NM Ungdom Junior og Veteran



Fakta

Arrangør Odin SK
Dato 16.11.2007
Stevnetype NM Ungdom Junior og Veteran
Sted Bergen
Stevneleder Morten Novum
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 110
Antall resultat 101

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-56Maria Aas LøsethFræna AK54.2072.58085455055859597.5220265.56
1.-60Tutta Kristine HanssenMoss SIK58.10135145147.595100105150160160395451.56
2.-60Sara BergetRøros SK60.00125137.51507077.582.5115122.5127.5350390.22
1.-67.5Susanne Furesund WesterbergFræna AK63.6095102.5107.5657070102.5102.5102.5275293.23
--75Marthe Stavik AasFræna AK69.30100110120656565100--00
1.-90Aina LienRøros SK89.50100110117.547.55557.5100110112.5277.5240.34
Junior 19-23 damer
1.-67.5Veronica OpdalOslo SK66.3013514515087.592.593.5150162.5165407.5421.31
1.-90Renate LoraasOslo SK82.6014015015595101101150160165415373.25
Veteran 40-49 damer
1.-60Anita StavikFræna AK59.10100110110505555105112.5117.5277.5313.05
Ungdom 14-18 herrer
1.-56Stephan SvendsonSandnes AK55.7090105110606570110122.5127.5292.5267.7
1.-60Hans Erik FolkesethHalden SI59.00120127.5137.5115120125155167.5176433.5375.5
1.-67.5Michael RosenbergBrumunddal AK63.90185185195112.5117.5120180195206511412.22
2.-67.5Cato Andre SvihusGanddal AK61.00117.5120127.582.587.592.5140150165385323.48
3.-67.5Kenneth BedinRøros SK64.1013514515572.577.580140150155385309.77
4.-67.5Mats Erik SjursenOdin SK65.901151251306572.575130140150352.5277.14
--67.5Fredrik DanielsenØksfjord AK66.50147.5155160959595157.516517000
1.-75Eirik EngenKK-6774.30195202.5210112.5117.5120195202.5207.5530380.17
2.-75Jonas Stavik AasFræna AK73.90175185195117.5125127.5190200212.5512.5369
3.-75Glenn Ole LieDrammen SI74.90172.5185195117.5125130175182.5190492.5351.25
4.-75Stian RønnebergHommersåk AK70.2014015015595105110145155160415310.34
5.-75Frode HorpestadSandnes AK68.70125132.5137.58087.595137.5150155375285.11
1.-82.5Kristoffer S. EikelandGanddal AK81.70207.5220225127.5132.5135225237.5246601405.01
2.-82.5Kristian FatlandHommersåk AK79.20160180200110117.5122.5180195205522.5359.01
3.-82.5Lars Sølna RødsdalenBrumunddal AK76.90155162.5167.5105110110185200210482.5337.99
4.-82.5Marius Lerøy SkårnesOdin SK81.10175190200708080190205210475321.53
1.-90Martin RingsrudBrumunddal AK90.00225237.5237.5170175181205215222.5622.5397.4
2.-90Kristian HellandStavanger SK89.20230242.5253.5152.5160165190202.5212.5620397.61
3.-90Omar MostafaGanddal AK87.20170187.5187.5120125130185195202.5520337.53
1.-100Christian FuruhaugHommersåk AK98.60240255264130135137.5237.5245252.5645394.8
2.-100Joachim SkårenValdres AK93.50200215225160167.5172.5220235242.5630394.76
3.-100Øystein FurnesGiske SK98.50215230245155165170210235250630385.75
4.-100Alexander D.G. LarsenGiske SK93.60155172.518595100110165185200495310.02
1.-110Per Marius HoleSPUVI101.40160175182.5140152.5160190207.5220550332.92
2.-110Lars KilvikOdin SK100.90155162.5167.5145150150190200205512.5310.78
3.-110Henrik A. NordkvistOdin SK105.00120140150125130135200220225500298.8
1.-125+Joar AlsethMelhus IL130.40180192.5197.577.58590180200210480271.34
Junior 19-23 herrer
1.-60Ken Alexander OlsenHalden SI59.50120130135110117.5117.5145160170422.5363.1
1.-67.5Morten HelliesenGanddal AK67.30190202.5202.5115120120200210212.5520401.91
2.-67.5Henrik BurvangDrammen SI66.00165175180117.5125125167.5180185490384.75
--67.5Eirik VeaHaugaland AK66.9016016516512012012018019020500
1.-75Stian BjørgeBrumunddal AK74.10185195200140147.5150195205210555398.82
2.-75Knut Marius SteenSteinkjer SK74.50190205205105112.5115200215230517.5370.48
3.-75Martin MagerøyFræna AK70.90130135145115125132.5145160170430319.15
--75Fredrik AasgaardOslo SK74.5019020522013513513519021021500
1.-82.5Simen ImingenBrumunddal AK78.00252.5262.5267.5170175177.5242.5252.5257.5695482.26
2.-82.5Glenn LibekkOttestad Kast og Styrkeløft80.90210210220185192.5197.5215215220622.5421.99
3.-82.5Alexander HøivikFlorø TIF78.70210220227.5180185190210217.5220615424.29
4.-82.5Chris M. BjørnevikHommersåk AK80.10160165170110112.5115180185192.5470320.63
--82.5Simon PetersvikHommersåk AK81.00175182.5187.512012012018019019500
1.-90Martin Gaare BakkeRøros SK89.30265277.5290140145147.5225232.5237.5675432.68
2.-90Michael ElleSandnes AK84.20220235240145150157.5245255262.5660436.85
3.-90Martin NygårdSandnes AK89.50200220230140150160230245255635406.53
