Nordisk Styrkeløft utstyrsfritt ungdom / junior



Fakta

Arrangør NPF
Dato 21.09.2018
Stevnetype Nordisk Styrkeløft utstyrsfritt ungdom / junior
Sted Akureyri, Island
Stevneleder
Sekretær
Antall deltakere 20
Antall resultat 20

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Selma Karoline Matilde Ramberg*Tromsø Atletklubb50.40100107.51101.72.575.5761.1151251301.311397.12
1.-63Nikita Alslie*Moss SIK62.75122.5127.5132.51.72.577.5801.125130-1.342.5368.94
1.-84Sofie Horne*Tromsø Atletklubb77.851301401451.72.577.577.51.1501601651.387.5360.14
Junior 19-23 damer
1.-52Camilla Vik Nygård*Fræna AK51.25102.5107.5112.52.67.57072.52.1151201252.307.5387.67
2.-57Elisabeth Sletten*Kristiansand AK55.7090951002.72.57577.52.135142.51502.317.5375.16
1.-63Katrine Sundal Haune*Sande KK62.95135145147.51.87.592.592.51.1401451505.390419.09
5.-63Solveig Rongevær*Nordhordland SK61.70102.5107.51156.62.57072.55.127.51401504.335365.52
2.-72Isabell Adolfsen*Askim SK69.20135142.51502.758082.54.160172.51802.412.5413.66
3.-72Sandra Persson*Oslo SK69.25135142.51503.7577.5805.1651801803.407.5408.44
1.-84Karoline Tanche-Larsen*Ganddal AK83.90160167.5172.51.92.5100102.52.1601701753.447.5399.3
4.-84Seline Solstad Halleland*Haugaland AK81.50132.51401454.102.51101171.137.5147.5162.56.409.5370.93
Ungdom 14-18 herrer
1.-74Simen Johnson Myrvold*Askim SK73.30180187.5192.51.142.5150155.51.202.52152202.568411.35
1.-120Bjørn Andre S. Westbye*Nes SIL119.102602702751.1201301351.2602702751.685394.49
Junior 19-23 herrer
2.-74Germe Wimpaye*Halden SI74.00175182.5187.54.117.5122.5122.52.240247.52551.565406.4
1.-83Chido Nnoli*KK-6781.60215235242.52.152.51601652.3103263261.717.5483.88
4.-83Sindre Mobraaten*Oslo SK82.00212.52252354.140147.51553.242.5255267.53.637.5428.66
4.-93Joel Immanuel Vikesland*Brumunddal AK91.70205215217.55.147.5152.51553.2752903001.660417.45
2.-105Sondre Engkvist*Tromsø Atletklubb101.752352452502.1551651703.2652802802.685414.08
3.-105Aksel Stavheim*Sjøholt AK100.70207.5222.52304.155162.51702.2202352454.645391.45
1.120+Erik Røen*Sjøholt AK136.95300317.53281.1751851901.320343362.51.845.5474.07

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Bjørn Andre S. WestbyeUngdom 14-18120Knebøy utstyrsfritt275kg
Bjørn Andre S. WestbyeUngdom 14-18120Sammenlagt utstyrsfritt685kg
Chido NnoliJunior 19-2383Knebøy utstyrsfritt242.5kg
Chido NnoliJunior 19-2383Sammenlagt utstyrsfritt717.5kg
Erik RøenJunior 19-23120+Markløft utstyrsfritt343kg
Germe WimpayeJunior 19-2374Markløft utstyrsfritt255kg
Karoline Tanche-LarsenJunior 19-2384Knebøy utstyrsfritt172.5kg
Karoline Tanche-LarsenJunior 19-2384Sammenlagt utstyrsfritt447.5kg
Katrine Sundal HauneJunior 19-2363Knebøy utstyrsfritt147.5kg
Nikita AlslieUngdom 14-1863Benkpress utstyrsfritt80kg
Nikita AlslieUngdom 14-1863Sammenlagt utstyrsfritt342.5kg
Seline Solstad HallelandJunior 19-2384Benkpress utstyrsfritt117kg
Seline Solstad HallelandÅpen84Benkpress utstyrsfritt117kg
Seline Solstad HallelandÅpen84Benkpress enkeltløft utstyrsfritt117kg
Seline Solstad HallelandJunior 19-2384Benkpress enkeltløft utstyrsfritt117kg
Selma Karoline Matilde RambergUngdom 14-1852Benkpress utstyrsfritt76kg
Selma Karoline Matilde RambergUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft utstyrsfritt76kg
Selma Karoline Matilde RambergUngdom 14-1852Sammenlagt utstyrsfritt311kg
Simen Johnson MyrvoldJunior 19-2374Benkpress utstyrsfritt155.5kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1874Benkpress utstyrsfritt155.5kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1874Benkpress enkeltløft utstyrsfritt155.5kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1874Knebøy utstyrsfritt192.5kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1874Sammenlagt utstyrsfritt568kg
Simen Johnson MyrvoldJunior 19-2374Sammenlagt utstyrsfritt568kg
Sindre MobraatenJunior 19-2383Knebøy utstyrsfritt235kg
Sofie HorneUngdom 14-1884Benkpress utstyrsfritt77.5kg
Sofie HorneUngdom 14-1884Knebøy utstyrsfritt145kg
Sofie HorneUngdom 14-1884Markløft utstyrsfritt165kg
Sofie HorneUngdom 14-1884Sammenlagt utstyrsfritt387.5kg
Europarekord ungdom
Simen Johnson Myrvold benkpress uts.fritt 155,5 kg

Nordiske rekorder
Selma Karoline Matilde Ramberg benkpress uts.fritt 76,0 kg
Karoline Tanche-Larsen knebøy uts.fritt 172,5 kg
Seline Solstad Halleland benkpress uts.fritt 117,0 kg
Simen Johnson Myrvold benkpress uts.fritt 155,5 kg
Chido Nnoli sammenlagt uts.fritt 717,5 kg
Erik Røen markløft uts.fritt 343,0 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
2Hoveddommer295I/2Tone Ingebretsen

Bilder (1)