NM benkpress utstyrsfritt 2016



Fakta

Arrangør Styrkeløftregion Vest
Dato 03.12.2016
Stevnetype NM benkpress utstyrsfritt 2016
Sted Bergen
Stevneleder Morten Novum/Per Ø. Fjeld
Sekretær Helge Birkeland
Antall deltakere 159
Antall resultat 156

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Eva Marie Olsen*Moss SIK51.0547.552.555.555.570.18
1.-57Celine Askvik Faugstad*Bergen SK56.13354042.54046.98
1.-63Seline Sighaug Magnussen*Bryggen SK59.6257.562.56562.570.03
2.-63Ida Elisabeth Nordvik*Bergen SK62.7657.560656064.63
1.-72Marthine Myhr*Odin SK66.538085868688.69
2.-72Maren Småbakk Arnesen*Tromsø Atletklubb63.177075807580.39
3.-72Isabell Adolfsen*Askim SK65.366065707073.14
1.84+Martine Kristiansen*Moss SIK97.937580838369.55
2.84+Veslemøy Klokkersveen Kristensen*Brumunddal AK103.675560606049.46
Junior 19-23 damer
1.-52Veronica Hjelseth*Bryggen SK51.206062.5656582
2.-52Malin Narum Kvamsdal*Bodø Atletklubb49.365560605571.35
1.-57Thea Sætre Bergseth *Stryn T og IL56.077075757082.29
--57Gjertrud Louise Sandhåland*Haugaland AK55.3070707000
1.-63Elise Rosenborg*IL Kraftsport61.9477.58082.582.589.75
2.-63 Ingvild Hansen*Askim SK62.478082.585.58086.47
1.-72Stine Marie Hafstad*Bergen SK68.366572.57572.573.33
2.-72Stella Eide-Olsen*Odin SK66.8562.567.572.567.569.38
3.-72Sofie Flyvholm Haug*Tromsø Atletklubb68.9262.56567.567.567.88
1.84+Sara Svanes*Bodø Atletklubb84.7177.582.587.587.577.7
Åpen damer
1.-52Stine Farsund Ulltang*Oslo SK51.167075807088.37
1.-57Ann Kristin Olsen*Moss SIK56.5980868786100.36
1.-63Iselin Rolseth*OPIL62.489095959097.26
2.-63Sunniva Nordskog*Odin SK62.028085908592.38
3.-63Mari Egge Johnsen*Oslo SK61.3177.5808077.584.98
1.-72Hanne Hagen Rotnes*Odin SK70.9787.587.587.587.586.23
2.-72Elisabeth Lønning*Bjørgvin SK68.698587.587.58585.68
3.-72Stine Liverød*Haugaland AK71.298590908583.51
4.-72Solfrid Annie Henriksen*Bodø Atletklubb67.508080858081.65
5.-72Marthe Stavik Aas*Fræna AK71.37707582.57573.64
6.-72Mette Mikkelsen*Brumunddal AK70.5267.572.57572.571.76
1.-84Linda Kristensen*Sandnes AK73.6792.597.510097.593.75
2.-84Irene Strømfors*Odin SK74.938590959590.36
3.-84Live Hartveit Hansen*Odin SK83.598590959080.45
4.-84Karen Tvedt*Bergen SK83.7677.582.58582.573.67
5.-84Anne Caroline Thomlevold Tennøe*Christiania AK75.2172.572.5757571.18
1.84+Maria Birkeli*Halden SI97.969095959579.59
Veteran 40-49 damer
1.-63Marianne Engebø*Førde IL61.157075767582.4
1.84+Siv Bjørkestrand*Odin SK97.1797.510510510588.2
Veteran 50-59 damer
1.-72Gro-Berit Stavheim*Sjøholt AK71.1767.570737371.81
1.-84Anne Sofie Engan*Bergen SK75.4257.56062.562.559.21
2.-84Mette Øvstegård*Bergen SK80.7457.56062.56054.62
Veteran 60-69 damer
1.-57Tove Hansen*IL Kraftsport55.514045464654.5
Veteran +70 damer
1.-63Jorunn Jacobsen*Oslo SK61.7652.555585559.97
1.-72Unni Olsen*Bergen SK63.3835.537.5404042.76
1.-84Anne Mari Clausen*Oslo SK81.9347.550535045.16
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Sebastian Bruvik*Bergen SK63.68909597.597.578.89
2.-66Oscar Due Wang*Sande KK65.5787.59597.59574.99
3.-66Audun Arntzen Dale*Lenja AK62.658590959073.85
1.-74David Eltervåg*Sandnes AK72.47120125130.5130.595.29
2.-74Magnus Egerdahl*Sandnes AK72.60115120.5122.5122.589.34
1.-83Jacob Florelius*Sande KK80.77130142.5142.5142.596.7
2.-83Andre Sørlie Nilsen*Sande KK81.20105112.511511577.79
3.-83Kristian Bustgaard Marsell*Lenja AK82.4711011511511577.06
1.-93Ali Hamdan*Sande KK91.15140147.5152.5147.593.56
2.-93Sigbjørn Marken Smenes*Sjøholt AK91.1010011011511069.8
3.-93Mats Bagstevold Næss*Lenja AK83.92951001009563
1.-105Isak Stavheim*Sjøholt AK98.95125135140.5140.585.87
1.120+Henrik Straume*Ganddal AK131.27105115117.5117.566.34
Junior 19-23 herrer
1.-66Kristian Aas*Jeløy AK65.3995100102.510079.12
1.-74Michal Leszczynski*Jeløy AK72.9310010511011079.96
1.-83Isak Berge Sandbak *Odin SK82.46137.5142.5150150100.52
2.-83Theo K. Grønvold*Sande KK77.15130142.5147.5142.599.61
3.-83Andreas Hanssen*IL Kraftsport82.38135140147.514093.87
1.-93Aksel Stavheim*Sjøholt AK92.9614015015515597.39
2.-93Benjamin Teigland Jakobsen*Atlas SK92.9413513514013584.83
1.-105Ralf A. Male*Fræna AK98.68170177.5187.5177.5108.61
2.-105Kristoffer Alnes Reite*Bodø Atletklubb101.52177.5185187.5177.5107.39
3.-105Jan Sigurd Karlsen*Askim SK102.70150157.5162.5157.594.88
1.-120Bjarte Vik Larsen*Odin SK119.32200206213.5213.5122.91
2.-120Sebastian White*Ganddal AK118.17195205.5214205.5118.57
3.-120Halvor Lid*Oslo SK111.73140147.5152.5147.586.41
1.120+Espen Vika*Odin SK121.0313014514513074.59
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil Myrvang*Sogndal IL57.82132.5142.5147.5142.5125.78
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK65.44139140141140110.7
2.-66Morten Miguel Lomeland*Odin SK65.60132.5139.5140132.5104.56
1.-74Rune Finne*Haugaland AK73.79145150152.5152.5109.92
2.-74Sang Huynh*Oslo SK73.35135142.5152.5142.5103.16
