NM Benkpress 2011



Fakta

Arrangør Oslo SK
Dato 26.03.2011
Stevnetype NM Benkpress 2011
Sted Oslo
Stevneleder Morten Novum / Bjørn Astad / Bo Andre Bergan
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 177
Antall resultat 153

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-72Karoline Marie EidemFræna AK66.605560656061.84
Junior 19-23 damer
1.-52Therese ReistadFræna AK50.305560605570.33
1.-57Annelise GjersdalGanddal AK55.20606567.56577.35
1.-63Maria Aas LøsethFræna AK62.4072.580.582.580.587.08
2.-63Marianne MonsenBergen SK62.003552.55552.557.07
1.-72Marthe Stavik AasFræna AK72.008590.59590.588.33
1.-84Susanne Furesund WesterbergFræna AK74.9090100.5102.5100.595.62
Åpen damer
1.-63Hege BergeSande KK62.2095102.5102.595103.02
--63Marini JacobsenIL Kraftsport62.508080-00
1.-72Ingunn Elise KnutzenIL Kraftsport70.90115120125120118.34
2.-72Anne Marie HvedingOslo SK69.007070757070.34
3.-72Hilde NæssLørenskog AK69.206570707070.2
4.-72Kristin ThorvaldsenOslo SK71.306570757068.77
5.-72Tone Beddari BlackstadOslo SK70.20657072.56564.54
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport74.40130130140130124.22
2.-84Sara D. GuddalAskim SK75.009090959590.31
--84Maria BirkeliHalden SI80.3095959500
1.84+Vigdis ThomassenMelhus IL92.5092.597.510010085.47
2.84+Marie TjosevikKK-6787.5092.597.597.597.585.27
3.84+Linn Borgland JohansenOslo SK102.507075807562.01
Veteran 40-49 damer
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.2090100105100117.33
1.-63Anita StavikFræna AK62.007070757581.53
1.-72Lise EngnesSande KK70.808085858078.97
Ungdom 14-18 herrer
1.-74Aleksander Brekken ThorsenSteinkjer SK72.80127.5130.513413497.53
2.-74Sebastian Daudon BakkenOslo SK72.40115122.513113195.72
3.-74Theo K. GrønvoldSande KK68.10122.5127.5133.5127.597.61
4.-74Eivind SjølSande KK72.6095100102.5102.574.75
1.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK76.00120125127.5127.590.03
2.-83Aksel StavheimSjøholt AK76.6010512012010573.74
1.-93Ralf A. MaleFræna AK91.30207.5207.5215207.5131.51
2.-93Morten KydlandGanddal AK85.90170170177.5170111.27
3.-93Kristoffer ØstbyOttestad Kast og Styrkeløft88.20115120122.512077.41
1.-105Johnny NordangerBergen SK103.3016516517016599.18
2.-105Geir Andre StubberudSande KK101.30135140142.514084.77
1.-120Simen Johan RingenKristiansand AK113.00205210215215125.54
2.-120Fredrik SørbøSande KK118.20190200205205118.29
3.-120Nicolai K. TitlestadSjøholt AK111.90150157.5162.5157.592.22
Junior 19-23 herrer
1.-53Fredrik Eskil MyrvangFørde IL48.26115122.5122.5122.5130.33
1.-59Tore ØklandHaugaland AK58.60107.5115120115100.25
1.-66Didrik Lorenz BlakkestadLenja AK64.80951001009575.74
--66Kim EngenOslo SK65.0611011011000
1.-74Steinar Solheim NordalKristiansand AK73.76137.5145150145104.55
2.-74Kevin DuveMoss SIK72.80120127.513013094.61
3.-74Hans Erik FolkesethHalden SI69.73110122.5130122.592.07
4.-74Jonas Nyløy NavarseteSogndal IL73.5812013013012086.66
1.-83Kjell Egil BakkelundBrumunddal AK82.74212.5217.5222.5222.5148.79
2.-83Roy Martin MalmoSkogn IL76.28140150155155109.17
3.-83Kenneth HagenBrumunddal AK79.09140147.5152.5152.5104.87
4.-83Sigurd Holmen ValentinsenSandnes AK80.4614014515014598.63
5.-83Sondre SandstølGanddal AK80.82130142.5150142.596.67
6.-83Magnus RuudSande KK79.4312512512512585.73
7.-83Jimmy OxtonFræna AK79.76115120127.512082.08
1.-93Roger NavarseteSogndal IL92.83200207.5212.5212.5133.6
2.-93Preben Jenset GodøFræna AK91.10195200210210133.25
3.-93Edvard HeimenFræna AK87.16195200200200129.84
4.-93Alexander Ø. EmilsenSKA-Fræna87.54200205210200129.54
5.-93Erik FredriksenBrumunddal AK89.20180187.5195187.5120.24
6.-93Michael HolstLenja AK90.98155162.5165162.5103.17
7.-93Martin B. IsaksenBrumunddal AK91.44162.5167.5167.5162.5102.91
8.-93Andreas AuklendSandnes AK87.43160165165160103.71
9.-93Rahel YarwaliLenja AK91.58155162.5162.515598.1
10.-93Jonas SætreSPUVI90.73145152.5157.5152.596.96
11.-93Jørgen Hylen-AasenOslo SK89.1014014515014593.05
--93Renè IversenBergen SK89.23130132.5132.500
--93Mikkel ØstrengSPUVI91.2919019019000
1.-105Stian WalgermoSjøholt AK103.36227.5232.5237.5237.5142.71
2.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK99.76215225233233141.94
3.-105Preben IsachsenStavanger SK103.19200207.5210210126.27
4.-105Joachim LindsethOslo SK102.20200200207.5207.5125.23
5.-105Endre WollanOslo SK103.21205210210205123.27
6.-105Jan Åge ØyIL Jotun100.81202.5205207.5202.5122.86
1.-120Per Marius HoleSPUVI114.96240245260260151.09
2.-120Joachim SkårenBrumunddal AK116.13230237.5247.5237.5137.66
3.-120Kim Ollestad HansenGanddal AK111.80210220225225131.76
4.-120Bo André BerganOslo SK113.98220225227.5225131.06
5.-120Carl Henrik KolstadOslo SK113.5514015015014081.63
1.120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK162.90292.5300305300164.01
Åpen herrer
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK65.20125130135135107.08
--66Eilif EllefsenLenja AK61.00107.5107.5107.500
1.-74Arve ÅrsbogSKA-Fræna73.90130140160140100.8
1.-83Kim GundersenUlefoss AK80.40195202.5207.5207.5141.22
2.-83Stig FrøhoelAskim SK82.50200205207.5200133.98
3.-83Stian BjørgeBrumunddal AK79.70177.5182.5190190130.02
4.-83Anders BorgeBergen SK81.40165180185185124.95
5.-83Robin Henriksen*Lenja AK82.30150160160150100.64
--83Arve Otto NundalIL Jotun82.0017017017000
1.-93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.30237.5252.5252.5237.5149.74
2.-93Sverre DiesenSande KK91.90225230237.5225142.16
3.-93Raymond JenssenBodø Atletklubb90.00195202.5210202.5129.28
4.-93Helge SvilandSandnes AK91.30200200200200126.76
5.-93Kim Andre OftedalStavanger SK87.60195205220195126.26
6.-93Espen DalbergDrammen SI89.20190197.5197.5190121.85
7.-93Oddgeir VenåsSKA-Fræna92.60185190195190119.61
8.-93Arild BoknebergSandnes AK92.70190195205190119.55
--93Frode Flinth WestbyHalden SI89.1019019019000
--93David HelmikstølKristiansand AK90.70225232.5237.500
--93Trond SandblåstSKA-Fræna92.3018018018000
--93Knut Olav MelleBergen SK92.4022022022000
1.-105Dag Andre MoSogndal IL100.20265275282.5275167.23
2.-105Øystein AasAskim SK100.70245245260245148.69
3.-105Lars Edvin SamnøySande KK99.30215227.5232.5232.5141.89
4.-105Bjørn Andreas Bull-HansenHalden SI104.80205215220220131.56
5.-105Jøren Skadsem EikelandGanddal AK104.60205212.5217.5217.5130.15
6.-105Tony Andre PettersenBrumunddal AK103.90205210215215128.96
7.-105Henning TornesSandnes AK98.60202.5202.5212.5212.5130.07
8.-105Erlend TjelleSKA-Fræna99.60200210230200121.92
9.-105Tom Espen Eide*Nes SIL104.0015015515515089.94
--105Pål HatlebakkSKA-Fræna103.7014514515000
1.-120Jørgen Andreas HansenOslo SK119.60255260260255146.73
2.-120Jo Ivar SkundbergBrumunddal AK117.20225235240240138.77
3.-120Iakov DolgovKK-67117.80230230235235135.71
4.-120Runar SaxegårdLenja AK116.9017017517517098.36
--120Vegard LillelerMelhus IL111.4021021021000
--120Olav KompelienBrumunddal AK112.20262.5262.5262.500
--120Tor Herman OmlandSandnes AK117.5030031031000
--120Joachim Benjamin LøkkevikAskim SK119.70232.5232.5232.500
1.120+Kjell FuresundFræna AK135.00290302.5307.5307.5172.82
2.120+Hans Magne BårtvedtKK-67148.70270270280280155.12
3.120+Olaf DahlKK-67140.30250260265250139.65
4.120+Tommy SkjelmoenMoss SIK124.10200215225225128.41
-120+Alastair McCollGanddal AK134.20300300302.500
-120+Martin Borgland RønningOslo SK145.6030030030000
Veteran 40-49 herrer
1.-74Viggo TorgersenSPUVI73.90145150152.5152.5109.8
2.-74Geir Ottar OlsenMoss SIK73.20120122.5130122.588.8
1.-83Børre BorgersenDrammen SI81.90185192.5192.5185124.49
2.-83Theo N. DretvikRøros SK82.30145150155150100.64
3.-83Kjell Petter TollefsenIL Kraftsport82.60135140152.514093.72
1.-93Alf GranvangBrumunddal AK92.20200207.5212.5207.5130.89
2.-93Geir GregersenSande KK88.10200205210205132.33
3.-93Frank GylandKristiansand AK90.00205205210205130.87
4.-93Vidar Kristiansen-BakkeAskim SK88.80177.5182.5182.5177.5114.1
5.-93Nils Magne GrudeGanddal AK88.40127.5137.5142.5142.591.83
1.-105Arild KråkenesIL Jotun105.00242.5255255242.5144.92
2.-105Pål GuddalAskim SK104.50232.5242.5243232.5139.17
3.-105Paal SolbergIL Kraftsport100.10195200200195118.62
4.-105Kjell BakkenSPUVI94.40160162.5165165102.93
5.-105Viggo Nordby HoltanSande KK103.20115125132.512575.16
--105Tor GranvangBrumunddal AK102.3022022022000
--105Kjetil BirkedalSandnes AK104.30210220222.500
1.-120Per Øivind FjeldAskim SK113.00245255.5255.5255.5149.19
2.-120Ole Petter ElvekrokDrammen SI118.30222.5222.5222.5222.5128.36
3.-120Bjarne HavnenDrammen SI118.60200207.5215215123.95
4.-120Terje JohansenBrumunddal AK117.60210210210210121.32
5.-120Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna107.40195200207.5200118.6
6.-120Morten NovumSPUVI119.60190190190190109.33
7.-120Hans Jørgen LautenSande KK110.7015016017017099.86
--120Per Ove SjølSande KK114.20222.5222.523000
1.120+Bjørn GrønvoldSande KK149.90235245245235130.03
2.120+Øystein LøndalenIL Kraftsport131.90200205210205115.66
3.120+Odd Malvin Ugelvik Fræna AK136.90195202.5210195109.34
-120+Trond FjørenFræna AK143.0025525525500
Veteran 50-59 herrer
1.-66Kjartan NordalKristiansand AK65.3010511011511087.14
2.-66Birger SundstølKristiansand AK61.9095100102.510082.93
3.-66Egil WalsethNes SIL65.1095100102.59575.45
1.-83Morten EngnesSande KK82.2013514515014597.35
2.-83Roy MaleFræna AK76.70105112.512012084.2
3.-83Sverre PaulsenSande KK76.007580858560.02
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.00200210215210137.34
2.-93Jan SjølSande KK91.70160167.5170167.5105.94
3.-93Magne MoenSKA-Fræna86.2013013513513588.18
1.-105Leif SydengenAskim SK97.80205.5210212.5210128.98
2.-105Åge BrekkumBrumunddal AK99.00175175182.5182.5111.53
3.-105Rolf StenbergSande KK102.00175182.5185182.5110.21
--105Jarle AabergBjørgvin SK103.2019519519500
1.-120Morten KalandBergen SK113.40225230-225131.24
2.-120Sven Jøran HaugenNes SIL118.00195205210210121.21
3.-120Rune JohansenLenja AK105.40180182.5-182.5108.92
4.-120Espen StokkeOslo SK116.9016517517516595.47
1.120+Jan Helge RustanSande KK126.7014015015515085.25
Veteran 60-69 herrer
1.-83Roy L. HansenIL Kraftsport79.1011512012512082.51
--83Bjarne SynstadLørenskog AK81.2021021021000
1.-93Tore Gunnar OlsenSande KK92.60135140155.514088.13
2.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK91.5010511011511572.81
3.-93Torleif LangnesSKA-Fræna91.9011011511511572.66
1.-105Anders T. SolheimUlefoss AK101.1014515015515593.93
2.-105Per NagyLørenskog AK100.80125137.5-137.583.42
1.-120Truls KristensenAskim SK109.80132.5137.514014082.43

