NM Styrkeløft 2014



Fakta

Arrangør Oslo SK,Askim SK,Brumunddal AK
Dato 29.05.2014
Stevnetype NM Styrkeløft 2014
Sted Storefjell
Stevneleder Bjørn Astad, Nils-Petter Knudsen, Per Øyvind Fjeld
Sekretær Oddbjørn Steen
Antall deltakere 113
Antall resultat 103

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-52Karen HesthammerOslo SK51.50142.515015577.58083135145150.5380.5477.91
2.-52Lovise WikSandnessjøen SK51.50107.5115115556062.5105112.5120290364.24
1.-57Kine BlummenfeltOdin SK55.60150160165707577.5150160165405479.2
2.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK55.8013014014595104107.5120130140377.5445.41
3.-57Lena SjølSande KK53.20110117.5117.5707580130137.5140332.5407.25
4.-57Line Anita AndreassenRana KK56.25117.51251257577.580120127.5127.5322.5378.13
--57Marini JacobsenIL Kraftsport55.90140140140859097.5135142.5147.500
1.-63Erle EngmarkOslo SK62.70157.5162.5165105112.5115170170177.5455490.44
2.-63Linda Kåda HøilandSandnes AK61.45162.5172.5172.592.592.597.5175187.5187.5447.5489.79
3.-63Christina Hokholt PersonOslo SK61.75147.5157.5162.5859090145152.5160400436.2
4.-63Malin TjørhomSandnes AK62.95145147.5155808080135145155380408.35
5.-63Nanna Wanjera ChristensenOdin SK62.50140140150757582.5145150-360388.98
6.-63Hege AugestadOslo SK61.10120122.5132.562.567.572.5110122.5127.5322.5354.56
7.-63Sunniva Nordskog*Bjørgvin SK58.259097.5102.56067.570135147.5150320365.09
8.-63Silje Alexandra SundsethMelhus IL62.40100105110606570110120127.5302.5327.24
--63Hege BergeSande KK62.25187.5187.5-------00
1.-72Marte ElverumKK-6771.00220230235.5122.5122.5125205213.5217.5571.5563.04
2.-72Eline Skalleberg JørgensenSande KK68.35190202.5202.5110115120165170175487.5493.16
3.-72Marthe Stavik AasFræna AK70.80162.5167.5172.5100100102.5160165167.5442.5436.79
4.-72Birgitte KielsenHommersåk AK71.50160167.5172.5100105110157.5162.5165442.5433.92
5.-72Anne Marie HvedingOslo SK70.6016517017097.5102.5105150160160425420.33
6.-72Mariann LilandOdin SK69.1015015516095100102.5140150155407.5409.05
7.-72Vivian KolsrudBrumunddal AK69.701401501559097.5102.5140150155407.5406.6
8.-72Camilla FredriksenMoss SIK70.75145152.5160758080135145150385380.23
9.-72Mette MikkelsenBrumunddal AK66.901251251309095100125132.5140370380.06
10.-72Lene EinarsenOslo SK71.201101201257577.577.5122.5127.5135327.5322.06
--72Renate EvertsenSandnes AK67.60127.513514010010010012513514000
1.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport81.75230230230135140140190202.5210567.5513.19
2.-84Kristine AndersenKK-6783.20185192.520097.5102.5105175182.5187.5480430.13
3.-84Ingvill LindisdatterIL Kraftsport82.00145150152.5758082.5150160165385347.58
4.-84Sara HillestadRana KK80.05140147.51557577.580145157.5162.5380347.59
5.-84Kristin ThorvaldsenOslo SK75.50150157.5162.5808585140147.5150377.5357.38
6.-84Tonje Moltubakk HaugstadOslo SK80.20140147.5155808587.5125135135377.5344.92
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL128.90260260270215222.5228187.5192.5197.5685540.81
2.84+Heidi GundersenSandnessjøen SK86.95160170180808592.5150157.5162.5430377.15
3.84+Maria BirkeliHalden SI90.95145152.5160105110112.5152.5162.5170415357.07
1.-59Yngve HopenOdin SK58.10150160-100110-180195205475417.38
1.-66Jan RoytvandOPIL64.95205207.5-115--180--500397.85
1.-74Kim-Raino RølvågSandnessjøen SK73.10285300310222.5233233262.5272.5277.5795576.85
2.-74Tor Egil SkoglySande KK73.30225235245140147.5152.5270290300687.5497.89
3.-74Hans Erik FolkesethHalden SI66.35235237.5245145152.5152.5260270297.5660515.99
4.-74Jøran LangsetSande KK72.45240240255150155155235245260635463.8
5.-74Håkon DanielsenØksfjord AK73.70230240245145150150230240-630454.48
6.-74Viggo TorgersenSPUVI73.30215225225157.5162.5170220232.5240617.5447.19
