NM ungdom, junior og veteran



Fakta

Arrangør Sande KK
Dato 16.11.2012
Stevnetype NM ungdom, junior og veteran
Sted Sandehallen
Stevneleder Morten Novum - Jan Sjøl
Sekretær Anne Mari Hvelding - Morten Engnes
Antall deltakere 137
Antall resultat 125

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-47Karen HesthammerOslo SK46.309510010557.5606095105110272.5370.44
1.-52Lena SjølSande KK49.60859095606565105112.5112.5262.5339.28
1.-63Lillann HaalandGanddal AK62.10132.5140145859095127.5137.5145372.5404.46
2.-63Cathrine Færevåg NeresenGanddal AK59.7055--808090.555--200.5224.4
1.-72Hanna WahlAskim SK71.70135.5140147.575.58080120125131352.5345.03
2.-72Birgitte KielsenHommersåk AK68.40115122.513067.57576120128132.5331334.64
3.-72Karoline Marie EidemFræna AK66.1097.5102.5107.5556062.5120127.5130.5300.5311.38
4.-72Elin JohannessenSande KK71.80100105115606565110122.5130280273.81
1.84+Oda Elise RefringMoss SIK98.25125132.5142.572.58082.5112.5120125337.5282.49
Junior 19-23 damer
1.-57Erle EngmarkOslo SK56.50125132.514087.587.595150162.5162.5385449.83
1.-63Vivian KolsrudBrumunddal AK62.05132.5137.5142.5657072.5130140145350380.24
2.-63Hilde PaulsenSandnes AK58.9012013013557.562.567.5105115125312.5353.44
3.-63Karin EidhamarSandnes AK61.70107.511512062.567.567.5112.5120132.5302.5330.06
1.-72Marte ElverumKK-6771.05205215223107.5112.5115192.5197.5205535.5527.36
2.-72Marthe Stavik AasFræna AK71.4515015516095100102.5150155157.5417.5409.61
3.-72Sara D. GuddalAskim SK72.00157.5162.5167.59092.595137.5145147.5407.5397.72
4.-72Renate EvertsenGanddal AK66.25122.5127.5130859095125132.5137.5357.5369.83
--72Areli MoeNidarø SK70.50105110112.565656512012513500
1.-84Inger Johanne RuudAskim SK80.25210217.5217.5127.5127.5132.5180190190535488.67
2.-84Kristine AndersenKK-6779.8016017017587.592.592.5155165170432.5396.3
3.-84Susanne Furesund WesterbergFræna AK80.30135142.5142.595100100120127.5135365333.28
1.84+Mariann Lunde HugdalStavanger SK86.25130130137.582.587.592.5120127.5132.5357.5314.74
Veteran 40-49 damer
1.-63Layla BjergaSandnes AK58.40115125127.557.557.562.5130137.5140322.5367.2
1.-72Inger Hedvig BrynAskim SK67.60145152.5152.577.582.582.5135140145380387.41
2.-72Gro-Berit StavheimSjøholt AK71.80125125135657072.5140147.5147.5345337.38
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Benjamin DanielsenØksfjord AK61.50125137.51508090103125145160387.5323.21
1.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK70.35200212.5215.5115115120200215226550.5410.95
2.-74Simen LysakerAskim SK72.70180187.5192.5105110112.5185195197.5502.5366.07
3.-74Jostein FiveltunKK-6769.65180190195102.5107.5110175190195500376.15
4.-74Ole Henrik SandboSPUVI73.25160172.5182.5100105110170180185472.5342.37
1.-83Ola GrenneSteinkjer SK81.50190202.5212.5120127.5133205220.5225560.5378.28
2.-83Mikkel Killingmoe ChristensenAskim SK82.05205212.5218107.5112.5117.5190202.5205540.5363.27
3.-83Eivind SjølSande KK82.30170180190120125127.5210221223.5538.5361.28
4.-83Alexander LancasterGanddal AK79.85170185195112.5120125165180180485331.5
5.-83Halldor ArnasonStavanger SK81.00175185192.5105112.5117.5180187.5192.5485328.54
6.-83Jørgen SørbøSande KK74.90115115140105115115110130140385274.58
1.-93Aksel StavheimSjøholt AK91.95210220230150160165205217.5230.5610.5385.59
2.-93Daniel Storebø HammerslandOdin SK91.85225235.5240125132.5137.5190202.5225598377.94
3.-93Runar IndahlSkogn IL87.05210225237.5120130142.5210230243597.5388.2
4.-93Kristoffer ØstbyOttestad Kast og Styrkeløft90.60200212.5220142.5147.5147.5192.5202.5205557.5354.74
5.-93Dennis SivertsenAlta AK85.35165182.5187.5127.5135137.5165177.5190510334.97
6.-93Steffen KaroliussenRana KK91.65160167.5177.5100100110190200210497.5314.72
1.-105Atle KlungtveitGanddal AK102.20230245255130135142.5220232.5252.5650392.28
2.-105Kristoffer TuvenRana KK103.85215230240140145150217.5230257.5620371.94
3.-105Runar Johannes GardenØksfjord AK93.95190205215125130130190200210550343.86
4.-105Andreas Røed Tindvik*Bergen SK103.95140160175100112.5112.5190205212.5500299.85
5.-105Jan Arild Jonassen*Bergen SK94.90120135145859595190205205420261.37
1.-120Henrik JensvoldRøros SK113.15250270285177.5187.5187.5210232.5257.5680396.85
2.-120Håkon JacobsenSPUVI107.45170187.5200135137.5137.5170190202.5525311.27
--120Knut Martin HaraldsenHaugaland AK118.85305305305------00
1.120+Anders FrydenbergLenja AK141.20190202.5207.5115115120190200202.5530295.79
-120+Andreas Ravndal RøynstrandStavanger SK130.86235235245152.516016520522023000
Junior 19-23 herrer
1.-66Hans Erik FolkesethHalden SI63.70220230240125135142.5220245260.5620501.52
2.-66Kai Sindre GunderhusetOslo SK65.50165170180140147.5152.5165172.5182.5510402.95
3.-66Kim EngenOslo SK65.50175180185125130130170175-480379.25
1.-74Håkon DanielsenØksfjord AK73.00207.5217.5225132.5137.5142.5220230235597.5434.02
2.-74Lars-Erik DybvikBrumunddal AK68.70177.5182.5190150155155180192.5197.5537.5408.66
3.-74Kjell-Andre K. SangoltOdin SK70.60175185195120127.5130160175180490364.81
1.-83Espen Andreas RødsjøFræna AK82.30225235235175182.5187.5250270272.5695466.28
2.-83Jonas Stavik AasFræna AK81.60250265270150160167.5240250260692.5467.02
3.-83Andreas AuklendSandnes AK81.35240245245180185185240245-660445.9
4.-83Magnus RuudSande KK80.75225235240155162.5170210220227.5625424.19
5.-83Enok MyrstadSandnes AK80.85215225225152.5160167.5240247.5252.5622.5422.18
6.-83Jonas Dalby MathisenOslo SK81.05195205220150160167.5195205215595402.93
7.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK79.65205205220145150150205212.5-555379.95
1.-93Bo André BerganOslo SK92.75306315322.5185192.5197.5306.5315322.5835525.22
2.-93André MidtbyBrumunddal AK89.00287.5295-205210215280290295795510.47
3.-93Julian LysvandSteinkjer SK90.80255270277.5192.5200200307.5315.5315.5785498.95
4.-93Erik FredriksenBrumunddal AK92.10275285292.5210217.5220255262.5267.5775489.1
5.-93Fredrik IngebrigtsenKristiansand AK91.90215227.5235210217.5217.5250260262.5712.5450.16
6.-93Roger NavarseteSogndal IL92.30150165180235245245155170190600378.3
7.-93Ørjan VardebergBrumunddal AK88.25195205212.5115120120215227.5240567.5365.98
8.-93Kristoffer LundGanddal AK85.70185200210130130140185200210550360.42
9.-93Simen GrastoBrumunddal AK87.75185197.5205115115122.5180197.5207.5535346.09
10.-93Magnus Helgesen*Sande KK90.75150170180120130135200210217.5517.5328.97
11.-93Stian Solhaug Stor-ReBrumunddal AK91.60175185190117.5117.5122.5190200207.5515325.89
12.-93Sindre Åseli*Oslo SK88.70190200210107.5112.5117.5200--512.5329.64
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK105.00317.5330337.5242.5250.5255320340.5350925.5553.08
2.-105Sindre G. ØsteråsRana KK104.00290300305205205210280300305820491.67
3.-105Jan Åge ØyIL Jotun103.90260270270220220225230237.5242.5732.5439.35
4.-105Sebastian WhiteGanddal AK104.55240245255185192.5200225240245672.5402.49
5.-105Kristoffer MartinsenSandnessjøen SK104.10200207.5215140147.5147.5205215222.5585350.65
6.-105Gudsteinn ArnasonStavanger SK96.55100102.5102.5145152.5152.5220227.5235480296.45
--105Joachim LindsethOslo SK103.00350350350215215215310--00
--105Kim Ollestad HansenGanddal AK103.60200--235235235200200-00
1.-120Håkon AndresenOslo SK107.15270282.5295185185185285300310790468.79
2.-120Lars KilvikOdin SK119.35250262.5267.5220220225275285295772.5444.73
3.-120Fredrik SørbøSande KK119.25260270270195202.5205255270270720414.58
4.-120Joachim Skåren*Brumunddal AK118.55170187.5202.5180195205200215220617.5356.05
