NM Benkpress



Fakta

Arrangør Odin SK
Dato 29.03.2009
Stevnetype NM Benkpress
Sted Bergen
Stevneleder Linda Høiland
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 172
Antall resultat 157

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-60Maria Aas LøsethFræna AK56.60556062.562.572.93
1.-75Marthe Stavik AasFræna AK70.707077.583.583.582.51
Junior 19-23 damer
1.-60Liss Farstad NerlandsremSKA-Fræna59.6095102.510595106.47
1.-75Susanne Furesund WesterbergFræna AK69.10859092.58585.32
2.-75Renate BueneSogndal IL74.908595.595.58580.87
Åpen damer
1.-56Anita K. JøleimSande KK55.506572.5757588.87
1.-60Linda Kåda HøilandOdin SK59.60859092.592.5103.66
2.-60Heidi Ottesen SolbergSande KK57.4067.572.57572.583.67
1.-67.5Satonina C. MelingSandnes AK61.1072.577.582.582.590.7
1.-75Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport72.60120120125125121.34
1.-82.5Renate LoraasOslo SK81.9095102.5105102.592.6
2.-82.5Anna Lena HoleFræna AK76.209510010510094.14
3.-82.5Marie TjosevikKK-6782.50859092.59081
4.-82.5Maria BirkeliHalden SI79.3077.582.58582.575.86
1.-90Hilde EriksenOslo SK88.40102.511011011095.78
Veteran 40-49 damer
1.-60Anita StavikFræna AK59.70606567.567.575.55
1.-75Lise EngnesSande KK69.707580858079.82
Ungdom 14-18 herrer
1.-67.5Theo K. GrønvoldSande KK64.359010011511592.23
2.-67.5Steffen GulliksenDrammen SI64.959095959575.59
3.-67.5Thomas Steinnes NordqvistSande KK65.358080808063.33
1.-75Roy Martin MalmoSkogn IL71.80125130137.5137.5101.09
2.-75Sigurd Holmen ValentinsenSandnes AK74.90110115117.5117.583.8
3.-75Morten KydlandGanddal AK70.75100107.5117.5107.579.9
4.-75Kristoffer LandSande KK72.70100107.5120107.578.31
1.-82.5Ralf A. MaleFræna AK81.15165173.5173.5173.5117.41
2.-82.5Ola Haugen GrønengFørde IL77.9513013514013593.72
3.-82.5Espen BrunstadOslo SK75.8595100102.59567.17
1.-90Julian LysvandSteinkjer SK83.75147.5155160160106.24
2.-90Haakon T. LøvfLenja AK82.75145155160155103.65
3.-90Kristoffer JohansenDrammen SI82.95147.5152.5152.5152.5101.82
4.-90Mikkel ØstrengSPUVI86.3013013514014091.39
5.-90Magnus HelgesenSande KK89.00120127.5132.5132.585.08
6.-90Jonas SætreSPUVI85.0512513013513085.55
1.-100Joachim SkårenValdres AK97.50175178.5184184113.16
2.-100Carl Henrik KolstadOslo SK98.25125132.513513582.76
3.-100Jan Harald LangelandFørde IL93.3510511011011068.98
1.-110Arnt-Krister N KjelsnesFørde IL100.70150157.5157.515091.04
2.-110Kim-Reijo WestrumSkogn IL102.80122.5130137.513078.27
1.-125Tommy OdlandSandnes AK110.75180192.5200.5192.5113.06
1.-125+Jørgen ImingenBrumunddal AK138.50150162.5162.515083.96
Junior 19-23 herrer
1.-60Kjetil SangoltOdin SK59.608082.58582.570.79
1.-67.5Hans Erik FolkesethHalden SI65.70135140145145114.27
2.-67.5Jens Elling ØvrevollSKA-Fræna66.20127.5132.5135135105.73
3.-67.5Oddleif Moi HansgårdFræna AK67.5011512513512596.38
4.-67.5Thomas R. JohannessenLenja AK65.5011512012512094.81
5.-67.5Stian BøDrammen SI65.50100102.5105102.580.99
1.-75Edvard HeimenFræna AK74.90150155160155110.55
2.-75Michael RosenbergBrumunddal AK68.80130140145145110.13
3.-75Jonas Stavik AasFræna AK74.20130140142.5142.5102.3
4.-75Lars Jonathan KylloSKA-Fræna74.90115120142.512085.58
1.-82.5Alexander HøivikOdin SK81.30200210215210141.94
2.-82.5Roger NavarseteSogndal IL79.80140150160150102.57
3.-82.5Emil Gundersen OlsenHalden SI78.8013014014514096.5
4.-82.5Trond SandblåstSKA-Fræna82.3014014514514093.93
5.-82.5Enok MyrstadSandnes AK80.10125132.5142.5132.590.39
6.-82.5Rahel YarwaliLenja AK80.5011512013012081.6
1.-90Preben Jenset GodøSKA-Fræna88.00180190200190122.72
2.-90Michael ElleSandnes AK85.60170177.5177.5170111.47
3.-90Julian K. SteveLenja AK89.70160165172.5165105.52
4.-90Kolbjørn BjørnstadDrammen SI86.8014014514514091.1
5.-90Mats Erik SjursenOdin SK85.7011512513012581.91
1.-100Runar JøssundFræna AK99.20200212.5215212.5129.75
2.-100Kim Andre BlikåsFørde IL95.40190200202.5200124.18
3.-100Martin RingsrudBrumunddal AK99.10190200200200122.16
4.-100Alexander SteinslandBergen SK99.90200211.5213200121.76
5.-100Magnus H. JulbøFræna AK91.80175180190180113.78
1.-110Morten HopeOdin SK109.40232.5232.5240232.5137.06
2.-110Tor Emil GjøringbøFørde IL103.50180185185185111.11
3.-110Karl Andre VignesUlefoss AK108.80177.5185192.5185109.24
4.-110Per Marius HoleSPUVI109.40170180187.5180106.11
5.-110Lars KilvikOdin SK108.90170180182.5170100.35
6.-110Bodhi B. SørskårStavanger SK109.3015016016015088.46
1.-125Christer B. LarsenBrumunddal AK113.00237.5245255245143.06
1.-125+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK153.90240250260250137.83
2.-125+Kjetil TollheimUlefoss AK135.00215225232.5232.5130.67
Åpen herrer
1.-56Eilif EllefsenLenja AK56.00901001009081.93
1.-60Henrik OlsenOdin SK58.80105115120120104.27
1.-67.5Shaheryor RasouliIL Kraftsport66.00150162.5170170133.48
2.-67.5Thomas IversenAskim SK66.90162.5162.5170162.5126.2
3.-67.5Magnar FuglevigHalden SI66.40145152.5157.5157.5123.05
1.-75Thor Henning HeggestadVeitastrond IL74.40190207.5207.5190136.15
2.-75Stig FrøhoelAskim SK74.40165170175170121.82
3.-75Preben WestrebøOdin SK75.00150150150150106.89
1.-82.5Dag R.Ørsvik ØyeFræna AK81.90200202.5205205137.94
2.-82.5Sverre DiesenSande KK81.80200202.5205202.5136.36
3.-82.5Geir GregersenSande KK82.30170177.5177.5177.5119.08
4.-82.5Steffen HopeOdin SK82.40165170172.5165110.62
5.-82.5Flemming VestergaardSande KK80.60137.5142.514514598.53
1.-90Alexander KirketeigFørde IL90.00230240.5250240.5153.54
2.-90Svein Olav FarstadSKA-Fræna89.60217.5230241217.5139.16
3.-90Helge SvilandSandnes AK86.70187.5192.5197.5197.5128.59
4.-90Kim Andre OftedalStavanger SK88.40180192.5195180115.99
5.-90Torgeir TrondsenSKA-Fræna89.40180180195180115.31
--90Stian BotnenFørde IL87.00215215217.500
--90Lars Edvin SamnøySande KK88.50192.5192.519500
1.-100Øyvind BjørnsenOslo SK97.60230242.5250250153.68
2.-100Jan Einar RovenFræna AK99.20232.5235235235143.49
3.-100Jan Inge EspedalSandnes AK99.30210217.5222.5210128.16
4.-100Anders WalsethNes SIL94.30200205205200124.82
5.-100Henning TornesSandnes AK94.30182.5190195190118.58
6.-100Jarle VangsnesSandnes AK99.20182.5182.5182.5182.5111.43
--100Stig KilnesFørde IL92.2022022022000
--100Thomas PuzichaHalden SI98.1020520521000
--100Glenn Tage KvammenSogndal IL99.10190190-00
--100Arvid HellevangOdin SK99.5016516516500
1.-110Olav KompelienBrumunddal AK108.40225240250240141.89
2.-110Paal SolbergIL Kraftsport105.00195202.5210202.5121.01
3.-110Ronny WeumSande KK100.80190195202.5195118.31
4.-110Frank HansenSande KK105.60182.5187.5190190113.32
5.-110Lars Morten BedinSkogn IL109.75180185190190111.89
6.-110Jan Arne LyksethKristiansand AK107.90185190197.5185109.54
7.-110Torgeir SkogeOdin SK106.70180180187.5180106.97
8.-110Tom Espen EideNes SIL108.5515015516015591.59