7.-74Frode LarsenRana KK73.30190200200125130130190200-530383.83
--74Simon Bråthe JohansenLenja AK73.50240245250127.5127.5127.5---00
1.-83Kjell Egil BakkelundOslo SK82.15290300310225--265--800537.28
2.-83Jonas Stavik AasFræna AK81.80262.5270275170182.5190255265270730491.58
3.-83Stian BjørgeBrumunddal AK82.75272.5280285197.5197.5205230242.5245727.5486.48
4.-83Espen Andreas RødsjøFræna AK80.70240250257.5185192.5192.5275292.5295710482.09
5.-83Enok MyrstadSandnes AK82.25230242.5250160160170250260265680456.35
6.-83Jonas Dalby MathisenOslo SK82.55250260262.5160165167.5230240250672.5450.37
7.-83Roy Martin MalmoSkogn IL81.95205215225185195202.5210220230640430.46
8.-83Jostein FiveltunKK-6779.30225237.5245137.5142.5147.5215227.5235620425.63
9.-83Knut Havnen Johansen*Bergen SK82.40100--100110120232.5232.5240452.5303.36
1.-93Alexander KirketeigOdin SK92.80320320330.5240240245265277.5282.5847.5532.91
2.-93Bo André BerganOslo SK92.20320320327.5192.5192.5197.5315315330832.5525.14
3.-93Sturla Mæland AbrahamsenUlefoss AK92.35280290300220230235280300300810510.54
4.-93Kristian HellandStavanger SK92.70295305310205210210255255265770484.48
5.-93Jan Edvard JensenRana KK92.70265265265175185192.5250260260707.5445.16
6.-93Petter Harila WesterbyOslo SK90.60237.5245250150155157.5275285290697.5443.82
7.-93Kenneth HagenBrumunddal AK86.35245255260175182.5187.5227.5237.5242.5675440.51
8.-93Kristoffer LundGanddal AK92.55235240250165165165227.5242.5247.5662.5417.11
9.-93Aksel StavheimSjøholt AK91.30247.5250260165170177.5217.5230230660418.31
10.-93Martin August Størkson Kvile Oslo SK87.60220232.5237.5180180180225242.5242.5642.5416.02
11.-93Ole Jørgen ØstensenRana KK92.60220230235175182.5182.5220230237.5642.5404.45
12.-93Maximillian HansenTSI Styrkeløft92.65200210220137.5142.5145225235240605380.73
13.-93Jan Sigurd KarlsenLenja AK92.40215220225150150150230250250595374.91
14.-93Roy Kjetil Danielsen*Sandnes AK87.35167.5177.5185130135140225235240560363.16
--93Sverre DiesenSande KK91.20270270282.5240247.525320020020000
--93Edvard HeimenFræna AK92.40275277.5285220220225270--00
1.-105Stian WalgermoSjøholt AK104.50370380387.5265265270322.5322.5330982.5588.12
2.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.65340350350270277.5280.5325325343.5952.5569.88
3.-105Endre WollanOslo SK104.45320320332.5250260265300312.5317.5910544.82
4.-105Andreas HjelmtveitHommersåk AK104.55355360365210210225343360360908543.44
5.-105Tony Andre PettersenBrumunddal AK103.90302.5312.5317.5225232.5237.5255260265815488.84
6.-105Bård Ove HoelFræna AK103.00300305315190200-290295295795478.35
7.-105Asgeir HoelFræna AK103.90270280300185192.5200300310310780467.84
8.-105Jon RamstadSPUVI102.45260272.5280230237.5242.5230237.5245767.5462.73
9.-105Jøren Skadsem EikelandGanddal AK104.55260272.5280180187.5192.5240252.5262.5727.5435.41
10.-105Harald Morten HaugMelhus IL104.30245255255210217.5217.5250260270725434.28
11.-105Øivind BackAskim SK102.55260267.5272.5155162.5167.5245257.5265705424.9
12.-105Rolf StenbergSande KK103.00250260260175185185250260270705424.2
13.-105Roger EriksenBrumunddal AK104.85235245245180187.5190230250257.5680406.57
14.-105Wiggo KalsåsStavanger SK99.40245257.5262.5140150150220240242.5652.5398.09
15.-105Andreas MichalsenRana KK102.35220230240155160162.5215230235622.5375.43
--105Johan VeinforsOslo SK101.30235245252.5160160160260280287.500
1.-120Jørgen Andreas HansenOslo SK117.70375385-250255257.5310325-967.5558.83
2.-120Carl Petter SommersethKK-67114.65320320330225232.5237.5305317.5327.5885514.63
3.-120Knut Martin HaraldsenHaugaland AK117.60310327.5-250260267.5275287.5292.5882.5509.82
4.-120Sindre G. ØsteråsRana KK109.95305312.5320230235240295305307.5852.5501.78
5.-120Per Ove SjølSande KK116.40300315325220220227.5290302.5302.5842.5487.98
