NM Ungdom Junior og Veteran



Fakta

Arrangør Moss SIK
Dato 20.11.2010
Stevnetype NM Ungdom Junior og Veteran
Sted Moss
Stevneleder Arnulf Wahlstrøm/Nils-Petter Knudsen
Sekretær Oddbjørn Steen/Ove Johansen
Antall deltakere 129
Antall resultat 111

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Annelise GjersdalGanddal AK51.80100105105556065.5105115125290362.62
1.-60Maria Aas LøsethFræna AK59.60120127.5132.5707580117.5127.5132.5340381.04
1.-75Sara D. GuddalAskim SK74.00142.51501558587.587.5140150157.5390373.89
Junior 19-23 damer
1.-52Caroline HanssenMoss SIK48.40110117.5122.557.557.565110115122.5295388.31
1.-60Tutta Kristine HanssenMoss SIK59.20182.5190196135135137.5165177.5177.5502.5566.12
2.-60Silje Mari AmundsenAlta AK58.80130137.5137.5657070127.5127.5135337.5382.22
1.-67.5Marte ElverumKK-6766.5017518018077.582.587.5167.5175186437.5451.37
2.-67.5Ida- Mari TorgersenSPUVI61.609510010552.55555100110115265289.51
1.-75Marthe Stavik AasFræna AK71.00157.5157.5167.5909595150160165417.5411.32
2.-75Susanne Furesund WesterbergFræna AK72.80120125132.5859095125135135347.5336.69
1.-82.5Inger Johanne RuudAskim SK81.40187.5192.5200100107.5107.5160170170477.5432.81
--90+Malene Rebekka GranlyDrammen SI110.9014014015010010011010010011000
Veteran 40-49 damer
1.-56Ann Kristin OlsenMoss SIK55.3085105110859810080100115325386.2
--56Janicke LiljaOPIL55.60107.5107.5107.547.552.552.5107.5117.512500
1.-60Anita StavikFræna AK59.60140147.5150657072.5145155160370414.66
1.-75Inger Blikra*Rana KK74.00140150-90100105160170185435417.03
2.-75Lise EngnesSande KK71.70100110115808585110120130325318.11
Ungdom 14-18 herrer
1.-56Tore EgelandGanddal AK55.40120127.5127.5757580120135150357.5328.9
1.-60Simon Bråthe JohansenLenja AK59.40160170170758085170185185435374.45
1.-67.5Øyvind BookOdin SK63.50135142.515097.597.5102.5145155160412.5334.58
2.-67.5Isak SønderlandSjøholt AK65.10130142.5152.57582.585135147.5162.5400317.68
3.-67.5Steffen GulliksenDrammen SI67.501351451509095100165175177.5400308.4
1.-75Sondre SandstølGanddal AK74.70180190195120125130182.5197.5207.5532.5380.52
2.-75Sindre ÅseliOslo SK74.30205212.5212.5100105105200215227.5505362.24
3.-75Ørjan Lauvasvåg HetlandHommersåk AK70.70160170175105105110160172.5180452.5336.52
4.-75Thomas Steinnes NordqvistSande KK72.30150160165100105110150160167.5442.5323.69
5.-75Eivind SjølSande KK71.60140150160909595160172.5180425313.1
6.-75Martin BellikaAlta AK73.60155165175757582.5155160167.5417.5301.48
7.-75Per-Christian DeemOdin SK74.901201301356567.570175187.5190395281.71
1.-82.5Morten KydlandGanddal AK82.10210220227.5150155155210217.5222.5597.5401.46
2.-82.5Jørgen Hylen-AasenOslo SK81.60215225225130135135220235-580391.15
3.-82.5Sigurd Holmen ValentinsenSandnes AK80.90195210210140147.5150185200205560379.62
4.-82.5Runar IndahlSkogn IL80.60175185192.5105110112.5182.5192.5200502.5341.45
5.-82.5Jan A. SobieskiLørenskog AK81.2016518520090110110165185185455307.76
1.-90Erik FredriksenBrumunddal AK85.90225232.5-175180182.5200212.5217.5627.5410.7
2.-90Ole Martin KristiansenFræna AK89.80210220230150160165230240245615393.05
3.-90Martin SynvisAlta AK88.40220230240140145147.5205215225612.5394.7
4.-90Thomas A. BjerkeOslo SK85.00180192.5200137.5142.5150190205212.5562.5370.29
5.-90Espen BrunstadOslo SK83.60180190197.5120127.5130220227.5227.5540358.94
6.-90Tobias OsmundsenHommersåk AK87.30170170170140147.5147.5170185200495321.11
1.-100Joachim LindsethOslo SK99.50295305305185185192.5290300-780475.64
2.-100Preben IsachsenStavanger SK99.30230230240180192.5200215230-637.5389.07
3.-100Atle KlungtveitGanddal AK99.40215225230120125130215230242.5597.5364.53
4.-100Morten E. LingeStavanger SK94.80210225225125132.5132.5210225230565351.77
5.-100Geir Andre StubberudSande KK95.00190190197.5125125125210220220525326.55
--100Jens-Petter HaldenBrumunddal AK97.40180192.5202.5125125125185195202.500
1.-110Ivar Wathne OftedalGanddal AK109.60190210220135142.5150215232.5250620365.3
2.-110Ola A. N. RøyrvikFørde IL108.50230240250145145150190200210590348.69
3.-110Nicolai K. TitlestadSjøholt AK107.00230240250135147.5147.5170190200575341.38
--110Kim Ollestad HansenGanddal AK107.60280280280------00
1.-125Fredrik SørbøSande KK117.40235247.5255180185190220232.5245685395.93
2.-125Joar AlsethMelhus IL120.30220235240127.5137.5137.5230245252.5630362
--125+Jørgen ImingenBrumunddal AK160.00325325325170175182.5190220237.500
Junior 19-23 herrer
1.-60Tore ØklandHaugaland AK59.10135137.5147.5100105105140147.5155407.5352.41
1.-67.5Hans Erik FolkesethHalden SI66.80230230240155160162.5230240255630489.83
2.-67.5Michael RosenbergBrumunddal AK64.00195210222.5115120125210210225567.5457.23
3.-67.5Kim EngenOslo SK62.201301401459597.5100140160170405334.45
1.-75Stian BjørgeBrumunddal AK74.90225235242.5170175177.5210217.5222.5640456.45
2.-75Espen Andreas RødsjøFræna AK73.40192.5202.5220135140145255267.5275.5620448.57
3.-75Steinar Solheim NordalKristiansand AK73.80207.5217.5220135137.5140220230240600432.42
4.-75Kenneth HagenBrumunddal AK74.70185200200130137.5142.5195210215542.5387.67
5.-75Johannes TangenSkogn IL72.60170180180859092.5170177.5182.5437.5319.07
