NM styrkeløft junior



Fakta

Arrangør Oslo SK
Dato 13.11.1999
Stevnetype NM styrkeløft junior
Sted Øraker skole, Oslo
Stevneleder Bjørn Astad
Sekretær Trude Fagerli, Ann-Chr. Johansen
Antall deltakere 39
Antall resultat 39

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-56Marit MyrvangBrumunddal AK55.601101101106062.562.5115117.5-287.5340.17
2.-56Anett H. LangvaBrunholmen AK53.90909510042.54547.5100110112.5257.5312.17
1.-82.5Hildeborg J. HugdalSauda IL82.20155162.517072.577.580140150155402.5362.93
Junior 19-23 damer
1.-67.5Therese FostervoldNes SIL66.50137.514515072.57577.5140147.5150367.5379.15
2.-67.5Tine Marie BrovoldBrumunddal AK60.9095102.5107.5505055105115120267.5294.81
Ungdom 14-18 herrer
1.-67.5Joakim BjerkeRøros SK67.00210210220120130135125155180505391.68
2.-67.5Terje HaugeFørde IL66.9016018019095100105160180-475368.89
3.-67.5Jon Rollef OmdalUlefoss AK67.00130145150858587.5160177.5180392.5304.42
1.-75Anders G. OhmStavanger SK69.1018520020597.5105110165175182.5487.5368.99
2.-75Petter ÅsbergSundbyfoss SK72.0014015016595102.5107.5167.5182.5197.5465341.17
3.-75Tom K. JonasAlta AK71.501701851858592.595185200207.5462.5341.09
1.-82.5Alexander KirketeigFørde IL76.80210220225120127.5132.5235250260587.5411.9
2.-82.5Morten André ForsbergRøros SK81.40160160170909597.5190200205462.5312.37
1.-90Frode FjogstadHommersåk AK89.70240255265140145145230245255645412.48
2.-90Tore Kristian SvendsenSkogn IL90.00215227.5237.5120127.5130230245260627.5400.6
3.-90Lasse TrogstadSande KK88.90220230240125130135220230242.5590379.02
4.-90Daniel StisenKristiansand AK89.30200225235110120125200210210560358.96
5.-90Karl Fritz JenssenUlefoss AK89.80170180190120125125200215215500319.55
6.-90Erlend BermingrudDrammen SI88.10165165165130135135170180190480309.84
1.-100Geir GåslandAlta AK99.50270280290150155160280295305755460.4
1.-110Jørn HøysetFlorø TIF106.80280295305150157.5162.5305315320782.5464.88
2.-110Jan Gunnar PedersenFlorø TIF101.70210210225125130135220230235590356.71
Junior 19-23 herrer
1.-67.5Ove Nordal ReiakvamFlorø TIF66.00180190200100110115190205210525412.23
2.-67.5Kim Are JacobsenFlorø TIF66.7017018018597.5102.5102.5175185187.5475369.79
3.-67.5Kay Åge JacobsenFlorø TIF67.5017018019097.5102.5105175175185467.5360.44
1.-75Frode BerentsenSandnes AK74.70255270280160170180225235240690493.07
2.-75Glenn Robert BenjamindsenValdres AK67.801301401558592.595175190205425326.53
1.-82.5Arild BoknebergKarmøy SK (nedlagt)81.10220230235130130142.5230242.5250615416.29
2.-82.5Kjetil OlsenAlta AK78.80220220230120130130220230235570392.9
3.-82.5Thomas PuzichaHalden SI81.90180195195105112.5115185195197.5487.5328.04
1.-90Tor Herman OmlandKarmøy SK (nedlagt)89.40247.5255255132.5142.5145245260270660422.8
1.-100Einar GilbergKK-6799.00250250260135140142.5260270282.5660403.33
2.-100Per Morten BrekkenRøros SK98.80215225235150155160225237.5245625382.25
3.-100Ronny WeumSande KK91.40225232.5235140145147.5235242.5245615389.6
4.-100Fredrick SkårBrumunddal AK96.50225232.5240117.5122.5125215225230595367.53
5.-100Vemund ThorbjørnsenSande KK99.90210220230115120125205210-545331.8
1.-110Erlend MyhreOslo SK106.80215232.5232.5125137.5142.5245262.5267.5632.5375.77
1.-125Mathias Bache-GabrielsenSPUVI116.10330350355180190195270290307.5835483.97
2.-125Stig AllergodtBrumunddal AK118.40260275285150160160245255262.5700403.76

Rekorder

Terje Hauge Førde IL kl. 67,5 kg, sammenlagt 475 kg (ungdom)
Frode Berentsen Sandnes AK kl. 75 kg, benkpress 180 kg (eldre jr.)
Frode Berentsen Sandnes AK kl. 75 kg, sammenlagt 690 kg (eldre jr.)
Geir Gåsland Alta AK kl. 100 kg, sammelagt 755 kg (yngre jr.)
Jan G. Pedersen Florø T&IL kl. 110 kg, sammenlagt 590 kg (ungdom)
Jørn Høyseth Florø T&IL kl. 110 kg, markløft 320 kg (yngre jr.)
Jørn Høyseth Florø T&IL kl. 110 kg, sammenlagt 782,5 kg (yngre jr.)


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1192I/1Jan Ståle Bigseth
1210FBjørn Andreas Holmsen
1227I/2Egil Kroknes
1232I/2Jan Sjøl
1355FOdd Einar Rindarøy