6.-120Stian LarsenSandnes AK109.10275285290230237.5242.5265272.5277.5805474.95
7.-120Eivind OlsenHaugaland AK118.55275290300220230230245255260770443.98
8.-120Andreas HortenSande KK115.05300300310165175182.5250265277.5762.5443.01
9.-120Thomas PuzichaHalden SI108.35250260265220227.5230245255260750443.48
10.-120Henning HansenBodø Atletklubb116.85250260-160160167.5240252.5252.5672.5389.11
11.-120Alexander D.G. LarsenGiske SK115.60245245-145155165235252.5255665385.9
12.-120Erlend Weise*Nidarø SK114.45210220230157.5162.5165265277.5-662.5385.44
--120Knut Are KleppeSandnes AK112.6532032033020021022026027528000
--120Tor Herman OmlandSandnes AK117.6536537539030030030030030030000
--120Mads Robin KåsmoRana KK118.50240245245187.5192.5192.5237.524525500
1.120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK165.10457.5470-320330330330360-1160632.9
2.120+Hans Magne BårtvedtKK-67162.10405410422.5315322.5330340352.53651105604.55
3.120+Martin Borgland RønningOslo SK162.60390400405325335340.5325342.53501077.5589.28
4.120+Alastair McCollGanddal AK140.90280300-317.5320338250280280870485.72
5.120+Eirik JørgensenFræna AK123.00265280292.5220230240295315325847.5484.6
6.120+Knut Olav HulbakvikenDrammen SI128.45300300320200210217.5280305320815461.94
7.120+Joachim MerenyiHommersåk AK130.25280280300235240247.5250260270807.5456.56
8.120+Lars KilvikOdin SK122.90275280282.5235242.5242.5290310310805460.38
9.120+Olav Melhus GomoSkogn IL128.80300310315175180180265275280770436.21
10.120+Thorleif ThorsenHaugaland AK145.10245255260202.5210215255275282.5752.5418.31
11.120+Kevin Berg TinglumKK-67130.20225230235180185185220227.5235650367.51

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alexander KirketeigÅpen93Sammenlagt847.5kg
Andreas HjelmtveitÅpen105Markløft343kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress104kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress104kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress107.5kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress107.5kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Knebøy130kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Knebøy140kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Sammenlagt367.5kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Sammenlagt377.5kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Knebøy172.5kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Markløft165kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Sammenlagt435kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Sammenlagt440kg
Birgitte KielsenUngdom 14-1872Sammenlagt442.5kg
Håkon DanielsenJunior 19-2374Sammenlagt630kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Knebøy270kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Sammenlagt685kg
Karen HesthammerJunior 19-2352Markløft150.5kg
Karen HesthammerÅpen52Markløft150.5kg
Karen HesthammerÅpen52Sammenlagt375kg
Karen HesthammerJunior 19-2352Sammenlagt375kg
Karen HesthammerJunior 19-2352Sammenlagt380.5kg
Karen HesthammerÅpen52Sammenlagt380.5kg
Kim-Raino RølvågÅpen74Knebøy300kg
Kim-Raino RølvågÅpen74Sammenlagt795kg
Kine BlummenfeltJunior 19-2357Knebøy165kg
Kine BlummenfeltJunior 19-2357Markløft165kg
Kine BlummenfeltJunior 19-2357Sammenlagt400kg
Kine BlummenfeltJunior 19-2357Sammenlagt405kg
Knut Martin HaraldsenJunior 19-23120Benkpress267.5kg
Knut Olav HulbakvikenVeteran 50-59120+Knebøy300kg
Knut Olav HulbakvikenVeteran 50-59120+Markløft280kg
Knut Olav HulbakvikenVeteran 50-59120+Markløft305kg
Knut Olav HulbakvikenVeteran 50-59120+Sammenlagt790kg
Knut Olav HulbakvikenVeteran 50-59120+Sammenlagt815kg
Lena SjølUngdom 14-1857Markløft137.5kg
Lena SjølUngdom 14-1857Markløft140kg
