NM benkpress



Fakta

Arrangør Alta AK
Dato 23.03.2013
Stevnetype NM benkpress
Sted Alta
Stevneleder Morten Novum
Sekretær Anne Marie Hveding
Antall deltakere 119
Antall resultat 110

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Lena SjølSande KK51.006570707088.58Diplom
1.-57Elise NovumSPUVI54.504547.55047.557.09Diplom
1.-72Anna Dorthea EspevikBergen SK68.707085.587.587.588.19Diplom
Junior 19-23 damer
1.-63Lillann HaalandGanddal AK62.8092.5100100100107.65Diplom
1.-72Henriette Sjånes BergOslo SK66.50808587.58587.69Diplom
2.-72Elin JohannessenSande KK72.006570757068.32Diplom
3.-72Elise MalmeSogndal IL66.006065706567.43Diplom
Åpen damer
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.4097.5106108108126.37Diplom
2.-57Line Anita AndreassenRana KK56.60757577.577.590.43Diplom
1.-72Linda KristensenSandnes AK71.40125130138130127.6Diplom
2.-72Renate EvertsenGanddal AK67.2092.597.5100100102.39Diplom
3.-72Eline SkallebergSande KK66.60909597.597.5100.48Diplom
4.-72Hilde NæssLørenskog AK72.008590959592.72Diplom
--72Anne Marie HvedingOslo SK69.90959510000Diplom
1.-84Hilde O. DretvikRøros SK75.20100105107.5107.5102.03Diplom
2.-84Line Håbrekke RolstadSande KK83.409510010010089.5Diplom
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL127.50195205215215170.09Diplom
Veteran 40-49 damer
1.-72Lise EngnesSande KK70.8082.587.59087.586.37Diplom
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Mathias BringsrudLenja AK58.1087.592.597.597.585.67Diplom
1.-66Benjamin DanielsenØksfjord AK62.5090901009074.01Diplom
1.-83Henrik FalangSPUVI75.50137.5137.514014099.3Diplom
2.-83Anders Edvardsen NæsLenja AK82.50135.5135.5140.5135.590.77Diplom
3.-83Jørgen SørbøSande KK79.30107.511512012082.38Diplom
4.-83Ole Henrik SandboSPUVI80.00112.5117.512012081.92Diplom
1.-93Dennis SivertsenAlta AK86.40135142.5150142.592.95Diplom
1.-105Runar Johannes GardenØksfjord AK96.40130137.5137.5137.584.98Diplom
2.-105Sondre Aksnes YggesethSPUVI102.00105105112.510563.41Diplom
1.-120Håkon JacobsenSPUVI113.6014014515015087.45Diplom
1.120+Anders FrydenbergLenja AK144.5011512513013072.31Diplom
Junior 19-23 herrer
1.-53Fredrik Eskil MyrvangFørde IL48.70137.5142.5145145152.71Diplom
1.-66Kai Sindre GunderhusetOslo SK60.00135145150.5145123.67Diplom
2.-66Kim EngenOslo SK64.6011512012012095.92Diplom
--66Thomas R. JohannessenLenja AK65.90127.5127.5127.500Diplom
1.-74Håkon DanielsenØksfjord AK74.00140147.5152.5152.5109.69Diplom
2.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK73.2013013013513094.24Diplom
3.-74Jostein FiveltunKK-6770.80112.5117.512012089.16Diplom
4.-74Lasse Falang Hoaas SPUVI71.7010511012011080.96Diplom
1.-83Magnus RuudSande KK79.70155155162.5155106.07Diplom
2.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK81.90142.5147.5155147.599.25Diplom
3.-83Eivind SjølSande KK82.3012012512512583.86Diplom
--83Ralf André Almås MaleFræna AK77.5016016016000Diplom
1.-93Roger NavarseteSogndal IL90.00230230240230146.83Diplom
2.-93Martin SynvisAlta AK91.60165175180175110.74Diplom
3.-93Magnus HelgesenSande KK88.40135142.5142.513586.99Diplom
1.-120Joachim SkårenBrumunddal AK119.20252.5260267.5260149.71Diplom
2.-120Henrik JensvoldRøros SK110.30180190190180105.84Diplom
1.120+Fredrik SørbøSande KK122.80205217.5225217.5124.41Diplom
-120+Per Otto HaugeSogndal IL123.30192.5192.5192.500Diplom
Åpen herrer
