NM U/Jr/Vet



Fakta

Arrangør Ganddal AK
Dato 15.11.2008
Stevnetype NM U/Jr/Vet
Sted Sandnes
Stevneleder Børge Øvrebø
Sekretær Oddbjørn Steen/Linda Høiland
Antall deltakere 109
Antall resultat 104

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-60Maria Aas LøsethFræna AK58.10859090505557.5909595230262.94
1.-67.5Sara BergetRøros SK62.90155160165808585125136136376404.31
2.-67.5Silje GrytbakkMelhus IL65.10117.5125130606567.5112.5120125320335.33
3.-67.5Susanne Furesund WesterbergFræna AK67.5010511011577.58080100100100282.5288.32
1.-75Marthe Stavik AasFræna AK71.30120125130606570120125130325319.28
Junior 19-23 damer
1.-60Tutta Kristine HanssenMoss SIK58.20147.5152.5155102.5110110150157.5162.5425485.18
1.-67.5Veronica OpdalOslo SK66.30145152.5157.5859092.5155160162.5412.5426.48
Veteran 40-49 damer
1.-60Anita StavikFræna AK59.5010511011562.56567.5125137.5140320359.07
1.-67.5Kristin ModellRøros SK61.9085951054547.550110120125267.5291.15
1.-75Tone IngebretsenSandnes AK74.5014015016082.58590145152.5160405386.65
1.-82.5Inger BlikraRana KK75.7015015015090100110160170180430406.44
Veteran 50-59 damer
1.-90Gry Ek GunnarssonOdin SK87.00110117.5125758085120130135345302.53
Ungdom 14-18 herrer
1.-60Erik AndersenLørenskog AK59.10110110130657070110122.5135315272.41
1.-67.5Michael RosenbergBrumunddal AK67.40195202.5212.5125130136190200210548.5423.39
2.-67.5Kenneth BedinRøros SK67.50165175185859090160167.5172.5447.5345.02
3.-67.5Thomas R. JohannessenLenja AK66.60130142.5152.5105110112.5170180185432.5337.09
4.-67.5Cato Andre SvihusGanddal AK61.6013013513592.597.5100145157.5170387.5322.75
5.-67.5Vegard FatlandHommersåk AK60.20115115120708090135137.5145340289.1
1.-75Espen Andreas RødsjøFræna AK74.10165180180115125132.5210220231543.5390.56
2.-75Fredrik DanielsenØksfjord AK73.40182.5190195105115117.5195210220532.5385.26
3.-75Martin SynvisAlta AK69.50142.5155167.59097.5102.5142.5155167.5432.5325.89
1.-82.5Kristian FatlandHommersåk AK81.80225232.5240120127.5127.5205220232.5600404.04
2.-82.5Anders NetlandGanddal AK77.70185185200135142.5150175185192.5542.5377.42
3.-82.5Enok MyrstadSandnes AK79.10180192.5192.5130130132.5200207.5222.5530364.43
4.-82.5Gisle GillerhaugenBrumunddal AK80.60170180187.59097.5102.5170182.5190475322.76
5.-82.5Thomas WaalUlefoss AK79.10180190190100107.5112.5170180180472.5324.89
6.-82.5Sigbjørn HenningOslo SK81.00160172.5175110115117.5182.5187.5200462.5313.3
7.-82.5Espen BrunstadValdres AK78.201351451509095100167.5182.5182.5432.5299.59
8.-82.5Tobias OsmundsenHommersåk AK78.70135142.5147.5105110115135145150407.5281.13
1.-90Haakon T. LøvfLenja AK83.00180190205145152.5152.5180200205562.5375.47
2.-90Kristian LangeBrumunddal AK86.50152.5162.517095100105170182.5192.5467.5304.76
3.-90Hans ReitenRøros SK83.2013514515577.577.582.5135150175397.5264.97
--90Aleksander LammetunFørde IL88.30150165175147.5147.5147.520021022000
1.-100Kim Andre BlikåsFørde IL96.30235250265165172.5182.5235255262.5700432.81
2.-100Arnt-Krister N KjelsnesFørde IL93.60160170180115125125180200210515322.54
3.-100Benjamin BaldwinOrkanger IF95.20185200210110110115185195200505313.81
--100Øystein FurnesGiske SK99.70255265265177.5177.5178.523525526000
1.-110Øystein RobberstadBrumunddal AK100.90250260265145145160200215230640388.1
2.-110Lars KilvikOdin SK107.30185200205155160165215232.5240605358.89
3.-110Tommy OdlandSandnes AK108.90205220230150162.5162.5180192.5205587.5346.8
4.-110Fredrik SørbøSande KK100.50180190200142.5147.5152.5215222.5235575349.26
5.-110Bodhi B. SørskårStavanger SK108.60190195200125130132.5200210210535316.13
1.-125Niklas ZellinKK-67121.30250275275160165165240260303700401.45
1.-125+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK146.80325338.5350215225233.5290310317.5901500.06
2.-125+Vebjørn VarlidFørde IL132.30220240250130137.5142.5220230250607.5342.57
3.-125+Jørgen ImingenBrumunddal AK138.70245252.5255145150150180192.5202.5592.5331.56
4.-125+Joar AlsethMelhus IL136.70210220230110117.5122.5215225245572.5321.12
Junior 19-23 herrer
1.-60Stephan SvendsonSandnes AK57.0010511512067.577.577.5120135142.5317.5284.13
1.-67.5Hans Erik FolkesethHalden SI62.20180187.5192.5125130135205215225537.5443.87
2.-67.5Anders GrønsundGanddal AK66.60180192.5200130135135192.5192.5217.5520405.29
3.-67.5Magnar FuglevigHalden SI64.50160165170140140145160165175485388.19
1.-75Kim GundersenUlefoss AK73.20225240245160170181.5230240252.5655474.81
2.-75Simen ImingenBrumunddal AK75.00240250250155160160220232.5237.5632.5450.72
3.-75Fredrik AasgaardOslo SK74.80215230240145155160210222.5230622.5444.4
4.-75Stian BjørgeBrumunddal AK72.80190197.5205155155160190205212.5562.5409.39
5.-75Jonas Stavik AasFræna AK73.80200215225125130130200210220555399.99
6.-75Øyvind BrennsetFørde IL73.101801801909090951801801809065.3
1.-82.5Kjell Egil BakkelundBrumunddal AK80.60235245255172.5180180230240250675458.66
2.-82.5Alexander HøivikOdin SK80.60225240245190200205220230245660448.47
3.-82.5Kim Andre OftedalStavanger SK81.40195210220160160175215225235630425.5
1.-90Kristoffer S. EikelandGanddal AK89.50240250257.5155162.5170257.5265277.5705451.34
2.-90Michael ElleSandnes AK89.20250260265170177.5177.5255262.5270700448.91
3.-90Kristian HellandStavanger SK89.60255255262.5170180180210222.5225660422.27
1.-100Stian WalgermoSjøholt AK98.70285285300150180195255270285780477.2
2.-100Martin Gaare BakkeRøros SK98.30295305305165170170245255255715438.22
--100Vegard Skogan FæråsHaugaland AK96.60245247.525519519519525527528000
--100Bo André BerganOslo SK98.90270280290190190190265275287.500
1.-110Jørgen Andreas HansenOslo SK108.60320330346195205210260280300836493.99
2.-110Lars Even PettersenKirkenes PIL108.60260285300180200210255280290790466.81
3.-110Morten HopeOdin SK108.90285295300220227.5232.5237.5237.5237.5765451.58
4.-110Iakov DolgovKK-67109.90235240240180185200250260265705415.03
5.-110Christian FuruhaugHommersåk AK107.00262.5272.5275155160165240255262.5692.5411.14
6.-110Per Marius HoleSPUVI104.00220230240165175175240260260645386.74
7.-110Kato MarøyFørde IL109.40130150152.5260276276130150175601354.29
8.-110Alexander D.G. LarsenGiske SK105.10205210210115125130190200210550328.57
1.-125Sindre Østebø ThomsenSandnes AK116.10310330340205205215280280290815472.37
2.-125Kristoffer HansenNamsos SK121.60265280290190197.5200315327.5337.5807.5462.86
3.-125Christer B. LarsenBrumunddal AK110.30260275290225236236210225240751441.59
1.-125+Bård Tore RogstadRøros SK125.40225225240135150155227.5245270660375.87
2.-125+Håkon FarstadFræna AK125.70100200225200210210220250260660375.67
Veteran 40-49 herrer
1.-75Bjørn AstadOslo SK75.00250270275150160160210220240650463.19
2.-75Frode LarsenRana KK75.00180195200130140145180190195530377.68
1.-82.5Sigve ValentinsenSandnes AK82.30285300307.5190200205265275290775519.95
2.-82.5Odd Karsten AndersenStavanger SK82.40210225235145155155245252.5257.5637.5427.38
1.-90Jan Edvard JensenRana KK89.90260262.5270165172.5172.5240250260692.5442.37
2.-90Sigve SimonsenKarmøy SK (nedlagt)90.00242.5250255190195195230240250680434.11
3.-90Michael HellestøHommersåk AK89.20220230240140145150230240245630404.02
1.-100Jan SjølSande KK92.30215225230155165170230245250635400.37
1.-110Tom GoldbergLørenskog AK100.80190207.5215160160160215230245597.5362.5
1.-125Ivar BjørdalLørenskog AK124.20280292.5300190190190260275290765436.51
2.-125Sven Jøran HaugenNes SIL122.50265280282.5195195205250265275740423.5
3.-125Per-Alfred Rozenbergs-DeemOdin SK119.40205217.5225135140142.5200210210560322.34
1.-125+Geir Arne Giseth Odin SK129.70300315325215220230290305310850480.93
--125+Trond FjørenFræna AK144.3010015018028028028010010010000
Veteran 50-59 herrer
1.-75Kurt StangenesHommersåk AK75.00170180185115120120200210212.5505359.86
2.-75Sverre PaulsenSande KK73.90135145150859095145155165395284.4
1.-82.5Tormod AndersenLenja AK76.20250261.5261.5120125130240260270661.5466.23
2.-82.5Sveinung EgelandHommersåk AK78.20180190190122.5130132.5200210220530367.13
1.-100Rune JohansenLenja AK99.10240247.5247.5180185187.5230240247.5672.5410.76
2.-100Odd H. HellandStavanger SK98.50240250255160170180215225230650398
1.-110Ivar JohannessenKristiansand AK107.90240242.5270175180187.5240250260717.5424.83
2.-110Rolf StenbergSande KK107.50240250260172.5172.5175250265286.5687.5407.55
3.-110Øyvind KlemsdalKristiansand AK107.10250260270165170170250265265685406.55
4.-110Vegard RøysumLørenskog AK109.20160162.5162.5120120120220222.5222.5500294.9
Veteran 60-69 herrer
1.-75Rolf A. HalvorsenOdin SK73.40125132.5137.5130130135135142.5147.5415300.25
1.-82.5Hans Martin ArnesenIL Kraftsport80.30140142.515090100100175200205450306.5
1.-100Arnfinn SkadsemGanddal AK93.50175190200107.5117.5117.5145160170477.5299.2
1.-110Truls KristensenAskim SK109.50200220240130150150180200202.5570335.9
Veteran 50-59 herrer
Gj.-90Freyr AdalsteinssonStavanger SK88.10220235242.5137.5142.5150250257.5260650419.58

Rekorder

Sara Berget -67,5 ungdom: 136 kg markløft, 376 kg sammenlagt
Marthe Stavik Aas -75 ungdom: 325 kg sammenlagt
Anita Stavik Aas -60 yngre veteran: 115 kg knebøy, 140 kg markløft, 320 kg sammenlagt
Gry Ek Gunnarson -90 eldre veteran: 125 kg knebøy, 85 kg benkpress/benkpress enkeltløft, 135 kg markløft, 345 kg sammenlagt

Michael Rosenberg -67,5 ungdom: 212,5 kg knebøy, 136 kg benkpress/benkpress enkeltløft, 548,5 kg sammenlagt
Espen Andreas Rødsjø -75 ungdom: 231 kg markløft
Kim Andre Blikås -100 ungdom: 265 kg knebøy, 700 kg sammenlagt
Niklas Zellin -125 kg ungdom: 275 kg knebøy(nordisk rekord)
Carl Yngvar Christensen 125+ ungdom: 350 kg knebøy, 233,5 kg benkpress, 317,5 kg markløft, 901 kg sammenlagt(alle verdensrekorder)

Alexander Høivik -82,5 junior: 205 kg benkpress/benkpress enkeltløft
Jørgen Andreas Hansen -110 junior: 346 kg knebøy
Kato Marøy -110 junior: 276 kg benkpress/benkpress enkeltløft (verdensrekord)
Christer B Larsen -125 junior: 236 kg benkpress/benkpress enkeltløft

Bjørn Astad -75 yngre veteran: 270 kg knebøy
Tormod Andersen -82,5 eldre veteran: 261,5 kg knebøy
Ivar Johannesen -110 eldre veteran: 717,5 kg sammenlagt
Arnfinn Skadsem -100 superveteran+70: 200 kg knebøy, 170 kg markløft, 477,5 sammenlagt

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0232I/2Jan Sjøl
0294FWilly Tjelle
0295I/2Tone Ingebretsen
0366FSigve Valentinsen
0455I/2Bjørn Astad
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0536FThor Olav Berentsen
0540RHenning Tornes
0551FAlexander Kirketeig

Videoer (1)


Bilder (120)