NM Ungdom Junior og Veteran



Fakta

Arrangør Alta AK
Dato 13.11.2009
Stevnetype NM Ungdom Junior og Veteran
Sted Alta
Stevneleder Morten Novum
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 93
Antall resultat 83

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-56Maria Aas LøsethFræna AK55.70100107.5112.5657072.5100107.5115297.5351.53
1.-60Silje Mari AmundsenAlta AK59.201201301406067.570115120130337.5380.23
2.-60Sigrun T. kjellmarkRøros SK59.1097.510511047.552.557.595102.5110267.5301.77
3.-60Ida- Mari TorgersenSPUVI59.208087.59045505095102.5107.5240270.38
1.-67.5Sara BergetRøros SK64.9014015016087.592.595.5125140145.5391410.67
2.-67.5Silje GrytbakkMelhus IL66.00125132.514067.572.572.5110117.5127.5317.5329.37
1.-75Inger Johanne RuudAskim SK73.5016017017597.5100100160170175450433.31
2.-75Marthe Stavik AasFræna AK69.40145152.5160808585135142.5150395395.32
Junior 19-23 damer
1.-60Tutta Kristine HanssenMoss SIK57.90150160170110115120145152.5157.5442.5507.24
1.-67.5Susanne Furesund WesterbergFræna AK67.50120127.5127.587.592.592.5125132.5-340347
Veteran 40-49 damer
1.-60Kristin ModellRøros SK60.00909510042.54547.5105112.5120265295.45
Ungdom 14-18 herrer
1.-67.5Steinar Solheim NordalKristiansand AK66.20155170182.5100105110195207.5214500391.6
2.-67.5Steffen GulliksenDrammen SI67.4013514515095100100160170180410316.48
3.-67.5Eivind SjølSande KK64.60120125130758085145155160360287.75
--67.5Nils Martin MoenFræna AK64.90150150150------00
--67.5Thomas Steinnes NordqvistSande KK66.60130130130909597.5---00
1.-75Fredrik DanielsenØksfjord AK74.90200212.5217.5125135140225237.5242.5580413.66
2.-75Kenneth BedinRøros SK72.20200210215100105110180190200520380.74
3.-75Morten KydlandGanddal AK72.60170177.5182.5125125130185195215502.5366.47
1.-82.5Lars Andreas BrulandFørde IL81.20235245245140150155235246.5248646.5437.29
2.-82.5Erik FredriksenBrumunddal AK81.70210210217.5150150157.5190202.5202.5557.5375.7
3.-82.5Martin SynvisAlta AK80.20180190200120127.5132.5190200205532.5362.95
4.-82.5Sigurd Holmen ValentinsenSandnes AK80.00170182.5192.5122.5130135165177.5185512.5349.88
5.-82.5Espen BrunstadOslo SK81.70140157.5165100110115200210220490330.21
6.-82.5Sondre SandstølGanddal AK78.20167.5180185107.5112.5117.5160170180482.5334.23
1.-90Julian LysvandSteinkjer SK84.30210210210160165175240261270636420.71
2.-90Magnus HelgesenSande KK88.60165175185135140142.5180200215540347.54
3.-90Ralf A. MaleFræna AK90.00125155165190200200170180195540344.74
4.-90Hans ReitenRøros SK83.60162.5172.5177.5100105110180200207.5490325.7
5.-90Tobias OsmundsenHommersåk AK87.30150160165120132.5140160170177.5482.5313
6.-90Geir Andre StubberudSande KK84.10142.5150160100100105175185185425281.52
--90Jonas SætreSPUVI89.80160170180137.5137.5137.5180--00
1.-100Carl Henrik KolstadOslo SK98.90170185190135135145200210220545333.16
2.-100Atle KlungtveitGanddal AK94.50170180187.5115120122.5190200217.5525327.34
3.-100Mikkel ØstrengSPUVI90.80160175182.5157.5157.5165160175190522.5332.1
1.-110Tommy OdlandSandnes AK109.40280292.5302.5192.5202.5207.5235245252.5752.5443.6
2.-110Kim Ollestad HansenGanddal AK109.00240247.5255162.5170172.5230240252.5680401.34
1.-125Niklas ZellinKK-67124.20280290290180190195260280290775442.22
2.-125Benjamin BaldwinOrkanger IF112.30225242.5250155160167.5220237.5250660386.03
--125Joar AlsethMelhus IL111.7018020021511011511519021022000
1.-125+Jørgen ImingenBrumunddal AK146.60265270280175180185230240240690383.02
Junior 19-23 herrer
1.-67.5Michael RosenbergBrumunddal AK67.20210220225135140145205215222.5582.5450.74
2.-67.5Hans Erik FolkesethHalden SI64.60205210210130135135230240247.5565451.6
3.-67.5Cato Andre SvihusGanddal AK65.10127.5132.514092.597.5100147.5157.5165405321.65