1.-82.5Kjell Egil BakkelundBrumunddal AK82.50285300310207.5207.5207.5260272.5272.5777.5520.85
2.-82.5Fredrik DanielsenØksfjord AK77.70220230232.5130130142.5230245255607.5422.64
3.-82.5Enok MyrstadSandnes AK80.00207.5207.5220135145150210220227.5585399.38
4.-82.5Alexander LyksethKristiansand AK78.40190200200100100120205215220520359.63
1.-90Julian LysvandSteinkjer SK88.70220235-167.5175180245260265655421.3
2.-90Knut Marius SteenSteinkjer SK87.60235250255145145145225245245620401.45
3.-90Fredrik Ingebrigtsen*Kristiansand AK88.20200210210170175175230237.5242.5617.5398.35
4.-90Alexander Ø. EmilsenSKA-Fræna89.00170190210190200200210225237.5617.5396.5
5.-90Andreas AuklendSandnes AK86.40207.5215215137.5145152.5210220230590384.86
6.-90Olav GabrielsenStavanger SK88.80192.5205217.5130130130210225230577.5371.22
7.-90Nichlas Wesche EvjenMelhus IL88.80220230240130130130210232.5232.5560359.97
8.-90Ole Jørgen ØstensenKK-6783.90165175180122.5122.5130170180180467.5310.09
--90Edvard HeimenFræna AK87.50230230230175-----00
--90Roger BergetSande KK88.60240240240150155160220232.524000
1.-100Kristoffer S. EikelandGanddal AK95.60272.5282.5290200200210272.5285297.5790490.04
2.-100Sindre G. ØsteråsRana KK98.10210225225155165170240260260650398.71
3.-100Martin Audil MartinsenLenja AK98.00210220230165175180210220227.5632.5388.1
4.-100Martin B. IsaksenBrumunddal AK96.40225235245162.5170175190210220630389.34
5.-100Mathias LeonhardsenBodø Atletklubb94.80180190190150157.5165190200210557.5347.1
--100Jonas SætreSPUVI92.20180180180140-----00
--100Erlend TjelleSKA-Fræna97.90120140150210220223.5---00
--100Morten HopeOdin SK97.90200230250230230230---00
--100Stian WalgermoSjøholt AK99.70325337.5337.5------00
1.-110Bo André BerganOslo SK109.50330350360.5205210212.5305315315865509.74
2.-110Tommy OdlandSandnes AK106.40280290300200200210250260272.5762.5453.54
3.-110John Anders TerlandAskim SK103.50260265280175180185275285297.5750450.45
4.-110Einar Sandaker HernesFræna AK109.10280290295172.5177.5177.5265280290742.5438.08
5.-110Tor Emil GjøringbøFørde IL107.70255260265192.5192.5197.5225232.5242.5700414.68
6.-110Ørjan Nikolaisen TryggestadSjøholt AK103.20215230230120120120210230235580348.75
1.-125Mats Daniel Skrede*Førde IL122.70215227.5240155162.5170260270282.5685391.89
2.-125Benjamin BaldwinOrkanger IF124.30240255262.5160170180235250260685390.79
--125Per Marius HoleSPUVI116.90275275292.5235235235270--00
1.-125+Bård Tore RogstadRøros SK127.50255270285155160165265275285715405.83
--125+Niklas ZellinKK-67125.60310310320190202.521029029029000
Veteran 40-49 herrer
1.-67.5Jan RoytvandOPIL67.50225255255105135142.5195205215582.5449.11
1.-75Viggo TorgersenSPUVI73.40190205212.5142.5147.5147.5200215220575416.01
--82.5Stig FrøhoelAskim SK81.80160175180192.5192.5192.5---00
1.-90Geir GregersenSande KK86.80240260275182.5182.5187.5230250265707.5460.37
2.-90Odd Karsten AndersenStavanger SK89.60240255265140140160270285285695444.66
3.-90Torgeir TrondsenSKA-Fræna89.60170180190180180190160180-540345.49
1.-100Svein Olav FarstadSKA-Fræna95.60150170200220220240210225230650403.2
1.-110Harald Morten HaugMelhus IL109.50270290290210217.5225250270275782.5461.13
2.-110Jan Arne LyksethKristiansand AK108.00220230240175185190255270272.5685405.45
3.-110Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna109.40140160170200200220160180-550324.23
1.-125Magnus JacobsenSandnes AK116.20240255262.5160170175230250265697.5404.2
2.-125Runar SaxegårdLenja AK113.60140150160165170170190210215545317.74
1.-125+Per-Alfred Rozenbergs-DeemOdin SK135.60230235240105--200207.5215552.5310.28
--125+Geir Arne Giseth Odin SK138.20320335345230230240300320-00
Veteran 50-59 herrer
1.-60Arne SandstølGanddal AK58.70110120120808590140155160360313.31
1.-67.5Kjartan Nordal*Kristiansand AK66.3095100105100105105150160165370289.45
1.-75Tormod AndersenMoss SIK74.00240263268110125130230260270653469.7
1.-82.5Sveinung EgelandHommersåk AK81.00185195200127.5137.5140212.5222.5230570386.12
2.-82.5Sverre PaulsenSande KK77.60140160160858590140160170390271.56
1.-90Sigve ValentinsenSandnes AK86.60280302.5302.5205215222.5260275280800521.2
2.-90Jan SjølSande KK89.10200215220150157.5162.5200222.5237.5615394.65
--100Leif SydengenAskim SK97.30200215220200200200---00
--100Per NagyLørenskog AK98.30170180182.5125130130190--00
1.-110Rolf StenbergSande KK106.70245260260175182.5190247.5260286687.5408.58
2.-110Jarle AabergBjørgvin SK102.70200220220190190200190210220600361.44
1.-125+Jan Helge RustanSande KK125.808095105130137.5140180205-447.5254.67
Veteran 60-69 herrer
1.-75Rolf A. HalvorsenOdin SK74.20132.5140145147.5150.5150.5132.5140147.5440315.88
2.-75Dagfinn ZwilgmeyerHalden SI74.2011012012577.582.585130140150357.5256.65
--75Georg JohnsenAlta AK74.60145145145------00
1.-82.5Hans Martin ArnesenIL Kraftsport79.90162.5172.5-95104-180201208484.5331.01
1.-90Leif J. LillegårdMelhus IL88.20200220220150150160.5200220-570367.71
1.-100Arnfinn SkadsemGanddal AK90.60165180190102.5107.5112.5140152.5162.5450286.34
1.-125Truls KristensenAskim SK112.50232.5241245140147.5150200215225616360.11