3.-74Magnus Gjerde*Oslo SK73.70130137.514513093.78
4.-74Kai-Remi Berge*IL Kraftsport72.2112513013012591.51
1.-83Kim Gundersen*Ulefoss AK81.77170180190180121.23
2.-83Kenneth Hagen*Brumunddal AK82.83150155155155103.59
3.-83Kolbjørn Kverme Ronold*Ganddal AK79.4814014515014599.4
4.-83Jo Steffen Knudsen*Sandnes AK81.11137.5142.5147.5142.596.46
5.-83Morten Vedde*Bergen SK81.5413013514014094.46
1.-93Fredrik Ingebrigtsen*Kristiansand AK92.39190195197.5197.5124.46
2.-93Knut Martin Haraldsen*Haugaland AK92.59195195200195122.75
3.-93Alexander Kirketeig*Odin SK92.15175180182.5182.5115.16
4.-93Trond Borgli*Halden SI92.42175182.5182.5175110.27
5.-93Marius Jemtland*Ulefoss AK92.64165175177.5175110.15
6.-93Erlend Tjelle*SKA-Fræna91.80150165175165104.3
7.-93Amund Tjellaug Løvstad*Oslo SK90.74137.514515015095.37
8.-93Torbjørn Nordlie*Bodø Atletklubb91.72137.5142.5147.5142.590.12
9.-93Arne-Martin Svendsen Brattsti*Odin SK89.5913013514013586.39
1.-105Edvard Heimen*Fræna AK101.42185192.5200200121.04
2.-105Anders Grønmo*Bodø Atletklubb102.89185195200200120.38
3.-105Andreas Hofseth Ervik*Fræna AK104.94190200202.5200119.54
4.-105Dag Andre Mo*Sogndal IL93.45175182.5192.5182.5114.39
5.-105Tommy Navarsete*Sogndal IL94.69170180185180112.14
6.-105Lasse Pettersen*SPUVI100.20180190190180109.46
7.-105Per Hordnes*Bryggen SK101.70160167.5175175105.81
8.-105Martin Audil Martinsen*Lenja AK104.28162.5167.5172.5167.5100.33
9.-105Daniel Gromstad Martinussen*Askim SK104.59157.5170172.5157.594.25
10.-105Lars Edvin Samnøy*Sande KK99.69147.515516015594.44
11.-105Håvard Vika*Odin SK102.39130137.5137.513078.39
1.-120Even Bless Liland*Odin SK119.81180190200200115.02
2.-120John Anders Terland*Jeløy AK107.92150160162.5162.596.2
3.-120Hans Marius Liabø*Odin SK119.21145155162.515589.25
--120Øivind Back*Askim SK115.7817017017000
1.120+Kjell Furesund*Fræna AK136.90225232.5237.5232.5130.36
2.120+Frode Holte*Råsterk KK Tiller162.31200210220210114.87
3.120+Roger Andrè Sellevoll*Odin SK145.41192.5197.5200200111.14
Veteran 40-49 herrer
1.-74Svein Ove Øglænd*Ganddal AK72.50130137.5137.5137.5100.38
2.-74Bjørn-Andre Egerdahl*Sandnes AK73.39125132.5132.5132.595.88
1.-83Kjell Ove Roseth*Haugaland AK81.71145155160.5155104.44
2.-83Morten Smedegård*SKA-Fræna81.68100110112.511074.14
1.-93Frank Gyland*Kristiansand AK92.20160165167.5165104.08
2.-93Jostein Nyhus*Oslo SK92.39150162.5167.5162.5102.41
3.-93Frank I. Rydheim*Bergen SK92.10160160167.5160100.98
4.-93Nils Magne Grude*Ganddal AK88.49100115117.5117.575.67
5.-93Alf Henrik Dahle*Bjørgvin SK89.71112.5115-112.571.93
1.-105Øystein Aas*Askim SK101.09187.5192.5197.5197.5119.69
2.-105Bjarte Waldemarsen*Bergen SK101.40170180180170102.9
3.-105Odd Arne Opstad*Fræna AK102.13152.5157.5162.5157.595.07
4.-105Torgeir Skoge*Odin SK104.9514515015515089.66
1.-120Harald Morten Haug*Melhus IL111.32160165167.5167.598.22
2.-120Jarle Adolfsen*Askim SK119.9916016517016594.86
3.-120Thomas Puzicha*Halden SI106.81150160167.516095.06
4.-120Arild Kråkenes*IL Jotun107.01155160162.515592.02
1.120+Bjørn Grønvold*Sande KK155.89195202.5202.5202.5111.44
2.120+Runar Saxegård*Lenja AK123.93165172.5172.516594.2
Veteran 50-59 herrer
1.-83Roar Fjellet*Brumunddal AK82.56120125127.512583.7
1.-93Bengt Eide-Olsen*Odin SK92.55140147.5152.5147.592.87
2.-93Asgeir Eide-Olsen*Odin SK92.30127.5135137.513585.12
3.-93Roy Olsen*Askim SK92.4712013013013081.89
--93Svein Olav Farstad*SKA-Fræna92.5916016016000
1.-105Tor Granvang*Brumunddal AK104.30175177.5177.5175104.83
2.-105Nils Espeseter*Sogndal IL99.16170175175170103.82
3.-105Jarle Aaberg*Bjørgvin SK103.2015015516015593.2
4.-105Bjørn Flem*Askim SK103.40145150157.515090.14
1.-120Per Øivind Fjeld*Askim SK115.81172.5180187.5187.5108.75
2.-120Alf Granvang*Brumunddal AK106.4616517517516598.13
3.-120Bård Arve Havnerås*Bjørgvin SK110.4815516516516596.97
1.120+Geir Arne Giseth *Odin SK134.3117017518517598.42
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger Sundstøl*Kristiansand AK64.967582.590.582.565.64
1.-74Roy Male*Fræna AK73.14105110.5110.510576.17
1.-83Bjarne Synstad*Lørenskog AK80.74145150150150101.82
2.-83Tormod Andersen*Lenja AK81.1011012013012081.23
3.-83Mons Terje Skjelvik*Bergen Helsesportlag79.608590959565.07
4.-83Arild Bomark*Sandnes AK80.00909597.59564.86
1.-93Kjell Arne Bøe*SKA-Fræna89.8913014014514089.43
2.-93Egil Fredriksen*Råsterk KK Tiller91.22125130132.5132.584.02
3.-93Arve Otto Nundal*IL Jotun89.8912012513012579.85
1.-105Leif Sydengen*Askim SK101.4613014014514084.71
2.-105Geir Reidar Hestethun*IL Jotun96.0010011011511571.2
3.-105Trond Lundemo*Bergen SK103.94115122.5122.511568.97
1.-120Robert Øren*Bergen SK109.2513014014514082.56
Veteran +70 herrer
1.-93Arnfinn Skadsem*Ganddal AK90.4082.59092.592.558.92
1.-120Truls Kristensen*Askim SK110.21115122.512512573.53
Veteran 40-49 herrer
Gj.-66Alexander Granholm*Bodø Atletklubb64.457075807560.07

