NM Benkpress 2016



Fakta

Arrangør Ganddal AK
Dato 12.03.2016
Stevnetype NM Benkpress 2016
Sted Stavanger
Stevneleder Børge Øvrebø, Pål Nilsen
Sekretær Pål Nilsen, Lola Pettersson
Antall deltakere 138
Antall resultat 128

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Eva Marie OlsenMoss SIK51.004045505063.27
1.-63Marthine MyhrOdin SK61.708592.597.597.5106.38
1.-84Ruth Janne Almås MaleFræna AK83.407580807567.13
1.84+Alexandra StokkaSandnes AK104.80110115120.5120.599.06
Junior 19-23 damer
1.-57Lena SjølSande KK56.95100105105100116.12
--57Elise NovumSPUVI55.4065657000
1.-63Linn Andersen EngevikBrumunddal AK62.0585909595103.21
2.-63Synne ValentinsenSandnes AK61.7072.577.582.582.590.02
3.-63Ragnhild Elise DirdalSandnes AK61.307070757582.25
1.-72Karin EidhamarSandnes AK71.8090951009592.9
Åpen damer
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.75100105113105122.26
2.-57Liv Ryssdal ThorsenGanddal AK55.0077.582.59090107.4
1.-63Ruth MelandHaugaland AK62.9087.59092.59096.78
2.-63Kristine LøvåsHommersåk AK59.408085858595.51
1.-72Anna Dorthea EspevikOdin SK71.30145150153153150.31
2.-72Ruth Kari HoleSPUVI71.20130137.5140140137.68
3.-72Hanne Hagen RotnesOdin SK71.00130137.5137.5130128.08
4.-72Renate EvertsenSandnes AK70.4595102.5102.59594.1
--72Marthe Stavik AasFræna AK71.0010010010000
1.-84Eva EngskarIL Kraftsport83.30155160160155138.8
2.-84Kathrine HoåsKK-6773.65137.5140145145139.45
3.-84Linda KristensenSandnes AK74.20135140140135129.21
4.-84Areli MoeOslo SK74.65105112.5112.5105100.11
5.-84Kristin ThorvaldsenOslo SK81.60951001009585.99
6.-84Mari Fjell KaasaOslo SK75.358085908580.57
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL122.15202.5210215215171.38
2.84+Lene ThorénSande KK119.10135135140140112.1
3.84+Maria BirkeliHalden SI94.30117.5127.5127.5117.599.71
4.84+Stine Mari ForsbergBrumunddal AK95.959097.51009075.92
Veteran 40-49 damer
1.-63Marianne EngebøFørde IL61.407072.5-72.579.4
2.-63Christine FreemanKristiansand AK62.0072.572.57572.578.81
1.-84Janne GregersenSande KK82.50758082.582.574.25
1.84+Eirin HerlandGanddal AK96.1010511011511092.74
Veteran 50-59 damer
1.-63Tone GlomsteinIL Kraftsport62.9577.583878793.49
2.-63Lise EngnesSande KK61.657577.58077.584.61
3.-63Anita StavikAskim SK62.6567.572.58072.578.19
1.-72Lene EinarsenIL Kraftsport71.708085858583.2
2.-72Anne Sofie EnganBergen SK70.207575807574.47
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Oscar Due WangSande KK61.708095958066.54
1.-74David EltervågSandnes AK72.80105115122.5122.589.16
1.-83Jacob FloreliusSande KK81.05135135147.5147.599.89
1.-93Ali HamdanSande KK90.50165175180175111.41
2.-93Lars-Christian HolmenSPUVI90.2015015516015598.84
3.-93Henrik Gundersen LundeGanddal AK87.85100107.5112.5107.569.5
Junior 19-23 herrer
1.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK74.00125132.5137.5132.595.31
1.-83Thomas Steinnes NordqvistSande KK81.00150150165150101.61
2.-83Marton HodnefjellGanddal AK79.8511512513013088.86
3.-83Ilya GrønvoldSande KK81.5510011511510067.46
1.-93Knut Martin HaraldsenHaugaland AK90.65200210215210133.58
2.-93Kristian LorentzenFræna AK93.00192.5192.5195195122.5
3.-93Alexander LancasterGanddal AK91.10185192.5200192.5122.14
4.-93Erlend Andersen KinnSandnes AK91.00127.513514014088.89
1.-105Ralf A. MaleFræna AK103.45250250255250150.18
2.-105Aksel StavheimSjøholt AK94.80177.5185185185115.18
3.-105Kristoffer LundGanddal AK96.00180185187.5180111.44
1.-120Sebastian WhiteGanddal AK119.25262.5270275275158.35
2.-120Lars Markus LerdahlSandnes AK116.15225235245235136.18
1.120+Fredrik SørbøSande KK127.10240247.5260247.5140.58
-120+Joachim MerenyiHommersåk AK144.2526026026000
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil MyrvangSogndal IL55.40170172.5172.5170156.4
1.-74Jøran LangsetSande KK71.80145147.5147.5147.5108.44
2.-74Yngve HopenOdin SK72.80140145145145105.53
3.-74Kai-Remi BergeIL Kraftsport71.00130137.5140140103.8
1.-83Kim GundersenUlefoss AK81.85235242.5261.5261.5176.02
2.-83Martin EriksenSande KK82.40205210220210140.78
3.-83Andreas JemtlandUlefoss AK82.45172.5180182.5182.5122.29
4.-83Jo Steffen KnudsenSandnes AK78.70170175180180124.18
