NM Benkpress



Fakta

Arrangør Sande KK
Dato 31.05.2008
Stevnetype NM Benkpress
Sted Sande
Stevneleder Jan Sjøl
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 153
Antall resultat 142

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
--60Maria Aas LøsethFræna AK58.8047.5505000
1.-67.5Susanne Furesund WesterbergFræna AK66.10657072.572.575.13
1.-75Marthe Stavik AasFræna AK69.70606567.56564.86
Junior 19-23 damer
1.-67.5Liss Farstad NerlandsremSKA-Fræna64.909595101101106.08
Åpen damer
1.-56Anita K. JøleimSande KK53.6062.5656562.576.1
2.-56Heidi Ottesen SolbergSande KK54.705560605565.92
3.-56Layla BjergaSandnes AK55.10404547.547.556.6
1.-60Hege BergeSande KK60.00758082.582.591.98
2.-60Satonina C. MelingSandnes AK59.507075807078.55
1.-67.5Tone GlomsteinOslo SK66.3090901009093.05
1.-75Bente ArntsenOslo SK71.20127.5135137.5127.5125.38
2.-75Grete NessøRøros SK72.50909597.597.594.73
3.-75Regine MorkFræna AK73.207577.58077.574.83
4.-75Åse Helen MadsenSande KK69.106067.567.567.567.76
1.-82.5Inger BlikraRana KK75.10135140147.5147.5140.1
2.-82.5Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport75.80115120120115108.61
--82.5Renate LoraasOslo SK81.0010011011000
1.-90Hilde EriksenOslo SK89.70808587.58069.22
1.-90+Heidi N. MonsenAlta AK139.609595102.59573.91
Veteran 40-49 damer
1.-56Ann Kristin OlsenMoss SIK55.907575808094.26
1.-67.5Anita StavikFræna AK61.005560656571.55
Ungdom 14-18 herrer
1.-60Theo K. GrønvoldSande KK59.306575808068.97
1.-67.5Michael RosenbergBrumunddal AK65.7011012012011086.69
2.-67.5Thomas R. JohannessenFredrikstad SK64.409595959576.13
1.-75Ole T. WengstadFræna AK74.9014015115114099.85
2.-75Haakon T. LøvfFredrikstad SK74.1012013014013093.42
3.-75Espen BrunstadValdres AK74.108590959064.67
1.-82.5Ralf A. MaleFræna AK79.8011512512512585.48
2.-82.5Jonas SætreSPUVI78.40107.5115125107.574.35
1.-90Kim Andre BlikåsFørde IL88.0014014014514593.66
2.-90Julian K. SteveFredrikstad SK89.0014014014514593.11
3.-90Arnt-Krister N KjelsnesFørde IL89.1010511011511070.59
4.-90Magnus HelgesenSande KK87.009510010010064.99
1.-100Joachim SkårenValdres AK100.00160160178.516097.38
2.-100Fredrik SørbøSande KK96.80130137.514014086.37
1.-110Lars KilvikOdin SK102.7014515015515593.37
1.-125+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK145.50195205210210116.7
2.-125+Jørgen ImingenBrumunddal AK126.20120125127.512571.1
Junior 19-23 herrer
1.-67.5Magnar FuglevigHalden SI66.30140145147.5145113.43
2.-67.5Hans Erik FolkesethHalden SI63.70125130135130105.16
3.-67.5Ken Alexander OlsenHalden SI63.70110117.512012097.07
1.-75Stian BjørgeBrumunddal AK74.60155160162.5162.5116.22
2.-75Martin MagerøyFræna AK73.70125132.5140132.595.59
3.-75Michael WesterbergFræna AK72.30125125132.512591.44
1.-82.5Alexander HøivikFlorø TIF79.50190198.5198.5190130.23
2.-82.5Edvard HeimenFræna AK80.40150155160155105.49
3.-82.5Trond SandblåstSKA-Fræna82.40140150157.514093.86
4.-82.5Eirik Myhre SjursethSande KK78.8012513514013593.06
1.-90Glenn LibekkOttestad Kast og Styrkeløft87.60200212.5215212.5137.59
2.-90Magnus Ulvin RønningSkogn IL89.10170177.5180180115.51
3.-90Jo Steffen KnudsenSandnes AK87.80160167.5170170109.94
4.-90Preben Jenset GodøSKA-Fræna86.70155160172.5160104.18
5.-90Kent Ole EngenDrammen SI87.00125132.5132.512581.24
