NM Benkpress 2015



Fakta

Arrangør Brumunddal AK
Dato 21.03.2015
Stevnetype NM Benkpress 2015
Sted Brumunddal
Stevneleder Per Øyvind Fjeld, Bjørn Astad, Jan Sjøl
Sekretær Ove Johansen, Anne Marie Hveding
Antall deltakere 173
Antall resultat 163

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-47Eva Marie Olsen*Moss SIK46.7532.537.542.542.557.38
1.-57Lena SjølSande KK56.109095100100117.5
1.-72Marthe Engskar RamsrudOslo SK69.20808587.587.587.75
Junior 19-23 damer
1.-57Henriette Sjånes Berg*Oslo SK56.05707577.57588.19
2.-57Elise NovumSPUVI55.956567.57067.579.47
1.-63Kathrine Michelsen*KK-6761.108085858087.95
1.-72Elise MalmeSogndal IL64.857575858589.33
2.-72 Ingvild HansenAskim SK65.657575857578.11
1.-84Kathrine HoåsKK-6776.65140146146140131.32
2.-84Lisa Ollestad HansenGanddal AK75.85102.5107.5110110103.84
3.-84Julie Berger JohansenAskim SK76.108082.587.582.577.72
-84+Kine Helene FossbakkTSI Styrkeløft100.30124.5124.5127.500
Åpen damer
1.-52Karen Hesthammer*Oslo SK51.60707577.577.597.19
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK55.2097.5102.5107.5102.5121.98
2.-57Marini JacobsenIL Kraftsport56.1595100100100117.41
1.-63Hege BergeSande KK62.50127.5132.5135132.5143.17
2.-63Synne- Kristin Hoffart BøhnSPUVI60.00808587.587.597.55
3.-63Linda Kåda HøilandSandnes AK59.8582.58587.58594.95
1.-72Anna Dorthea EspevikOdin SK70.75140145150145143.2
2.-72Marte ElverumKK-6772.00127.5132.5135132.5129.32
3.-72Hanne Hagen RotnesOdin SK68.90110115117.5117.5118.19
4.-72Anne Marie HvedingOslo SK71.10102.5107.5110110108.27
5.-72Jenny Marie JohansenAskim SK71.75102.5102.5110110107.61
6.-72Renate EvertsenSandnes AK69.25100107.5107.5107.5107.75
7.-72Vivian KolsrudBrumunddal AK71.2095100107.5107.5105.72
8.-72Marthe Stavik AasFræna AK71.259510010510098.29
9.-72Anne Regine AdolfsenRana KK66.5077.585908587.69
--72Camilla FredriksenAskim SK70.5580808000
--72Linda KristensenSandnes AK72.0013013013000
1.-84Inger Johanne RuudAskim SK84.00137.5142.5147.5147.5131.53
2.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport83.55137.5140145140125.17
3.-84Lene GranlyOslo SK83.2510010511011098.54
4.-84Tonje Moltubakk HaugstadOslo SK82.7010010010510089.88
1.84+Eva EngskarIL Kraftsport86.35147.5147.5147.5147.5129.8
2.84+Maria BirkeliHalden SI88.75105110112.511095.61
Veteran 40-49 damer
1.-63Marianne Engebø*Førde IL60.6567.572.57572.580.16
1.-72Inger Hedvig BrynAskim SK68.8092.597.597.592.593.14
2.-72Bente Saxegård*Lenja AK70.00455052.55049.74
1.84+Eirin HerlandGanddal AK94.25100105107.5107.591.25
Veteran 50-59 damer
1.-57Audhild MathiesenLenja AK56.807577.58077.590.18
1.-63Lise EngnesSande KK62.407580.580.57581.14
2.-63Anita StavikFræna AK62.95657077.57075.22
1.-72Lene EinarsenOslo SK71.3082.5858582.581.05
2.-72Gro-Berit Stavheim*Sjøholt AK71.206067.57067.566.38
Veteran 60-69 damer
1.-57Tove HansenIL Kraftsport55.154547.5505059.54
Veteran +70 damer
1.-63Jorunn Jacobsen*Oslo SK60.0552.553.55553.559.61
1.-84Anne Mari Clausen*Oslo SK80.25505052.55045.67
Ungdom 14-18 herrer
1.-93Alexander LancasterGanddal AK84.15165172.5180180119.18
1.-105Markus Haugen JakobsenGanddal AK100.40165175175175106.33
2.-105Isak Stavheim*Sjøholt AK93.95100107.511011068.77
Junior 19-23 herrer
1.-74Sebastian Daudon BakkenOslo SK73.75195200200195140.6
2.-74Theo K. Grønvold*Sande KK72.0011012013013095.38
1.-83Sondre GranheimSkogn IL82.50195195200195130.63
2.-83Nikolai SlettnesBrumunddal AK82.95180185190190126.86
3.-83Bay Alexander Engebråten SætherOslo SK82.60170175175170113.8
4.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK81.60157.5165170157.5106.22
1.-93Ralf A. MaleFræna AK91.80215215220220139.06
2.-93Karl Johan SalvanesStavanger SK92.70175182.5187.5182.5114.83
3.-93Aksel StavheimSjøholt AK90.15170177.5177.5177.5113.23
4.-93Tobias OsmundsenHommersåk AK92.80160167.5172.5167.5105.32
5.-93Ole Henrik SandboSPUVI88.7513014014514090.02
1.-105Erik FredriksenBrumunddal AK102.15245252.5260260156.94
2.-105Joachim LindsethOslo SK104.05245252.5260.5252.5151.37
3.-105Lars Markus LerdahlKK-67104.50195200200195116.73
4.-105Kristoffer LundGanddal AK93.75175180182.5182.5114.21
1.-120Sebastian WhiteGanddal AK116.95247.5257.5262.5262.5151.86
2.-120Fredrik SørbøSande KK119.25220220235220126.68
3.-120Karl Magne LundGanddal AK117.80200210220210121.28
1.120+Joachim MerenyiHommersåk AK135.00250277.5-277.5155.96
2.120+Jørgen ImingenBrumunddal AK170.30205212.5222.5222.5120.82
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil MyrvangSogndal IL52.75145150150145140.19
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK63.75130137.5137.5130105.09
1.-74Andre KlingenbergOdin SK73.20185195205195141.36
2.-74Jøran LangsetSande KK72.40150157.5162.5157.5115.09
1.-83Kim GundersenUlefoss AK81.50225232.5-232.5156.91
2.-83Roy Martin MalmoSkogn IL81.90195200205200134.58
3.-83Jonas Stavik AasFræna AK82.15185195200200134.32
4.-83Andreas JemtlandUlefoss AK81.85175185187.5185124.52
5.-83Magnus Eltvik Nygaard*Atlas SK80.15135142.5142.513592.06
6.-83Frode Fyllingsnes*Bergen SK79.40100102.5112.5102.570.32
--83Jo Steffen KnudsenSandnes AK78.5518018018000
1.-93Tommy NavarseteSogndal IL90.75255260260260165.28
2.-93Roger NavarseteSogndal IL89.15245250255255163.58
3.-93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.50247.5247.5257.5247.5155.88
4.-93Sturla Mæland AbrahamsenUlefoss AK92.85230240250230144.6
5.-93Marius JemtlandUlefoss AK93.00205212.5217.5217.5136.63
6.-93Martin August Størkson Kvile Oslo SK91.85195200202.5202.5127.98
7.-93Kenneth RørmyrHalden SI91.30170177.5177.5177.5112.5
8.-93Vetle ValentinsenSandnes AK90.85160160170170108.02
--93Dag Andre MoSogndal IL92.40287.5287.5287.500
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.00277.5287.5287.5287.5172.39
2.-105Jon RamstadSPUVI103.90260265265260155.95
3.-105Erlend TjelleSKA-Fræna104.85240250255250149.48
4.-105Tony Andre PettersenBrumunddal AK104.35227.5232.5240232.5139.24
5.-105Henning TornesSandnes AK103.90225230240230137.95
6.-105Daniel Gromstad MartinussenAskim SK104.35205212.5220220131.76
7.-105Andreas Mannes AksdalHaugaland AK102.25190197.5205205123.7
8.-105Christoffer HolmenSPUVI100.95180185190190115.2
9.-105Kenneth RossMelhus IL104.30177.5185185185110.82
10.-105Andreas MichalsenRana KK102.8016016517016599.35
11.-105Andre HoffmannNes SIL99.55150160162.5162.599.08
1.-120Per Marius HoleSPUVI119.20290300310300172.74
2.-120Per Georg HaslieLenja AK116.35255260260255147.72
3.-120Joachim Benjamin LøkkevikAskim SK118.00245245245245141.41
4.-120Jøren Skadsem EikelandGanddal AK111.20200210215210123.19
5.-120Mads Robin KåsmoRana KK119.10190197.5205205118.06
6.-120Erlend SkorstadMelhus IL113.45200207.5212.5200116.64
7.-120Ruben Hansen WallentinsenStavanger SK111.0015015015015088.04
--120Kurt Einar VoldsethSKA-Fræna118.9024024024000
1.120+Alastair McCollGanddal AK143.15335335335335186.6
2.120+Martin Borgland Rønning*Oslo SK165.30200--200109.1
Veteran 40-49 herrer
1.-66Eilif EllefsenLenja AK63.75110115117.511592.97
1.-74Espen KirkhaugSande KK73.75160170.5172.5170.5122.93
1.-83Stig FrøhoelAskim SK81.90190200207.5200134.58
2.-83Knut Olav MelleBergen SK82.20152.5157.5160160107.42
3.-83Kjell KorneliussenSandnes AK81.85150155157.5157.5106.01
1.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI91.70232.5240240232.5147.06
2.-93Helge SvilandSandnes AK92.95217.5222.5235222.5139.82
3.-93Geir GregersenSande KK91.75210220225220139.11
4.-93Jostein NyhusOslo SK92.55195205210205129.07
5.-93Geir JohannesenHalden SI93.00180185185180113.08
6.-93Nils Magne Grude*Ganddal AK89.40120130132.5132.584.88
1.-105Ole Magnus Gade WilhelmsenSande KK103.30210210220220132.24
2.-105Odd Arne OpstadFræna AK100.05190200200190115.62
3.-105Øystein Aas*Askim SK101.80185190192.5190114.84
4.-105Werner Porsvik*Brumunddal AK103.45180190192.5180108.13
