NM Styrkeløft utstyr ungdom, junior og veteran



Fakta

Arrangør Askim SK
Dato 24.11.2018
Stevnetype NM Styrkeløft utstyr ungdom, junior og veteran
Sted Askim
Stevneleder Anita Stavik og Per Øyvind Fjeld
Sekretær Pål Nilsen, Inger Hedvig Bryn, Carl Yngvar Christe
Antall deltakere 57
Antall resultat 55

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-72Yasmina Juliette HavnenDrammen SI68.0013514515082.582.587.5125132.5142.5380385.81
2.-72Andrea ChristiansenNes SIL63.55758085556062.5100110120265282.73
Junior 19-23 damer
1.-57Elise NovumDrammen SI56.90112.5117.5122.5507082.5105110112.5297.5345.7
1.-63Lena SjølSande KK62.30192.5200200115122.5122.5180190203505546.97
2.-63Frida AungOslo SK60.75172.5175180110112.5117.5170180182.5480530.02
3.-63Natalie BjaanesSandnes AK62.45175180180102.5102.5102.5150155-437.5472.98
1.-72Julie Antonsen Oslo SK69.15185190190100105105170180185475476.57
1.-84Stine HamreSande KK79.05217.5222.5222.5137.5142.5150200200212.5560515.87
2.-84Linda Zahl PedersenKK-6778.25200207.5210102.5107.5112.5175185190497.5460.98
3.-84Martine Hammerø sparbySandnessjøen SK81.45135140140509595115125-310280.89
Veteran 40-49 damer
1.-57Heidi Ottesen SolbergDrammen SI55.75145153153758082.5120140150.5375.5443.35
1.-63Inger Hedvig BrynAskim SK62.4514014515082.58590140147.5150385416.22
1.-84Therese EriksenStavanger SK79.30135142.5142.5456567.5127.5135140335308.03
1.84+Runi Hammerø SparbySandnessjøen SK91.95197.5205210105110112.5175185.5190507.5434.78
2.84+Eirin HerlandGanddal AK95.80155165170115125132.5130135140435367.14
Veteran 50-59 damer
1.-63Anita StavikAskim SK62.90160167.5-7075.577.5145152.5152.5380.5409.15
2.-63Grethe BøeIL Kraftsport62.15115122.5127.56062.562.595107.5110292.5317.39
1.-84Gro-Berit StavheimSjøholt AK79.40170177.5180.56570-145155157.5395362.97
2.-84Hilde Wahl BergTrøndertun SK79.15105115120556060125137.5152.5332.5306.07
Veteran 60-69 damer
1.-63Kirsti LøkenAskim SK62.10102.5107.5107.552.552.555120130137.5290314.88
Ungdom 14-18 herrer
1.-74Thomas LyseGanddal AK72.60160172.518095102.5107.5185200210485353.71
1.-83Kasper Høiland AndersenGanddal AK82.35225237.5246135140147.5220235245.5620415.77
1.-93Sebastian Garheim EgeGanddal AK91.40220230245140150150235240245625395.94
2.-93Loyd LancasterGanddal AK87.10180190200115122.5130175190200522.5339.36
1.-105Henrik Gundersen LundeGanddal AK104.90215227.5227.5135142.5142.5235250270.5592.5354.2
Junior 19-23 herrer
--83Hermann MoenBrumunddal AK82.40250257.5257.5177.518018520021522500
1.-93Henrik HagenOslo SK93.00305315325217.5222.5230270282.5290837.5526.12
1.-105Aksel StavheimSjøholt AK104.40300302.5315200205210230250260772.5462.57
2.-105Ole Henrik SandboDrammen SI93.55280290290190190200230245252.5715447.88
1.-120Julian SagøyKK-67118.85315325335235240250320332.5340895515.7
2.-120Christoffer NygårdRana KK119.25285285285192.5197.5200280290300775446.25
3.-120Kristian Uren BjørlykhaugSjøholt AK105.45220230240175185190180190205605361
Veteran 40-49 herrer
1.-105Tommy NordstøDrammen SI96.50260272.5277.5180185190255267.5275742.5458.64
2.-105Per HeimsethFlorø TIF97.60190200205145150155225235240595365.75
3.-105Morten A. MiddelthonSandnes AK96.10210210220125130135205205215565349.62
--105Paal SolbergIL Kraftsport103.60240--------00
1.-120Robert Bekkeli EideOslo SK119.35240250255160167.5167.5215235250660379.96
2.-120Runar SaxegårdLenja AK117.40135142.5150165167.5175180212.5-530306.34
1.120+Åge BerntsenTrøndertun SK149.60340355380100240250270290307.5902.5499.53
Veteran 50-59 herrer
1.-74Frode LarsenRana KK73.70185200200120130140185195200540389.56
1.-83Sigve ValentinsenSandnes AK83.00240260282.5180195205230250260737.5492.28
2.-83Geir Ottar OlsenJeløy AK82.15220252.5252.5100140140220250260642.5431.5
1.-93Jan Edvard JensenRana KK92.80300312.5312.5190195197.5265275280770484.18
2.-93Herner SæverotOdin SK92.75210220225150160167.5215227.5235627.5394.7
3.-93Stig Rune NielsenSandnes AK92.50210220225160160170210225232.5620390.48
4.-93Bjørn SolbergBrumunddal AK92.10170180180142.5147.5147.5190200205522.5329.75
1.-105Odd Arne OpstadFræna AK103.00270280280200212.5218270283292.5785472.33
2.-105Jarle HoffmannNes SIL103.90220220220140150160190200210580347.88
3.-105Arve RønnekleivSandnes AK102.95170--100110-262.5283.5290560337.01
1.-120Jim LjungquistBrumunddal AK118.45260270270230237.5240260270276783.5451.84
2.-120Ronny AndersenNittedal AGK119.35255265272.5215220225255265276.5762.5438.97
3.-120Raymond AndersenNittedal AGK115.85265282.5282.5220220230215225225727.5421.88
4.-120Bjarne HavnenDrammen SI119.00210215220225232.5237.5200215225677.5390.31
5.-120Sven Jøran HaugenIL Kraftsport110.95220230250190200200200210220660387.42
Veteran 60-69 herrer
1.-83Tormod AndersenLenja AK81.0523025026090100110220252.5255622.5421.56
1.-120Vidar Alexander RingvoldBrumunddal AK110.85210220230190200200180200-620364
Veteran +70 herrer
1.-93Arnfinn SkadsemGanddal AK88.7514515515595102.5102.5135150155412.5265.24

