NM styrkeløft ungdom, junior og veteran 2017



Fakta

Arrangør Oslo SK
Dato 25.11.2017
Stevnetype NM styrkeløft ungdom, junior og veteran 2017
Sted Oslo
Stevneleder Pernille Stenberg, Kim Nygård, Thomas Holmesland
Sekretær Julie Fosseid
Antall deltakere 81
Antall resultat 75

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-57Tiril Egeland NielsenSandnes AK56.9495102.5107.562.5657095102.5105272.5316.48
1.-63Natalie BjaanesSandnes AK62.44157.5166170100104.5107.5150160171430.5465.5
1.-72Marthe Engskar RamsrudOslo SK70.98167.5172.5172.5137.5137.5142.5155162.5165.5470.5463.63
2.-72Yasmina Juliette HavnenDrammen SI66.8212513013562.567.570125130135340349.55
1.-84Martine Hammerø sparbySandnessjøen SK81.16130135137.582.582.5858595105327.5297.3
Junior 19-23 damer
1.-57Karen HesthammerOslo SK54.14183190195105110.5113172.5176180.5484584.72
2.-57Katrine Nystad KvitværTromsø Atletklubb55.68130137.5145859095130137.5145365431.39
3.-57Hanne TveitSandnes AK54.811401451508082.582.5130130130355424.79
4.-57Elise NovumDrammen SI56.08110115117.5757577.5100105107.5295346.71
--57Ane Karoline Slettbakk JensenTSI Styrkeløft56.95130137.5137.5606060132.514014500
1.-63Lena SjølSande KK59.13180190-100107.5110180190200.5490552.52
2.-63 Ingvild HansenAskim SK62.41165170175102.5107.5112.5162.5175180457.5494.88
3.-63Julie Antonsen Oslo SK62.93162.5172.5177.587.59092.5145160160415446.08
1.-72Ruth Sandbak BergeOdin SK69.3021021521582.587.590170177.5182.5477.5478.36
2.-72Ingri Skogstad WådeKK-6771.22170175177.5959597.5145152.5160427.5420.32
3.-72Monika KvamBrumunddal AK70.41170175180105110110137.5140147.5420416.18
4.-72Nora SandseterBrumunddal AK69.19147.5152.5157.577.582.587.5145150152.5397.5398.65
5.-72Tone SævikSandnes AK63.6415015516092.592.592.5140140140387.5413
6.-72Gunn Siri M. TjeltaGanddal AK67.341301401459095100130142.5150377.5385.96
7.-72Oda Isabella Smit ØdegaardRøros SK71.07137.514515072.577.580137.5145150372.5366.76
1.-84Linda Zahl PedersenKK-6779.37192.5200202.595100107.5160170182.5477.5438.87
1.84+Kine Helene FossbakkIL Kraftsport92.37210220225147.5155160170177.5177.5557.5476.77
2.84+Mariam Eltervåg CisseOslo SK87.75140150160758080170190205.5410358.14
Veteran 40-49 damer
1.-52Line Anita AndreassenRana KK51.75110115.5117.565.567.570120123125310.5388.53
1.-57Heidi Ottesen SolbergDrammen SI56.26145150.5152.5758085137.5142.5145.5375439.61
1.-63Inger Hedvig BrynAskim SK61.86145152.5157.587.587.587.5145150152.5397.5432.88
1.-84Eva EngskarIL Kraftsport83.62135145150170185195140152.5160500446.9
2.-84Mette LoneSandnes AK72.23140150157.59095100150160170422.5411.52
3.-84Hilde Wahl BergTrøndertun SK75.85901051104552.557.5130140145312.5295
1.84+Runi Hammerø SparbySandnessjøen SK91.32195202.5202.5100105105165172.5177.5480412.32
-84+Eirin HerlandGanddal AK95.3015515515512012012012514014000
Veteran 50-59 damer
1.-63Grethe BøeIL Kraftsport61.38105112.512057.562.567.59097.5102.5285312.22
--63Anita StavikAskim SK62.5316516516567.57073.5150157.5-00
1.-72Gro-Berit StavheimSjøholt AK71.97160165170708080150155160390380.76
1.-84Lene EinarsenIL Kraftsport83.61157.516317092.597.5100140145147.5410.5366.9
Ungdom 14-18 herrer
1.-74Ludvik MoenBrumunddal AK72.10200205212.5130135137.5175185190540395.82
2.-74Hans Jørgen FjeldAskim SK69.63192.5202.5202.5148152.5152.5165175185525.5395.39
1.-83Hermann MoenBrumunddal AK82.49220230235160165173202.5210212.5612.5410.38