1.-100Svein M. LøkhaugSKA-Fræna98.80202.5202.5215202.5123.85
2.-100Martin RingsrudBrumunddal AK99.60180185205185112.78
3.-100Per Marius HoleSPUVI100.00150162.5165165100.42
4.-100Magnus H. JulbøFræna AK94.40150160162.5162.5101.37
5.-100Tor Emil GjøringbøFørde IL97.00145152.5162.514589.36
1.-110Kato MarøyBergen SK108.10240240247.5240142.01
2.-110Morten HopeOdin SK109.70210210222.5210123.69
3.-110Jan A. AustadSKA-Fræna104.90180185190185110.59
4.-110Magnus in't V. BendiksenSandnes AK103.20140140147.514084.18
1.-125Bjørnar A. MyrbostadSKA-Fræna113.60170185200185107.86
--125+Robin HøisethSande KK128.4017517520000
Åpen herrer
1.-60Jan Erik ChristiansenHalden SI59.50120122.5125122.5105.28
1.-75Kim GundersenUlefoss AK72.50160167.5172.5167.5122.28
2.-75Cato FuglevigHalden SI74.30155160170160114.77
3.-75Johannes SchjølbergSKA-Fræna74.2013013514013093.33
--75Stig FrøhoelAskim SK74.7016016016000
1.-82.5Helge SvilandSandnes AK82.30170177.5182.5177.5119.09
2.-82.5Christian KlevenDrammen SI78.90157.5162.5165162.5111.93
3.-82.5Sindre P. BlombergMoss SIK79.10160170170160110.02
4.-82.5Frode Flinth WestbyHalden SI79.70150152.5152.5150102.65
5.-82.5Kjell Petter TollefsenIL Kraftsport79.50130135142.5142.597.67
6.-82.5Flemming VestergaardSande KK76.80127.5132.5135132.592.9
7.-82.5Leif Arne HansenOttestad Kast og Styrkeløft77.70127.5127.5132.5132.592.18
1.-90Thor Henning HeggestadVeitastrond IL89.70230235241230147.09
2.-90Sverre DiesenSande KK88.80210215230210134.99
3.-90Håvard HornKK-6789.50180190195190121.64
4.-90Torgeir TrondsenSKA-Fræna89.50175180192.5180115.24
5.-90Frank GylandKristiansand AK89.60177.5182.5182.5177.5113.57
6.-90Henning TornesSandnes AK88.70175180180175112.56
--90David HelmikstølKristiansand AK89.3024024024500
1.-100Øystein AasAskim SK99.60230237.5240230140.21
2.-100Jan Einar RovenFræna AK99.80230237.5240230140.09
3.-100Lars Edvin SamnøySande KK94.30192.5195200200124.82
4.-100Ronny WeumSande KK97.10185192.5197.5197.5121.68
5.-100Thomas PuzichaHalden SI98.40187.5192.5197.5197.5120.99
6.-100Mikael RødsethOdin SK98.30190190202.5190116.45
7.-100Bjørn Andreas Bull-HansenMjøllner SK98.30170170177.5177.5108.79
8.-100Kjetil OlsenAlta AK92.60165170175170107.02
--100Theo N. DretvikRøros SK92.1017017017000
1.-110Tor Herman OmlandSandnes AK109.90260270272.5272.5160.42
2.-110Per Ove SjølSande KK108.90210210220220129.87
3.-110Vegard TeieIL Kraftsport107.90190195200200118.42
4.-110Tom E. MurudOttestad Kast og Styrkeløft103.70182.5190190190114.04
5.-110Frank HansenSande KK104.80175182.5187.5182.5109.14
6.-110Ole Petter ElvekrokDrammen SI109.40165172.5177.5177.5104.64
7.-110Tom Espen EideNes SIL108.6015015015515591.59
8.-110Runar SaxegårdMjøllner SK104.5014014514514083.8
--110Harald Morten HaugSkogn IL109.6022022022000
1.-125Roy HolteFræna AK123.30290310327.5310177.17
2.-125Rune LauvåsMoss SIK116.50215217.5217.5217.5125.95
3.-125Steinar WahlAskim SK124.50210210220210119.76
4.-125Øyvind HaugravOttestad Kast og Styrkeløft121.00205210210205117.63
5.-125Terje JohansenBrumunddal AK112.30185192.5195195114.06
6.-125Eirik JørgensenFræna AK118.20190195210195112.52
--125Frank Vegar HanssenBrumunddal AK113.8023023023000
1.-125+Trond FjørenFræna AK143.90275283.5286286159.19
2.-125+Kjell FuresundFræna AK126.60270275284.5284.5161.71
3.-125+Martin Borgland RønningOslo SK134.60265270277.5277.5156.01
4.-125+Alastair McCollGanddal AK130.60267.5270275270152.58
5.-125+Jørn HøysetFlorø TIF128.00250250260260147.47
Veteran 40-49 herrer
1.-75Arve Otto NundalIL Jotun72.90110112.5112.511079.98
1.-90Jørn KrokenBrumunddal AK89.00190195200195125.21
2.-90Per VilnesHolmestrand AK89.70195200200195124.7
3.-90Vidar Kristiansen-BakkeAskim SK87.20160165165160103.86
4.-90Per Arinn SolliOdin SK88.4011512012512580.55
1.-100Svein Olav FarstadSKA-Fræna95.80235235250235145.63
2.-100Geir Runar KorvaldSande KK99.90192.5197.5202.5202.5123.28
3.-100Børre BorgersenDrammen SI90.90180190200200127.04
4.-100Tor GranvangBrumunddal AK100.00195200205200121.72
5.-100Kurt Einar VoldsethSande KK97.80175180185185113.63
6.-100Tom GoldbergLørenskog AK97.60165167.5170167.5102.96
1.-110Per Øivind FjeldAskim SK108.10222.5228232.5232.5137.57
2.-110Alf GranvangBrumunddal AK101.90220220220220132.9
3.-110Arild KråkenesVeitastrond IL104.90215215230215128.53
4.-110Ivar JohannessenKristiansand AK107.10175175182.5175103.86
--110Yves FloreliusSande KK109.0021521521500
1.-125Ivar BjørdalLørenskog AK124.20190190195190108.41
2.-125Steinar UnnestadAskim SK111.3017019019017099.69
--125Sven Jøran HaugenNes SIL123.9020020020000
1.-125+Kjetil BirkedalSandnes AK141.80260265272.5272.5152
2.-125+Bjørn GrønvoldSande KK144.20240245250240133.54
3.-125+Ove AndreassenStord SK142.70165175185185103.08
Veteran 50-59 herrer
1.-67.5Egil WalsethNes SIL66.20107.5110110107.584.19
2.-67.5Sverre PaulsenSande KK66.607075807558.46
1.-75Birger SundstølKristiansand AK68.70115120128.5128.597.7
1.-82.5Tormod AndersenFredrikstad SK76.7012013014013091.22
--82.5Bjarne SynstadLørenskog AK81.30222.5222.5222.500
1.-90Kjell Arne BøeSKA-Fræna85.30175180192.5180118.26
2.-90Magne MoenSKA-Fræna87.60120130137.513084.18
1.-100Leif SydengenAskim SK95.30202.5207.5212207.5128.88
2.-100Svein Egil DammerudLørenskog AK92.90177.5182.5182.5177.5111.56
3.-100Tore Gunnar OlsenSande KK96.60145150152.5152.594.15
4.-100Torleif LangnesSKA-Fræna94.9011012012011068.45
1.-110Vidar Alexander RingvoldOttestad Kast og Styrkeløft109.60210222.5222.5210123.73
2.-110Rune JohansenFredrikstad SK102.30177.5180185185111.59
3.-110Rolf StenbergSande KK107.20175175175175103.83
1.-125Truls NygaardHolmestrand AK120.10230230241230132.2
Veteran 60-69 herrer
1.-82.5Bjarne HellestræSandnes AK80.50105105112.5112.576.5
1.-90Øyvind KvakkestadAskim SK85.509010010010065.62
1.-110Truls KristensenAskim SK110.00140152.5155152.589.75

Rekorder

Liss Farstad Nerlandsrem, 101 kg klasse 67,5 kg junior
Inger Blikra, 147,5 kg klasse 75 kg åpen/yngre veteran
Carl Yngvar Christensen, 210 kg klasse +125 kg ungdom
Glenn Libekk, 212,5 kg klasse 90 kg junior
Svein M Løkhaug, 202,5 kg klasse 100 kg junior
Tor Herman Omland, 272,5 kg klasse 110 kg åpen
Roy Holte, 310 kg klasse 125 kg åpen
Trond Fjøren, 286 kg klasse +125 kg åpen/yngre veteran (europarekord yngre veteran)
Per Øyvind Fjeld, 232,5 kg klasse 110 kg yngre veteran
Birger Sundstøl, 128,5 kg klasse 75 kg eldre veteran

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0122FEinar Johansen
0135I/1Arne Vidar Stølan
0185FNils-Petter Knudsen
0186I/1, P/2Morten Novum
0210FBjørn Andreas Holmsen
0233FSverre Paulsen
0359FVegard Røysum
0504I/1, P/2Pål Nilsen