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt86kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress enkeltløft utstyrsfritt86kg
Bjarne SynstadVeteran 60-6983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt145kg
Bjarne SynstadVeteran 50-5983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt150kg
Bjarne SynstadVeteran 60-6983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt150kg
Bjarte Vik LarsenJunior 19-23120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt206kg
Bjarte Vik LarsenJunior 19-23120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt213.5kg
David EltervågUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft utstyrsfritt125kg
David EltervågUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft utstyrsfritt130.5kg
Eva Marie OlsenUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft utstyrsfritt55.5kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft utstyrsfritt142.5kg
Gro-Berit StavheimVeteran 50-5972Benkpress enkeltløft utstyrsfritt73kg
Isak StavheimUngdom 14-18105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt140.5kg
Jacob FloreliusUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft utstyrsfritt142.5kg
Kjell FuresundVeteran 40-49120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt225kg
Kjell FuresundVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt225kg
Kjell FuresundVeteran 40-49120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt232.5kg
Kjell FuresundVeteran 50-59120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt232.5kg
Marianne EngebøVeteran 40-4963Benkpress enkeltløft utstyrsfritt75kg
Marthine MyhrUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft utstyrsfritt86kg
Martine KristiansenUngdom 14-1884+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt83kg
Sebastian WhiteJunior 19-23120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt205.5kg
Svein Ove ØglændVeteran 40-4974Benkpress enkeltløft utstyrsfritt137.5kg
Tove HansenVeteran 60-6957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt45kg
Tove HansenVeteran 60-6957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt46kg
Unni OlsenVeteran +7072Benkpress enkeltløft utstyrsfritt35.5kg
Unni OlsenVeteran +7072Benkpress enkeltløft utstyrsfritt37.5kg
Unni OlsenVeteran +7072Benkpress enkeltløft utstyrsfritt40kg
Vu Thanh TuanÅpen66Benkpress enkeltløft utstyrsfritt139kg
Vu Thanh TuanÅpen66Benkpress enkeltløft utstyrsfritt140kg
Nordisk rekord
Jacob Florelius 142,5 kg
Bjarte Vik Larsen 213,5 kg