1.-66Eilif EllefsenLenja AK64.10112.5117.5117.5112.590.52Diplom
1.-74Espen Myrholt*Nidarø SK72.6060--6043.76Diplom
1.-83Kim Beck-GundersenUlefoss AK81.00210217.5230217.5147.33Diplom
2.-83Martin EriksenSande KK80.70185190190190129.01Diplom
1.-93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.50247.5253263253159.34Diplom
2.-93Sverre DiesenSande KK91.70237.5242.5253.5242.5153.38Diplom
3.-93Tommy NavarseteSogndal IL89.90225232.5240240153.31Diplom
4.-93Alexander KirketeigOdin SK92.50240247.5253.5240151.15Diplom
5.-93Sturla Mæland AbrahamsenUlefoss AK91.40220230235220139.37Diplom
6.-93Helge SvilandSandnes AK92.30207.5207.5225207.5130.83Diplom
7.-93Kenneth RørmyrHalden SI86.00145150157.5157.5103.01Diplom
--93Frode Flinth WestbyHalden SI90.60215215-00Diplom
1.-105Dag Andre MoSogndal IL102.40275275290290174.87Diplom
2.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.10250257.5260260155.84Diplom
3.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.70245252.5260260155.53Diplom
4.-105Jon RamstadSPUVI99.30220225230225137.32Diplom
5.-105Erlend TjelleSKA-Fræna103.70220-252.5220132.04Diplom
6.-105Thomas PuzichaHalden SI103.50202.5207.5215215129.13Diplom
7.-105Michael HolstLenja AK96.20160167.5172.5167.5103.62Diplom
--105Pål HatlebakkSKA-Fræna104.0017017017500Diplom
1.-120Christer B. LarsenBrumunddal AK119.90275287.5300.5300.5172.79Diplom
2.-120Per Marius HoleSPUVI119.00150285287.5285164.19Diplom
1.120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK163.30320332.5340332.5181.71Diplom
2.120+Alastair McCollSandnes AK133.60325330.5335330.5186.04Diplom
3.120+Martin BorglandOslo SK155.20315330340315173.44Diplom
4.120+Hans Magne BårtvedtKK-67157.50305312.5317.5312.5171.72Diplom
5.120+Trond FjørenFræna AK145.00250262.5262.5250139Diplom
Veteran 40-49 herrer
1.-74Viggo TorgersenSPUVI73.90155160162.5162.5117Diplom
2.-74Knut Olav MelleBergen SK73.10160165165160116.1Diplom
1.-83Theo N. DretvikRøros SK82.60165170170170113.8Diplom
2.-83Espen KirkhaugSande KK75.80150150155155109.65Diplom
--83Geir Ottar OlsenMoss SIK81.9015015516500Diplom
1.-93Geir GregersenSande KK92.20207.5212.5215215135.62Diplom
2.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI91.60200207.5212.5212.5134.47Diplom
3.-93Stig FrøhoelAskim SK89.70205210212.5205131.1Diplom
4.-93Jostein NyhusOslo SK92.30190200200200126.1Diplom
5.-93Nils Magne GrudeGanddal AK85.50100107.5117.5117.577.1Diplom
--93Torgeir TrondsenSKA-Fræna91.80190190207.500Diplom
1.-105Alf GranvangBrumunddal AK104.30200207.5215215128.79Diplom
2.-105Kjell BakkenSPUVI96.90170175180180110.99Diplom
3.-105Viggo Nordby HoltanSande KK102.70132.5137.5147.5137.582.83Diplom
--105Arild KråkenesBergen SK104.9025525525500Diplom
1.-120Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna115.40225235240240139.32Diplom
2.-120Bjarne HavnenDrammen SI119.40220227.5237.5227.5130.95Diplom
1.120+Kjell FuresundFræna AK136.80290300300290162.63Diplom
2.120+Georg ØksendalSPUVI124.70260260270260148.23Diplom
3.120+Runar SaxegårdLenja AK122.80185192.5200200114.4Diplom
Veteran 50-59 herrer
1.-66Birger SundstølKristiansand AK65.8095102.5113102.580.69Diplom
1.-74Ketil Sten OlsenLenja AK73.60132.5140.5140.5132.595.68Diplom
1.-83Morten EngnesSande KK82.60140145150150100.41Diplom
2.-83Yngve KristoffersenAlta AK81.8010511012012080.81Diplom
3.-83Tor EngevikBergen SK82.10100120122.512080.63Diplom