2.-83Tobias MjølsnesGanddal AK78.10170180190125135135160175185500346.65
--83John Ivar PettersenSandnessjøen SK82.51235240246172.5175-217.5227.5232.500
1.-93Eirik SundeidAskim SK87.20217.5225230127.5132.5140195205215575373.23
1.-105Gabriel MjelleRana KK104.91220232.5242.5145150150200215225617.5369.08
2.-105Kim Andre ThranaBrønnøy SK103.40200210220125130130220240250590354.53
3.-105Henrik Gundersen LundeGanddal AK97.72200210215130130135210227.5230580356.35
4.-105Thomas PedersenAskim SK103.25250257.5265.5135135142.5187.5187.5197.5580348.7
Junior 19-23 herrer
1.-74Sigurd Kjelvik BergOslo SK73.15192.5202.5207.5110115120217.5230240567.5411.61
1.-93Nikolai SlettnesBrumunddal AK91.25315333340235245.5245.5262.5282.5290861545.87
2.-93Henrik HagenOslo SK92.45282.5292.5297.5185195200260267.5272.5765481.95
3.-93Ole Henrik SandboSPUVI90.95270282.5282.5170180185240250252.5717.5455.61
4.-93Jostein FiveltunKK-6786.05265280285165172.5172.5250265265695454.39
5.-93Fredrik GylderOslo SK90.18250250265162.5172.5180235250255695443.2
6.-93Jarle SollidOslo SK91.42225240250155162.5180245262.5265657.5416.46
1.-105Aksel StavheimSjøholt AK93.50265277.5285180190200220235247.5710444.89
2.-105Robin Berg TinglumKK-67100.65250260265160165170225225230655397.59
1.-120Julian SagøyKK-67118.02320332.5332.5232.5242.5257.5317.5328340903521.21
2.-120Christoffer NygårdRana KK117.26260270270170180187.5260275282.5740427.79
3.-120Preben HarestadSandnes AK119.22260270280170175182.5250265282.5717.5413.14
1.120+Erik RøenSjøholt AK133.99365375-170235235325345350945531.75
Veteran 40-49 herrer
1.-74Jøran LangsetSande KK73.09225240261120125132.5235255267.5661479.69
1.-83Roy Kjetil DanielsenSandnes AK81.48180200215140150160220240252.5602.5406.69
1.-93Tommy NordstøDrammen SI92.01250260265177.5177.5182.5245260267.5702.5443.56
2.-93Per HeimsethFlorø TIF89.95185195195130140140200210220545348.04
1.-105Trond GrønvoldBrumunddal AK104.00160190202.5160175180160187.5192.5570341.77
--120Robert Bekkeli EideOslo SK119.30200212.522015515517020022023000
1.120+Alexander NilssonAskim SK133.28340345350275282.5285275286292.5927.5522.37
-120+Åge BerntsenTrøndertun SK150.8334035536024024025028529530000
Veteran 50-59 herrer
1.-83Geir Ottar OlsenMoss SIK82.60225240245140145147.5220230250637.5426.74
2.-83Viggo TorgersenDrammen SI76.19215225235155155160220232.5240635447.61
1.-93Sigve ValentinsenSandnes AK87.74250270270205215215230245245715462.53
2.-93Stig Rune NielsenSandnes AK91.92210220220160165165210210220585369.54
1.-105Arve RønnekleivSandnes AK103.53180195200130140145260272.5280.5625.5375.68
2.-105Jarle HoffmannNes SIL103.83212.5222.5227.5170180185195205217.5617.5370.44
3.-105Bjørn SolbergBrumunddal AK96.48180192.5200165165170195202.5207.5567.5350.6
1.-120Ronny AndersenLørenskog AK119.24245250255190200205235245252.5712.5410.26
2.-120Jim LjungquistBrumunddal AK117.24215230242.5212.5222.5222.5250260270702.5406.19
3.-120Morten NovumDrammen SI119.30225232.5240175180185210225230645371.33
4.-120Sven Jøran HaugenNes SIL109.76227.5235240180185187.5217.5227.5227.5642.5378.37
Veteran 60-69 herrer
1.-83Tormod AndersenLenja AK79.29150--100--150220-470322.7
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK110.78217.5227.5232.5210218.5220.5185192.5202.5655.5384.91
2.-120Rune JohansenLenja AK105.35230230245.5180185187.5230.5232.5238650387.99
Veteran +70 herrer
1.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK92.7614015016025--125150-325204.43

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alexander NilssonVeteran 40-49120+Benkpress285kg
Alexander NilssonVeteran 40-49120+Sammenlagt921kg
Alexander NilssonVeteran 40-49120+Sammenlagt927.5kg
Arve RønnekleivVeteran 50-59105Markløft280.5kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress170kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress170kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress185kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress185kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress195kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress195kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft185kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft185kg
Eva EngskarVeteran 40-4984Benkpress enkeltløft195kg
Eva EngskarÅpen84Benkpress enkeltløft195kg
Hans Jørgen FjeldUngdom 14-1874Benkpress148kg
Hans Jørgen FjeldUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft148kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4957Knebøy150.5kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4957Knebøy152.5kg
John Ivar PettersenUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft172.5kg
Julian SagøyJunior 19-23120Markløft328kg
Jøran LangsetVeteran 40-4974Knebøy261kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Benkpress110.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Benkpress113kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Benkpress enkeltløft110.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Benkpress enkeltløft113kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Knebøy183kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Knebøy190kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Knebøy195kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Markløft176kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt480.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Sammenlagt480.5kg
Karen HesthammerJunior 19-2357Sammenlagt484kg
Karen HesthammerÅpen57Sammenlagt484kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Knebøy220kg
Kine Helene FossbakkJunior 19-2384+Sammenlagt557.5kg
Lene EinarsenVeteran 50-5984Knebøy163kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Benkpress65.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Benkpress67.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Benkpress70kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Benkpress enkeltløft65.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Benkpress enkeltløft67.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Benkpress enkeltløft70kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Knebøy115.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Markløft123kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Markløft125kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Sammenlagt305.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Sammenlagt308.5kg
Line Anita AndreassenVeteran 40-4952Sammenlagt310.5kg
Marthe Engskar RamsrudUngdom 14-1872Markløft165.5kg
Marthe Engskar RamsrudUngdom 14-1872Sammenlagt467.5kg
Marthe Engskar RamsrudUngdom 14-1872Sammenlagt470.5kg
Natalie BjaanesUngdom 14-1863Benkpress104.5kg
Natalie BjaanesUngdom 14-1863Benkpress enkeltløft104.5kg
Natalie BjaanesUngdom 14-1863Knebøy166kg
Nikolai SlettnesJunior 19-2393Benkpress245.5kg
Nikolai SlettnesJunior 19-2393Knebøy333kg
Nikolai SlettnesJunior 19-2393Sammenlagt861kg
Rune JohansenVeteran 60-69120Markløft230.5kg
Rune JohansenVeteran 60-69120Markløft232.5kg
Rune JohansenVeteran 60-69120Sammenlagt650kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69120Benkpress218.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69120Benkpress220.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69120Benkpress enkeltløft220.5kg
Vidar Alexander RingvoldVeteran 60-69120Sammenlagt655.5kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer808FLene Einarsen
1Sidedommer138FLeif Sydengen
1Sidedommer200I/1Vidar Tangen
1Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
2Hoveddommer682FAnita Stavik
2Sidedommer227I/2Egil Kroknes
2Sidedommer455I/2Bjørn Astad
2Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
3Hoveddommer504I/1, P/2Pål Nilsen
3Sidedommer210FBjørn Andreas Holmsen
3Sidedommer200I/1Vidar Tangen
3Teknisk kontrollør274FOve Johansen
4Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
4Sidedommer808FLene Einarsen
4Sidedommer227I/2Egil Kroknes
4Teknisk kontrollør138FLeif Sydengen
5Hoveddommer807FKaren Hesthammer
5Sidedommer274FOve Johansen
5Sidedommer236I/2Terje Sandbo
5Teknisk kontrollør210FBjørn Andreas Holmsen
6Hoveddommer138FLeif Sydengen
6Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
6Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
6Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
7Hoveddommer200I/1Vidar Tangen
7Sidedommer583FMarius Arnesen
7Sidedommer807FKaren Hesthammer
7Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes

Bilder (6)