--120Martin S. VeeIL Jotun117.95200220220215215220290290-00
--120Per Marius HoleSPUVI118.15330330330280280290150--00
1.120+Niklas ZellinKK-67139.20360380-245252.5257.5300317.5325955534.13
2.120+Benjamin BaldwinOrkanger IF133.15280300300210210217.5280300307.5825464.64
3.120+Olav Melhus GomoSkogn IL133.00270285295157.5165170255270275740416.92
4.120+Per Otto HaugeSogndal IL126.05225235245185192.5195260270275707.5402.5
5.120+Jørgen ImingenBrumunddal AK163.10240250255180185190210225225650355.29
-120+Eivind OlsenHaugaland AK139.50285285300220232.5232.523524526000
Veteran 40-49 herrer
1.-66Jan RoytvandOPIL65.90215237.5250115125140.5195215.5218571448.92
--74Viggo TorgersenSPUVI73.00210--------00
--74Frode LarsenRana KK73.60200207.5207.513013013019020021500
1.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK81.20180190200140145150200215227.5567.5383.86
2.-83Kjell KorneliussenSandnes AK82.60185185200145155157.5200212.5220567.5379.88
1.-93Geir GregersenSande KK91.45250270-150170185220250265720455.98
2.-93Roy Kjetil DanielsenSandnes AK88.05200215225150165180250260270655422.93
3.-93Stig Rune NielsenSandnes AK91.45200215215140150157.5200220232.5560354.65
4.-93Asgeir Eide-Olsen*Bergen SK92.15150160160100100100160170-420265.02
1.-105Bjørn Andreas Bull-Hansen*Halden SI104.35230237.5240175180182.5265285300.5720.5431.51
2.-105Odd Arne OpstadFræna AK98.60222.5230230175182.5187.5230250260677.5414.7
3.-105Paal SolbergIL Kraftsport102.55230230235205210215220240245665400.8
4.-105Bjørn FlemLørenskog AK103.90230240240180190190200215230650389.87
5.-105Arild KråkenesIL Jotun104.95160170200235.5244244.5190200200604361.01
1.-120Pål GuddalAskim SK118.90300312.5320.5260268272.5260272.5277.5857.5494.09
2.-120Per Ove SjølSande KK116.00290310320215222.5227.5290306310853.5494.77
3.-120Knut Olav HulbakvikenDrammen SI119.75300310320200200210260280310810465.91
4.-120Hans Øynes*Kristiansand AK112.60245257.5265180180190260285285707.5413.46
5.-120Bjarne HavnenDrammen SI117.65210225240200210220210225230675389.95
--120Harald Morten HaugMelhus IL114.00280290290212.522022028030030000
1.120+Geir Arne Giseth Odin SK138.80320340355235242.5245300320331906506.91
2.120+Runar SaxegårdLenja AK120.30180180192.5180185190220250-597.5343.32
Veteran 50-59 herrer
1.-83Tormod AndersenMoss SIK80.80240240265125130130250281281676458.67
2.-83Sveinung EgelandHommersåk AK80.60190200200135142.5142.5220232.5235557.5378.82
3.-83Atle Aamelfot*Bergen SK80.90110120130708085160180200390264.38
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK85.95260285295200215.5215.5250270281765500.46
2.-93Jan SjølSande KK91.75195205210150160160205220230590373.06
3.-93Roger JakobsenBjørgvin SK91.45170182.5202.5120140145192.5210212.5537.5340.4
1.-105Rolf StenbergSande KK103.50247.5255.5262.5180185190250268272.5713.5428.53
2.-105Jarle AabergBjørgvin SK103.75220235247.5185195195210225232.5665399.07
3.-105Rune JohansenLenja AK102.60230240250170175175180180200615370.6
4.-105Bengt Eide-OlsenBergen SK101.70190200200150155160190200210550332.53
1.-120Sven Jøran HaugenNes SIL114.20250260270195200205230240250725422.02
2.-120Bård Arve Havnerås*Bjørgvin SK115.10130150160160180180170200210530307.88
1.120+Jan Helge RustanSande KK127.15170195195160170170205233240588333.93
Veteran 60-69 herrer
1.-83Hans Martin ArnesenIL Kraftsport78.40145155163758080150170180410283.56
1.-93Leif J. LillegårdMelhus IL91.80230240240150162.5162.5200202.5202.5580366.62
2.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK91.80170182.5195102.5110110150162.5170.5455.5287.92
1.-105Robert ØrenOdin SK100.70180200205135140140180200205550333.8
--105Per NagyLørenskog AK98.05190200200------00

Rekorder

Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Knebøy 100,0
Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Knebøy 105,0
Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Benkpress 57,5
Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Benkpress-enkeltløft 57,5
Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Sammenlagt 257,5
Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Sammenlagt 267,5
Karen Hesthammer Ungdom 47,0 Sammenlagt 272,5
Lena Sjøl Ungdom 52,0 Markløft 112,5
Lena Sjøl Ungdom 52,0 Sammenlagt 262,5
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Knebøy 132,5
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Knebøy 140,0
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Knebøy 145,0
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Benkpress 85,0
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Benkpress 90,0
Cathrine Færevåg Neresen Ungdom 63,0 Benkpress 90,5
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Sammenlagt 362,5
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Sammenlagt 372,5
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Benkpress-enkeltløft 85,0
Lillann Haaland Ungdom 63,0 Benkpress-enkeltløft 90,0
Cathrine Færevåg Neresen Ungdom 63,0 Benkpress-enkeltløft 90,5
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Knebøy 135,5
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Knebøy 147,5
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Benkpress 75,5
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Benkpress-enkeltløft 75,5
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Benkpress 80,0
Birgitte Kielsen Ungdom 72,0 Benkpress 76,0
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Sammenlagt 347,5
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Sammenlagt 352,5
Birgitte Kielsen Ungdom 72,0 Markløft 128,0
Karoline Marie Eidem Ungdom 72,0 Markløft 130,5
Birgitte Kielsen Ungdom 72,0 Markløft 132,5
Birgitte Kielsen Ungdom 72,0 Benkpress-enkeltløft 76,0
Hanna Wahl Ungdom 72,0 Benkpress-enkeltløft 80,0

Simon Bråthe Johansen Ungdom 74,0 Knebøy 215,5
Mikkel Killingmoe Christensen Ungdom 83,0 Knebøy 218,0
Ola Grenne Ungdom 83,0 Markløft 220,5
Eivind Sjøl Ungdom 83,0 Markløft 221,0
Aksel Stavheim Ungdom 93,0 Markløft 230,5
Daniel Storebø Hammersland Ungdom 93,0 Knebøy 235,5
Atle Klungtveit Ungdom 105,0 Knebøy 255,0
Andreas Ravndal Røynstrand Ungdom 120+ Benkpress-enkeltløft 160,0
Andreas Ravndal Røynstrand Ungdom 120+ Benkpress-enkeltløft 165,0

