RM sør-vest



Fakta

Arrangør Hommersåk AK
Dato 01.03.2014
Stevnetype RM sør-vest
Sted Riskahallen
Stevneleder Andreas Hjelmtveit
Sekretær Sigve Valentinsen/ Anders Fjogstad
Antall deltakere 52
Antall resultat 51

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-84Lisa Ollestad HansenGanddal AK74.05---859090---9086.25
1.84+Alexandra StokkaSandnes AK90.55120127.5132.5758085102.5110115332.5286.58
Junior 19-23 damer
1.-57Kristine Løvås*Hommersåk AK53.9040506057.557.557.5657585202.5245.49
1.-63Gunn Siri M. TjeltaGanddal AK62.10100107.5112.56062.565110120135310336.6
1.-72Karin EidhamarSandnes AK64.80125135140707580120130135350368.03
Åpen damer
1.-57Norunn Nielsen HolmvikKristiansand AK54.2011012013057.562.565115125132.5315380.24
1.-63Linda Kåda HøilandSandnes AK61.40150160167.5859095160172.5180430470.94
2.-63Malin TjørhomSandnes AK62.60125137.51457577.580130142.5145370399.3
3.-63Hilde PaulsenSandnes AK61.30135142.5142.5758085130140145367.5403
1.-72Renate EvertsenGanddal AK65.95125132.5132.595100105125132.5132.5370384.02
2.-72Lola PetterssonGanddal AK67.70115122.5130758085130140145355361.57
3.-72Linda Kristensen*Sandnes AK71.8055--9510010555--210205.36
Junior 19-23 herrer
1.-74Hans Christian HellestøHommersåk AK68.10170185200115125130170185200530405.77
2.-74Kolbjørn Kverme Ronold*Ganddal AK73.20---122.5130135---13094.24
3.-74Truls homleid Johansen*Hommersåk AK73.65---120125127.5---127.592.02
1.-93Tarald Knudsen Øvrebø*Ganddal AK86.20190200210115122.5122.5200220232.5565369.06
2.-93Christoffer Lunde*Hommersåk AK90.30165175180115120122.5200210215515328.21
3.-93Alexander Lunde*Hommersåk AK88.5015016017090100105180190200465299.46
4.-93Andreas AuklendSandnes AK88.55---190200207.5---207.5133.59
1.-105Wiggo KalsåsStavanger SK100.80240250260135142.5147.5215225232.5640388.29
2.-105Andreas Mannes Aksdal*Haugaland AK94.55180195205145155155225235245585364.69
3.-105Jon Anders Sværen*Stavanger SK96.50170190200120127.5135210220230555342.82
4.-105Kim Andre Wollum*Stavanger SK100.85180190200135142.5145220220225552.5335.15
1.-120Eivind OlsenHaugaland AK118.95270285290220230235240250255765440.72
2.-120Ivan SigmundsenGanddal AK111.90210225235130135140220245250620363.01
1.120+Joachim MerenyiHommersåk AK130.00250270280227.5237.5245247.5255255780441.17
Åpen herrer
1.-83Enok MyrstadSandnes AK83.00220235240155165170240260270670447.23
1.-93Vetle ValentinsenSandnes AK91.20210220225145145150200210220595377.35
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.65325345350265275.5280310335335965577.36
2.-105Vegard Skogan Færås*Haugaland AK96.05180190190150157.5157.5230250260580359.02
3.-105Henning TornesSandnes AK104.30---215220225---225134.78
--105Michael Elle*Stavanger SK98.1070--------00
1.-120Knut Are KleppeSandnes AK115.40310330340210210210260280300850493.43
2.-120Stian LarsenSandnes AK108.40260275282.5215225235255275290785464.09
3.-120Stig Andresen*Sandnes AK113.85185195202.5175182.5190225235240627.5365.58
4.-120Frode Fjogstad*Sandnes AK106.50---165175185---185110
Veteran 40-49 herrer
1.-83Kjell KorneliussenSandnes AK81.65200210215150155155210222.5235587.5396.03
2.-83Olav GjeitangerHommersåk AK82.05190200200130130140190200210530356.21
3.-83Kjell Ove Roseth*Haugaland AK82.35---145152.5155---155103.94
1.-93Roy Kjetil Danielsen*Sandnes AK85.95162.5175182.5115125130.5216225235548358.5
2.-93Nils Magne Grude*Ganddal AK87.60---117.5125130---12580.94
1.-105Roy DuåsHommersåk AK102.85240250255100170180240250265685412.37
1.-120Magnus JacobsenSandnes AK120.00260260275180190200250265272.5740425.43
2.-120Arve Rønnekleiv*Sandnes AK107.45160170180112.5120125237.5245250555329.06
1.120+Thorleif ThorsenHaugaland AK141.25240250255200207.5210260275280732.5408.81
Veteran 50-59 herrer
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.35270280292.5215227.5227.5260275275767.5500.87
2.-93Stig Rune NielsenSandnes AK93.00200210220140150160210220230610383.2
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger Sundstøl*Kristiansand AK65.25---7077.580---8063.42
1.-74Arild BomarkSandnes AK73.20130140142.5859595140160175395286.34
1.-83Sveinung EgelandHommersåk AK81.05185195195130135140215225230555375.85
1.-93Bjarne HellestræSandnes AK87.60---115120120---12077.7
Veteran +70 herrer
1.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK93.00160180185112.5117.5117.5160172.5182.5470295.25

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alexandra StokkaUngdom 14-1884+Benkpress85kg
Alexandra StokkaUngdom 14-1884+Benkpress enkeltløft85kg
Arild BomarkVeteran 60-6974Knebøy140kg
Arild BomarkVeteran 60-6974Markløft160kg
Arnfinn SkadsemVeteran +7093Knebøy185kg
Arve RønnekleivVeteran 40-49120Markløft utstyrsfritt237.5kg
Arve RønnekleivVeteran 40-49120Markløft utstyrsfritt245kg
Arve RønnekleivVeteran 40-49120Markløft utstyrsfritt250kg
Birger SundstølVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt70kg
Birger SundstølVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt77.5kg
Birger SundstølVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft utstyrsfritt80kg
Kjell Ove RosethVeteran 40-4983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt152.5kg
Kjell Ove RosethVeteran 40-4983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt155kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress275.5kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Benkpress280kg
Kristoffer S. EikelandÅpen105Sammenlagt965kg
Linda KristensenÅpen72Benkpress utstyrsfritt100kg
Linda KristensenÅpen72Benkpress utstyrsfritt95kg
Linda KristensenÅpen72Benkpress enkeltløft utstyrsfritt100kg
Linda KristensenÅpen72Benkpress enkeltløft utstyrsfritt95kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Benkpress utstyrsfritt130.5kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Markløft utstyrsfritt216kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Markløft utstyrsfritt225kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Markløft utstyrsfritt235kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Sammenlagt utstyrsfritt538kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Sammenlagt utstyrsfritt548kg
Stig AndresenÅpen120Benkpress utstyrsfritt175kg
Stig AndresenÅpen120Benkpress utstyrsfritt182.5kg
Stig AndresenÅpen120Benkpress utstyrsfritt190kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Benkpress130kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Benkpress135kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Knebøy185kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Knebøy195kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Markløft215kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Markløft225kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Sammenlagt545kg
Sveinung EgelandVeteran 60-6983Sammenlagt555kg
Tarald Knudsen ØvrebøJunior 19-2393Markløft utstyrsfritt232.5kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer295I/2Tone Ingebretsen
1Sidedommer294FWilly Tjelle
1Sidedommer536FThor Olav Berentsen
2Hoveddommer641RKurt Stangenes
2Sidedommer157FBirger Sundstøl
2Sidedommer577FArne Sandstøl
3Hoveddommer540RHenning Tornes
3Sidedommer539RHelge Sviland
3Sidedommer610FAlastair McColl
4Hoveddommer607FAnders Fjogstad
4Sidedommer366FSigve Valentinsen
4Sidedommer675FKristoffer S. Eikeland

Videoer (4)

Eivind Olsen RM Sør-Vest 2014
Kristoffer Eikeland -105 - 965kg total @ RM 2014
Andreas Mannes Aksdal RM Sør-Vest 2014
Thorleif Thorsen RM Sør-Vest 2014