4.-67.5Kjetil SangoltOdin SK61.80135145155859095145155162.5402.5334.28
1.-75Espen Andreas RødsjøFræna AK73.40197.5205210135140142.5237.5255260605437.72
2.-75Stian BjørgeBrumunddal AK74.40212.5222.5227.5157.5165167.5210210215605433.54
3.-75Jonas Stavik AasFræna AK73.40220225230127.5132.5137.5215222.5227.5585423.25
4.-75Petter Harila WesterbyOslo SK73.40160170175100105107.5245250255535387.07
1.-82.5Kjell Egil BakkelundBrumunddal AK81.20262.5262.5275195205208.5255262.5267.5742.5502.23
2.-82.5Enok MyrstadSandnes AK81.40190205215130137.5140205220225580391.73
3.-82.5Roger NavarseteSogndal IL82.00210220220170180180170190195580389.99
1.-90Kristoffer S. EikelandGanddal AK88.80250262.5267.5177.5182.5185265280280712.5458
2.-90Kristian FatlandHommersåk AK89.30235255262.5130140147.5220240250650416.65
3.-90Lars Marius StorevikFørde IL88.50185195195140145145215230240570367.08
4.-90Christopher VrtisGanddal AK89.80190190200127.5132.5135200212.5217.5542.5346.71
5.-90Rahel YarwaliLenja AK83.80145155160115122.5130170175175460305.3
--90Sigbjørn HenningOslo SK84.50175182.5182.5122.5127.5132.5192.5202.5202.500
1.-100Stian WalgermoSjøholt AK99.60310320325207.5215.5220260287.5292.5828504.75
2.-100Kim Andre BlikåsFørde IL98.20275282.5285205205216270280300781478.83
3.-100Martin Gaare BakkeRøros SK99.30300315322.5167.5172.5175250270277.5757.5462.3
4.-100John Anders TerlandMoss SIK97.60240245250160165177.5250255260687.5422.61
5.-100Bård Ove HoelSjøholt AK97.70225235250150162.5165220235245650399.36
6.-100Mathias GrønstadOslo SK92.00220235235150162.5162.5245265275635401
1.-110Per Marius HoleSPUVI108.30240260265200210210230240247.5687.5406.59
2.-110Tor Emil GjøringbøFørde IL106.60245245265190200200220232.5240685407.23
--110Christer B. LarsenBrumunddal AK108.40260270270240240240---00
1.-125Iakov DolgovKK-67116.30255260270200210215260280300760440.27
2.-125Anders BullKK-67112.20240255270170175182.5250262.5270715418.28
--125Lars KilvikOdin SK116.30220227.5235190195195240250-00
1.-125+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK160.40350370392.5252.5260265290310320972.5532.93
2.-125+Bård Tore RogstadRøros SK133.70260270275155162.5162.5270280285710399.66
Veteran 40-49 herrer
1.-90Sigve ValentinsenSandnes AK84.00280300.5305190200200260275282.5765.5507.37
2.-90Odd Karsten AndersenStavanger SK87.00230245250150150150260270280665432.18
1.-100Tom GoldbergLørenskog AK100.00200210-160165170230240250625380.38
1.-125Ivar BjørdalFrogner AK118.80270280290200200200240255260740426.46
2.-125Olav H. TrondalØksfjord AK122.00255262.5-192.5205212.5240257.5262.5737.5422.44
--125Kjell FuresundFræna AK124.90160180190265265265180--00
1.-125+Geir Arne Giseth Odin SK135.90310320330220227.5230300315315875491.23
Veteran 50-59 herrer
1.-67.5Arne SandstølGanddal AK61.70120132.5137.58087.587.5150157.5160372.5309.81
1.-75Tormod AndersenLenja AK74.00250263263120125130250283293.5663476.9
2.-75Sverre PaulsenSande KK74.101551701709092.592.5155170170417.5300.02
1.-82.5Sveinung EgelandHommersåk AK78.40180190190125132.5135205215220530366.55
1.-90Jan SjølSande KK89.90210225232.5150155155220240250620396.06
1.-110Rune JohansenLenja AK103.10240252.5257.5185190190200230-637.5383.46
--110Rolf StenbergSande KK108.00240250250177.5177.5177.5---00
1.-125Truls NygaardSande KK122.30225225235237.5237.5242.5210220232.5705403.61
2.-125Vegard RøysumLørenskog AK111.10170180-130130130225--525308.02
Veteran 60-69 herrer
1.-75Georg JohnsenAlta AK74.60110120130909595140150155380271.78
--75Dagfinn ZwilgmeyerHalden SI74.00100110120808080130150-00
1.-82.5Hans Martin ArnesenIL Kraftsport81.00160171-95100103175190200474321.09
1.-100Arnfinn SkadsemGanddal AK96.30175192.5200.5110115122.5160172.5172.5467.5289.06
1.-110Truls KristensenAskim SK108.70235245250.5130145152.5200220228615.5363.58

