NM Styrkeløft



Fakta

Arrangør Fræna AK
Dato 05.06.2009
Stevnetype NM Styrkeløft
Sted Molde
Stevneleder Morten Novum
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 62
Antall resultat 55

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-56Heidi Ottesen SolbergSande KK55.30115120125707577.5117.5125130325386.2
1.-60Linda Kåda HøilandOdin SK59.50155162.5167.5858590165172.5177.5425476.89
2.-60Anita StavikFræna AK60.00115120120657072.5120130135320356.77
1.-67.5Synnøve LundSkogn IL67.00190190200110117.5122.5175182.5187.5500513.05
2.-67.5Hilde O. DretvikRøros SK67.2014515015582.587.592.5147.5152.5157.5400409.56
3.-67.5Beate RosvollBodø Atletklubb61.80135137.5137.57072.572.5145150152.5362.5395.05
4.-67.5Susanne Furesund WesterbergFræna AK66.50105110110808585110120127.5317.5327.56
5.-67.5Mette LoneSandnes AK63.90115115115657070115122.5132.5307.5326.72
1.-75Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport73.90200205212.5122.5127.5130185207.5207.5517.5496.59
2.-75Veronica OpdalBodø Atletklubb68.50165170175909597.5157.5162.5170442.5446.93
3.-75Tone IngebretsenSandnes AK74.7015016016582.58585145152.5155397.5378.82
4.-75Marthe Stavik AasFræna AK71.10120130135707580120125127.5340334.66
5.-75Inger BlikraRana KK75.0055--859510075--230218.64
1.-82.5Renate LoraasOslo SK81.4017518518597.5102.5105170180182.5457.5414.68
1.-90Marie TjosevikKK-6783.3016016016582.587.592.5142.5147.5150402.5360.44
1.-60Henrik OlsenOdin SK59.40130137.5142.5105117.5122.5155165170430370.14
1.-67.5Jan RoytvandOPIL67.10225240255125140150205220222.5600464.82
2.-67.5Magnar FuglevigHalden SI66.60165175180150155160165175185525409.19
1.-75Bjørn AstadOslo SK74.80255265272.5150155157.5215220222.5650464.04
2.-75Jøran LangsetRana KK74.40230237.5245147.5152.5152.5240245250635455.04
3.-75Eivind Sperre AustnesSjøholt AK74.40207.5217.5220147.5150152.5222.5232.5240607.5435.33
4.-75Jonas Stavik AasFræna AK74.50210220225130135137.5200210220580415.22
1.-82.5Sigve ValentinsenSandnes AK82.30270280280180192.5200250265275745499.82
2.-82.5Geir GregersenSande KK82.50245245255190197.5197.5230240255685458.88
3.-82.5Tom Jonas BillitOslo SK82.20230240247.5147.5152.5155220230232.5635426.34
1.-90Helge SvilandSandnes AK87.80240255255185195200220245255690446.22
2.-90Jan Edvard JensenRana KK89.60270285285170175180200230250690441.46
3.-90Arild BoknebergKarmøy SK89.80245255255175175182.5240255255682.5436.19
4.-90Alexander KirketeigFørde IL89.80320320320235235245---235150.19
--90Svein Olav FarstadSKA-Fræna90.00170190192.5225233233---00
1.-100Are KnutzenIL Kraftsport99.70340350350190190195310315315845514.86
2.-100Jan-Roger JohansenRana KK99.90330347.5347.5190195200285292.5300835508.35
3.-100Jan Inge EspedalSandnes AK99.40295310310210217.5220265272.5280807.5492.66
4.-100Bjørn Andreas Bull-HansenHalden SI99.00270280287.5180180187.5280300310785479.71
5.-100Jøren Skadsem EikelandGanddal AK99.30270275290180185185250265272.5732.5447.04
6.-100Tony Andre PettersenBrumunddal AK99.40270270280190195200242.5252.5257.5732.5446.9
7.-100Martin O. HatleFræna AK98.50252.5262.5270170172.5175255262.5265707.5433.2
8.-100Jarle VangsnesSandnes AK100.00245252.5252.5180187.5192.5210232.5235665404.72
9.-100Theo N. DretvikRøros SK97.10250252.5260170170170210220232.5640394.3
--100Per Olav GrønningenFrogner AK98.6024024025516016016023523523500
1.-110Tor Herman OmlandSandnes AK109.90340352.5375275282.5292.5305315325950559.27
2.-110Lars Morten BedinSkogn IL108.60305315325180187.5192.5290300310822.5486.02
3.-110Hans ØynesKristiansand AK107.60285300310210220230270280285810480.01
4.-110Eirik TeigstadLørenskog AK106.00255265275200200210270290300775461.59
5.-110Harald Morten HaugMelhus IL108.90255275275210220220240265280745439.77
6.-110Vidar Alexander RingvoldOttestad Kast og Styrkeløft109.30240260270210222.5227.5200212.5232.5700412.79
7.-110Frank HansenSande KK103.60260260275180192.5192.5230245250690414.28
8.-110Thomas PuzichaHalden SI102.10240250250150155160230245252.5645389.39
--110Kjell R. AndersenOslo SK109.50282.5287.5287.5197.5197.5197.5277.5--00
1.-125Asbjørn RandenOslo SK124.603903904052903003003203303301025584.46
2.-125Roy HolteFræna AK123.20330350350312.53263263253253501001572.17
3.-125Eirik JørgensenFræna AK119.70290300300195205210320330330815468.87
4.-125Trond Alm HenningsenBodø Atletklubb113.90232.5240250170175180230240250680396.17
5.-125Håkon FarstadFræna AK122.10310315315200210220300--220125.99
--125Niklas ZellinKK-67124.40300300300------00
1.-125+Olaf DahlKK-67143.60352.5362.5372.5250260265350362.5367.51000556.7
2.-125+Hans Magne BårtvedtKK-67145.00310315320240247.5255310315325895497.62
3.-125+Andreas TillerKK-67144.40305315320240247.5250300307.5307.5865481.2
4.-125+Geir Arne Giseth Odin SK129.20300315325210217.5217.5280300315840475.61
--125+Lars Dalby MarkussenHalden SI127.40330330330------00
--125+Martin Borgland RønningOslo SK140.1031032033529030030026027027000
--125+Einar GilbergKK-67141.50342.5342.5342.5230230240290302.5302.500

Rekorder

Anita Stavik YV 70 kg benkpress

Magnar Fuglevik åpen 160 kg benkpress

Bjørn Astad YV 272,5 kg knebøy

Jan E. Jensen EV 285 kg knebøy
Jan E. Jensen EV 690 kg sammenlagt

Jan-Roger Johansen YV 347,5 kg sammenlagt
Jan-Roger Johansen YV 835 kg sammenlagt

Tor Herman Omland 282,5 kg benkpress
Tor Herman Omland 282,5 kg benkpress-enkeltløft

Asbjørn Randen 405 kg knebøy
Asbjørn Randen 1025 kg sammenlagt

Roy Holte 326 kg benkpress

Vidar Alexander Ringvold EV 227,5 benkpress Europarekord EV
Vidar Alexander Ringvold 227,5 kg benkpress-enkeltløft

Olaf Dahl 1000 kg sammenlagt




Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0126I/1Arnulf Wahlstrøm
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0295I/2Tone Ingebretsen
0282I/1Inger Blikra
0227I/2Egil Kroknes
0200I/1Vidar Tangen
0192I/1Jan Ståle Bigseth
0185FNils-Petter Knudsen
0138FLeif Sydengen
0135I/1Arne Vidar Stølan
0564FJan Baggerud Larsen

Bilder (120)