NM benkpress utstyrsfritt



Fakta

Arrangør Lenja AK
Dato 09.12.2017
Stevnetype NM benkpress utstyrsfritt
Sted Gressvik
Stevneleder Morten Novum, Jan Sjøl
Sekretær Pål Nilsen, Anita Stavik
Antall deltakere 171
Antall resultat 166

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Selma Karoline Matilde Ramberg*Tromsø Atletklubb50.5068.570737089.25
2.-52Eva Marie Olsen*Moss SIK51.10556062.56075.81
1.-57Camilla Syverstad Strøm*Askim SK52.5047.552.55552.564.96
1.-63Nikita Alslie*Moss SIK62.0067.57072.57076.1
2.-63Stine Solvang*Tromsø Atletklubb60.80556062.56066.21
3.-63Hedda Halstensen Sivertsen*Tromsø Atletklubb60.405052.5555561.01
1.-72Dina Lorentzen*Tromsø Atletklubb68.25859092.59091.13
2.-72Isabell Adolfsen*Askim SK66.0072.577.58077.580.4
1.-84Marthe Engskar Ramsrud*Oslo SK72.909097.510097.594.39
2.-84Sofie Horne*Tromsø Atletklubb74.2567.570757066.97
Junior 19-23 damer
1.-52Synne Lien*Tromsø Atletklubb49.906062.562.562.580.41
1.-57Elisabeth Sletten*Kristiansand AK55.207077.577.57083.3
1.-63Lena Sjøl*Sande KK58.1082.587.587.587.5100.03
2.-63Benedikte Hoffart Bøhn*SPUVI58.807072.5757584.94
1.-72Maren Småbakk Arnesen*Tromsø Atletklubb71.1087.590959088.59
2.-72Monika Kvam*Brumunddal AK70.40808587.587.586.71
3.-72Stella Eide-Olsen*Odin SK66.108082.58582.585.49
1.-84Seline Solstad Halleland*Haugaland AK82.4097.510310510594.55
2.-84Stine Marie Hafstad*Odin SK74.508082.58582.578.76
3.-84Sofie Sjo Lorentzen*Tromsø Atletklubb79.057580808073.7
1.84+Karoline Tanche-Larsen*Ganddal AK85.8082.587.592.592.581.64
Åpen damer
1.-57Ann Kristin Olsen*Moss SIK56.508590.592.590.5105.74
2.-57Synne- Kristin Hoffart Bøhn*SPUVI55.206567.5707083.3
1.-63Tutta Kristine Hanssen*Jeløy AK61.5092.5959797106.11
2.-63Elise Rosenborg*IL Kraftsport60.3087.592.592.587.597.18
3.-63Sigrid Kristensen*Sande KK61.708082.58582.590.02
1.-72Stine Liverød*Sande KK72.009095959087.84
2.-72Bavan Shafei*Oslo SK67.6082.587.59087.589.21
3.-72Linn Hèlen Solbakken Fjeld*Askim SK63.4582.585858590.8
4.-72Marte Kjenner*Nidarø SK71.7577.582.587.582.580.71
5.-72Camilla Hoel*Oslo SK68.5077.582.582.577.578.28
6.-72Jeanette A. Fagerlid*Bjørgvin SK72.006065706563.44
1.-84Anna Sørlie Heranger*Oslo SK82.1090951009585.72
2.-84Marita Christin Heggen Grøtådal*Røros SK75.9082.587.5909084.92
3.-84Eilen Pollen*Moss SIK82.9082.587.5909080.79
4.-84Hildegunn Djupdal*Røros SK82.25758082.58072.11
5.-84Camilla Thornquist*Askim SK82.6577.582.582.577.569.68
1.84+Maria Birkeli*Halden SI95.5092.597.597.592.578.15
Veteran 40-49 damer
1.-57Jane Kvelland Berntsen*Christiania AK56.1057.56062.56070.5
1.-63Anette Heimstad-Aasbø*Christiania AK61.756567.572.567.573.61
2.-63Hege Velten*Christiania AK61.005557.56057.563.29
1.-72Grete Nessø*Røros SK69.757072.5757574.8
2.-72Anne Lindkjenn-Synøve*Jeløy AK71.2067.570757068.84
1.-84Hilde O. Dretvik*Røros SK82.1582.587.59087.578.93
1.84+Kim Eikefet*Odin SK98.9582.587.5909075.17
Veteran 50-59 damer
1.-72Gro-Berit Stavheim*Sjøholt AK71.7067.570757573.41
1.-84Anne Sofie Engan*Odin SK80.1062.567.5707064.01
2.-84Anne Hellem*Bergen SK83.1557.562.562.557.551.54
Veteran 60-69 damer
1.-57Audhild Mathiesen*Lenja AK55.6062.56567.56576.91
Veteran +70 damer
1.-63Jorunn Jacobsen*Oslo SK60.505055585560.93
1.-72Anne Mari Clausen*Oslo SK71.9542.547.55047.546.38
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Terje Akim Tranås Iversen*Drammen SI53.306567.57067.564.56
1.-66Andre`Bakken*SPUVI63.5082.587.5909073
--66Mathias Irgemo*Skien Atletklubb62.80105108.5108.500
1.-74Hans Jørgen Fjeld*Askim SK69.90125130133.5133.5100.15
2.-74Simen Johnson Myrvold*Moss SIK71.5511512513313398.03
3.-74Tov Harald Bergene*Jeløy AK71.20117.5122.512512592.48
4.-74Ørjan Solheim Hansen*Kristiansand AK71.3095102.510510577.6
5.-74Oscar Due Wang*Sande KK67.8095102.5107.5102.578.75
6.-74Sigurd Farstad Iversen*SKA-Fræna73.4010010510510072.35
7.-74Gunnar Karlsen*Lenja AK72.5092.597.597.592.567.53
1.-83Hermann Moen*Brumunddal AK82.8013013513513590.25
2.-83Oliver Buvarp Pettersen*Lenja AK81.50122.5127.5130127.586.05
3.-83Peder Nicolay Nicolaysen*Lenja AK76.7010511011010573.68
4.-83Mats Bagstevold Næss*Lenja AK82.009510010510067.24
5.-83Benjamin Gabriel Havnen*Drammen SI79.5577.582.5858558.23
1.-93Ali Hamdan*Sande KK92.40155160165.5160100.82
2.-93Andre Sørlie Nilsen*Sande KK89.80122.5132.5137.5137.587.88
1.-105Mathias Hergot*KK-6793.0513514014314389.8
2.-105Sigbjørn Marken Smenes*Sjøholt AK99.2011512012512073.27
1.-120Isak Stavheim*Sjøholt AK112.05130137.514514584.87
1.120+Alexander Hansen*Lenja AK120.60100102.5107.5102.558.87
Junior 19-23 herrer
1.-66Kristian Aas*Jeløy AK65.7095102.5105102.580.78
1.-74Markus Hausevik Johnsen*Arendal SVK73.15135137.5140140101.54
1.-83Jacob Florelius*Sande KK82.00150160165160107.58
2.-83Petter Seljeskog*Oslo SK81.75140142.5142.5142.595.99
3.-83Henrik Staal*Halden SI78.85127.5132.514014096.46
4.-83Vemund Reime*Oslo SK82.00130135142.513590.77
1.-93André Strøm-Larsen*Oslo SK90.30170175180175111.53
2.-93Aksel Stavheim*Sjøholt AK93.00155162.5167.5162.5102.08
3.-93Per Jørgen Gundersen*Jeløy AK92.00130137.514514591.57
4.-93Joel Immanuel Vikesland*Brumunddal AK89.7513514014514089.5
1.-105Ralf A. Male*Fræna AK104.55185185187.5187.5112.22
2.-105Martin Løberg*Nordhordland SK97.80155162.5167.5167.5102.88
3.-105Arve Lingjerde*Sogndal IL101.40142.5147.5147.5142.586.26
1.-120Halvor Lid*Oslo SK118.3015016017016092.3
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil Myrvang*Sogndal IL56.60137.5145150145130.65
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK64.70120135135135107.77
1.-74Kai-Remi Berge*IL Kraftsport73.25117.5125132.5132.596.01
1.-83Kim Gundersen*Skien Atletklubb81.85170180195.5195.5131.59
2.-83Roger Jensen*Lenja AK81.10142.5150152.5152.5103.23
3.-83John Andre Berger*Askim SK81.05140147.5150150101.58
4.-83Andreas Jemtland*Skien Atletklubb81.95142.5147.5152.5147.599.21
5.-83Ole T. Wengstad*Fræna AK80.10130137.5140137.593.8
6.-83Tobias Osmundsen*Hommersåk AK81.3513013513513087.83
--83Kim Roar Larsen*Lenja AK80.20132.5132.5132.500
1.-93André Midtby*Sandnes AK91.05185192.5200200126.94
2.-93Marius Jemtland*Skien Atletklubb91.85170177.5180180113.76
3.-93Lasse Pettersen*SPUVI92.15170180182.5180113.58
4.-93Dag Andre Mo*Sogndal IL92.60177.5185185177.5111.74
5.-93Tommy Navarsete*Sogndal IL91.80170175180175110.62
6.-93Frode Flinth Westby*Halden SI90.90157.5165170165104.81
7.-93Daniel Moy Helgesen*Skien Atletklubb89.80132.514014514089.47
8.-93Simen Bjerkreim*Hommersåk AK90.00132.513514014089.38
1.-105Edvard Heimen*Fræna AK103.80208210220210126
2.-105Kristoffer S. Eikeland*Ganddal AK104.65195205210.5205122.65
3.-105Andreas Hofseth Ervik*Fræna AK103.50190190195190114.11
4.-105Daniel Gromstad Martinussen*Askim SK104.50167.5172.5177.5177.5106.25
5.-105Mikkel Østreng*SPUVI99.20165175180175106.86
6.-105Jørgen Aasgård Øyvåg*Askim SK98.85162.5167.5172.5172.5105.47
7.-105Lars Edvin Samnøy*Sande KK98.30147.5152.5157.5157.596.53
8.-105Jan Sigurd Karlsen*Askim SK96.7014515015515092.58
1.-120Per Marius Hole*SPUVI118.90185195216195112.36
2.-120Andrew S E Andersen Eriksen*Lenja AK109.05180190192.5190112.12
3.-120John Anders Terland*Jeløy AK109.8515516516515591.25
1.120+Kjell Furesund*Fræna AK134.40210215227.5215120.92
2.120+Roger Andrè Sellevoll*Odin SK149.15197.5202.5202.5202.5112.12
3.120+David Haraldsen*Moss SIK138.90157.517017517095.12
Veteran 40-49 herrer
1.-59Eilif Ellefsen*Lenja AK57.95859095.59079.28
1.-74Bjørn-Andre Egerdahl*Sandnes AK73.45130137.5140.5137.599.44
2.-74Svein Ove Øglænd*Ganddal AK71.70127.5135137.513599.36
3.-74Jøran Langset*Sande KK73.10127.5132.5137.5132.596.14
4.-74Børge Alslie*Moss SIK73.40102.5107.5110107.577.78
1.-83Kjell Ove Roseth*Haugaland AK81.55152.5157.5160.5160.5108.27
2.-83Ove Henning Lorentzen*SPUVI81.10140150157.5150101.54
3.-83Anders Rosén*IL Kraftsport81.60135145152.514597.79
4.-83Kjell Bakken*SPUVI82.40120125127.512583.8
1.-93Alf-Ivar Hellerud*SPUVI91.30165172.5180172.5109.33
2.-93Frode Berentsen*Ganddal AK92.65157.5167.5175.5167.5105.41
3.-93Frank Gyland*Kristiansand AK91.40165170170165104.53
4.-93Jostein Nyhus*Oslo SK92.00150157.5157.515094.73
5.-93Erik Solerød-Olafsen*Moss SIK90.50137.5137.5150137.587.53
6.-93Ruben Hoffman Gjelsnes*Sande KK91.9513013514013585.27
1.-105Øystein Aas*Askim SK102.10187.5195195187.5113.19
2.-105Bjørn Anders Hunn*Lenja AK104.95145150152.515089.66
3.-105Arild Kråkenes*IL Jotun103.80142.5145145142.585.5
1.-120Runar Saxegård*Lenja AK115.65160165167.516595.73
2.-120Bjarne Havnen*Drammen SI117.90157.5165167.516595.27
3.-120Jarle Adolfsen*Høland IL og UL120.00160165167.516091.98
1.120+Georg Øksendal*SPUVI126.05185192.5200200113.78
2.120+Jo Ivar Skundberg*Brumunddal AK124.35170180185185105.54
Veteran 50-59 herrer
1.-74Bjørn Astad*Oslo SK73.80120125135.512590.09
2.-74Terje Myrvold*Moss SIK72.3510010011010073.11
1.-83Hogne Syversen*Lenja AK81.35122.5125127.5127.586.14
2.-83Børre Storjord*SPUVI81.80120125127.512584.18
1.-93Ronny Ivan Hegge*Lenja AK90.10152.5157.5160157.5100.49
2.-93Svein Olav Farstad*SKA-Fræna92.7015015516015597.53
3.-93Bengt Eide-Olsen*Odin SK92.70140147.5152.5152.595.95