--105Ronny OlaisenIL Kraftsport104.3526026026000
1.-120Olav KompelienBrumunddal AK118.15290290290290167.36
2.-120Pål GuddalAskim SK118.90270270282.5270155.57
3.-120Jo Ivar SkundbergBrumunddal AK118.20250257.5270257.5148.58
4.-120Terje JohansenBrumunddal AK116.40207.5207.5212.5207.5120.18
5.-120Jarle Adolfsen*Askim SK117.8015015515515086.63
1.120+Åge BerntsenMelhus IL148.70230240247.5247.5137.12
2.120+Alexander NilssonAskim SK126.00220230237.5230130.85
3.120+Bjarne HavnenDrammen SI123.10220227.5235227.5130.06
4.120+Kenneth KvandeIL Kraftsport137.20205215220220123.31
5.120+Bjørn Grønvold*Sande KK151.30190200210200110.52
6.120+Runar SaxegårdLenja AK122.15190195195190108.79
-120+Georg ØksendalSPUVI125.3526526526500
-120+Kjell FuresundFræna AK137.1530030030500
Veteran 50-59 herrer
1.-83Tor Egil SkoglySande KK80.95157.5165172.5172.5116.9
2.-83Viggo TorgersenSPUVI76.30160165175165116.19
3.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK81.90150157.5157.5150100.94
4.-83Morten EngnesSande KK82.25140145152.514597.31
5.-83Hogne Syversen*Lenja AK82.15135137.5145137.592.35
6.-83Tormod Andersen*Lenja AK81.50110--11074.24
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK87.40220227.5235227.5147.49
2.-93Børre BorgersenUlefoss AK92.40210222.5230210132.32
3.-93Rolf OlsenHalden SI86.35175180182.5180117.47
4.-93Jan SjølSande KK91.70160165165160101.2
5.-93Bjørn SolbergBrumunddal AK92.0013514014514591.57
1.-105Alf Granvang*Brumunddal AK102.90182.5192.5195192.5115.87
2.-105Rune JohansenLenja AK105.00185187.5195187.5112.05
3.-105Tor Granvang*Brumunddal AK99.55150160-16097.55
--105Freddy SætherMelhus IL102.90172.5172.5172.500
1.-120Yves FloreliusSande KK109.65205217.5217.5205120.77
2.-120Sven Jøran HaugenNes SIL112.05180187.5195195114.13
3.-120Freddy SvendsenLenja AK105.60170170180180107.35
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger SundstølKristiansand AK65.3010010510810885.56
2.-66Egil WalsethNes SIL64.95102.5105107.5107.585.54
1.-74Roy MaleFræna AK72.85117.5122.5125122.589.11
2.-74Sverre Paulsen*Sande KK72.006067.5707051.36
1.-83Roy L. HansenIL Kraftsport82.75115120122.5122.581.92
2.-83Arild BomarkSandnes AK81.50107.511512011577.61
1.-93Arve Otto NundalIL Jotun86.0015015017015098.1
2.-93Finn BjerkIL Kraftsport91.75125132.5140132.583.78
1.-105Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK104.50192.5195200195116.73
2.-105Leif SydengenAskim SK100.15191192.5195.5191116.17
3.-105Rolf StenbergSande KK101.55175185185175105.86
1.-120Robert ØrenBergen SK109.75160170175175103.06
Veteran +70 herrer
1.-93Peer Bjaaland*Alta AK91.05125127.5130127.580.92
2.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK92.20110120127.512075.7
1.-120Truls Kristensen*Askim SK112.95120127.5132.5127.574.45

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alf GranvangVeteran 40-49105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt192.5kg
Alf GranvangVeteran 50-59105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt192.5kg
Anna Dorthea EspevikÅpen72Benkpress enkeltløft145kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft145kg
Anna Dorthea EspevikJunior 19-2372Benkpress enkeltløft145kg
Anne Mari ClausenVeteran +7084Benkpress enkeltløft utstyrsfritt50kg
Anne Mari ClausenVeteran +7084Benkpress enkeltløft50kg
Birger SundstølVeteran 60-6966Benkpress enkeltløft108kg
Erik FredriksenJunior 19-23105Benkpress enkeltløft260kg
Espen KirkhaugVeteran 40-4974Benkpress enkeltløft170.5kg
Eva EngskarVeteran 40-4984+Benkpress enkeltløft147.5kg
Gro-Berit StavheimVeteran 50-5972Benkpress enkeltløft utstyrsfritt67.5kg
Henriette Sjånes BergJunior 19-2357Benkpress enkeltløft utstyrsfritt75kg
Hogne SyversenVeteran 50-5983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt135kg
Hogne SyversenVeteran 50-5983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt137.5kg
