NM Benkpress 2012



Fakta

Arrangør Fræna AK
Dato 24.03.2012
Stevnetype NM Benkpress 2012
Sted Molde
Stevneleder M. Novum, N-P. Knudsen, P. Ø. Fjeld, B. Astad
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 150
Antall resultat 137

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-57Lena SjølSande KK52.906065656073.81
1.-63Elise NovumSPUVI57.2037.54042.542.549.18
1.-72Hanna WahlAskim SK68.606567.5707070.63
2.-72Karoline Marie EidemFræna AK66.605560656061.84
3.-72Elin JohannessenSande KK70.805052.5606059.23
Junior 19-23 damer
1.-63Maria Aas LøsethFræna AK62.30808587.587.594.77
2.-63Renate EvertsenGanddal AK61.4077.580858087.62
--63Marianne MonsenBergen SK62.9050505000
1.-72Marte ElverumKK-6771.1092.597.597.592.591.05
1.-84Susanne Furesund WesterbergFræna AK81.7010511011010594.98
2.-84Kristine WalgermoKK-6777.3072.577.5808074.66
1.84+Annicken Davidsen CaspersenKK-6793.30100105107.5107.591.58
Åpen damer
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.00100105105105123.54
1.-72Tone GlomsteinOslo SK66.608590959597.91
2.-72Hilde O. DretvikRøros SK71.0082.587.592.592.591.13
3.-72Anne Marie HvedingOslo SK69.9077.582.5858584.64
4.-72Hilde NæssLørenskog AK71.307580807573.68
5.-72Line BühlerBergen SK69.50707082.57069.99
1.-84Maria BirkeliHalden SI80.408587.5908577.56
2.-84Kristin MichalsenKK-6775.2082.582.587.582.578.3
3.-84Camilla Skjerså MoenFræna AK73.5067.5808067.565
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL128.90175185190185146.06
2.84+Vigdis ThomassenMelhus IL93.1097.5102.5105102.587.39
3.84+Linn Borgland JohansenBrumunddal AK110.8097.5102.5107.597.579.15
Veteran 40-49 damer
1.-72Birgitte StorøyFræna AK71.1010010010510098.43
2.-72Tone IngebretsenSandnes AK70.407580858584.24
3.-72Lise EngnesSande KK70.407580858079.28
4.-72Gro-Berit StavheimSjøholt AK71.3067.567.572.567.566.31
Veteran 50-59 damer
1.-84Gina H. ØyahalsSPUVI82.30707077.577.569.84
Veteran 60-69 damer
1.-63Jorunn Jacobsen*Oslo SK60.304545504549.98
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Jostein FiveltunKK-6764.209095959576.33
1.-74Anders Edvardsen NæsLenja AK73.20112.512012512590.61
2.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK69.70110112.511511586.47
3.-74Jørgen SørbøSande KK69.70100107.5117.5107.580.83
1.-83Runar IndahlSkogn IL81.90122.5127.5140127.585.79
2.-83Eivind SjølSande KK77.90100107.511511579.87
3.-83Ilya GrønvoldSande KK74.509097.5102.597.569.8
--83Mikal MjelvaBergen SK78.1012012012000
--83Patrick SvanemyrOslo SK78.8014014014000
1.-93Aksel StavheimSjøholt AK88.0012514014514090.43
--93Joakim Sørensen IngebrigtsenOslo SK91.3016016016000
1.-120Henrik JensvoldRøros SK109.50160170175170100.18
Junior 19-23 herrer
1.-53Fredrik Eskil MyrvangFørde IL50.20110150150110112.07
1.-66Kai Sindre GunderhusetOslo SK59.80130130135.5135.5115.92
2.-66Thomas NerbøvikFræna AK64.00120120137.512096.68
--74Lars Henrik FlakkeBergen SK70.0015015015000
1.-83Jonas Stavik AasFræna AK80.20150157.5160160109.06
2.-83Magnus RuudSande KK81.40152.5155160155104.69
3.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK79.6014014515014599.31
1.-93Roger NavarseteSogndal IL91.60215221223223141.11
2.-93Fredrik IngebrigtsenKristiansand AK89.90210220222.5220140.54
3.-93Andreas AuklendSandnes AK90.10175185190190121.22
4.-93Kenneth RørmyrHalden SI87.7015015015515097.07
5.-93Andreas OlsenOslo SK90.2013514014514089.28
6.-93Renè IversenBergen SK91.90140145147.514088.45
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.40235235242.5242.5145.21
2.-105Kim Ollestad HansenGanddal AK104.50230230237.5230137.68
3.-105Jan Åge ØyIL Jotun103.60210210217.5217.5130.59
4.-105Thomas GustavsenOslo SK97.6015516016516098.35
--120Per Marius HoleSPUVI118.80257.5257.5257.500
1.120+Niklas ZellinKK-67136.60240247.5247.5240134.62
2.120+Fredrik SørbøSande KK125.50200210217.5217.5123.84
3.120+Per Otto HaugeSogndal IL124.2017518518517599.86
Åpen herrer
1.-59Jan Erik Christiansen*Halden SI57.60110115117.5117.5104.09
2.-59Eilif EllefsenLenja AK57.8097.5102.5102.597.586.09
1.-66Vu Thanh TuanKristiansand AK63.80130140-130105.01
1.-74Espen MyrholtNidarø SK72.80145157.5162.5162.5118.27
1.-83Preben Jenset GodøFræna AK82.20180192.5192.5180120.85
2.-83Arve ÅrsbogSKA-Fræna82.40170170182.5170113.97
--83Børre BorgersenDrammen SI82.0019020020000
1.-93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.60245265265245154.23
2.-93Sverre DiesenSande KK92.40230237.5245237.5149.65
3.-93Dag R.Ørsvik ØyeFræna AK90.20220220220220140.29
4.-93Helge SvilandSandnes AK91.20202.5210212.5212.5134.77