--93Steinar Eimstad*SPUVI89.5511511511500
1.-105Nils Espeseter*Sogndal IL104.60180185190185110.7
2.-105Tor Granvang*Brumunddal AK102.40170170175170102.51
3.-105Bjørn Flem*Askim SK100.55142.5150152.5152.592.61
4.-105Asgeir Eide-Olsen*Odin SK99.00137.5145147.514588.61
5.-105Bjørn Solberg*Brumunddal AK97.20135140142.5142.587.75
1.-120Alf Granvang*Brumunddal AK108.10190200200190112.42
2.-120Per Øivind Fjeld*Askim SK117.85182.5187.5192.5182.5105.38
3.-120Jim Ljungquist*Brumunddal AK119.10170180180180103.66
1.120+Vidar Johansen*Christiania AK125.40180182.5190182.5103.93
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger Sundstøl*Kristiansand AK65.007075808063.62
1.-83Bjarne Synstad*IL Kraftsport81.45145152.5152.514597.89
2.-83Tormod Andersen*Lenja AK78.7010011012011075.89
3.-83Mons Terje Skjelvik*Bergen Helsesportlag75.858590908560.1
1.-93Kjell Arne Bøe*SKA-Fræna83.4014014515015099.84
2.-93John Søtorp*Bodø Atletklubb92.70130132.5132.513081.8
3.-93Arve Otto Nundal*IL Jotun86.50120130-12078.23
1.-105Rune Johansen*Lenja AK103.6014515015014587.06
2.-105Dan Sundby*Moss SIK104.0012013013513580.95
1.-120Kjetil Løvaas*Drammen SI118.60152.5160162.5162.593.68
2.-120Robert Øren*Bergen SK109.15125130132.5132.578.16
--120Vidar Alexander Ringvold*Brumunddal AK110.65160160162.500
Veteran +70 herrer
--93Peer Bjaaland*Alta AK88.5011511511500

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Ann Kristin OlsenVeteran 50-5957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt85kg
Ann Kristin OlsenVeteran 50-5957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt90.5kg
Ann Kristin OlsenVeteran 40-4957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt90.5kg
Ann Kristin OlsenÅpen57Benkpress enkeltløft utstyrsfritt90.5kg
Anne Mari ClausenVeteran +7072Benkpress enkeltløft utstyrsfritt42.5kg
Anne Mari ClausenVeteran +7072Benkpress enkeltløft utstyrsfritt47.5kg
Dina LorentzenUngdom 14-1872Benkpress enkeltløft utstyrsfritt90kg
Edvard HeimenÅpen105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt208kg
Edvard HeimenÅpen105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt210kg
Fredrik Eskil MyrvangÅpen59Benkpress enkeltløft utstyrsfritt145kg
Hans Jørgen FjeldUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft utstyrsfritt133.5kg
Kim GundersenÅpen83Benkpress enkeltløft utstyrsfritt195.5kg
Kjell Ove RosethVeteran 40-4983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt160.5kg
Marthe Engskar RamsrudUngdom 14-1884Benkpress enkeltløft utstyrsfritt90kg
Marthe Engskar RamsrudUngdom 14-1884Benkpress enkeltløft utstyrsfritt97.5kg
Mathias HergotUngdom 14-18105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt143kg
Seline Solstad HallelandJunior 19-2384Benkpress enkeltløft utstyrsfritt103kg
Seline Solstad HallelandJunior 19-2384Benkpress enkeltløft utstyrsfritt105kg
Selma Karoline Matilde RambergUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft utstyrsfritt68.5kg