Jorunn JacobsenVeteran 60-6963Benkpress enkeltløft53.5kg
Jorunn JacobsenVeteran +7063Benkpress enkeltløft53.5kg
Jorunn JacobsenVeteran +7063Benkpress enkeltløft utstyrsfritt53.5kg
Jorunn JacobsenVeteran 60-6963Benkpress enkeltløft utstyrsfritt53.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2352Benkpress enkeltløft utstyrsfritt70kg
Karen HesthammerJunior 19-2352Benkpress enkeltløft utstyrsfritt75kg
Karen HesthammerÅpen52Benkpress enkeltløft utstyrsfritt75kg
Karen HesthammerÅpen52Benkpress enkeltløft utstyrsfritt77.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2352Benkpress enkeltløft utstyrsfritt77.5kg
Kathrine MichelsenJunior 19-2363Benkpress enkeltløft utstyrsfritt80kg
Leif SydengenVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft191kg
Lena SjølUngdom 14-1857Benkpress enkeltløft100kg
Lena SjølJunior 19-2357Benkpress enkeltløft100kg
Lena SjølUngdom 14-1857Benkpress enkeltløft95kg
Sebastian Daudon BakkenJunior 19-2374Benkpress enkeltløft195kg
Tove HansenVeteran 60-6957Benkpress enkeltløft50kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft192.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69105Benkpress enkeltløft195kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
1Sidedommer610FAlastair McColl
1Sidedommer583FMarius Arnesen
1Teknisk kontrollør590FRolf Arne Halvorsen
1Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
2Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
2Sidedommer200I/1Vidar Tangen
2Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
2Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
2Stevneleder232I/2Jan Sjøl
3Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
3Sidedommer590FRolf Arne Halvorsen
3Sidedommer610FAlastair McColl
3Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
3Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
4Sidedommer227I/2Egil Kroknes
4Sidedommer590FRolf Arne Halvorsen
4Stevneleder455I/2Bjørn Astad
5Hoveddommer559I/1Per Øivind Fjeld
5Sidedommer236I/2Terje Sandbo
5Sidedommer200I/1Vidar Tangen
5Teknisk kontrollør764FVivian Kolsrud
5Stevneleder455I/2Bjørn Astad
6Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
6Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
6Sidedommer764FVivian Kolsrud
6Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
6Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
7Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
7Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
7Sidedommer200I/1Vidar Tangen
7Teknisk kontrollør590FRolf Arne Halvorsen
7Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
8Hoveddommer605I/2Linda K. Høiland
8Sidedommer583FMarius Arnesen
8Sidedommer236I/2Terje Sandbo
8Teknisk kontrollør764FVivian Kolsrud
8Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
9Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
9Sidedommer590FRolf Arne Halvorsen
9Sidedommer764FVivian Kolsrud
9Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
9Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
10Hoveddommer583FMarius Arnesen
10Sidedommer236I/2Terje Sandbo
10Sidedommer200I/1Vidar Tangen
10Teknisk kontrollør559I/1Per Øivind Fjeld
10Stevneleder455I/2Bjørn Astad
11Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
11Sidedommer590FRolf Arne Halvorsen
11Sidedommer551FAlexander Kirketeig
11Teknisk kontrollør605I/2Linda K. Høiland
11Stevneleder455I/2Bjørn Astad
12Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
12Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
12Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
12Teknisk kontrollør764FVivian Kolsrud
12Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
13Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
13Sidedommer551FAlexander Kirketeig
13Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
13Teknisk kontrollør590FRolf Arne Halvorsen
13Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld