NM Ung-Jun-Vet 2013



Fakta

Arrangør IL Kraftsport
Dato 22.11.2013
Stevnetype NM Ung-Jun-Vet 2013
Sted Frogner
Stevneleder Morten Novum, Per Øyvind Fjeld, Bjørn Astad
Sekretær Ove Johansen / Pål Nilsen
Antall deltakere 135
Antall resultat 125

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
--52Henriette Pedersen Moss SIK50.009510010055606090959500
1.-57Lena SjølSande KK54.15105105115707580.5120128135325392.6
2.-57Christine Vandsemb*Nes SIL52.90909597.55052.552.5120127.5127.5267.5329.08
1.-72Anna Dorthea EspevikBergen SK69.65150160165100110115120130135415414.29
2.-72Birgitte KielsenHommersåk AK70.50145152.5157.58087.592.5145152.5157.5407.5403.43
3.-72Emilie MathiesenLenja AK69.15155162.5165.572.577.580150162.5162.5395396.3
4.-72Natalie Araneda*IL Jotun71.75107.5115122.5555555130135140305298.38
1.-84Linda Zahl PedersenSandnessjøen SK77.05150150160.5657075130140148365341.31
1.84+Oda Elise RefringMoss SIK89.901151251356572.577.5115125130337.5291.77
2.84+Alexandra StokkaSandnes AK89.65110117.5122.5657072.595102.5107.5302.5261.81
Junior 19-23 damer
1.-47Annette Brones BrandseggOslo SK46.25100107.5112.552.55557.5117.5117.5118.5286389.1
--52Karen HesthammerOslo SK51.2580859077.577.577.580--00
1.-57Kine BlummenfeltOdin SK55.15137.5145150606567.5145155160.5372.5443.57
2.-57Julie FosseideKK-6753.60117.5122.51255562.562.5110120120295359.19
1.-63Lillann HaalandGanddal AK61.85142.515015597.5102.5102.5140147.5155407.5443.81
2.-63Hilde PaulsenSandnes AK61.00135142.5147.57577.580130137.5142.5362.5399
3.-63Christina Hokholt PersonOslo SK61.65130137.5137.582.587.590130130137.5355387.59
4.-63Karin EidhamarSandnes AK62.65120130135707070115125125325350.51
5.-63Gunn Siri M. TjeltaGanddal AK61.65100107.5112.5556065105115125292.5319.35
1.-72Marte ElverumKK-6770.75220233-115123123200213218569561.94
2.-72Marthe Stavik AasFræna AK71.10162.5167.5172.5100102.5102.5157.5165170437.5430.63
3.-72Vivian KolsrudBrumunddal AK68.35145152.5157.5808590140147.5152.5390394.52
4.-72Kristin BakkeliOslo SK66.30122.5127.5127.567.572.575132.5137.5142.5337.5348.94
5.-72Karoline Marie EidemFræna AK66.65100107.511557.562.562.5120132.5137.5302.5311.58
6.-72Beate Paulsrud Odin SK69.6010511512067.572.572.5100112.5120300299.64
1.-84Inger Johanne RuudAskim SK80.90210217.5-122.5127.5132.5195205205555504.72
2.-84Kathrine HoåsKK-6778.45170180185120125130170180180485448.72
1.84+Kristine AndersenKK-6784.65182.5182.519595100102.5170180185470417.5
Veteran 40-49 damer
1.-57Layla BjergaSandnes AK55.85110120122.54045-120130138300.5354.32
1.-63Anita StavikFræna AK62.30150160.5160.5657072.5152.5160165.5380411.58
1.-72Inger Hedvig BrynAskim SK68.60145152.5157.582.587.587.5145152.5157.5392.5396.03
2.-72Gro-Berit StavheimSjøholt AK70.00145152.5157.572.57577.5147.5155155377.5375.54
Veteran 50-59 damer
1.-72Lene EinarsenOslo SK71.751101101107577.577.5110120125310303.27
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Benjamin DanielsenØksfjord AK64.2513014516090100103160175180438351.71
--74Henrik FalangSPUVI73.80190195200145145145210--00
1.-83Tarald Knudsen ØvrebøGanddal AK82.05220227.5238120130135200215228.5601.5404.27
