NM 2013



Fakta

Arrangør Odin SK
Dato 31.05.2013
Stevnetype NM 2013
Sted Bergen
Stevneleder P.Ø. Fjeld, M. Novum, B. Astad, N-P. Knudsen
Sekretær Pål Nilsen, Ove Johansen, Anne Marie Hveding
Antall deltakere 96
Antall resultat 82

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Åpen damer
1.-52Kine BlummenfeltOdin SK51.2311511512557.562.565140155157.5327.5412.98
2.-52Lena SjølSande KK51.008592.595656567.5110117.5122.5277.5351.15
1.-57Line Anita AndreassenRana KK56.481051151207577.577.5110120125317.5371.09
2.-57Hege AugestadOslo SK56.42105112.5112.56062.565100110117.5295345.06
1.-63Tutta Kristine HanssenMoss SIK61.61185190-127.5132.5137.5170180190512.5559.86
2.-63Linda Kåda HøilandSandnes AK61.79165172.5177.587.587.592.5172.5185193455495.9
3.-63Anita StavikFræna AK62.2414515516562.567.572.5145155160382.5414.59
4.-63Malin TjørhomSandnes AK60.90130140147.5657075140145155367.5405.02
5.-63Vivian KolsrudBrumunddal AK62.43132.5137.514072.577.580137.5147.5147.5357.5386.6
6.-63Mariann LilandOdin SK62.6512513013572.577.582.5130140145357.5385.56
7.-63Christina Hokholt PersonOslo SK62.04120127.5132.5758087.5115122.5132.5352.5383.03
8.-63Hilde PaulsenSandnes AK60.40130135137.5707577.5125132.5137.5350388.22
9.-63Line RossvollTSI Styrkeløft61.061101151206567.5-135142.5152.5327.5360.22
--63Hege BergeSande KK62.53175182.5187.5117.5117.5117.5172.5182.5182.500
1.-72Linda KristensenSandnes AK71.27180190195127.5132.5132.5165165172.5500491.35
2.-72Eline Skalleberg JørgensenSande KK66.65165175182.595100102.5160165170452.5466.08
3.-72Marthe Stavik AasFræna AK71.24160160165100105107.5160165170430422.69
4.-72Sara D. GuddalAskim SK71.35167.517518092.597.5100140147.5152.5420412.44
5.-72Anne Marie HvedingOslo SK71.26157.5157.516095100100140150160410402.95
6.-72Renate EvertsenGanddal AK67.40127.5135142.5100105107.5130140145385393.35
7.-72Birgitte KielsenHommersåk AK68.69135135140758082.5135142.5150372.5375.48
8.-72Anna Dorthea EspevikBergen SK70.35122.5127.514092.597.597.5122.5135135347.5344.51
--72Inger Hedvig BrynAskim SK68.52147.5152.5152.580859014015015500
--72Gro-Berit StavheimSjøholt AK70.2914514514567.572.572.5147.515516000
--72Veronica OpdalBodø Atletklubb70.54187.5192.5195107.5107.5107.517517518000
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport79.45225235235130135140200200215560514.42
2.-84Kathrine HoåsKK-6778.17165172.5180120125127.5160170180480445.01
3.-84Kristine AndersenKK-6781.84175182.519092.597.5100160170177.5452.5408.97
4.-84Hilde O. DretvikRøros SK76.67170177.5177.5102.5107.5110152.5157.5160437.5410.33
5.-84Kristin MichalsenKK-6774.68152.516016592.592.595140147.5152.5412.5393.2
6.-84Heidi GundersenSandnessjøen SK79.74155162.5170858590150160170412.5378.14
7.-84Marie TjosevikKK-6782.0615515516082.587.592.5140147.5152.5395356.49
8.-84Kristin ThorvaldsenOslo SK75.77147.5152.5157.582.587.587.5145152.5-380358.95
9.-84Martine SvanevikOslo SK81.12135137.5147.5808592.5115125125347.5315.56
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL126.23140150160200210220170185195.5565.5448.16
2.84+Maria BirkeliHalden SI86.8613013014077.582.587.5140155165367.5322.52
Åpen herrer
1.-59Yngve HopenOdin SK58.13130150160100110110180195195440386.45
1.-74Kim-Raino RølvågSandnessjøen SK73.66275275285210210220250260270745537.67
2.-74Tor Egil SkoglySande KK73.35170190202.5150155155270280290632.5457.87
3.-74Viggo TorgersenSPUVI73.54210220220155160162.5215225227.5607.5438.92
4.-74Bjørn AstadOslo SK73.42237.5237.5247.5137.5142.5147.5205212.5215605437.66
5.-74Andre KlingenbergIL Jotun73.28185190200165165165190210220585423.77
6.-74Magnar Fuglevig*Halden SI70.88160170175150155155190205215530393.42
1.-83Kjell Egil BakkelundOslo SK77.13310320-235240-300317.5325885618.7
2.-83Stian BjørgeBrumunddal AK82.19265275280195200205237.5242.5245727.5488.44
3.-83Jonas Stavik AasFræna AK82.05260270275160170180250260265710477.19
4.-83Jøran LangsetRana KK81.04230240250160170170240250250660446.95
5.-83Magnus RuudSande KK77.40200210-140145145180200205555387.11
--83Lavan TahirBergen SK81.45200215215155155162.519520520500
1.-93Alexander KirketeigOdin SK92.54325340340240250250265280290845532.1
2.-93Sverre DiesenSande KK90.50260270280240247.5253.5230235-750477.45
3.-93Jan Edvard JensenRana KK92.84250250270165172.5180230245252.5682.5429.09
4.-93Håvard HornBodø Atletklubb88.68240250255170170175220230245665427.79
5.-93Rune Torstensrud*Odin SK92.12215227.5227.5155165170265280285665419.68
6.-93Roy Kjetil DanielsenSandnes AK88.30217.5227.5237.5160210210240250257.5655422.28
7.-93Eirik SivertsenTSI Styrkeløft89.75210210217.5165170175225245247.5640409.15
8.-93Martin August Størkson Kvile Oslo SK89.76215220220157.5167.5175215235240627.5401.16
9.-93Ole Jørgen ØstensenKK-6792.10215225230165170175210220225625394.44
10.-93Daniel Storebø HammerslandOdin SK92.20232.5242.5247.5140145145200215227.5615387.94
11.-93Maximillian HansenTSI Styrkeløft91.86210217.5217.5135142.5147.5230245255602.5380.72
--93Geir GregersenSande KK92.01295310310210210210---00
1.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.05360370-260265265320330341960575.52
2.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.64320335345260267.5270.5320335342.5948567.19
3.-105Endre WollanOslo SK103.95285295300240240245275300310845506.75
4.-105Jan-Roger JohansenRana KK101.92320340350190190195275287.5287.5815492.34
5.-105Bård Ove HoelFræna AK103.57290302.5307.5200210210280290300807.5484.9
6.-105Tony Andre PettersenBrumunddal AK104.54300310317.5230235235250250255795475.81
7.-105Andreas Hjelmtveit*Hommersåk AK104.63270285-170--290312.5-767.5459.2
8.-105Sebastian WhiteGanddal AK104.40250265275200207.5207.5240260270745446.11
9.-105Jan Åge ØyIL Jotun104.99260272.5275225225235235245-730436.25
10.-105Rolf StenbergSande KK103.13250257.5262.5177.5185190250267.5270715430
11.-105Carl Petter Sommerseth*Nidarø SK103.78230235240175185185275285290695417
12.-105Kristoffer MartinsenMosjøen Styrkeløftklubb103.56220225230147.5155160220227.5232.5612.5367.81
--105Jon RamstadSPUVI99.85245255262.5220220220225237.5242.500
--105Stian LarsenSandnes AK103.44250260267.5210215215---00
--105Bengt Eide-OlsenBergen SK103.5022022023017017017019520521500
--105Harald Morten HaugMelhus IL104.50255270277.5215215215260280292.500
--105Jarle AabergBjørgvin SK104.50257.5257.5257.5150-----00
--105Arild KråkenesBergen SK104.67160190-250250270.5---00
1.-120Jørgen Andreas HansenOslo SK116.18390400403180255265325350.5350.5983569.65
2.-120Per Ove SjølSande KK117.49290305305225230235290302.5307.5842.5486.88
3.-120Knut Are KleppeSandnes AK115.93330340350200210215280295297.5840487.03
4.-120Asgeir HoelFræna AK115.88300307.5310210215220280290300820475.52
5.-120Per Marius HoleSPUVI119.47312.5312.5320120150170275300315797.5458.96
6.-120Martin S. VeeIL Jotun118.85200202.5290180240240300320320770443.67
7.-120Trond Alm HenningsenRognan vekttreningsklubb113.05255265270195200205240255260730426.17
8.-120Håkon AndresenOslo SK113.21300300315257575300312.5322.5652.5380.73
--120Tor Herman OmlandSandnes AK116.77392.5392.5400300307.5315170225262.500
1.120+Hans Magne BårtvedtKK-67157.83400412.5420305310315340352.53701082.5594.62
2.120+Lars S. KirkebøenSande KK159.76370380-230250260330355355960526.37
3.120+Andreas TillerKK-67144.61280295315260267.5270300310315885492.24
4.120+Lars KilvikOdin SK124.43270275275230230240275300307.5800456.32
5.120+Thorleif ThorsenHaugaland AK137.37245252.5252.5195202.5207.5265275280735411.89
6.120+Mads Robin KåsmoRana KK137.10230240250190200205230250250685384.01
-120+Alastair McCollSandnes AK137.75250260275325333333---00
Gj.-105Johan VeinforsOslo SK100.42220232.5240150152.5157.5265272.5277.5657.5399.5

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alexander KirketeigÅpen93Sammenlagt845kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress92.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress97.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft92.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft97.5kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Markløft135kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Markløft142.5kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Markløft150kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Sammenlagt365kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Sammenlagt372.5kg
Bjørn AstadVeteran 50-5974Knebøy247.5kg
Bjørn AstadVeteran 40-4974Knebøy247.5kg
Bjørn AstadVeteran 50-5974Sammenlagt605kg
Daniel Storebø HammerslandUngdom 14-1893Knebøy247.5kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Markløft195.5kg
Jan-Roger JohansenVeteran 40-49105Knebøy340kg
Jan-Roger JohansenVeteran 40-49105Knebøy350kg
Jan-Roger JohansenVeteran 40-49105Sammenlagt815kg
Jørgen Andreas HansenÅpen120Knebøy403kg
Kjell Egil BakkelundÅpen83Markløft325kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress270.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Markløft342.5kg
Lena SjølUngdom 14-1852Benkpress67.5kg
Lena SjølUngdom 14-1852Markløft117.5kg
Lena SjølUngdom 14-1852Sammenlagt270kg
Lena SjølUngdom 14-1852Sammenlagt277.5kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Benkpress190kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft190kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Knebøy250kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Knebøy257.5kg
Rolf StenbergVeteran 50-59105Knebøy257.5kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Markløft267.5kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Sammenlagt697.5kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Sammenlagt715kg
Rolf StenbergVeteran 50-59105Sammenlagt715kg
Tor Egil SkoglyVeteran 40-4974Markløft280kg
Tor Egil SkoglyÅpen74Markløft280kg
Tor Egil SkoglyVeteran 40-4974Sammenlagt622.5kg
Tor Egil SkoglyVeteran 40-4974Sammenlagt632.5kg
Viggo TorgersenVeteran 40-4974Benkpress160kg
Kongepokal:
Damer: Tutta Kristine Hanssen
Herrer: Kjell Egil Bakkelund

Nordiske rekorder:
Kjell Egil Bakkelund Markløft 325 kg
Jørgen Andreas Hansen Knebøy 403 kg
Kristoffer S. Eikeland Markløft 342,5 kg
Tor Egil Skogly Markløft 270 og 280 kg Yng. vet
Jan-Roger Johansen Knebøy 350 kg Yng. vet
Rolf Stenberg Sammenlagt 697,5 og 715 kg Supervet.

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0126I/1Arnulf Wahlstrøm
0610FAlastair McColl
0583FMarius Arnesen
0559I/2Per Øivind Fjeld
0551FAlexander Kirketeig
0504I/1, P/2Pål Nilsen
0455FBjørn Astad
0295I/2Tone Ingebretsen
0282I/1Inger Blikra
0236I/2Terje Sandbo
0232I/2Jan Sjøl
0227I/2Egil Kroknes
0200I/1Vidar Tangen
0186I/1, P/2Morten Novum
0185FNils-Petter Knudsen
0651I/2Stian Botnen

Videoer (4)

Stian Walgermo - 960kg total -105 @ 1.place nationals 2013
NM 2013 - Anne Marie Hveding
Thorleif Thorsen NM Styrkeløft 2013
Kristoffer Eikeland -105 - 948kg @ Norwegian Championship 2013