Rekorder

Anita Stavik 63,0 Yngre veteran 75,0 kg
Ann Kristin Olsen 57,0 Åpen 100,0 kg
Ann Kristin Olsen 57,0 Yngre veteran 100,0 kg
Carl Yngvar Christensen 120+ Junior 300,0 kg
Dag Andre Mo 105,0 Åpen 275,0 kg
Fredrik Eskil Myrvang 53,0 Junior 122,5 kg
Heidi Hille Arnesen 84,0 Åpen 130,0 kg
Heidi Hille Arnesen 84,0 Yngre veteran 130,0 kg
Ingunn Elise Knutzen 72,0 Åpen 120,0 kg
Kim Gundersen 83,0 Åpen 207,5 kg
Kjell Egil Bakkelund 83,0 Junior 222,5 kg
Kjell Furesund 120+ Åpen 307,5 kg
Kjell Furesund 120+ Yngre veteran 307,5 kg
Lise Engnes 72,0 Yngre veteran 80,0 kg
Maria Aas Løseth 63,0 Junior 80,5 kg
Marthe Stavik Aas 72,0 Junior 90,5 kg
Per Marius Hole 120,0 Junior 260,0 kg
Stian Walgermo Møllevik 105,0 Junior 237,5 kg
Stig Frøhoel 83,0 Yngre veteran 200,0 kg
Susanne Westerberg 84,0 Junior 100,5 kg
Aleksander Brekke Thorsen 74,0 Ungdom 134,0 kg
Anders T. Solheim 105,0 Superveteran 155,0 kg
Arild Kråkenes 105,0 Yngre veteran 242,5 kg
Arnfinn Skadsem 93,0 Superveteran+70 115,0 kg
Kjartan Nordal 66,0 Eldre veteran 110,0 kg
Leif Sydengen 105,0 Eldre veteran 210,0 kg
Morten Engnes 83,0 Eldre veteran 145,0 kg
Per Øivind Fjeld 120,0 Yngre veteran 255,5 kg
Roy L. Hansen 83,0 Superveteran 120,0 kg
Sigve Valentinsen 93,0 Eldre veteran 210,0 kg
Simen Johan Ringen 120,0 Ungdom 215,0 kg
Thomas Steinnes Nordquist 83,0 Ungdom 127,5 kg
Truls Kristensen 120,0 Superveteran 140,0 kg
Truls Kristensen 120,0 Superveteran+70 140,0 kg
Viggo Torgersen 74,0 Yngre veteran 152,5 kg


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0135I/1Arne Vidar Stølan
0583FMarius Arnesen
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0455FBjørn Astad
0361FEgil Walseth
0282I/1Inger Blikra
0236I/2Terje Sandbo
0233FSverre Paulsen
0210FBjørn Andreas Holmsen
0186I/1, P/2Morten Novum
0185FNils-Petter Knudsen
0610FAlastair McColl

Videoer (1)

Anne NM i Benkpress