NM



Fakta

Arrangør IL Jotun
Dato 16.03.1991
Stevnetype NM
Sted Øvre årdal
Stevneleder N-P. Knudsen, A. Wahlstrøm, E. Opland
Sekretær W. Tryti, E. Ottern Wol..
Antall deltakere 69
Antall resultat 65

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-48Krystyna SundinAskim SK47.1010010010047.547.552.5120127.5127.5267.5359.2
2.-48Gro BjerregaardSalangsdalen IL47.1080901004547.55090100105232.5312.2
1.-52Grete GangnæsOPIL52.00145152.5155808082.5140150152.5385479.94
2.-52Evi Knudsen ØvrebøSandnes AK52.00110117.5122.55557.560115125130307.5383.33
3.-52Gry Ulvedalen HansenLenja AK51.407082.587.5303537.5105115120237.5298.73
1.-56Beate AmdahlStavanger SK55.30160170175.572.577.577.5160167.5170415493.14
2.-56Jorun TangenNes SIL55.00125130130556062.5140150152.5337.5402.74
3.-56Svanhild B. OpheimVoss SK56.0012013013062.567.567.5120135142.5332.5391.22
4.-56Ann Kristin OlsenHalden SI54.80107.5-11567.57070122.5127.5127.5307.5367.99
5.-56Hanne WahlstrømHalden SI55.30107.511011552.55557.5120125127.5292.5347.58
6.-56Marit DahleNTHI55.701151101104547.547.5130137.5137.5292.5345.62
1.-60Inger BlikraRana KK59.30162.5172.517677.582.585160170182.5428.5482.11
2.-60Ingjerd Pytte SagliIL Kraftsport59.90155162.5165758080162.5167.5172.5402.5449.31
3.-60Kirsten VinjeSkogstrand IL59.801501601607077.577.5145145155385430.35
4.-60Lene ØdegårdNes SIL57.10120127.5132.557.562.562.5125135140325376.61
1.-67.5Anne AanensenMandal SK64.70160167.5167.567.57072.5140152.5157.5387.5407.92
2.-67.5Anita OttosenBrumunddal AK60.10125135135606065135145145330367.42
3.-67.5Merete H. GjedremOPIL62.50125132.5137.557.56060125125132.5307.5332.25
4.-67.5Kari Mette HansenHalden SI61.1092.597.5100556060110120125285313.33
--67.5Nina FinstadOslo SK66.40150150150------00
1.-75Hege Merete MøllerSteinkjer SK74.60162.5170170707072.5165170175410391.06
2.-75Tone IngebretsenSandnes AK74.60150160165757580150160165400381.52
3.-75Gro Merete OlsenHalden SI73.40120125132.56567.570145152.5152.5352.5339.74
4.-75Inger Johanne MonsenSogndal IL74.80110115115556062.5115122.5127.5295280.9
1.-82.5Siw BakkenSPUVI79.00165170175808587.5175185200460423.89
1.-56Jan Erik ChristiansenHalden SI55.10180190190117.5122.5122.5180185187.5497.5460.19
2.-56Morten BergersenSPUVI51.90145160163.5758085150160170415408.07
--56Knut ÅsvangOslo SK0.00---------00
1.-67.5Jan Tore BredalenBrumunddal AK66.20232.5242.5247.5132.5132.5137.5225242.5250630493.42
2.-67.5Skule StormdalsheiRana KK67.20190205212.5105110110210217.5217.5532.5412.05
--67.5Per VilnesHolmestrand AK67.10---------00
1.-75Sigve ValentinsenSandnes AK74.60245255255147.5152.5155255265270667.5477.4
2.-75Øystein RuyterOslo SK72.70245255260150157.5160240250250652.5475.35
3.-75Ove HansenLenja AK74.60210220230155162.5165230250270635454.15
4.-75Arne BrovoldBrumunddal AK74.00220230235122.5127.5132.5230240247.5607.5436.97
5.-75Tor ØsthagenSPUVI74.20205215220140150155230240250605434.33