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Åge BerntsenVeteran 40-49120+Knebøy355kg
Anita StavikVeteran 50-5963Benkpress75.5kg
Arve RønnekleivVeteran 50-59105Markløft283.5kg
Arve RønnekleivVeteran 50-59105Markløft290kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4957Markløft150.5kg
Jim LjungquistVeteran 50-59120Benkpress237.5kg
Jim LjungquistVeteran 50-59120Markløft276kg
Jim LjungquistVeteran 50-59120Sammenlagt783.5kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Benkpress52.5kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Knebøy102.5kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Knebøy107.5kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Markløft120kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Markløft130kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Sammenlagt280kg
Kirsti LøkenVeteran 60-6963Sammenlagt290kg
Odd Arne OpstadVeteran 50-59105Markløft283kg
Odd Arne OpstadVeteran 50-59105Markløft292.5kg
Raymond AndersenVeteran 50-59120Knebøy282.5kg
Runi Hammerø SparbyVeteran 40-4984+Markløft185.5kg
Runi Hammerø SparbyVeteran 40-4984+Markløft190kg
Sigve ValentinsenVeteran 40-4983Knebøy282.5kg
Sigve ValentinsenVeteran 50-5983Knebøy282.5kg
Tormod AndersenVeteran 60-6983Markløft252.5kg
Nordisk rekord
Sigve Valentinsen
knebøy 282,5 kg

Tormod Andersen
markløft 252,5 kg

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer807FKaren Hesthammer
1Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
1Sidedommer236I/2Terje Sandbo
1Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
1Stevneleder232I/2Jan Sjøl
2Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
2Sidedommer236I/2Terje Sandbo
2Sidedommer233FSverre Paulsen
2Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
2Stevneleder232I/2Jan Sjøl
3Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
3Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
3Sidedommer232I/2Jan Sjøl
3Teknisk kontrollør274FOve Johansen
3Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Hoveddommer232I/2Jan Sjøl
4Sidedommer236I/2Terje Sandbo
4Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
4Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
4Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
5Hoveddommer807FKaren Hesthammer
5Sidedommer227I/2Egil Kroknes
5Sidedommer274FOve Johansen
5Teknisk kontrollør233FSverre Paulsen
5Stevneleder682FAnita Stavik
6Hoveddommer274FOve Johansen
6Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
6Sidedommer807FKaren Hesthammer
6Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
6Stevneleder682FAnita Stavik

Bilder (5)