Landslagsuttak 2018

Landslagene for 2018 er nå tatt ut. Totalt 68 utøvere er tatt ut på juniorlandslaget, seniorlandslaget og benkpresslandslaget.

 

Juniorlandslaget

Trener: Jørgen Hansen

Styrkeløft med utstyr:

63 kg: Frida Aung (Oslo SK), Julie Antonsen Oseth (Oslo SK), Lena Sjøl (Sande KK), Natalie Bjaanes (Sandnes AK)

72 kg: Ruth Sandbak Berge (Odin SK)

84 kg: Birgitte Kielsen (Hommersåk AK), Linda Zahl Pedersen (KK-67), Stine Hamre (Sande KK)

83 kg: Alexander Lancaster (Ganddal AK)

93 kg: Henrik Hagen (Oslo SK)

120 kg: Julian Sagøy (KK-67)

 

Styrkeløft uten utstyr:

52 kg: Camilla Vik Nygård (Fræna AK), Irina Melkild (Øksfjord AK)

63 kg: Katrine Sundal Haune (Sande KK)

72 kg: Dina Lorentzen (Tromsø AK), Isabell Adolfsen (Askim SK), Sandra Persson (Oslo SK)

84 kg: Karoline Tanche-Larsen (Ganddal AK)

83 kg: Chido Nnoli (KK-67), Sindre Mobraaten (Oslo SK)

105 kg: Damian Steinke (KK-67)

120 kg: Inge Audun Kjoberg (Sogndal IL)

+120 kg: Erik Røen (Sjøholt AK)

 

Åpent landslag

Trener: Lars Edvin Samnøy

Styrkeløft med utstyr

52 kg: Karen Hesthammer (Oslo SK)

57 kg: Hilde Mikkelsen Haugen (Brumunddal AK)

63 kg: Eline Skalleberg Jørgensen (Sande KK), Ingvild Hansen (Askim SK), Kine Blummenfelt (Odin SK)

72 kg: Linda Kristensen (Sandnes AK), Marte Elverum (KK-67)

84 kg: Heidi Hille Arnesen (IL Kraftsport)

+84 kg: Hildeborg Hugdal (Sauda IL)

83 kg: Kim-Raino Rølvåg (Sandnessjøen AK)

93 kg: Joachim Lindseth (Oslo SK), Nikolai Slettnes (Brumunddal AK)

105 kg: Kristoffer Eikeland (Ganddal AK), Stian Walgermo (Sjøholt AK)

+120 kg: Hans Magne Bårdtvedt (KK-67)

 

Styrkeløft uten utstyr

63 kg: Signe Elisabeth Belden (Stryn T&IL)

72 kg: Annemari Løberg Larsen (Nidarø SK), Maria Letnes (KK-67), Veronica Opdal (Bodø AK)

74 kg: Kjell Egil Bakkelund (Sande KK)

93 kg: Alexander Kirketeig (Odin SK), André Midtby (Sandnes AK), Knut Martin Haraldsen (Haugaland AK)

105 kg: Ben Ramadani (Råsterk KK)

120 kg: Bjarte Vik Larsen (Odin SK), Carl Petter Sommerseth (Oslo SK), Jørgen Andreas Hansen (Oslo SK)

 

Benkpress

Trener: Helge Sviland

Benkpress med utstyr (junior):

72 kg: Marthe Ramsrud Engskar (Oslo SK)

84 kg: Anna Dorthea Espevik (Odin SK)

 

Benkpress uten utstyr (junior):

72 kg: Marthine Myhr (Odin SK), Maren Småbakk Arnesen (Tromsø AK)

83 kg: Jacob Florelius (Sande KK)

93 kg: Isak Berge Sandbak (Odin SK)

 

Benkpress med utstyr (åpen):

72 kg: Katrine Hoås (KK-67), Ruth Kari Krokeide (SPUVI)

84 kg: Eva Engskar (IL Kraftsport)

+84 kg: Kine Helene Fossbakk (IL Kraftsport)

59 kg: Fredrik Eskil Myrvang (Sogndal IL)

83 kg: Kim Beck-Gundersen (Skien AK)

93 kg: Roger Navarsete (Sogndal IL), Tommy Navarsete (Sogndal IL)

105 kg: Erik Ruud Fredriksen (Brumunddal AK), Ralf Male (Fræna AK)

120 kg: Per Marius Hole (SPUVI)

+120 kg: Alastair McColl (Ganddal AK)