2.-83Mikkel Killingmoe ChristensenAskim SK78.70227.5237.5245115120122.5215215228582.5401.87
3.-83Steffen KaroliussenRana KK81.75205210215122.5127.5127.5210220227.5565380.58
4.-83Alexander LancasterGanddal AK80.10195205210137.5142.5142.5190200205557.5380.33
--83Lars Magnus DragsethSande KK82.6014514515510010510516017017000
1.-93Ole Henrik SandboSPUVI85.90210220230120125130170182.5192.5552.5361.61
2.-93Sondre Aksnes YggesethSPUVI91.70160170-8082.582.5155165170405256.16
--93Aksel StavheimSjøholt AK89.45260260260162.5167.5172.5100--00
1.-120Erik RøenSjøholt AK109.55220227.5235115120130210230240595350.57
2.-120Håkon Jacobsen*SPUVI119.15165175180125127.5130200220225530305.23
3.-120Andreas Ravndal RøynstrandStavanger SK117.60130--160165170150180235475274.41
1.120+Nikolai Sandvik Ulvesæter*Bergen SK139.30180200-130137.5137.5250275285615343.91
Junior 19-23 herrer
1.-66Kai Sindre GunderhusetOslo SK65.50175187.5192.5150157.5165160175185527.5416.78
2.-66Hans Christian HellestøHommersåk AK64.95150165172.5105112.5117.5160170175465370
3.-66Ole Martin HofsethBergen SK64.35160172.5180115122.5125150160165462.5370.93
1.-74Håkon DanielsenØksfjord AK73.85220230232.5140150157.5225235242.5617.5444.85
2.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK72.25220220237.5125130135220232.5250600439.08
3.-74Jostein FiveltunKK-6773.55210220225125130135200212.5220580418.99
4.-74Lars-Erik DybvikBrumunddal AK67.45180187.5187.5145152.5165.5190200210550424.33
5.-74Lasse Falang Hoaas SPUVI73.40190200210110120127.5180195200525379.84
1.-83Espen Andreas RødsjøFræna AK82.45247.5257.5257.5182.5187.5192.5262.5287.5303722.5484.15
2.-83Jonas Dalby MathisenOslo SK82.20232.5247.5260162.5170175217.5230235657.5441.45
3.-83Enok MyrstadSandnes AK81.70215225235155162.5162.5230247.5260650438.04
4.-83Kenneth HagenBrumunddal AK81.60230240240157.5165172.5220230235647.5436.67
5.-83Bjørn LindbergStavanger SK79.00235242.5250140140140240247.5257.5630433.57
6.-83Nikolai SlettnesBrumunddal AK80.90210220230155162.5167.5205210215612.5415.21
7.-83Kim Andre VigemyrKristiansand AK81.35205215225155165170215225225610412.12
8.-83Kjell-Andre K. SangoltOdin SK78.45205215225142.5145150185195200555383.67
9.-83Sondre GranheimSkogn IL82.75170180180150157.5162.5190205220552.5369.46
10.-83Ralf A. MaleFræna AK80.3550--170177.5182.575--307.5209.35
1.-93Julian LysvandSteinkjer SK91.15285295300190195202.5295305312.5807.5512.2
2.-93Kim Andre BlikåsFørde IL91.85265280290210215220295305312.5805508.76
3.-93Andreas Mannes AksdalHaugaland AK90.90215222.5230170175180220230235637.5404.94
4.-93Swara Salim IbrahimOslo SK89.95215215215140150155242.5252.5267.5622.5397.53
5.-93Kristoffer LundGanddal AK90.20220225240150155160205225240620395.37
6.-93Jon Anders SværenStavanger SK92.10210220230145150150220230240605381.82
7.-93Ørjan VardebergBrumunddal AK89.65225235240130137.5142.5225237.5237.5602.5385.42
8.-93Roger NavarseteSogndal IL92.35155165172.5237.5246246155165-575362.42
9.-93Andreas Sebastian Sundquist*Oslo SK88.85180192.5200120127.5132.5200222.5225550353.43
10.-93Alexander Thomas Fallhei*Rana KK86.00145155165115125130210215215505330.27
1.-105Joachim LindsethOslo SK101.25335350-220230240300343343890538.98