--110Magnus in't V. BendiksenSandnes AK102.6016016016000
--110Kato MarøyFørde IL108.9027827827800
1.-125Roy HolteFræna AK123.95310327335327186.65
2.-125Kjell FuresundFræna AK124.55275282.5287.5282.5161.11
3.-125Ørjan LeirheimOdin SK124.25230240240230131.22
4.-125Eirik JørgensenFræna AK119.05200200212.5212.5122.4
1.-125+Martin Borgland RønningOslo SK135.45280285292.5292.5164.3
2.-125+Olaf DahlKK-67141.80245252.5262.5262.5146.42
--125+Lars Dalby MarkussenHalden SI127.1527027027000
--125+Alastair McCollGanddal AK135.35282.529029200
--125+Trond FjørenFræna AK146.15282.5282.5282.500
--125+Arne Birger BirkedalBergen SK146.7522022022000
Veteran 40-49 herrer
1.-67.5Jan Erik ChristiansenHalden SI64.50122.5127.5130130104.05
1.-82.5Sigve ValentinsenSandnes AK82.50190197.5202.5197.5132.31
2.-82.5Harald AaSteinkjer SK81.50155160165155104.61
3.-82.5Kjell Petter TollefsenIL Kraftsport80.30140140147.5147.5100.46
4.-82.5Morten EngnesSande KK82.20135142.5150142.595.67
5.-82.5Nils Magne GrudeGanddal AK81.209510511011074.4
1.-90Frank GylandKristiansand AK87.90195197.5197.5197.5127.64
2.-90Børre BorgersenDrammen SI87.20190190195190123.33
3.-90Jørn KrokenBrumunddal AK88.00182.5187.5192.5182.5117.88
1.-100Alf GranvangBrumunddal AK98.20200205215205125.69
2.-100Geir Runar KorvaldSande KK99.90197.5202.5215202.5123.28
3.-100Geir JohannesenHalden SI98.90190190202.5190116.15
4.-100Jan Arne OlsenOdin SK98.20145145152.5152.593.5
--100Kurt Einar VoldsethSande KK99.70180185192.500
1.-110Per Øivind FjeldAskim SK107.90225234240.5240.5142.4
2.-110Arild KråkenesVeitastrond IL104.70220225235220131.6
3.-110Tor GranvangBrumunddal AK102.80207.5212.5217.5212.5127.95
4.-110Bård Arve HavneråsBjørgvin SK103.6015016016016096.06
--110Yves FloreliusSande KK106.7020520521500
1.-125Steinar WahlAskim SK124.70215215222.5215122.57
2.-125Ole Petter ElvekrokDrammen SI119.70202.5210215202.5116.5
3.-125Sven Jøran HaugenNes SIL121.50200207.5207.5200114.66
4.-125Morten NovumSPUVI122.90170180202.5180102.94
5.-125Per-Alfred Rozenbergs-DeemOdin SK122.4015016016516091.58
1.-125+Ove AndreassenStord SK142.60190200205200111.46
--125+Bjørn GrønvoldSande KK141.5024024024000
Veteran 50-59 herrer
1.-67.5Egil WalsethNes SIL66.30105110112.511086.05
1.-75Ketil Sten OlsenLenja AK73.40137.5148.5-148.5107.44
1.-82.5Arve Otto NundalVeitastrond IL77.5013013014013090.6
2.-82.5Sverre PaulsenSande KK76.9085951008559.54
1.-90Kjell Arne BøeSKA-Fræna84.90185196200185121.88
2.-90Magne MoenSKA-Fræna87.20132.5132.514014090.87
3.-90Tore Gunnar OlsenSande KK89.40135140142.513586.48
1.-100Nils EspeseterSogndal IL99.90205212.5215215130.89
2.-100Leif SydengenAskim SK95.30200207.5210207.5128.88
3.-100Jarle AabergBjørgvin SK98.30180190190180110.32
4.-100Jan SjølSande KK93.00160165170165103.65
1.-110Rune JohansenLenja AK102.90187.5187.5190190114.36
2.-110Rolf StenbergSande KK107.00172.5172.5172.5172.5102.41
1.-125Truls NygaardHolmestrand AK122.60215215235215123.02
Veteran 60-69 herrer
1.-75Rolf A. HalvorsenOdin SK74.50145145147.5147.5105.6
1.-82.5Bjarne HellestræSandnes AK82.20107.5112.5117.5117.578.89
2.-82.5Roy L. HansenIL Kraftsport78.80110112.5117.5112.577.55
1.-90Peer BjaalandHammerfest KK86.1013013514014091.5
1.-100Arnfinn SkadsemGanddal AK93.10105112.5117.5117.573.78
2.-100Torleif LangnesSKA-Fræna92.3011011512011069.36
1.-110Truls KristensenAskim SK109.8015115115515591.26

Rekorder

Roy Holte 125 Verdensrekord (Åpen) 327.0 kg

Martin B. Rønning 125+ (Åpen) 292.5 kg

Alexander Kirketeig 90 (Åpen) 240.5 kg

Shaheryor Rasouli 67.5 (Åpen) 170.0 kg

Marthe Stavik Aas 75 (Ungdom) 83.5 kg

Ralf A. Male 82.5 (Ungdom) 173.5 kg

Joachim Skåren 100 (Ungdom) 184.0 kg

Alexander Høivik 82.5 (Junior) 210.0 kg

Runar Jøssund 100 (Junior) 212.5 kg

Christer B. Larsen 125 (Junior) 245.0 kg

Carl Yngvar Christensen 125+ (Junior) 250.0 kg

Stig Frøhoel 75 (Yngre Veteran) 170 kg

Svein Olav Farstad 90 (Yngre Veteran) 217,5 kg

Per Øyvind Fjeld 110 (Yngre Veteran) 240.5 kg

Kjell Furesund 125 (Yngre veteran) 282,5 kg

Ketil Sten Olsen 75 (Eldre Veteran) 148.5 kg

Nils Espeseter 100 (Eldre Veteran) 215 kg

Rolf A. Halvorsen 75 (Superveteran) 147.5 kg

Truls Kristensen 110 (Superveteran +70) 155.0 kg



Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0135I/1Arne Vidar Stølan
0551FAlexander Kirketeig
0536FThor Olav Berentsen
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0361FEgil Walseth
0233FSverre Paulsen
0224FRune Johansen
0200I/1Vidar Tangen
0138FLeif Sydengen
0605I/2Linda K. Høiland

Bilder (120)