Erle Engmark Junior 57,0 Knebøy 140,0
Erle Engmark Junior 57,0 Benkpress 95,0
Erle Engmark Junior 57,0 Benkpress-enkeltløft 95,0
Erle Engmark Junior 57,0 Sammenlagt 385,0
Marte Elverum Junior 72,0 Knebøy 223,0 Nordisk rekord
Marte Elverum Åpen 72,0 Knebøy 223,0
Marte Elverum Junior 72,0 Benkpress 112,5
Marte Elverum Junior 72,0 Benkpress 115,0
Marte Elverum Junior 72,0 Benkpress-enkeltløft 112,5
Marte Elverum Junior 72,0 Benkpress-enkeltløft 115,0
Marte Elverum Junior 72,0 Sammenlagt 530,5
Marte Elverum Junior 72,0 Sammenlagt 535,5 Nordisk rekord

Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Knebøy 220,0
Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Knebøy 230,0
Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Knebøy 240,0
Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Markløft 22,0
Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Markløft 245,0
Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Sammenlagt 595,0
Hans Erik Folkeseth Junior 66,0 Sammenlagt 620,0
Hans Erik Folkeseth Åpen 66,0 Knebøy 240,0
Hans Erik Folkeseth Åpen 66,0 Markløft 220,0
Hans Erik Folkeseth Åpen 66,0 Markløft 245,0
Hans Erik Folkeseth Åpen 66,0 Sammenlagt 595,0
Hans Erik Folkeseth Åpen 66,0 Sammenlagt 620,0
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Knebøy 315,0
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Markløft 306,5
Bo Andre Bergan Åpen 93,0 Markløft 306,5
Julian Lysvand Junior 93,0 Markløft 307,5
Julian Lysvand Åpen 93,0 Markløft 307,5
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Markløft 315,0
Bo Andre Bergan Åpen 93,0 Markløft 315,0
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Markløft 322,5
Bo Andre Bergan Åpen 93,0 Markløft 322,5
Andre Midtby Junior 93,0 Sammenlagt 785,0
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Sammenlagt 819,5
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Sammenlagt 827,5
Bo Andre Bergan Junior 93,0 Sammenlagt 835,0
Bo Andre Bergan Åpen 93,0 Sammenlagt 827,5
Bo Andre Bergan Åpen 93,0 Sammenlagt 835,0
Roger Navarsete Junior 93,0 Benkpress 235,0
Roger Navarsete Junior 93,0 Benkpress 245,0 Nordisk rekord
Roger Navarsete Junior 93,0 Benkpress-enkeltløft 245,0
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Benkpress 250,5
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Benkpress 255,0
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Benkpress-enkeltløft 250,5
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Benkpress-enkeltløft 255,0
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Markløft 340,5 Nordisk rekord
Kristoffer S. Eikeland Åpen 105,0 Markløft 340,5 Nordisk rekord
Kristoffer S. Eikeland Junior 105,0 Sammenlagt 925,5
Per Marius Hole Junior 120,0 Benkpress-enkeltløft 280,0 Nordisk rekord

Jan Roytvand Yngre veteran 66,0 Benkpress 140,5
Jan Roytvand Yngre veteran 66,0 Benkpress-enkeltløft 140,5
Jan Roytvand Yngre veteran 66,0 Markløft 215,5
Bjørn Andreas Bull-Hansen Yngre veteran 105,0 Markløft 300,5
Arild Kråkenes Yngre veteran 105,0 Benkpress 235,5
Arild Kråkenes Yngre veteran 105,0 Benkpress 244,0
Pål Guddal Yngre veteran 120,0 Benkpress 268,0
Pål Guddal Yngre veteran 120,0 Benkpress 272,5
Pål Guddal Yngre veteran 120,0 Benkpress-enkeltløft 272,5
Pål Guddal Yngre veteran 120,0 Sammenlagt 857,5
Per Ove Sjøl Yngre veteran 120,0 Markløft 306,0
Geir Arne Giseth Yngre veteran 120 + Markløft 331,0
Tormod Andersen Eldre veteran 83,0 Markløft 281,0 Nordisk rekord
Sigve Valentinsen Eldre veteran 93,0 Knebøy 295,0 Nordisk rekord
Rolf Stenberg Eldre veteran 105,0 Knebøy 255,5
Rolf Stenberg Eldre veteran 105,0 Markløft 268,0
Rolf Stenberg Eldre veteran 105,0 Sammenlagt 713,5
Jan Helge Rustan Eldre veteran 120+ Markløft 233,0


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn

Videoer (1)

Eivind Olsen NM 2012