4.-90Martin WaagenSteinkjer SK89.00215227.5240145152.5152.5237.5252.5255610391.68
5.-90Aleksander SkårnesOdin SK82.90200210220125132.5137.5200215220572.5382.43
6.-90Christian LienRøros SK89.60150160170100100112.5160180190450287.91
1.-100Jøren Skadsem EikelandGanddal AK99.00277.5280280172.5175180265280285740452.21
2.-100Stian WalgermoSjøholt AK97.30260260275175180180240250257.5685421.62
3.-100Martin SørmoSkogn IL94.80225235240130137.5145240250260635395.35
1.-110Jørgen Andreas HansenOslo SK106.50300310315195200205260275280800475.68
2.-110Morten HopeOdin SK109.40272.5285290195200205230245255735433.28
3.-110Sindre Østebø ThomsenSandnes AK108.40250260280160160170250270280700413.84
4.-110Iakov DolgovKK-67102.90200205215165172.5175235245250620373.18
5.-110Kato MarøyBergen SK108.40125127.5150230245255125150152.5545322.2
1.-125Håkon FarstadFræna AK123.40300305315200200205285305315810462.83
2.-125Karl Andre VignesUlefoss AK113.20220235245157.5167.5172.5190200212.5625364.75
--125Einar Sandaker HernesFræna AK110.8025025025017017018024025026000
1.-125+Jon Arne HerjuauneKK-67131.70260270275180190195250270280750423.23
2.-125+Alexander SteinslandBergen SK126.90220250270231240240200225240706401.08
Veteran 40-49 herrer
1.-60Arne SandstølGanddal AK59.50115120125758080137.5145150350300.79
1.-75Bjørn AstadOslo SK74.50240255267.5140147.5152.5200215215602.5431.33
1.-82.5Sigve ValentinsenSandnes AK79.10250260265160170180240255260700481.32
2.-82.5Odd Karsten AndersenStavanger SK80.90210220225145150160235245260615416.91
3.-82.5Ove IdsøStavanger SK82.20200205205160167.5170200207.5212.5575386.06
4.-82.5Lars KnutsonLørenskog AK80.10175175187.5135140142.5190210220535364.98
1.-90Per VilnesHolmestrand AK89.70235250250195202.5207.5225240250687.5439.66
2.-90Jørn KrokenBrumunddal AK88.70212.5220225185192.5195240247.5252.5665427.73
3.-90Jan Edvard JensenRana KK89.40237.5250255160167.5167.5230240250657.5421.19
4.-90Michael HellestøHommersåk AK87.20210212.5225135142.5150220230240592.5384.59
5.-90Morten EngnesSande KK88.30190200200140145150200210210560361.03
1.-100Jan-Roger JohansenRana KK99.70312.5330342.5180185185285292.5305820499.63
2.-100Jan SjølSande KK95.00220230235155160165240250260650404.3
3.-100Pål NilsenOslo SK97.20230240250150155160220230232.5642.5395.65
4.-100Roy DuåsHommersåk AK94.70225225230170177.5177.5230237.5242.5640398.66
--100Jan Arne OlsenOdin SK97.5020520520514014514521022022500
1.-110John BangKarmøy SK102.40270280-175185190290305310775467.33
2.-110Petter TimeStavanger SK103.60260270280170180190260270280740444.3
3.-110Tom GoldbergLørenskog AK101.60200200210155160165215230240600362.88
1.-125Geir Arne Giseth Odin SK124.60300300300205210215280290300805459.01
2.-125Ivar BjørdalLørenskog AK117.20260270280172.5175177.5250265270722.5417.75
3.-125Olav H. TrondalØksfjord AK120.20240250260180190200240250265710408.04
--125Per-Alfred Rozenbergs-DeemOdin SK116.8020521522010510510520521021500
--125+Trond FjørenFræna AK140.60125--275275286---00
Veteran 50-59 herrer
1.-67.5Sverre PaulsenSande KK66.20105115120707577.5125135140330258.46
1.-75Sæmundur GudmundssonStavanger SK75.00160175175100110110180192.5192.5440313.54
1.-82.5Sveinung EgelandHommersåk AK77.50175185190120127.5130200210215535372.84
2.-82.5Kurt StangenesHommersåk AK76.10175180180120120125205215-510359.81
1.-100Rune JohansenFredrikstad SK100.00220230235170175177.5220232.5247.5657.5400.15
2.-100Odd H. HellandStavanger SK97.90240250260160160170210220225655402.1
3.-100Tore Gunnar OlsenSande KK94.10125137.5142.5135145145150--427.5267.06
1.-110Rolf StenbergSande KK107.30247.5260267.5172.5180180237.5250267.5700415.24
1.-125Truls NygaardHolmestrand AK119.70227.5237.5245225230230217.5227.5232.5702.5404.15
2.-125Arild BergetRøros SK117.20250260270175185185150--585338.25
Veteran 60-69 herrer
1.-67.5Rolf A. HalvorsenOdin SK67.00115125130120125127.5130135140395306.36
1.-82.5Hans Martin ArnesenIL Kraftsport81.0016017017595100-180200205475321.77
2.-82.5Georg JohnsenAlta AK79.901601701759597.5115150162.5170427.5292.07
1.-90Leif UgelstadKK-6788.10145150155110110115180190200455293.7
1.-100Peer BjaalandHammerfest KK91.80140160172.5152.5160165160190212.5550347.66
2.-100Arnfinn SkadsemGanddal AK94.80160165185107.5115120145145160465289.51
1.-110Truls KristensenAskim SK109.30240252.5257.5135142.5145200210215610359.72
Veteran 40-49 herrer
Gj.-90Freyr AdalsteinssonStavanger SK84.70210215215135145150230240250595392.52

Rekorder

Ungdom:
Benkpress kl.60 kg Hans E. Folkeseth 120 kg
Markløft kl.60 kg Hans E. Folkeseth 176 kg
Markløft kl.67,5 kg Michael Rosenberg 206 kg
Markløft kl.82,5 kg Kristoffer S. Eikeland 246 kg
Benkpress-enkeltløft kl.60 kg Hans E. Folkeseth 120 kg
Benkpress-enkeltløft kl.67,5 kg Michael Rosenberg 120 kg
Benkpress-enkeltløft kl.90 kg Aina Lien 57,5 kg
Benkpress-enkeltløft kl.90 kg Martin Ringsrud 175 kg
Sammenlagt kl.60 kg Hans E. Folkeseth 433,5 kg

Junior:
Benkpress kl.82,5 kg Glenn Libekk 197,5 kg
Benkpress kl.110 kg Kato Marøy 245 kg
Benkpress kl.125+ kg Alexander Steinsland 231 kg
Benkpress-enkeltløft kl.82,5 kg Glenn Libekk 197,5 kg
Benkpress-enkeltløft kl.90 kg Renate Loraas 95 kg
Benkpress-enkeltløft kl.125+kg Alexander Steinsland 231 kg

Yngre veteran:
Knebøy kl.60 kg Anita Stavik Aas 110 kg
Kenbøy kl.100 kg Jan-Roger Johansen 342,5 kg
Benkpress kl.60 kg Anita Stavik Aas 50 kg
Sammenlagt kl.60 kg Anita Stavik Aas 277,5 kg
Sammenlagt kl.100 kg Jan-Roger Johansen 820 kg

Superveteran:
Benkpress kl.67,5 kg Rolf Halvorsen 125 kg
Benkpress kl.100 kg Peer Bjaaland 165 kg
Benkpress-enkeltløft kl.67,5 kg Rolf Halvorsen 125 kg
Benkpress-enkeltløft kl.100 kg Peer Bjaaland 165 kg

Superveteran +70:
Markløft kl.82,5 kg Georg Johnsen 162,5 kg
Knebøy kl.100 kg Arnfinn Skadsem 185 kg
Benkpress kl.100 kg Arnfinn Skadsem 120 kg
Benkpress-enkeltløft kl.100 kg Arnfinn Skadsem 120 kg
Markløft kl.100 kg Arnfinn Skadsem 160 kg
Sammenlagt kl.100 kg Arnfinn Skadsem 465 kg


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0122FEinar Johansen
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0467RRoy Kjetil Danielsen
0455FBjørn Astad
0359FVegard Røysum
0282I/1Inger Blikra
0232I/2Jan Sjøl
0186I/1, P/2Morten Novum
0185FNils-Petter Knudsen
0536FThor Olav Berentsen

Bilder (120)