5.-83Kolbjørn Kverme RonoldGanddal AK77.30130140147.5147.5102.97
1.-93Roger NavarseteSogndal IL92.30265273-273172.13
2.-93Marius JemtlandUlefoss AK92.40207.5212.5215215135.47
3.-93Andreas AuklendSandnes AK87.75200207.5212.5212.5137.47
4.-93Kenneth RørmyrHalden SI89.25160167.5175167.5107.38
--93Vetle ValentinsenSandnes AK92.3018518518500
--93Edvard HeimenFræna AK92.8023523523500
1.-105Kristoffer S. EikelandGanddal AK104.35277.5280300280167.69
2.-105Erik FredriksenBrumunddal AK102.15265277.5285277.5167.5
3.-105Jon RamstadSPUVI102.65257.5257.5267.5257.5155.14
4.-105Daniel Gromstad MartinussenAskim SK104.40225232.5232.5225134.73
5.-105Andreas Mannes AksdalHaugaland AK97.40210217.5225217.5133.81
6.-105Johnny StokkeChristiania AK94.80160165170170105.84
7.-105Andre HoffmannNes SIL104.5015015016016095.78
1.-120Jan Inge EspedalSandnes AK112.20270280290290169.65
2.-120Pål GuddalAskim SK119.00290300300290167.07
3.-120Jørn Harald HøibøOslo SK119.40255260-255146.78
4.-120Lars AnderssonDrammen SI118.40250262.5262.5250144.2
5.-120Erlend SkorstadMelhus IL116.05220220227.5227.5131.88
6.-120Hans Andreas Fjell KaasaOslo SK119.30200210210200115.14
7.-120Per Gunnar RoalkvamOslo SK115.30185190190185107.41
--120Per Marius HoleSPUVI119.5034034034000
1.120+Alastair McCollGanddal AK139.60353353358353197.33
2.120+Hans Magne BårtvedtKK-67171.30330340353.5340184.45
3.120+Trond FjørenFræna AK154.30250262.5270270148.8
-120+Carl Yngvar ChristensenBrumunddal AK172.80340340353.500
Veteran 40-49 herrer
1.-59Eilif EllefsenLenja AK58.2510010510510087.66
1.-93Alf-Ivar HellerudSPUVI91.80225225225225142.22
2.-93Helge SvilandSandnes AK92.25215215227.5215135.58
3.-93Tommy NordstøSPUVI91.05160167.5167.5160101.55
4.-93Nils Magne GrudeGanddal AK90.1512013013513586.12
1.-105Ronny OlaisenIL Kraftsport102.15265270277.5270162.97
2.-105Henning TornesSandnes AK104.60225232.5235225134.64
3.-105Odd Arne OpstadFræna AK100.85200205212.5205124.35
--105Arild KråkenesIL Jotun104.5024024024000
1.-120Olav KompelienBrumunddal AK119.30240285285285164.07
2.-120Thomas PuzichaHalden SI108.95125145162.5162.595.92
--120Harald Morten HaugMelhus IL109.05220227.523500
1.120+Jo Ivar SkundbergBrumunddal AK124.60262.5270272.5272.5155.38
2.120+Alexander NilssonAskim SK128.70255265272.5272.5154.4
3.120+Bjarne HavnenDrammen SI125.35225230237.5237.5135.26
4.120+Thorleif ThorsenHaugaland AK148.25225232.5240232.5128.85
Veteran 50-59 herrer
1.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK82.25100150160150100.67
1.-93Svein Olav FarstadSKA-Fræna92.70250250268250157.3
2.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.65205215222.5215140.03
3.-93Stig Rune NielsenSandnes AK91.45160170175175110.83
4.-93Morten EngnesSande KK91.05150160170160101.55
5.-93Steinar EimstadSPUVI92.60150150162.515094.43
6.-93Jan SjølSande KK92.8075--7547.16
1.-105Tor GranvangBrumunddal AK101.95200210220210126.84
2.-105Freddy SvendsenLenja AK104.25190190190190113.83
3.-105Alf GranvangBrumunddal AK102.10175185190185111.68
4.-105Rune JohansenLenja AK103.70185190190185111.04
5.-105Bjørn SolbergBrumunddal AK101.5016016517016599.83
6.-105Jarle HoffmannNes SIL102.8016016016016096.34
1.-120Kurt Einar VoldsethSPUVI119.45232.5235237.5237.5136.68
2.-120Sven Jøran HaugenNes SIL110.90182.5190200200117.4
--120Yves FloreliusSande KK107.6521021021000
1.120+Kjell FuresundFræna AK135.55290300307.5300168.48
2.120+Morten NovumDrammen SI134.40210210210210118.1
Veteran 60-69 herrer
1.-66Egil WalsethNes SIL64.95100105107.510583.55
2.-66Birger SundstølKristiansand AK65.60100105107.510582.86
1.-74Sverre PaulsenSande KK72.756575808058.26
1.-83Bjarne SynstadLørenskog AK81.90200210220200134.58
2.-83Arild BomarkSandnes AK81.60110117.5122.5117.579.24
1.-93Tormod AndersenLenja AK83.5510012012512079.79
1.-105Leif SydengenAskim SK100.7014015015015091.04
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK107.60200218.5218.5200118.52
Veteran +70 herrer
1.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK89.50110117.5125117.575.22
2.-93Bjarne HellestræSandnes AK89.85112.5117.5122.5117.575.07
1.-120Truls KristensenAskim SK110.1010512012512573.54

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alastair McCollÅpen120+Benkpress enkeltløft353kg
Alexandra StokkaUngdom 14-1884+Benkpress enkeltløft120.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft153kg
Anna Dorthea EspevikJunior 19-2372Benkpress enkeltløft153kg
Anna Dorthea EspevikÅpen72Benkpress enkeltløft153kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft155kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft155kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft170kg
Kim GundersenÅpen83Benkpress enkeltløft261.5kg
Kjell FuresundVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft290kg
Kjell FuresundVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft300kg
Kurt Einar VoldsethVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft232.5kg
Kurt Einar VoldsethVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft235kg
Kurt Einar VoldsethVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft237.5kg
Roger NavarseteÅpen93Benkpress enkeltløft273kg
Ronny OlaisenVeteran 40-49105Benkpress enkeltløft270kg
Tone GlomsteinVeteran 50-5963Benkpress enkeltløft83kg
Tone GlomsteinVeteran 40-4963Benkpress enkeltløft83kg
Tone GlomsteinVeteran 50-5963Benkpress enkeltløft87kg
Tone GlomsteinVeteran 40-4963Benkpress enkeltløft87kg
Trond FjørenVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft262.5kg
Trond FjørenVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft270kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer605I/2Linda K. Høiland
1Sidedommer294FWilly Tjelle
1Sidedommer200I/1Vidar Tangen
1Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
1Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
2Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
2Sidedommer366FSigve Valentinsen
2Sidedommer274FOve Johansen
2Teknisk kontrollør294FWilly Tjelle
2Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
3Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
3Sidedommer274FOve Johansen
3Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
3Teknisk kontrollør600FSvein Olav Farstad
3Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
4Hoveddommer366FSigve Valentinsen
4Sidedommer600FSvein Olav Farstad
4Sidedommer227I/2Egil Kroknes
4Teknisk kontrollør605I/2Linda K. Høiland
5Hoveddommer551FAlexander Kirketeig
5Sidedommer227I/2Egil Kroknes
5Sidedommer200I/1Vidar Tangen
5Teknisk kontrollør607FAnders Fjogstad
6Hoveddommer186I/1, P/2Morten Novum
6Sidedommer607FAnders Fjogstad
6Sidedommer236I/2Terje Sandbo
6Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
7Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
7Sidedommer294FWilly Tjelle
7Sidedommer551FAlexander Kirketeig
7Teknisk kontrollør186I/1, P/2Morten Novum
7Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
8Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
8Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
8Sidedommer605I/2Linda K. Høiland
8Teknisk kontrollør274FOve Johansen
8Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
9Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
9Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
9Sidedommer294FWilly Tjelle
9Teknisk kontrollør607FAnders Fjogstad
9Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
10Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
10Sidedommer236I/2Terje Sandbo
10Sidedommer274FOve Johansen
10Teknisk kontrollør605I/2Linda K. Høiland
11Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
11Sidedommer607FAnders Fjogstad
11Sidedommer294FWilly Tjelle
11Teknisk kontrollør605I/2Linda K. Høiland
11Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen
12Hoveddommer605I/2Linda K. Høiland
12Sidedommer607FAnders Fjogstad
12Sidedommer294FWilly Tjelle
12Stevneleder504I/1, P/2Pål Nilsen

Videoer (1)