Lena SjølUngdom 14-1857Sammenlagt330kg
Lena SjølUngdom 14-1857Sammenlagt332.5kg
Marte ElverumÅpen72Knebøy235.5kg
Marte ElverumÅpen72Markløft213.5kg
Rolf StenbergVeteran 60-69105Markløft270kg
Rolf StenbergVeteran 50-59105Markløft270kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Markløft utstyrsfritt240kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Sammenlagt utstyrsfritt555kg
Roy Kjetil DanielsenVeteran 40-4993Sammenlagt utstyrsfritt560kg
Stian WalgermoÅpen105Knebøy387.5kg
Sunniva NordskogÅpen63Markløft utstyrsfritt147.5kg
Tor Egil SkoglyVeteran 50-5974Markløft270kg
Tor Egil SkoglyVeteran 40-4974Markløft290kg
Tor Egil SkoglyVeteran 50-5974Markløft290kg
Tor Egil SkoglyÅpen74Markløft290kg
Tor Egil SkoglyVeteran 50-5974Sammenlagt667.5kg
Tor Egil SkoglyVeteran 40-4974Sammenlagt667.5kg
Tor Egil SkoglyVeteran 40-4974Sammenlagt687.5kg
Tor Egil SkoglyVeteran 50-5974Sammenlagt687.5kg
Viggo TorgersenVeteran 50-5974Benkpress157.5kg
Viggo TorgersenVeteran 50-5974Benkpress162.5kg
Viggo TorgersenVeteran 50-5974Benkpress170kg
Viggo TorgersenVeteran 40-4974Benkpress170kg
Viggo TorgersenVeteran 40-4974Benkpress enkeltløft170kg
Viggo TorgersenVeteran 50-5974Benkpress enkeltløft170kg
Viggo TorgersenVeteran 50-5974Markløft220kg
Viggo TorgersenVeteran 50-5974Sammenlagt617.5kg
Yngve HopenÅpen59Markløft195kg
Yngve HopenÅpen59Markløft205kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer126I/1Arnulf Wahlstrøm
1Sidedommer651I/2Stian Botnen
1Sidedommer583FMarius Arnesen
1Teknisk kontrollør274FOve Johansen
1Stevneleder185FNils-Petter Knudsen
1Jury200I/1Vidar Tangen
1Jury236I/2Terje Sandbo
1Jury559I/2Per Øivind Fjeld
2Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
2Sidedommer185FNils-Petter Knudsen
2Sidedommer232I/2Jan Sjøl
2Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
2Stevneleder455FBjørn Astad
2Jury295I/2Tone Ingebretsen
2Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
2Jury282I/1Inger Blikra
3Hoveddommer583FMarius Arnesen
3Sidedommer274FOve Johansen
3Sidedommer200I/1Vidar Tangen
3Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
3Stevneleder559I/2Per Øivind Fjeld
3Jury236I/2Terje Sandbo
3Jury185FNils-Petter Knudsen
3Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
4Hoveddommer282I/1Inger Blikra
4Sidedommer690FOle Tilrem
4Sidedommer583FMarius Arnesen
4Teknisk kontrollør295I/2Tone Ingebretsen
4Stevneleder455FBjørn Astad
4Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
4Jury185FNils-Petter Knudsen
4Jury227I/2Egil Kroknes
5Hoveddommer651I/2Stian Botnen
5Sidedommer236I/2Terje Sandbo
5Sidedommer274FOve Johansen
5Teknisk kontrollør126I/1Arnulf Wahlstrøm
5Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
5Jury200I/1Vidar Tangen
5Jury559I/2Per Øivind Fjeld
5Jury185FNils-Petter Knudsen
6Hoveddommer295I/2Tone Ingebretsen
6Sidedommer690FOle Tilrem
6Sidedommer455FBjørn Astad
6Teknisk kontrollør126I/1Arnulf Wahlstrøm
6Stevneleder185FNils-Petter Knudsen
6Jury227I/2Egil Kroknes
6Jury282I/1Inger Blikra
6Jury232I/2Jan Sjøl
7Hoveddommer583FMarius Arnesen
7Sidedommer651I/2Stian Botnen
7Sidedommer690FOle Tilrem
7Teknisk kontrollør274FOve Johansen
7Stevneleder455FBjørn Astad
7Jury232I/2Jan Sjøl
7Jury559I/2Per Øivind Fjeld
7Jury236I/2Terje Sandbo
8Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
8Sidedommer455FBjørn Astad
8Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
8Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
8Stevneleder274FOve Johansen
8Jury236I/2Terje Sandbo
8Jury559I/2Per Øivind Fjeld
8Jury232I/2Jan Sjøl

Videoer (6)

Thorleif Thorsen NM Styrkeløft 2014
Knut Martin Haraldsen NM styrkeløft 2014
Eivind Olsen NM 2014
Alexander Daniel G. Larsen - Nationals 2014
Birgitte Kielsen | Åpen NM 2014, 442,5 kg totalt
NM i styrkeløft