5.-93Frank GylandKristiansand AK89.10202.5207.5210202.5129.94
6.-93Frode Flinth WestbyHalden SI90.90192.5200207.5200127.04
7.-93Oddgeir VenåsSKA-Fræna91.80190200200190120.1
8.-93Jon RamstadSPUVI91.30180185190185117.25
9.-93Trond SandblåstSKA-Fræna91.10175200200175111.04
10.-93Kåre VongravenMelhus IL84.30160170180170112.46
11.-93Robert SelnakFræna AK89.60150160165165105.57
12.-93Ole Jørgen ØstensenKK-6791.40160170170160101.36
--93Edvard HeimenFræna AK89.30207.5207.521000
1.-105Dag Andre MoSogndal IL101.50267.5280290280169.4
2.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.60232.5237.5242.5242.5145.11
3.-105Frode FjogstadSandnes AK104.80230230245230137.54
4.-105Henning TornesSandnes AK102.00205215220220132.86
5.-105Thomas PuzichaHalden SI103.00207.5212.5222.5212.5127.86
6.-105Stian LarsenSandnes AK102.90195202.5207.5207.5124.89
7.-105Carl Petter Sommerseth*Nidarø SK102.60160172.5172.5172.5103.95
8.-105Pål HatlebakkSKA-Fræna104.8014515016016095.68
--105Erlend TjelleSKA-Fræna102.8022022023000
1.-120Pål GuddalAskim SK118.00260270275270155.84
2.-120Iakov DolgovKK-67118.60242.5252.5252.5242.5139.8
3.-120Joachim Benjamin LøkkevikAskim SK118.80230237.5245237.5136.87
4.-120Jøren Skadsem EikelandGanddal AK107.60210217.5222.5222.5131.85
5.-120Eirik JørgensenFræna AK115.40200207.5212.5212.5123.36
6.-120Loyd Georg FærøvikStavanger SK119.60210215215210120.83
7.-120Vegard LillelerMelhus IL111.40205220220205120.19
8.-120Asgeir HoelSjøholt AK109.60180190202.5202.5119.31
9.-120Stian EkornåsOslo SK110.60175175180175102.81
1.120+Martin Borgland RønningOslo SK152.00305310321321177.29
2.120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK162.40307.5312.5320.5320.5175.31
3.120+Alastair McCollSandnes AK137.60302.5307.5312.5312.5175.09
4.120+Hans Magne BårtvedtKK-67153.00300305310305168.3
5.120+Olaf DahlKK-67145.40245255270270150.04
6.120+Åge BerntsenMelhus IL145.60215220225220122.23
7.120+Bård Tore RogstadBrumunddal AK141.60182.5192.5200192.5107.4
-120+Kjell FuresundFræna AK134.40302.5302.5312.500
Veteran 40-49 herrer
1.-74Viggo TorgersenSPUVI73.80150150156156112.43
2.-74Johannes SchjølbergSKA-Fræna74.00145152.5155.5152.5109.69
1.-83Stig FrøhoelAskim SK82.00195202.5215.5202.5136.16
2.-83Theo N. DretvikRøros SK82.70150160160150100.34
--83Knut Olav MelleBergen SK82.7020020020000
1.-93Geir GregersenSande KK91.40200207.5215215136.2
2.-93Bjørn Roar BjerkeAskim SK91.60205210217.5205129.72
3.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI87.40170170177.5177.5115.07
4.-93Nils Magne GrudeGanddal AK86.50132.5137.5142.5137.589.64
1.-105Arild KråkenesBergen SK105.00240243257.5243145.22
2.-105Tor GranvangBrumunddal AK103.40210210212.5212.5127.69
3.-105Kjell BakkenSPUVI96.60165165170165101.87
4.-105Viggo Nordby HoltanSande KK102.50132.5137.5145137.582.89
--105Alf GranvangBrumunddal AK98.0021521521500
--105Yves FloreliusSande KK104.50200212.5212.500
1.-120Pål GuddalAskim SK118.10260260270.5260150.05
2.-120Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna113.60220227.5232.5227.5132.63
3.-120Harald Morten HaugMelhus IL113.60210215217.5217.5126.8
4.-120Bjarne HavnenDrammen SI117.00210217.5217.5210121.49
5.-120Morten NovumSPUVI119.40190195200195112.24
1.120+Trond FjørenFræna AK144.80250250270270150.15
2.120+Bård Roos SvendsenLenja AK135.30212.5212.5225225126.41
3.120+Steinar WahlAskim SK130.10217.5217.5225217.5123
4.120+Øystein LøndalenIL Kraftsport133.10200210212.5210118.29
Veteran 50-59 herrer
1.-66Kjartan NordalKristiansand AK65.60105107.5110.5107.584.83
2.-66Birger SundstølKristiansand AK63.0090102.5107.5102.583.7
1.-74Ketil Sten OlsenLenja AK73.10135140145140101.58
1.-83Rolf Olsen*Halden SI82.5011012013013087.09
2.-83Sverre PaulsenSande KK77.30859597.59566.32
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.60210223223.5210136.82
2.-93Jan SjølSande KK91.30165170175170107.75
3.-93Geir Reidar HestethunIL Jotun91.40127.5127.5132.5127.580.77
1.-105Leif SydengenAskim SK97.00200200210.5200123.26
2.-105Rolf StenbergSande KK102.50175185192.5185111.52
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK111.70200207.5225.5207.5121.55
2.-120Rune JohansenLenja AK105.50180185190185110.37
3.-120Trond LundemoBergen SK109.8016016016516094.21
1.120+Jan Helge RustanSande KK128.60152.5165.517017096.34
Veteran 60-69 herrer
1.-93Kjell Arne BøeSKA-Fræna87.80200205205200129.34
2.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK89.40102.511011511070.47
3.-93Egil Kroknes*Halden SI91.7092.5100102.5102.564.83

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Jan Erik ChristiansenVeteran 40-4959Benkpress enkeltløft110kg
Jan Erik ChristiansenVeteran 40-4959Benkpress enkeltløft115kg
Jan Erik ChristiansenVeteran 40-4959Benkpress enkeltløft117.5kg
Jorunn JacobsenVeteran +7063Benkpress enkeltløft45kg
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Benkpress-enkeltløft 70,0
Annicken Davidsen Caspersen Junior 84+ Benkpress-enkeltløft 107,5
Ann Kristin Olsen Åpen 57,0 Benkpress-enkeltløft 105,0
Ann Kristin Olsen Yngre veteran 57,0 Benkpress-enkeltløft 105,0
Gina H. Øyahals Eldre veteran 84,0 Benkpress-enkeltløft 70,0
Gina H. Øyahals Eldre veteran 84,0 Benkpress-enkeltløft 77,5
Kai Sindre Gunderhuset Junior 66,0 Benkpress-enkeltløft 135,5
Roger Navarsete Junior 93,0 Benkpress-enkeltløft 221,0
Roger Navarsete Junior 93,0 Benkpress-enkeltløft 223,0
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Benkpress-enkeltløft 242,5
Dag Andre Mo Åpen 105,0 Benkpress-enkeltløft 280,0
Pål Guddal Yngre veteran 120,0 Benkpress-enkeltløft 270,0
Carl Yngvar Christensen Junior 120+ Benkpress-enkeltløft 320,5
Carl Yngvar Christensen Åpen 120+ Benkpress-enkeltløft 320,5
Martin B. Rønning Åpen 120+ Benkpress-enkeltløft 321,0
Hildeborg J. Hugdal Åpen 84+ Benkpress-enkeltløft 185,0
Viggo Torgersen Yngre veteran 74,0 Benkpress-enkeltløft 156,0
Arild Kråkenes Yngre veteran 105,0 Benkpress-enkeltløft 243,0
Jan Helge Rustan Eldre veteran 120+ Benkpress-enkeltløft 165,5
Jan Helge Rustan Eldre veteran 120+ Benkpress-enkeltløft 170,0
Kjell Arne Bøe Superveteran 93,0 Benkpress-enkeltløft 200,0
Ketil Sten Olsen Eldre veteran 74,0 Benkpress-enkeltløft 140,0


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0185FNils-Petter Knudsen
0559I/1Per Øivind Fjeld
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0455I/2Bjørn Astad
0361FEgil Walseth
0295I/2Tone Ingebretsen
0282I/1Inger Blikra
0236I/2Terje Sandbo
0233FSverre Paulsen
0232I/2Jan Sjøl
0200I/1Vidar Tangen
0192I/1Jan Ståle Bigseth
0186I/1, P/2Morten Novum
0583FMarius Arnesen

Bilder (120)