4.-83Mons Terje SkjelvikBergen Helsesportlag77.608590959566.15Diplom
1.-93Børre BorgersenDrammen SI90.10190195200200127.6Diplom
2.-93Rolf OlsenHalden SI87.50180185190185119.86Diplom
3.-93Jan SjølSande KK91.90160167.5172.5167.5105.83Diplom
1.-105Tor GranvangBrumunddal AK102.80190190195195117.41Diplom
2.-105Rune JohansenLenja AK103.20190192.5192.5190114.25Diplom
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK113.40195210215215125.41Diplom
2.-120Morten NovumSPUVI119.50180210217.5180103.59Diplom
3.-120Vegard RøysumLørenskog AK107.5011512012512071.14Diplom
1.120+Morten KalandBergen SK124.00250250255250142.7Diplom
2.120+Øystein LøndalenIL Kraftsport133.80200210215215121Diplom
3.120+Jan Helge RustanSande KK131.70170180190180101.57Diplom
Veteran 60-69 herrer
1.-74Sverre PaulsenSande KK69.506575807556.51Diplom
1.-83Bjarne SynstadLørenskog AK82.50205212.5220212.5142.35Diplom
1.-93Kjell Arne BøeSKA-Fræna88.40205212.5217.5212.5136.94Diplom
1.-105Rolf StenbergSande KK102.50175185195185111.52Diplom
Veteran +70 herrer
1.-83Georg JohnsenAlta AK75.209510510510574.68Diplom
1.-93Peer Bjaaland*Alta AK90.00120130142.513082.99Diplom
2.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK91.40110117.5117.5117.574.44Diplom

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alastair McCollÅpen120+Benkpress enkeltløft330.5kg
Anders Edvardsen NæsUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft135.5kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress enkeltløft106kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress enkeltløft106kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress enkeltløft108kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress enkeltløft108kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft85.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft87.5kg
Bjarne SynstadVeteran 60-6983Benkpress enkeltløft212.5kg
Carl Yngvar ChristensenÅpen120+Benkpress enkeltløft332.5kg
Carl Yngvar ChristensenJunior 19-23120+Benkpress enkeltløft332.5kg
Christer B. LarsenÅpen120Benkpress enkeltløft300.5kg
Dag Andre MoÅpen105Benkpress enkeltløft290kg
Fredrik Eskil MyrvangJunior 19-2353Benkpress enkeltløft137.5kg
Fredrik Eskil MyrvangJunior 19-2353Benkpress enkeltløft142.5kg
Fredrik Eskil MyrvangJunior 19-2353Benkpress enkeltløft145kg
Georg JohnsenVeteran +7083Benkpress enkeltløft105kg
Henrik FalangUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft140kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft215kg
Lena SjølUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft70kg
Lena SjølJunior 19-2352Benkpress enkeltløft70kg
Mathias BringsrudUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft92.5kg
Mathias BringsrudUngdom 14-1859Benkpress enkeltløft97.5kg
Morten KalandVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft250kg
Svein Olav FarstadVeteran 40-4993Benkpress enkeltløft253kg
Svein Olav FarstadÅpen93Benkpress enkeltløft253kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0185RNils-Petter Knudsen
0186I/1, P/2Morten Novum
0200FVidar Tangen
0227I/2Egil Kroknes
0233FSverre Paulsen
0236I/2Terje Sandbo
0282I/1Inger Blikra
0299RVidar Kristoffersen
0352RYngve Kristoffersen
0542Olav Trondal
0551Alexander Kirketeig
0559I/1Per Øivind Fjeld
0583FMarius Arnesen
0610FAlastair McColl
0651I/2Stian Botnen
0660FHilde O. Haavik