NM Benkpress 2014



Fakta

Arrangør Odin SK
Dato 22.03.2014
Stevnetype NM Benkpress 2014
Sted Bergen
Stevneleder Morten Novum, Bjørn Astad, Nils-Petter Knudsen
Sekretær Ove Johansen, Steffen Hope
Antall deltakere 172
Antall resultat 156

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-57Lena SjølSande KK53.417577.580.577.594.63Diplom
1.-63Elise NovumSPUVI58.5852.557.5606068.15Diplom
1.-72Anna Dorthea EspevikOdin SK69.60112.5120123.5123.5123.35Diplom
1.-84Lisa Ollestad HansenGanddal AK74.069095999591.04Diplom
Junior 19-23 damer
1.-57Marita Gjerland*Sogndal IL53.526065656073.15Diplom
1.-63Lillann HaalandGanddal AK62.96105110115110118.2Diplom
2.-63Tonje K S JensenSande KK61.29607072.57076.77Diplom
1.-72Sara D. GuddalAskim SK70.5897.5102.510597.596.45Diplom
2.-72Inger-Lene Sunnarvik*Bergen SK70.9877.582.5858583.76Diplom
3.-72Ingrid Røthe EimstadSPUVI70.998087.587.58078.82Diplom
4.-72Elise MalmeSogndal IL68.6877.582.582.577.578.13Diplom
1.-84Inger Johanne RuudAskim SK83.85135141145145129.41Diplom
2.-84Kathrine HoåsKK-6777.95132.5141.5141.5132.5123.05Diplom
3.-84Elin JohannessenSande KK82.057575857567.7Diplom
1.84+Live Hartveit HansenOdin SK94.43110.5112.5115110.593.73Diplom
Åpen damer
1.-57Ida Elisabeth Nordvik*Bergen SK55.2037.542.547.547.556.53Diplom
1.-63Hege BergeSande KK62.68117.5122.5127.5127.5137.46Diplom
2.-63Synne- Kristin Hoffart BøhnSPUVI60.287580808088.87Diplom
--63Ruth Kari HoleSPUVI62.02107.5107.5107.500Diplom
1.-72Linda KristensenSandnes AK71.51132.5138142.5138135.31Diplom
2.-72Renate EvertsenGanddal AK67.1197.597.5102.5102.5105.05Diplom
3.-72Anne Marie HvedingOslo SK71.499510010510098.07Diplom
4.-72Mariann LilandOdin SK71.18951001059593.44Diplom
5.-72Vivian KolsrudBrumunddal AK69.398592.510092.592.58Diplom
1.-84Inger BlikraRana KK75.15140140145145137.68Diplom
2.-84Kristin MichalsenRana KK80.749510010510595.59Diplom
3.-84Kristin ThorvaldsenOslo SK75.3677.582.59082.578.19Diplom
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL129.92207.5220.5225225177.39Diplom
Veteran 40-49 damer
1.-72Bente SaxegårdLenja AK69.364045504545.05Diplom
Veteran 50-59 damer
1.-57Audhild MathiesenLenja AK56.26707577.57587.92Diplom
1.-72Lise EngnesSande KK64.047577.5807579.56Diplom
2.-72Lene EinarsenOslo SK71.167075807573.78Diplom
1.-84Gro-Berit StavheimSjøholt AK73.14758082.58077.28Diplom
Ungdom 14-18 herrer
1.-66William Kårstad*Bergen SK65.2410010510810885.62Diplom
1.-74Hans-Kristian DalheimSande KK73.3711011512011583.23Diplom
1.-83Alexander LancasterGanddal AK79.20137.5142.5147.5147.5101.35Diplom
2.-83Lars Magnus DragsethSande KK82.60105107.5107.510570.29Diplom
1.120+Tov Lucas MarinSande KK126.5311512012512571.06Diplom
Junior 19-23 herrer
1.-66Ole Martin Hofseth*Bergen SK65.19115122.5123122.597.18Diplom
1.-74Rene Marcello Kvamsås RoccoFræna AK72.89130137.5142.5137.599.99Diplom
2.-74Theo K. Grønvold*Sande KK72.42120130137.513094.98Diplom
--74Simon Bråthe JohansenLenja AK72.98132.5132.5132.500Diplom
1.-83Roy Martin MalmoSkogn IL81.63172.5180190190128.1Diplom
2.-83Ralf André Almås MaleFræna AK81.89185190192.5190127.85Diplom
3.-83Sondre GranheimSkogn IL81.50165172.5180180121.48Diplom
4.-83Kjell-Andre K. SangoltOdin SK78.45145150157.5157.5108.88Diplom
5.-83Henrik FalangSPUVI76.16152.5152.5155152.5107.53Diplom
6.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK80.50150150157.5150102Diplom