Lag-NM

1. Fræna AK 479.55 poeng
Kjell Furesund 130.36
Edvard Heimen 121.04
Andreas Hofseth Ervik 119.54
Ralf A. Male 108.61

2. Odin SK 464.23 poeng
Bjarte Vik Larsen 122.91
Alexander Kirketeig 115.16
Even Bless Liland 115.02
Roger Andrè Sellevoll 111.14

3. Sogndal IL 456.13 poeng
Fredrik Eskil Myrvang 125.78
Dag Andre Mo 114.39
Tommy Navarsete 112.14
Nils Espeseter 103.82

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
1Sidedommer682FAnita Stavik
1Sidedommer589FTor Engevik
1Teknisk kontrollør662FPer-A. Rozenbergs-Deem
1Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
2Hoveddommer682FAnita Stavik
2Sidedommer662FPer-A. Rozenbergs-Deem
2Sidedommer227I/2Egil Kroknes
2Teknisk kontrollør589FTor Engevik
2Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
3Hoveddommer583FMarius Arnesen
3Sidedommer690FOle Tilrem
3Sidedommer651I/2Stian Botnen
3Teknisk kontrollør808FLene Einarsen
3Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
4Hoveddommer651I/2Stian Botnen
4Sidedommer808FLene Einarsen
4Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
4Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
5Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
5Sidedommer808FLene Einarsen
5Sidedommer524FHarald M. Haug
5Teknisk kontrollør719FArild Kråkenes
5Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
6Hoveddommer682FAnita Stavik
6Sidedommer808FLene Einarsen
6Sidedommer589FTor Engevik
6Teknisk kontrollør524FHarald M. Haug
6Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
7Hoveddommer682FAnita Stavik
7Sidedommer719FArild Kråkenes
7Sidedommer808FLene Einarsen
7Teknisk kontrollør390FMons Terje Skjelvik
7Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
8Hoveddommer583FMarius Arnesen
8Sidedommer662FPer-A. Rozenbergs-Deem
8Sidedommer690FOle Tilrem
8Teknisk kontrollør719FArild Kråkenes
8Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
9Hoveddommer808FLene Einarsen
9Sidedommer390FMons Terje Skjelvik
9Sidedommer719FArild Kråkenes
9Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
10Hoveddommer808FLene Einarsen
10Sidedommer719FArild Kråkenes
10Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
10Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
11Hoveddommer682FAnita Stavik
11Sidedommer390FMons Terje Skjelvik
11Teknisk kontrollør662FPer-A. Rozenbergs-Deem
11Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
12Hoveddommer583FMarius Arnesen
12Sidedommer390FMons Terje Skjelvik
12Sidedommer524FHarald M. Haug
12Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
12Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum