NM styrkeløft ungdom, junior og veteran 2016



Fakta

Arrangør Odin SK
Dato 18.11.2016
Stevnetype NM styrkeløft ungdom, junior og veteran 2016
Sted Bergen
Stevneleder M. Novum, B. Astad, P.Ø. Fjeld, J. Sjøl
Sekretær Pål Nilsen
Antall deltakere 109
Antall resultat 100

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-57Tiril Egeland NielsenSandnes AK56.3695102.5107.557.562.562.592.5100105265310.24
1.-63Julie Antonsen Oslo SK62.27157.5165.5165.577.582.587.5145152.5157.5410.5444.78
--63Madelen HalvorsenAskim SK57.93100107.5115555555105112.5117.500
1.-72Marthine MyhrOdin SK66.1015516516510511011565--335347.13
--72Eirinn Christiansen VågeneOdin SK71.95130132.5135555590120127.513000
1.-84Anna Dorthea EspevikOdin SK78.01165170170140150160.5100120145450.5418.2
2.-84Ida Wallin EriksenSande KK77.53115120120758082.5115120122.5322.5300.44
1.84+Alexandra StokkaSandnes AK97.55137.5145152.5100107.5115130140147.5407.5341.85
Junior 19-23 damer
1.-57Karen HesthammerOslo SK53.15172.5180182.5102.5107.5110160170175.5465.5570.56
2.-57Ane Karoline Slettbakk JensenTSI Styrkeløft55.70112.5117.512042.547.552.5125135142.5302.5357.43
1.-63Lena SjølSande KK59.8017018018080100105170180185470525.37
2.-63Frida AungOslo SK61.82160170177.587.592.597.5160170180447.5487.55
3.-63 Ingvild HansenAskim SK62.29172.5175175102.5105107.5157.5162.5167.5447.5484.73
4.-63Linn Andersen EngevikBrumunddal AK61.83147.5155160100105107.5137.5142.5147.5415452.1
5.-63Gunn Siri M. TjeltaGanddal AK62.09127.5132.513577.58080132.5140145355385.49
1.-72Maria Vik SkauOslo SK70.75185187.51908587.590150157.5160437.5432.08
2.-72Ruth Sandbak BergeOdin SK64.79172.5182.5187.57577.580140152.5160427.5449.56
3.-72Ingri Skogstad WådeKK-6771.32140140150808080130137.5145357.5351.17
4.-72Emilie Conradi Oslo SK64.58115122.513077.582.587.5115122.5127.5327.5345.25
1.-84Birgitte KielsenHommersåk AK81.45230230230152.5161161182.5192.5200582.5527.8
2.-84Stine HamreSande KK81.05197.5207.5212.5110115120170175180512.5465.61
3.-84Linda Zahl PedersenKK-6780.7220020020092.597.597.5160167.5177.5460418.83
4.-84Mariam Eltervåg CisseOslo SK83.85135142.51508087.587.5170180190420374.85
1.84+Kine Helene FossbakkTSI Styrkeløft94.29208208210147.5152.5155150172.5172.5513435.38
Veteran 40-49 damer
1.-52Cathrine BjellandLørenskog AK51.237075-4045-100107.5-222.5280.57
1.-57Ann Kristin OlsenMoss SIK56.7292.5110117.592.510010592.5105115325378.59
1.-63Inger Hedvig BrynAskim SK62.13150155155858590.5142.5147.5152.5392.5426.02
2.-63Heidi Ottesen SolbergSande KK57.92137.5142.5147.572.577.577.5135142.5142.5360412.52
1.-84Anette GrøntvedtAskim SK81.79142.5150157.5758085120130137.5360325.48
2.-84Therese EriksenStavanger SK78.2514014014057.562.567.5125125132.5327.5303.46
1.84+Eirin HerlandGanddal AK90.52145150155105105105130135137.5395340.49
Veteran 50-59 damer
1.-63Anita StavikAskim SK62.39155163168657070150155-378408.96
2.-63Grethe BøeIL Kraftsport61.5610010511057.562.567.5100107.5112.5280306.04
1.-72Gro-Berit StavheimSjøholt AK71.1615516016577.582.585150157.5157.5400393.48
2.-72Kirsten VinjeLenja AK71.25130150150506065120127.5-337.5331.73
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Oscar Due WangSande KK65.6812513514087.592.592.5135145150377.5297.58
1.-74Audun KvitværRana KK73.98205205216.5120120127.5180190200544391.41
2.-74Hans Jørgen FjeldAskim SK71.07185195200140.5147.5147.5160170175515.5381.88
3.-74Eirik SundeidAskim SK73.47200205-117.5122.5122.5180185200502.5363.31
4.-74Dominik Dawid LisiakiewiczBrumunddal AK71.93160167.5175115125127.5180192.5202.5492.5361.59
5.-74Ludvik MoenBrumunddal AK73.22160170175120122.5127.5145155160462.5335.22
6.-74Henrik Lilleeidet StenløsFræna AK72.61157.5167.5180100105107.5175175190447.5326.32
1.-83John Ivar PettersenSandnessjøen SK81.72245.5245.5247.5160163170215220225640.5431.57
2.-83Jacob FloreliusSande KK82.26200200207.5140150150205217.5232.5582.5390.92
3.-83Vemund ReimeRingerike AK81.66190190205140155165190195212.5557.5375.81
4.-83Mats Bagstevold NæssLenja AK82.20200210-100102.5105235.5245-557.5374.31
5.-83Andre Sørlie NilsenSande KK81.08180190200105110110190205217.5527.5357.12
6.-83Niklas RønningRana KK81.09172.5172.5182.5105112.5112.5155165175452.5306.34
1.-93Henrik HagenOslo SK92.44285285290160170175245260270730459.9
2.-93Lars-Christian HolmenSPUVI87.32225235242.5155155160225232.5235622.5403.75
3.-93Henrik Gundersen LundeGanddal AK90.98175182.5190105112.5117.5190205215522.5331.74
--93Ali HamdanSande KK92.23295295295170177.5182.5265282.5287.500
1.-105Thomas PedersenAskim SK102.8921022023070--170180200470282.89
2.-105Jarl Erik TveterLenja AK93.851201301306072.575140--335209.54
1.120+Henrik StraumeGanddal AK129.70200215220147.5155157.5165175185555314.02
Junior 19-23 herrer
1.-74Simon Bråthe JohansenLenja AK73.94100--100--100--300215.91
1.-83Sebastian Daudon BakkenOslo SK81.33265275282.5212.5225.5225.5230247.5257.5745503.4
2.-83Jostein FiveltunKK-6781.10260265275150157.5165240252.5260682.5461.98
--83Alexander LancasterGanddal AK81.93260270275180180180240--00
--83Håkon DanielsenØksfjord AK82.93270270270170182.519023524524500
1.-93Nikolai SlettnesBrumunddal AK87.77302.5312.5325.5210217.5222.5250272.5280807.5522.29
2.-93Ole Henrik SandboSPUVI91.24260275285140150155230240245685434.29
3.-93Aksel StavheimSjøholt AK93.00255267.5267.5170180190220232.5252.5667.5419.32
--93Daniel Storebø HammerslandOdin SK91.72300300300115--27028028000
--93Vemund GrindskarKK-6791.7925026027015015015025026027000
1.-105Kristoffer LundGanddal AK103.70270285-195202.5210255270287.5782.5469.66
2.-105Kenneth JeppesenOslo SK103.37300307.5307.5205207.5207.5260267.5272.5780468.7
3.-105Andreas Sebastian SundquistOslo SK104.75275290300180190190252.5265275745445.58
4.-105Kristian LorentzenFræna AK102.76210225240212.5217.5217.5200210220667.5401.97
--105Håvar NordgårdTSI Styrkeløft99.8023023023016016016029031032000
1.-120Sebastian WhiteGanddal AK118.25330342.5342.5267.5275280.5302.5310315920530.75
2.-120Julian SagøyKK-67118.36307.5307.5307.5220227.5235312.5320325.5860.5496.34
3.-120Henrik JensvoldRøros SK118.13325332.5337.5230235240275282.5287.5860496.31
4.-120Lars Markus LerdahlSandnes AK118.54275290300230240250255265275815469.93
5.-120Christoffer NygårdRana KK115.23247.5260260155160165255270280695403.59
1.120+Jørgen ImingenBrumunddal AK175.47290300310220227.5232.5205220232.5770416.11
2.120+Theo OrstadStavanger SK123.15252.5262.5270150150150250262.5262.5682.5390.12
Veteran 40-49 herrer
1.-59Eilif EllefsenLenja AK57.95100105107.5909597.5140145150350308.32
1.-74Frode LarsenRana KK73.75185195205122.5127.5132.5180197.5205542.5391.14
1.-83Roy Kjetil DanielsenSandnes AK82.24200212.5220150157.5157.5230245260637.5427.89
2.-83Olav GjeitangerHommersåk AK81.96215215220140147.5147.5220225232.5592.5398.52
1.-93Geir GregersenSande KK92.07260280280205210220240252.5262.5742.5468.67
2.-93Tommy NordstøSPUVI92.18230240247.5167.5175180235257.5262.5680429.01
1.-105Jan-Roger JohansenRana KK102.21295295315180185190265265277.5765461.6
2.-105Odd Arne OpstadFræna AK102.27250262.5262.5200212.5212.5250262.5272.5747.5450.97
3.-105Didrik BrovoldBrumunddal AK96.51235242.5242.5145145150210217.5225612.5378.34
4.-105Trond GrønvoldBrumunddal AK104.69185195200162.5167.5172.5165175180547.5327.51
1.-120Thomas PuzichaHalden SI107.36230240250100--230245260610361.79
1.120+Thorleif ThorsenHaugaland AK147.40270282.5285225235235270285290785435.44
-120+Alexander NilssonAskim SK130.16325325325265265-285--00
Veteran 50-59 herrer
1.-74Ketil Sten OlsenLenja AK73.48185195197.5135135135190205212.5542.5392.17
1.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK82.03215230240137.5142.5145220240255640430.21
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK86.89260275275190200210240--725471.47
2.-93Odd Karsten AndersenStavanger SK90.33230250255115130132.5250260270650414.18
3.-93Stig Rune NielsenSandnes AK92.06210220230160170170210220230610385.09
1.-105Geir Runar KorvaldSande KK104.43250260260190190210.5240252.5270702.5420.59
2.-105Jarle HoffmannNes SIL103.56190195200160165165200200205560336.28
3.-105Bjørn SolbergBrumunddal AK102.56180192.5200165170170190200-547.5329.98
1.-120Rune JohansenLenja AK105.25235245250185190190220230245665397.07
2.-120Ronny AndersenLørenskog AK119.90240240240200200202.5210210225665382.38
3.-120Sven Jøran HaugenNes SIL109.95230240245180180182.5220225230657.5387
4.-120Freddy SvendsenLenja AK107.32217.5217.5217.5187.5192.5197.5222.5222.5230632.5375.14
1.120+Geir Arne Giseth Odin SK134.42300320330.5235235235280287.5315.5842.5473.82
Veteran 60-69 herrer
1.-83Tormod AndersenLenja AK82.04230282282.5100115120230280280632424.83
1.-93Sveinung EgelandHommersåk AK84.36195205210135135140222.5230235575380.19
1.-105Egil FredriksenRåsterk KK Tiller94.83110130130120130135145170182.5442.5275.46
1.-120Robert ØrenBergen SK108.88190205-165172.5180200215220600354.24
Veteran +70 herrer
1.-66Rolf A. HalvorsenOdin SK65.28100110120100105.5112.5110120125345.5273.77
1.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK88.90152.5165172.5100105105145152.5160437.5281.05

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Anita StavikVeteran 50-5963Knebøy163kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Benkpress140kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Benkpress150kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Benkpress160.5kg
Anna Dorthea EspevikJunior 19-2384Benkpress160.5kg
Anna Dorthea EspevikÅpen84Benkpress160.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Benkpress enkeltløft140kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Benkpress enkeltløft150kg
Anna Dorthea EspevikJunior 19-2384Benkpress enkeltløft160.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Benkpress enkeltløft160.5kg
Anna Dorthea EspevikUngdom 14-1884Sammenlagt450.5kg
Audun KvitværUngdom 14-1874Knebøy216.5kg
Hans Jørgen FjeldUngdom 14-1874Benkpress140.5kg
Henrik HagenUngdom 14-1893Knebøy285kg
Henrik HagenUngdom 14-1893Sammenlagt705kg
Henrik HagenUngdom 14-1893Sammenlagt720kg
Henrik HagenUngdom 14-1893Sammenlagt730kg
John Ivar PettersenUngdom 14-1883Benkpress163kg
John Ivar PettersenUngdom 14-1883Benkpress170kg
John Ivar PettersenUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft163kg
John Ivar PettersenUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft170kg
John Ivar PettersenUngdom 14-1883Knebøy245.5kg
Julian SagøyJunior 19-23120Markløft325.5kg
Julie Antonsen Ungdom 14-1863Knebøy165.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Benkpress107.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Benkpress enkeltløft107.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Knebøy182.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Markløft175.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Sammenlagt460kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Sammenlagt465.5kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt465.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Benkpress147.5kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Benkpress155kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Benkpress enkeltløft155kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Knebøy208kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Sammenlagt513kg
Mats Bagstevold NæssUngdom 14-1883Markløft235.5kg
Mats Bagstevold NæssUngdom 14-1883Markløft245kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Benkpress105.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran 60-6966Benkpress105.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Benkpress enkeltløft105.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Knebøy100kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Knebøy110kg
Rolf A. HalvorsenVeteran 60-6966Knebøy120kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Knebøy120kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Sammenlagt335.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran 60-6966Sammenlagt335.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran 60-6966Sammenlagt345.5kg
Rolf A. HalvorsenVeteran +7066Sammenlagt345.5kg
Tormod AndersenVeteran 60-6983Knebøy230kg
Tormod AndersenVeteran 50-5983Knebøy282kg
Tormod AndersenVeteran 60-6983Knebøy282kg
Tormod AndersenVeteran 40-4983Knebøy282kg
Tormod AndersenVeteran 60-6983Sammenlagt632kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
1Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
1Sidedommer274FOve Johansen
1Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
1Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
2Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
2Sidedommer227I/2Egil Kroknes
2Sidedommer455I/2Bjørn Astad
2Teknisk kontrollør274FOve Johansen
2Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
3Hoveddommer236I/2Terje Sandbo
3Sidedommer232I/2Jan Sjøl
3Sidedommer455I/2Bjørn Astad
3Teknisk kontrollør701I/2Carl Yngvar Christensen
3Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Hoveddommer186I/1, P/2Morten Novum
4Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
4Sidedommer769FKristin Thorvaldsen
4Teknisk kontrollør590FRolf Arne Halvorsen
4Stevneleder232I/2Jan Sjøl
5Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
5Sidedommer236I/2Terje Sandbo
5Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
5Teknisk kontrollør524FHarald M. Haug
5Stevneleder232I/2Jan Sjøl
6Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
6Sidedommer200I/1Vidar Tangen
6Sidedommer590FRolf Arne Halvorsen
6Teknisk kontrollør274FOve Johansen
6Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
7Hoveddommer651I/2Stian Botnen
7Sidedommer769FKristin Thorvaldsen
7Sidedommer524FHarald M. Haug
7Teknisk kontrollør682FAnita Stavik
7Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
8Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
8Sidedommer682FAnita Stavik
8Sidedommer769FKristin Thorvaldsen
8Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
8Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
9Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
9Sidedommer807FKaren Hesthammer
9Sidedommer590FRolf Arne Halvorsen
9Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
9Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
10Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
10Sidedommer524FHarald M. Haug
10Sidedommer651I/2Stian Botnen
10Teknisk kontrollør769FKristin Thorvaldsen
10Stevneleder455I/2Bjørn Astad
11Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
11Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
11Sidedommer807FKaren Hesthammer
11Teknisk kontrollør590FRolf Arne Halvorsen
11Stevneleder455I/2Bjørn Astad

Videoer (2)