yasmina Juliette HavnenDrammen SI67.4517018018592.597.5100152.516016545078.27
6.-69Silje Helen Ask PettersenSande KK65.201401501607077.582.5130135140382.567.75
1.-76Gro-Berit StavheimSjøholt AK70.45140150157.5606570135145152.537563.79
--76Marte ElverumKK-6775.40235240247.5145145145235240-00
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport83.55242.5247.5252.5142.5142.5142.5195207.5215602.594.95
2.-84Maren Njøs KurdølSande KK79.95185185190117.5122.5127.5175185190502.580.64
3.-84Tuva LierhagenBrumunddal AK83.00180180190120125127.515016017047575.06
4.-84Nora Kristin Larsen Askim SK81.60150155165152.5162.5175100102.5147.5427.568.02
1.84+Lene ThorénSande KK125.10235240250155160165180190197.559082.69
2.84+Marte OlborgOslo SK111.00190200207.5137.5142.5147.5155162.517052575.54
1.-83Ludvik MoenBrumunddal AK82.85280295310185192.520024526527577589.59
2.-83Magnus Varpen LangleiteFræna AK82.15260275282.5190197.5205225245267.575587.71
3.-83Mazlum CoskunOslo SK82.10240255265165175185235250267.5707.582.22
4.-83Aksel StavheimSjøholt AK81.80265272.5277.5175175180240247.5252.570582.11
5.-83Sigve ValentinsenSandnes AK82.9524025026017018018522023524068078.55
1.-93Sturla Mæland AbrahamsenSkien Atletklubb92.55315320-230230242.5265290290847.592.14
2.-93Cato SvihusSandnes AK83.50245260260185200200235242.5250672.577.39
3.-93Vetle ValentinsenSandnes AK92.85220230240190190200210220237.565070.55
4.-93Jan Edvard JensenRana KK92.65260272.5280170177.5177.575--517.556.23
1.-105Asgeir HoelFræna AK104.40360370-240250255320330-95597.87
2.-105Knut Einar SkårKK-67104.30305315330200200212.5292.5310322.586588.68
3.-105Joel Immanuel VikeslandBrumunddal AK102.5530030031019020021030032035386389.18
4.-105Torben H. StrømsvikOslo SK104.80285295305225232.5237.5290307.5320862.588.24
5.-105Jens Petter ØdegårdBrumunddal AK104.2527529030019020020527029030079081.01
1.-120Eirik Andreas Eriksen SeimHaugaland AK116.30260272.5277.5200205212.5225232.5245727.571.18
2.-120Fredrik SøbergOslo SK109.10232.5232.524522023023019020021067567.83
1.120+Eysteinn Fannar OddgeirssonDrammen SI129.90327.5345355232.524024530031032091085.45
2.120+Åge BerntsenTrøndertun SK150.20280300300100102.5102.5250252.5252.563056.57

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Ingvild HansenÅpen69Benkpress156kg
Ingvild HansenÅpen69Benkpress161kg
Ingvild HansenÅpen69Benkpress enkeltløft156kg
Ingvild HansenÅpen69Benkpress enkeltløft161kg
Eline SkallebergÅpen69Markløft215.5kg
Eline SkallebergÅpen69Sammenlagt605.5kg
Hege BergeVeteran 40-4963Knebøy177.5kg
Hege BergeVeteran 40-4963Markløft170kg
Hege BergeVeteran 40-4963Markløft180kg
Hege BergeVeteran 40-4963Sammenlagt447.5kg
Hege BergeVeteran 40-4963Sammenlagt457.5kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Knebøy252.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress143kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress enkeltløft143kg
Joel Immanuel VikeslandÅpen105Markløft353kg
Juliane SlettnesJunior 19-2369Knebøy217.5kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Benkpress155kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Benkpress160kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Knebøy240kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Sammenlagt580kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Sammenlagt590kg
Nora Kristin Larsen Junior 19-2384Benkpress162.5kg
NM Lag 2022
1.
Brumunddal AK 370.24
Hilde Mikkelsen Haugen 98.44
Juliane Slettnes 93.03
Ludvik Moen 89.59
Joel Immanuel Vikesland 89.18

2.
Sande KK 367.95
Eline Skalleberg 105.23
Lena Sjøl 95.39
Hege Berge 84.64
Lene Thorén 82.69

3.
Oslo SK 359.32
Jenny Marie Johansen 95.83
Frida Aung 89.94
Torben H. Strømsvik 88.24
Julie Fosseide 85.31

Nordisk rekord
Hilde M. Haugen
Benkpress 143,0 kg

Eline Skalleberg
Knebøy 242,5 kg
Sammenlagt 605,5 kg

Ingvild Hansen
Benkpress 156 kg og 161 kg

Nordisk rekord junior
Nora Kristin Larsen
Benkpress 162,5 kg

Nordisk rekord veteran
Heidi Hille Arnesen
Knebøy 247,5 kg og 252,5 kg
Sammenlagt 602,5 kg

Lene Thoren
Knebøy 240 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer809FAudhild Mathiesen
1Sidedommer200FVidar Tangen
1Sidedommer282I/1Inger Blikra
1Teknisk kontrollør701I/2Carl Yngvar Christensen
1Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
1Jury227I/2Egil Kroknes
1Jury682I/2Anita Stavik
1Jury651I/2Stian Botnen
2Hoveddommer200FVidar Tangen
2Sidedommer809FAudhild Mathiesen
2Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
2Teknisk kontrollør282I/1Inger Blikra
2Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
2Jury651I/2Stian Botnen
2Jury682I/2Anita Stavik
2Jury227I/2Egil Kroknes
3Hoveddommer808FLene Einarsen
3Sidedommer200FVidar Tangen
3Sidedommer227I/2Egil Kroknes
3Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
3Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
3Jury282I/1Inger Blikra
3Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
3Jury651I/2Stian Botnen
4Hoveddommer200FVidar Tangen
4Sidedommer682I/2Anita Stavik
4Sidedommer808FLene Einarsen
4Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
4Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Jury651I/2Stian Botnen
4Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
4Jury282I/1Inger Blikra