2.-105Erik FredriksenBrumunddal AK97.30310320325227.5235240265275282.5847.5521.64
3.-105Sebastian WhiteGanddal AK103.65260275280200207.5210240260275750450.23
4.-105Andreas MichalsenRana KK104.80210217.5230152.5152.5155210225230607.5363.29
5.-105Stian Solhaug Stor-Re*Brumunddal AK103.80140150160110117.5120185200205472.5283.5
1.-120Sindre G. ØsteråsRana KK107.50295307.5307.5217.5222.5227.5290297.5310845500.92
2.-120Knut Martin HaraldsenHaugaland AK116.85305315325235250250265275280845488.92
3.-120Even Bless Liland*Odin SK119.05230240-180185190270280297.5722.5416.16
4.-120Andreas HortenSande KK114.25265275285155162.5167.5250265267.5720419.11
5.-120Emil AndexlingerOslo SK117.90250257.5265195205210230242.5252.5720415.73
--120Ivan SigmundsenGanddal AK110.35215215220110120125215225242.500
--120Eivind OlsenHaugaland AK118.45100--225225225---00
1.120+Lars KilvikOdin SK127.75275280282.5232.5240245285--805456.76
2.120+Joachim MerenyiHommersåk AK127.65245260270215225235240260272.5765434.14
-120+Kevin Berg TinglumKK-67129.2522022022017017517520021022000
Veteran 40-49 herrer
1.-74Tor Egil SkoglySande KK73.15180200210145150150260270275630456.94
2.-74Viggo TorgersenSPUVI73.00215225230155160162.5220230235627.5455.82
3.-74Hoang Van NguyenAskim SK68.95150165180110117.5127.5190215225522.5396.16
1.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK81.35197.5210220137.5142.5147.5207.5230230592.5400.29
2.-83Kjell KorneliussenSandnes AK80.20190200210145150150202.5212.5220570388.51
3.-83Alf Henrik Dahle*Bjørgvin SK82.951101251358090100170190200415277.1
1.-93Michael HellestøHommersåk AK91.60220235240145152.5160220235240640404.99
2.-93Asbjørn TaugbølIL Kraftsport89.65180190200120127.5135190210217.5552.5353.43
3.-93Asgeir Eide-OlsenBergen SK91.30185195200110117.5122.5170185195487.5308.98
--93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.05200210220255255255220--00
1.-105Pål GuddalAskim SK104.70285295295220220230245255260760454.63
2.-105Harald Morten HaugMelhus IL104.85245260270185195205250250301715427.5
3.-105Ronny OlaisenIL Kraftsport100.60207.5215220257.5257.5-200220227.5700424.97
4.-105Paal SolbergIL Kraftsport104.35250255-200205205220230247.5675404.26
5.-105Bjørn FlemLørenskog AK104.60227.5237.5247.5175185195200210232.5632.5378.49
6.-105Arve RønnekleivStord SK103.95160170180112.5120122.5267.5275280577.5346.33
7.-105Freddy SætherMelhus IL101.85190200202.5150150155190200210550332.37
1.-120Per Ove SjølSande KK117.65290310325.5220227.5227.5290306.5312.5859.5496.53
2.-120Knut Olav HulbakvikenDrammen SI119.00300320320200220220260280300780449.36
3.-120Vegard LillelerMelhus IL117.50210220232.5215220230220235242.5682.5394.35
4.-120Bjarne HavnenDrammen SI118.50180200220210220230180200232.5630363.26
5.-120Ronny Andersen*Lørenskog AK110.75180190200125135145220230240585343.57
1.120+Geir Arne Giseth Odin SK135.70325345355242.5242.5250300315320887.5498.33
2.120+Åge BerntsenMelhus IL144.80310320330190200200270280285800444.88
3.120+Runar SaxegårdLenja AK122.80195202.5205195202.5202.5220235252.5642.5367.51
Veteran 50-59 herrer
1.-66Jan RoytvandOPIL65.85225245250125135-205220-570448.42
1.-83Sveinung EgelandHommersåk AK80.45185190200130140142.5220230230570387.77