Selma Karoline Matilde RambergUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft utstyrsfritt70kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft utstyrsfritt133kg
Tutta Kristine HanssenÅpen63Benkpress enkeltløft utstyrsfritt97kg
NM Lag

1. Fræna AK 473.25
Edvard Heimen 126.00
Kjell Furesund 120.92
Andreas Hofseth Ervik 114.11
Ralf A. Male 112.22

2. Sogndal IL 463.71
Fredrik Eskil Myrvang 130.65
Dag Andre Mo 111.74
Nils Espeseter 110.70
Tommy Navarsete 110.62

3. SPUVI 449.05
Georg Øksendal 113.78
Lasse Pettersen 113.58
Per Marius Hole 112.36
Alf-Ivar Hellerud 109.33


Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer682I/2Anita Stavik
1Sidedommer583FMarius Arnesen
1Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
1Teknisk kontrollør701I/2Carl Yngvar Christensen
1Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
2Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
2Sidedommer584FJan Roytvand
2Sidedommer233FSverre Paulsen
2Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
2Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
3Hoveddommer690FOle Tilrem
3Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
3Sidedommer233FSverre Paulsen
3Teknisk kontrollør584FJan Roytvand
3Stevneleder232I/2Jan Sjøl
4Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
4Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
4Sidedommer584FJan Roytvand
4Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
4Stevneleder232I/2Jan Sjøl
5Hoveddommer682I/2Anita Stavik
5Sidedommer233FSverre Paulsen
5Sidedommer690FOle Tilrem
5Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
5Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
6Hoveddommer583FMarius Arnesen
6Sidedommer584FJan Roytvand
6Sidedommer233FSverre Paulsen
6Teknisk kontrollør504I/1, P/2Pål Nilsen
6Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
7Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
7Sidedommer227I/2Egil Kroknes
7Sidedommer583FMarius Arnesen
7Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
7Stevneleder232I/2Jan Sjøl
8Hoveddommer555FJørn Ove Pedersen
8Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
8Sidedommer690FOle Tilrem
8Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
8Stevneleder232I/2Jan Sjøl
9Hoveddommer583FMarius Arnesen
9Sidedommer233FSverre Paulsen
9Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
9Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
9Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
10Hoveddommer682I/2Anita Stavik
10Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
10Sidedommer227I/2Egil Kroknes
10Teknisk kontrollør559I/1Per Øivind Fjeld
10Stevneleder186I/1, P/2Morten Novum
11Hoveddommer690FOle Tilrem
11Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
11Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
11Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
11Stevneleder232I/2Jan Sjøl
12Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
12Sidedommer555FJørn Ove Pedersen
12Sidedommer233FSverre Paulsen
12Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
12Stevneleder232I/2Jan Sjøl