7.-83Jostein FiveltunKK-6778.5614014514514096.7Diplom
8.-83Lasse Falang Hoaas SPUVI75.8713013513513595.43Diplom
1.-93Andreas AuklendSandnes AK88.85190202.5210202.5130.13Diplom
2.-93Kristoffer LundGanddal AK88.30155160160160103.15Diplom
3.-93Eivind SjølSande KK89.40140147.515015096.09Diplom
4.-93Ole Henrik SandboSPUVI86.2613013514013588.14Diplom
--93André MidtbyOslo SK90.14197.5197.521000Diplom
1.-105Erik FredriksenBrumunddal AK99.16235245255.5255.5156.03Diplom
2.-105Sebastian WhiteGanddal AK104.03212.5220225225134.89Diplom
3.-105Andreas Mannes AksdalKraftsportklubben Haugesund99.05180190190180109.96Diplom
4.-105Karl Christian JansenHalden SI101.60170180185180108.86Diplom
1.-120Joachim SkårenBrumunddal AK118.88267.5275275267.5154.13Diplom
2.-120Knut Martin HaraldsenKraftsportklubben Haugesund117.78250260267.5260150.15Diplom
3.-120Eivind OlsenKraftsportklubben Haugesund118.80220230237.5230132.55Diplom
1.120+Kevin Berg TinglumKK-67130.61177.5182.5187.5187.5105.96Diplom
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil MyrvangSogndal IL52.58155160162.5155150.35Diplom
1.-66Jan Erik Christiansen*Halden SI63.94120125127.5125100.79Diplom
2.-66Yngve HopenOdin SK65.1712012512512095.22Diplom
3.-66Eilif EllefsenLenja AK62.9211012012011089.93Diplom
1.-74Andre KlingenbergOdin SK73.33172.5180190180130.32Diplom
2.-74Frode Fyllingsnes*Bergen SK70.2092.597.597.592.569.17Diplom
1.-83Kjell Egil Olborg BakkelundOslo SK82.47245255260260174.23Diplom
2.-83Kim Beck-GundersenUlefoss AK81.47230237.5242.5237.5160.31Diplom
3.-83Jo Steffen KnudsenSandnes AK79.41165165170170116.6Diplom
4.-83Knut Havnen Johansen*Bergen SK83.00122.5132.5132.5122.581.77Diplom
--83Tim-Egil DammerudLørenskog AK80.2316016016000Diplom
1.-93Roger NavarseteSogndal IL91.60240250253.5250158.2Diplom
2.-93Alexander KirketeigOdin SK92.80242.5250254250157.2Diplom
3.-93Tommy NavarseteSogndal IL90.08237.5237.5242.5242.5154.74Diplom
4.-93Sverre DiesenSande KK92.10240242.5242.5240151.46Diplom
5.-93Edvard HeimenFræna AK91.97220230240230145.27Diplom
6.-93Helge SvilandSandnes AK91.89220220227.5227.5143.73Diplom
7.-93Frode Flinth WestbyHalden SI91.32195202.5210202.5128.34Diplom
8.-93Marius JemtlandUlefoss AK91.92200207.5210200126.34Diplom
9.-93Kim Andre OftedalStavanger SK86.66170180200180117.23Diplom
10.-93Kenneth HagenBrumunddal AK86.70165172.5180180117.2Diplom
11.-93Stian Botnen*Førde IL84.19170177.5182.5177.5117.51Diplom
12.-93Martin August Størkson Kvile Oslo SK91.64175185185175110.72Diplom
13.-93Kenneth RørmyrHalden SI89.97170170170170108.55Diplom
14.-93Lars Edvin Samnøy*Sande KK92.33145152.5160152.596.14Diplom
15.-93Andre HoffmannNes SIL92.13145145157.514591.5Diplom
--93Trond SandblåstSKA-Fræna91.9919019019000Diplom
--93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.6425025025400Diplom
1.-105Dag Andre MoSogndal IL101.26287.5297.5303287.5174.11Diplom
2.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.55270--270161.6Diplom
3.-105Jan Inge EspedalSandnes AK104.30250255260255152.75Diplom
4.-105Erlend TjelleSKA-Fræna104.35242.5250250242.5145.23Diplom
5.-105Jan Åge ØyIL Jotun103.85230237.5242.5237.5142.48Diplom
6.-105Frode FjogstadSandnes AK104.34235242.5245235140.74Diplom
7.-105Jon RamstadSPUVI99.73215225230230140.12Diplom
8.-105Thomas PuzichaHalden SI104.24215222.5225225134.8Diplom
9.-105Michael HolstLenja AK100.95160167.5170167.5101.56Diplom
10.-105Andreas MichalsenRana KK103.9315515516015592.95Diplom
1.-120Per Marius HoleSPUVI118.57285305.5305.5285164.33Diplom
2.-120Per Georg HaslieLenja AK114.05240250252.5252.5147.06Diplom
3.-120Joachim Benjamin LøkkevikAskim SK118.77245252.5255245141.19Diplom
4.-120Henning TornesSandnes AK105.05222.5232.5237.5232.5138.92Diplom
1.120+Hans Magne BårtvedtKK-67160.65315315322.5322.5176.7Diplom
2.120+Alastair McCollSandnes AK140.14320332.5332.5320178.78Diplom
3.120+Lars KilvikOdin SK125.66230240250240136.61Diplom
-120+Ørjan LeirheimOdin SK137.6425526526500Diplom
-120+Martin BorglandOslo SK163.74332.5332.5332.500Diplom
Veteran 40-49 herrer
1.-83Stig FrøhoelAskim SK82.55195200205195130.59Diplom
2.-83Espen KirkhaugSande KK79.43170180195180123.44Diplom
3.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK81.91140150155155104.28Diplom
4.-83Kjell KorneliussenSandnes AK82.64150155157.5150100.38Diplom
5.-83Ole Ivar BergSande KK79.13130137.5142.5137.594.53Diplom
1.-93Geir GregersenSande KK91.87195205217.5217.5137.44Diplom
2.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI90.94210215217.5215136.55Diplom
3.-93Jostein NyhusOslo SK92.30170185192.5192.5121.37Diplom
4.-93Torgeir TrondsenSKA-Fræna91.88190200200190120.06Diplom
5.-93Geir JohannesenHalden SI91.20170175175175110.99Diplom
6.-93Nils Magne Grude*Ganddal AK89.2512012513013083.34Diplom
1.-105Ronny OlaisenIL Kraftsport100.26265270270265161.12Diplom
2.-105Werner PorsvikBrumunddal AK102.11210215225215129.8Diplom
--105Øystein AasAskim SK102.4725025025000Diplom
--105Arild KråkenesBergen SK104.59260260272.500Diplom
1.-120Olav KompelienBrumunddal AK117.85270280285.5280161.67Diplom
2.-120Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna118.45245245252.5252.5145.62Diplom
3.-120Jo Ivar SkundbergBrumunddal AK117.36242.5247.5250250144.5Diplom
4.-120Vegard LillelerMelhus IL117.80215230235235135.71Diplom
5.-120Bjarne HavnenDrammen SI117.39200215215200115.6Diplom
6.-120Torgeir SkogeOdin SK107.62187.5195200195115.56Diplom
1.120+Kjell FuresundFræna AK136.96275282.5290290162.6Diplom
2.120+Trond FjørenFræna AK151.67260267.5270260143.62Diplom
3.120+Geir Arne Giseth Odin SK139.24245252.5260245137.03Diplom
4.120+Åge BerntsenMelhus IL145.40205210215215119.48Diplom
5.120+Thorleif ThorsenKraftsportklubben Haugesund142.27200207.5212.5212.5118.47Diplom
6.120+Bjørn Grønvold*Sande KK152.03200208210208114.86Diplom
7.120+Runar SaxegårdLenja AK124.73200205210200114.02Diplom
-120+Georg ØksendalSPUVI128.4526526527500Diplom
Veteran 50-59 herrer
1.-74Viggo TorgersenSPUVI73.55155160163155111.97Diplom
2.-74Roy MaleFræna AK72.47122.5122.5122.5122.589.45Diplom
1.-83Tormod AndersenLenja AK80.5012012513012585Diplom
2.-83Yngve Kristoffersen*Alta AK82.01100105107.5107.572.27Diplom
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.89220227.5227.5227.5147.94Diplom
2.-93Rolf OlsenHalden SI87.89175182.5187.5187.5121.18Diplom
3.-93Jan SjølSande KK92.60160165170165103.87Diplom
1.-105Nils EspeseterSogndal IL103.68237.5245250245147.07Diplom
2.-105Tor GranvangBrumunddal AK101.25200207.5212.5212.5128.69Diplom
3.-105Rune JohansenLenja AK103.47180190190180108.13Diplom
4.-105Freddy SætherMelhus IL102.72162.5167.5167.5162.597.87Diplom
--105Leif SydengenAskim SK97.99192.5192.5192.500Diplom
--105Jarle AabergBjørgvin SK103.9319019019000Diplom
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK110.83210217.5230.5217.5127.72Diplom
2.-120Yves FloreliusSande KK108.90195202.5212.5202.5119.54Diplom
3.-120Alf Granvang*Brumunddal AK106.12182.5190.5195.5195.5116.4Diplom
4.-120Sven Jøran HaugenNes SIL112.86180190192.5192.5112.44Diplom
5.-120Bård Arve Havnerås*Bjørgvin SK114.4016517017016596.01Diplom
--120Bengt Eide-OlsenBergen SK106.4417017017000Diplom
1.120+Morten NovumDrammen SI128.46210210217.5217.5123.28Diplom
-120+Morten KalandBergen SK126.3926026026500Diplom
Veteran 60-69 herrer
1.-66Egil WalsethNes SIL65.01101102.5107.5107.585.47Diplom
2.-66Birger SundstølKristiansand AK65.4210110310810381.46Diplom
1.-74Arne Spurkeland*Bergen SK72.678087.587.587.563.76Diplom
2.-74Sverre PaulsenSande KK66.3957.562.562.557.544.93Diplom
--83Bjarne SynstadLørenskog AK81.5821021021000Diplom
1.-93Kjell Arne BøeSKA-Fræna88.80200210210210134.99Diplom
2.-93Bjarne HellestræSandnes AK89.3111512012512076.91Diplom
3.-93Arild Hårklau*Bergen SK86.2510011011411071.83Diplom
1.-105Rolf StenbergSande KK102.90175185185175105.33Diplom
Veteran +70 herrer
1.-83Rolf A. HalvorsenOdin SK78.2113013013013090.05Diplom
1.-93Peer Bjaaland*Alta AK90.92125127.5130127.580.98Diplom
1.-105Arnfinn SkadsemGanddal AK95.52112.512012512074.46Diplom

Rekorder (38)

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alf GranvangÅpen120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt190.5kg
Alf GranvangVeteran 40-49120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt190.5kg
Alf GranvangVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt190.5kg
Alf GranvangVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt195.5kg
Alf GranvangÅpen120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt195.5kg
Alf GranvangVeteran 40-49120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt195.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft120kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft123.5kg
Anna Dorthea EspevikJunior 19-2372Benkpress enkeltløft123.5kg
Birger SundstølVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft103kg
Bjørn GrønvoldVeteran 40-49120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt208kg
Bjørn GrønvoldÅpen120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt208kg
Egil WalsethVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft101kg
Egil WalsethVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft102.5kg
Egil WalsethVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft107.5kg
Erik FredriksenJunior 19-23105Benkpress enkeltløft255.5kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft155kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft220.5kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft225kg
Inger Johanne RuudJunior 19-2384Benkpress enkeltløft141kg
Inger Johanne RuudJunior 19-2384Benkpress enkeltløft145kg
Jan Erik ChristiansenVeteran 40-4966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt120kg
Jan Erik ChristiansenVeteran 40-4966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt125kg
Jan Erik ChristiansenÅpen66Benkpress enkeltløft utstyrsfritt125kg
Kjell Egil Olborg BakkelundÅpen83Benkpress enkeltløft260kg
Linda KristensenÅpen72Benkpress enkeltløft138kg
Live Hartveit HansenJunior 19-2384+Benkpress enkeltløft110.5kg
Nils EspeseterVeteran 50-59105Benkpress enkeltløft237.5kg
Nils EspeseterVeteran 50-59105Benkpress enkeltløft245kg
Ole Martin HofsethJunior 19-2366Benkpress enkeltløft utstyrsfritt122.5kg
Ole Martin HofsethÅpen66Benkpress enkeltløft utstyrsfritt122.5kg
Peer BjaalandVeteran 60-6993Benkpress enkeltløft utstyrsfritt125kg
Peer BjaalandVeteran +7093Benkpress enkeltløft utstyrsfritt125kg
Peer BjaalandVeteran +7093Benkpress enkeltløft utstyrsfritt127.5kg
Peer BjaalandVeteran 60-6993Benkpress enkeltløft utstyrsfritt127.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7083Benkpress enkeltløft130kg
Ronny OlaisenVeteran 40-49105Benkpress enkeltløft265kg
William KårstadUngdom 14-1866Benkpress enkeltløft utstyrsfritt108kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer651I/2Stian Botnen
1Sidedommer185RNils-Petter Knudsen
1Sidedommer583FMarius Arnesen
1Teknisk kontrollør614I/2Hege Berge
1Stevneleder455I/1Bjørn Astad
2Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
2Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
2Sidedommer690FOle Tilrem
2Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
2Stevneleder455I/1Bjørn Astad
3Hoveddommer551Alexander Kirketeig
3Sidedommer614I/2Hege Berge
3Sidedommer455I/1Bjørn Astad
3Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
3Stevneleder185RNils-Petter Knudsen
4Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
4Sidedommer274FOve Johansen
4Sidedommer236I/2Terje Sandbo
4Teknisk kontrollør605I/2Linda K. Høiland
4Stevneleder185RNils-Petter Knudsen
5Hoveddommer605I/2Linda K. Høiland
5Sidedommer583FMarius Arnesen
5Sidedommer614I/2Hege Berge
5Teknisk kontrollør185RNils-Petter Knudsen
5Stevneleder455I/1Bjørn Astad
6Hoveddommer186I/1, P/2Morten Novum
6Sidedommer690FOle Tilrem
6Sidedommer227I/2Egil Kroknes
6Teknisk kontrollør282I/1Inger Blikra
6Teknisk kontrollør551Alexander Kirketeig
6Stevneleder455I/1Bjørn Astad
7Hoveddommer185RNils-Petter Knudsen
7Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
7Sidedommer690FOle Tilrem
7Teknisk kontrollør284FMorten Rygh
7Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
7Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
8Hoveddommer551Alexander Kirketeig
8Sidedommer236I/2Terje Sandbo
8Sidedommer227I/2Egil Kroknes
8Teknisk kontrollør614I/2Hege Berge
8Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
9Hoveddommer274FOve Johansen
9Sidedommer227I/2Egil Kroknes
9Sidedommer455I/1Bjørn Astad
9Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
9Stevneleder185RNils-Petter Knudsen
10Hoveddommer186I/1, P/2Morten Novum
10Sidedommer583FMarius Arnesen
10Sidedommer551Alexander Kirketeig
10Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
10Stevneleder185RNils-Petter Knudsen
11Sidedommer274FOve Johansen
11Sidedommer236I/2Terje Sandbo
11Sidedommer690FOle Tilrem
11Teknisk kontrollør185RNils-Petter Knudsen
11Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
12Hoveddommer651I/2Stian Botnen
12Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
12Sidedommer455I/1Bjørn Astad
12Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
12Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum

Videoer (6)

Knut Martin Haraldsen NM benkpress 2014
Eivind Olsen NM benkpress 2014
Andreas Mannes Aksdal NM benkpress 2014
Thorleif Thorsen NM benkpress 2014
Kristoffer Eikeland - 270kg @ NM Benkpress 2014
NM i benkpress 2014