Rekorder

Carl Yngvar Christensen 125+ Knebøy Norgesrekord (Junior) 392.5 kg
Fredrik Danielsen 75 Markløft Norgesrekord (Ungdom) 237.5 kg
Georg Johnsen 75 Knebøy Norgesrekord (Superveteran +70) 130 kg
Georg Johnsen 75 Benkpress Norgesrekord (Superveteran +70) 95 kg
Georg Johnsen 75 Benkpress Enkeltløft Norgesrekord (Superveteran +70) 95 kg
Georg Johnsen 75 Markløft Norgesrekord (Superveteran +70) 155 kg
Georg Johnsen 75 Sammenlagt Norgesrekord (Superveteran +70) 380 kg
Hans Martin Arnesen 82.5 Benkpress Norgesrekord (Superveteran +70) 103.0 kg
Hans Martin Arnesen 82.5 Benkpress Enkeltløft Norgesrekord (Superveteran +70) 103.0 kg
Hans Martin Arnesen 82.5 Knebøy Norgesrekord (Superveteran +70) 171.0 kg
Hans Martin Arnesen 82.5 Sammenlagt Norgesrekord (Superveteran +70) 474.0 kg
Hans Martin Arnesen 82.5 Markløft Norgesrekord (Superveteran +70) 200.0 kg
Inger Johanne Ruud 75 Benkpress Norgesrekord/Nordisk (Ungdom) 100.0 kg
Inger Johanne Ruud 75 Knebøy Norgesrekord/Nordisk (Ungdom) 175.0 kg
Inger Johanne Ruud 75 Markløft Norgesrekord/Nordisk(Ungdom) 175.0 kg
Inger Johanne Ruud 75 Benkpress Benkpress-enkeltløft Norgesrekord Junior
Inger Johanne Ruud 75 Sammenlagt Norgesrekord/Nordisk (Ungdom) 450.0 kg
Julian Lysvand 90 Markløft Norgesrekord (Ungdom) 261.0 kg
Kim Andre Blikås 100 Benkpress Norgesrekord (Junior) 216.0 kg
Lars Andreas Bruland 82.5 Markløft Norgesrekord (Ungdom) 246.5 kg
Niklas Zelin 125 Knebøy Norgesrekord og Nordisk(Ungdom) 290.0 kg
Niklas Zelin 125 Sammenlagt Norgesrekord og Nordisk (Ungdom) 775.0 kg
Ralf A. Male 90 Benkpress Norgesrekord og Nordisk og Benkpress-enkeltløft(Ungdom) 190.0 kg
Sara Berget 67.5 Benkpress og benkpress-enkeltløft Norgesrekord (Ungdom) 95.5 kg
Sara Berget 67.5 Markløft Norgesrekord (Ungdom) 145.5 kg
Sigve Valentinsen 90 Knebøy Norgesrekord (Yngre Veteran) 300.5 kg
Tommy Odland 110 Benkpress Norgesrekord og Nordisk (Ungdom) 207.5 kg
Tommy Odland 110 Knebøy Norgesrekord og Nordisk (Ungdom) 292.5 kg
Tormod Andersen 75 Markløft Europeisk rekord (Eldre Veteran) 283.0 kg
Truls Kristensen 110 Knebøy Verdensrekord (Superveteran +70) 250.5 kg
Truls Nygaard 125 Benkpress Europeisk og verdensrekord (Eldre Veteran) 237.5 kg


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0185FNils-Petter Knudsen
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0359FVegard Røysum
0352FYngve Kristoffersen
0233FSverre Paulsen
0232I/2Jan Sjøl
0224FRune Johansen
0200I/1Vidar Tangen
0186I/1, P/2Morten Novum
0551FAlexander Kirketeig

Bilder (120)