6.-75Oddvar WikenBrumunddal AK74.10200215220120127.5132.5220240247.5592.5425.77
7.-75Geir GregersenSande KK73.70210220225132.5132.5132.5220232.5237.5585422.02
8.-75Paal-Rune WianAskim SK74.90220235235155165175200215215585417.22
9.-75Arve Otto NundalIL Jotun73.50210210220140145145230240240580419.22
10.-75Jonny BrudevoldStavanger SK73.30200215222.5120127.5127.5210225230572.5414.6
11.-75Jens Petter KjosSPUVI74.90200210210115120122.5220230240550392.26
1.-82.5Øyvind BjørnsenSalangsdalen IL80.60260270275170175177.5252.5260265717.5487.54
2.-82.5Tor Egil SkoglySPUVI82.00250260260160167.5170270280285705474.04
3.-82.5Kjell KaspersenBrumunddal AK82.10290310310140145155270280285705473.69
4.-82.5Jan Edvard JensenRana KK82.20232.5240245137.5142.5142.5215230235607.5407.88
5.-82.5Eskild SommernesOPIL81.60225235235115120122.5240250255595401.27
6.-82.5Carl Øystein GrueNes SIL81.10210210215140145147.5225235245590399.37
--82.5Jarle UnnerudMoss SIK81.60250260265157.5157.5160270270-00
1.-90Carl Olav ChristoffersenSande KK89.40300310315185190200265275282.5782.5501.27
2.-90Jan-Roger JohansenRana KK90.00280295295145150150275282.5282.5722.5461.24
3.-90Torkjeld JevneBrumunddal AK87.70255267.5272.5160167.5170260272.5277.5715462.68
4.-90Frode GundersenSPUVI86.30260275282.5150155157.5260272.5277.5710463.49
5.-90Roger AmundsenOPIL88.10240250260140145145240250255655422.8
6.-90Sven Gunnar SimonsenRana KK89.30210222.5225140140142.5260265270637.5408.64
1.-100Børge ØvrebøSandnes AK98.70300310320200210215300312.5325837.5512.38
2.-100Atle EdvardsenOPIL95.30275290300165175180270285290755468.93
3.-100Ivar JohannessenMandal SK99.40240250260170177.5180250257.5260697.5425.54
4.-100Sturla MoeOslo SK94.90240250260150157.5165250270272.5675420.05
5.-100Odd Arne BergeStavanger SK92.70220230240150155160250270280670421.56
6.-100Frank R. EngRana KK99.00260270270165165170245--670409.44
7.-100Gjermund HenriksenSande KK99.40240255267.5122.5127.5130225240240607.5370.64
1.-110Sturla DavidsenKK-67109.10290310325185192.5197.5300315330847.5500.03
2.-110Edmond ImsStavanger SK106.10300320325160165170300315320800476.32
3.-110Arve RønnekleivStord SK105.50270282.5287.5135142.5142.5270290295715426.57
1.-125Hans Arild KallebergSande KK115.10325345353.5180185-290305312.5837.5486.5
2.-125Geir SommersethMoss SIK118.00280290300185190195300300315810467.53
3.-125Per Ove ThuneHafslo IL124.30260272.5282.5180185187.5260265275735419.32
1.-125+John KlevelandStord SK136.10295330340210220220280300310850477.02

Rekorder

Kongepokal: Børge Øvrebø og Beate Amdahl

Norske rekorder:
Beate Amdahl 56 kg
170 kg knebøy
415 kg sammenlagt

Jan Erik Christiansen 56 kg Senior og Eldre Jr.:
Sammenlagt 497,5 kg
Morten bergersen 52 kg Eldre Jr:
Markløft 170 kg
Sammenlagt 415 kg


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0126I/1Arnulf Wahlstrøm
0185FNils-Petter Knudsen
0186I/1, P/2Morten Novum
0210FBjørn Andreas Holmsen
0227I/2Egil Kroknes
0346FLars Midtbø