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.15270285295210223225250265280.5775506.39
1.-105Roger EriksenBrumunddal AK104.30235245245180185190222.5235245680407.32
2.-105Jarle AabergBjørgvin SK104.20235235-190190200220235-645386.48
--105Roger JakobsenBjørgvin SK96.25180180180------00
1.-120Sven Jøran HaugenNes SIL113.15240250260190200200220230240690402.68
2.-120Bengt Eide-OlsenBergen SK108.80230240245150155160210225230630372.02
3.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK111.75140160162.5220225.5230100120160550322.14
1.120+Jan Helge RustanSande KK126.25185205210165175.5175.5215225235.5610.5347.19
2.120+Per-Alfred Rozenbergs-DeemBjørgvin SK143.45220222.5235155165170200210210590328.51
Veteran 60-69 herrer
1.-74Sverre PaulsenSande KK68.75100120125708082.5110130140330250.77
1.-93Leif J. LillegårdMelhus IL91.35220220235150160165220235240620392.89
1.-105Rolf StenbergSande KK102.85250260263180185185255262.5268705.5424.71
Veteran +70 herrer
1.-83Hans Martin Arnesen*IL Kraftsport77.45130140145808587.5150160170400278.88
1.-93Johan HelteneIL Jotun90.651101201308095105200210216435276.7
1.-105Arnfinn SkadsemGanddal AK97.65155180192.5112.5120122.5155170175477.5293.47
1.-120Truls Kristensen*Askim SK107.45140152.5160105112.5117.5170185192.5470278.66
Ungdom 14-18 herrer
Gj.-83Halldor ArnasonStavanger SK81.20190200205115120125205215220515348.35
Junior 19-23 herrer
Gj.-105Gudsteinn ArnasonStavanger SK100.90235235245160167.5167.5235242.5247.5655397.19

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress100kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress110kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress115kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft100kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft110kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft115kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Knebøy160kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Knebøy165kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Sammenlagt400kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Sammenlagt410kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Sammenlagt415kg
Annette Brones BrandseggJunior 19-2347Markløft118.5kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Benkpress112.5kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Benkpress120kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Benkpress122.5kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Knebøy155kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Knebøy180kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Sammenlagt457.5kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Sammenlagt472.5kg
Arnfinn SkadsemVeteran +70105Sammenlagt477.5kg
Benjamin DanielsenUngdom 14-1866Benkpress103kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Markløft152.5kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Markløft157.5kg
Emilie MathiesenUngdom 14-1872Knebøy155kg
Emilie MathiesenUngdom 14-1872Markløft162.5kg
Geir Arne Giseth Veteran 40-49120+Benkpress242.5kg
Jan Helge RustanVeteran 50-59120+Markløft235.5kg
Jan Helge RustanVeteran 50-59120+Sammenlagt610.5kg
Jan RoytvandVeteran 40-4966Markløft220kg
Jan RoytvandVeteran 50-5966Markløft220kg
Johan HelteneVeteran +7093Markløft200kg
Johan HelteneVeteran +7093Markløft210kg
Kai Sindre GunderhusetÅpen66Benkpress157.5kg
Kai Sindre GunderhusetJunior 19-2366Benkpress157.5kg
Kai Sindre GunderhusetJunior 19-2366Benkpress165kg
Kai Sindre GunderhusetÅpen66Benkpress165kg
Kai Sindre GunderhusetJunior 19-2366Benkpress enkeltløft157.5kg
Kai Sindre GunderhusetÅpen66Benkpress enkeltløft157.5kg
Kai Sindre GunderhusetÅpen66Benkpress enkeltløft165kg
Kai Sindre GunderhusetJunior 19-2366Benkpress enkeltløft165kg
Kine BlummenfeltJunior 19-2357Knebøy145kg
Kine BlummenfeltJunior 19-2357Knebøy150kg
Kristine AndersenJunior 19-2384+Markløft180kg
Kristine AndersenJunior 19-2384+Markløft185kg
Layla BjergaVeteran 40-4957Markløft138kg
Leif J. LillegårdVeteran 60-6993Markløft235kg
Leif J. LillegårdVeteran 60-6993Markløft240kg
Lena SjølUngdom 14-1857Knebøy115kg
Lena SjølUngdom 14-1857Markløft128kg
Lena SjølUngdom 14-1857Markløft135kg
Lena SjølUngdom 14-1857Sammenlagt318kg
Lena SjølUngdom 14-1857Sammenlagt325kg
Marte ElverumJunior 19-2372Benkpress enkeltløft123kg
Marte ElverumÅpen72Knebøy233kg
Marte ElverumJunior 19-2372Knebøy233kg
Marte ElverumÅpen72Markløft213kg
Marte ElverumJunior 19-2372Markløft213kg
Marte ElverumÅpen72Sammenlagt569kg
Marte ElverumJunior 19-2372Sammenlagt569kg
Mikkel Killingmoe ChristensenUngdom 14-1883Knebøy237.5kg
Mikkel Killingmoe ChristensenUngdom 14-1883Knebøy245kg
Nikolai Sandvik UlvesæterUngdom 14-18120+Markløft275kg
Nikolai Sandvik UlvesæterUngdom 14-18120+Markløft285kg
Per Ove SjølVeteran 40-49120Knebøy325.5kg
Per Ove SjølVeteran 40-49120Markløft306.5kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Knebøy263kg
Rolf StenbergVeteran 50-59105Knebøy263kg
Ronny OlaisenVeteran 40-49105Benkpress257.5kg
Ronny OlaisenVeteran 40-49105Benkpress enkeltløft257.5kg
Sigve ValentinsenVeteran 50-5993Benkpress223kg
Sigve ValentinsenVeteran 50-5993Benkpress225kg
Simon Bråthe JohansenJunior 19-2374Knebøy237.5kg
Tarald Knudsen ØvrebøUngdom 14-1883Markløft228.5kg
Tarald Knudsen ØvrebøUngdom 14-1883Sammenlagt588kg
Tarald Knudsen ØvrebøUngdom 14-1883Sammenlagt601.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 50-59120Benkpress225.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 50-59120Benkpress230kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft225.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft230kg
Viggo TorgersenVeteran 40-4974Benkpress162.5kg
Nordisk rekord:
Anna Dorthea Espevik 72 kg ungdom 115 kg benkpress
Marte Elverum 72 kg junior og åpen knebøy 233 kg
Marte Elverum 72 kg junior markløft 213 kg
Marte Elverum 72 kg junior sammenlagt 569 kg
Sigve Valentinsen 93 kg veteran 50-59 Benkpress 223 og 225 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
0138FLeif Sydengen
0651I/2Stian Botnen
0614FHege Berge
0589FTor Engevik
0559I/2Per Øivind Fjeld
0551FAlexander Kirketeig
0455FBjørn Astad
0282I/1Inger Blikra
0274FOve Johansen
0236I/2Terje Sandbo
0227I/2Egil Kroknes
0186I/1, P/2Morten Novum
0690FOle Tilrem

Videoer (2)

Birgitte Kielsen (17), NM ungdom 2013, 407,5 kg totalt
Joachim Merenyi, NM junior 2013, 765 kg