Rekorder

Jan Roytvand 67,5 YV
142,5 benkpress

Tormod Andersen 75 EV
263 kg knebøy Europarekord

Sigve Valentinsen 90 EV
222,5 kg benkpress-enkeltløft
222,5 kg benkpress Nordisk og Europarekord
302,5 kg Knebøy Nordisk og Europarekord
800 kg sammenlagt Europarekord

Leif J. Lillegård 90 SV
570 kg sammenlagt

Hans Martin Arnesen 82,5 kg SV+70
172,5 kg knebøy
104 kg benkpress og benkpress-enkeltløft
208 kg markløft Verdensrekord
484,5 kg sammenlagt

Truls kristensen 125 kg SV+70
241 kg knebøy Verdensrekord
150 kg benkpress og benkpress-enkeltløft
225 kg markløft Verdensrekord
616 kg sammenlagt verdensrekord

Hans Erik Folkeseth Junior 67,5 kg
160 kg benkpress og benkpress-enkeltløft

Ann Kristin Olsen YV 56 kg
100 kg benkpress og benkpress-enkeltløft
100 kg benkpress-enkeltløft åpen klasse

Anita Stavik YV 60 kg
160 kg markløft

Annelise Gjersdal Ungdom 52 kg
125 kg markløft
60 kg benkpress-enkeltløft
290 kg sammenlagt

Tutta Kristine Hanssen Junior (+ Nordisk)og åpen 60 kg
135 kg Benkpress og benkpress-enkeltløft
502,5 kg sammenlagt (Nordisk)

Tore Egeland Ungdom 56 kg
357,5 kg sammenlagt

Simon Bråthe Johansen Ungdom 60 kg
185 kg markløft

Joachim Lindseth Ungdom 100 kg
295 kg knebøy
300 kg markløft
780 kg sammenlagt (Nordisk)

Preben Isachsen Ungdom 100 kg
192,5 kg benkpress



Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn