NM benkpress utstyrsfritt 2018



Fakta

Arrangør Bjørgvin SK
Dato 01.12.2018
Stevnetype NM benkpress utstyrsfritt 2018
Sted Bergen
Stevneleder Cristian Solheim
Sekretær Helge Birkeland
Antall deltakere 177
Antall resultat 176

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-52Selma Karoline Matilde Ramberg*Tromsø Atletklubb51.217577.58077.597.76
1.-57Eva Marie Olsen*Jeløy AK53.355560656073.33
2.-57Mariell Hetlesæter Morken*Bergen SK55.73505557.557.567.91
3.-57Mila Cheyenne Pischel*Lenja AK56.894045454046.49
1.-63Nikita Alslie*Moss SIK62.76758082.58086.17
1.-72Beate Svendsen*Haugaland AK69.827072.57572.572.25
1.-84Sofie Horne*Tromsø Atletklubb80.387580807568.45
1.84+Malin Daltorp*Høland IL og UL88.487575757565.27
Junior 19-23 damer
1.-57Elisabeth Sletten*Kristiansand AK56.0972.57577.577.591.07
2.-57Mia Margrethe Ramberg Storstad*Tromsø Atletklubb55.006570707083.53
1.-63Lena Sjøl*Sande KK62.8387.59095.59096.86
2.-63Stella Eide-Olsen*Odin SK62.0982.5858582.589.59
3.-63Kristine Røgelstad*Odin SK61.967577.58077.584.29
4.-63Anna D. Abrahamsen*Odin SK62.3357.562.5656570.38
5.-63Sunniva Abrahamsen*Odin SK58.2157.562.562.562.571.34
1.-72Marthine Myhr*Odin SK69.629510010010099.86
2.-72Sarah Nilsen Evensen*Skien Atletklubb71.189095959593.44
3.-72Ida Elisabeth Nordvik*Bergen SK65.905560656567.5
1.-84Seline Solstad Halleland*Karmøy Styrkeløftklubb82.17105110112.5112.5101.46
1.84+Marion Opstad*Fræna AK89.358085909078
Åpen damer
1.-52Mari Kristin Kolsrud Bjerke*SPUVI51.795057.562.557.571.9
1.-57Ann Kristin Olsen*Jeløy AK56.308091918093.74
2.-57Lisa Marie Olufsen*Sandnes AK56.305557.5606070.3
3.-57Marthe Farstad*Fræna AK54.05505557.55566.53
1.-63Julie Dahle*Askim SK63.0087.592.597.597.5104.72
2.-63Linn Hèlen Solbakken Fjeld*Askim SK61.86808587.58592.57
3.-63Ruth Kari Hole*SPUVI62.7977.582.587.582.588.83
4.-63Benedikte Hoffart Bøhn*SPUVI61.1377.58082.58087.91
5.-63Frida Birgitte Espenes*Atlas SK59.6472.577.582.572.581.21
6.-63Hege Opheim Kaland*Sotra Kraftsportklubb62.446065706570.28
1.-72Sunniva Nordskog*Odin SK63.6387.592.59595101.26
2.-72Anita Camilla Bratland*Bryggen SK70.378085908584.25
3.-72Renathe Hæggernes Rong*Sotra Kraftsportklubb66.377580858082.65
4.-72Emilie Rastum*Odin SK70.467577.58077.576.76
5.-72Tine-Karoline Fermann *Tromsø Atletklubb65.2757.562.56562.565.37
1.-84Karoline Tanche-Larsen*Ganddal AK83.4892.597.510097.587.21
2.-84Marita Christin Heggen Grøtådal*Røros SK78.47909597.59587.88
3.-84Eilen Pollen*Moss SIK82.0092.597.597.592.583.51
4.-84Amalie Laastad*Christiania AK76.55808587.58579.79
5.-84Hildegunn Djupdal*Røros SK83.44808587.58576.05
6.-84Marthe Stavik Aas*Fræna AK77.268085858074.69
7.-84Jeanette A. Fagerlid*Bjørgvin SK81.1172.577.5808072.65
8.-84Gunn Aarmo*Melhus IL81.9477.582.582.577.570
1.84+Hildeborg J. Hugdal*Sauda IL127.30118.512112212296.54
2.84+Siv Bjørkestrand*Odin SK97.40107.5115121.5121.5101.97
3.84+Maria Birkeli*Halden SI97.5492.597.510097.581.8
Veteran 40-49 damer
1.-52Cathrine Bjelland*Nittedal AGK51.75404547.547.559.44
1.-57Jane Kvelland Berntsen*Christiania AK56.666062.567.562.572.86
2.-57Linn Therese Botnen Hætlesæther*Bergen SK55.82505557.557.567.83
1.-63Manuela Pischel-Bakker *Lenja AK61.4777.582.58582.590.28
2.-63Marianne Engebø*Førde IL61.06707577.57582.49
1.-72Grete Nessø*Røros SK71.2372.575807573.73
1.-84Hilde O. Dretvik*Røros SK83.2487.590959080.62
1.84+Kim Eikefet*Odin SK105.3792.597.510010082.1
Veteran 50-59 damer
1.-72Line Solheim*Askim SK71.856065706563.53
1.-84Gro-Berit Stavheim*Sjøholt AK79.836570757064.13
2.-84Wenche Bratten Myking*Bergen SK82.1062.56567.567.560.91
3.-84Mette Øvstegård*Bergen SK81.3262.56567.56558.95
1.84+Anne Sofie Engan*Odin SK85.7467.573757566.22
2.84+Anne Hellem*Bergen SK85.436062.562.56053.06
Veteran 60-69 damer
1.-52Angela Maria Jansens Torheim*Bergen SK50.174044.544.54051.25
1.-57Audhild Mathiesen*Lenja AK55.956567.5707082.42
1.-63Anne Lise Sæthre *Bergen SK61.284042.5454549.36
1.84+Brith Schjelderup Ediassen*Bergen SK87.044547.5505043.84
Ungdom 14-18 herrer
1.-59Terje Akim Tranås Iversen*Drammen SI57.527072.5757566.53
1.-74Lars Engø Monsen*Lenja AK72.90120127.513013094.52
2.-74Ørjan Solheim Hansen*Kristiansand AK71.98110117.5125117.586.23
3.-74Kristoffer Olsen*Sande KK72.19100107.5110107.578.72
1.-83Simen Johnson Myrvold*Askim SK75.51145152.5157152.5108.15
2.-83Kasper Høiland Andersen*Ganddal AK81.90115122.5137.5122.582.43
3.-83Einar Naveen Møen*Bergen SK80.7810511011011074.65
4.-83Jens Snarset*SPUVI80.3092.510010510068.11
5.-83Markus Lauritzen Skogli*Sande KK74.69808587.58560.74
1.-93Aaron Isaak Valencia*Bjørgvin SK91.07125132.5137.5137.587.26
1.-120Daniel Bolme*SKA-Fræna111.11115122.5122.5122.571.87
2.-120Thomas Johannessen*Nordhordland SK118.92110115117.5117.567.69
Junior 19-23 herrer
1.-66Thomas Rodem*IL Kraftsport65.33130130132.5132.5104.91
2.-66Steffan Hansen*Askim SK65.85130130132.5132.5104.24
3.-66Stian Lid Lervik*Veafjorden Atletklubb64.7611512012512095.72
1.-74Vetle Tveitane*SPUVI71.5111512013013095.86
2.-74Sigurd Farstad Iversen*SKA-Fræna73.1710511011511583.39
3.-74Hossein Sharifi *Sandnes AK73.36110115117.511583.24
1.-83Ulrikk Odd Braathen Freng*Skien Atletklubb82.02140147.5150150100.85
2.-83Oliver Buvarp Pettersen*Lenja AK82.01145147.5147.514597.48
3.-83Magnus Eide Knutsen*Odin SK81.95127.5132.514014094.16
4.-83Fredrik Søberg*Oslo SK80.72117.5122.5125117.579.77
1.-93André Strøm-Larsen*Oslo SK90.05175182.5187.5182.5116.47
2.-93Jacob Florelius*Sande KK91.60175182.5187.5182.5115.49
3.-93Fredrik Gustavsen*Askim SK89.59145150160160102.38
1.-105Joakim Pedersen Liljeberg*Oslo SK104.01197.5203.5207.5203.5122.02
2.-105Benjamin Rastum*Odin SK93.3514515516015597.2
1.-120Aksel Stavheim*Sjøholt AK105.26165172.5177.5177.5105.97
2.-120Martin Løberg*Nordhordland SK107.76165167.5177.5177.5105.13
3.-120Magnus Horgen*Bergen SK119.7110012013012069.02
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil Myrvang*Sogndal IL57.17150152.5157152.5136.08
1.-66Vu Thanh Tuan*Kristiansand AK64.87132.5135141.5135107.53
1.-74Torkild Bjorvand*Oslo SK72.59130135145145105.75
2.-74John Andre Berger*Askim SK72.33135140142.5142.5104.2
1.-83Kim Gundersen*Skien Atletklubb81.92172.5185200185124.47
2.-83Jan Christian Forgard*OPIL82.16147.5155157.5157.5105.78
3.-83Miran Klepo*Bjørgvin SK80.49150155155150102.02
4.-83Jo Steffen Knudsen*Sandnes AK79.54137.5137.5150137.594.22
5.-83Frode Fyllingsnes*Nordhordland SK76.6910010510510573.69
1.-93Espen Narum*Kristiansand AK90.03175180187.5187.5119.68
2.-93Frode Flinth Westby*Halden SI90.78167.5172.5175175111.23
3.-93Alf-Ivar Hellerud*SPUVI91.22165175182.5175110.97
4.-93Jarle Bjørgo Onarheim*Odin SK91.55160167.5175175110.78
1.-105Edvard Heimen*Fræna AK104.36205212215215128.74
2.-105Andreas Hofseth Ervik*Fræna AK104.00185192.5197.5192.5115.42
3.-105Lars Markus Lerdahl*Sandnes AK103.88170175182.5182.5109.46
4.-105Vahid Shariatifar*Arendal SVK102.97180180185180108.32
5.-105Torgeir Særsten*Odin SK100.82142.5152.516016097.06
1.-120Per Marius Hole*SPUVI118.79192.5205216216124.48
2.-120Sebastian White*Ganddal AK117.98200207.5207.5200115.46
3.-120Hans Marius Liabø*Odin SK119.00167.5175180180103.7
4.-120Magnus Grådal*Røros SK108.30162.5170175170100.54
1.120+Kjell Furesund*Fræna AK138.60220230230220123.13
2.120+Ørjan Leirheim*Odin SK136.48187.5197.5205197.5110.8
Veteran 40-49 herrer
1.-66Eilif Ellefsen*Lenja AK59.608590908572.94
1.-74Bjørn-Andre Egerdahl*Sandnes AK73.62135143145143103.25
1.-83Ove Henning Lorentzen*SPUVI81.35150160161150101.34
2.-83Ole Andreas Ådnanes*Sandnes AK79.3513013513513089.21
3.-83Gisle Fjæren*Odin SK82.29120125127.512583.86
4.-83Torgeir Trondsen*Fræna AK82.62110120127.512080.32
1.-93Trond Borgli*Halden SI92.13165178182.5182.5115.16
2.-93Helge Sviland*Sandnes AK88.71135142.5147.5142.591.66
3.-93Stein Presthagen*Røros SK90.9910010511010566.66
1.-105Øystein Aas*Askim SK102.70190195200195117.47
2.-105Thomas Lilleborgen*Turn og IL National103.79165175180175105
3.-105Frank I. Rydheim*Bergen SK95.66150157.5160157.597.67
4.-105Henning Tornes*Sandnes AK104.0515516016015592.92
5.-105Bjørn Anders Hunn*Lenja AK101.7014515015014587.67
6.-105Torgeir Skoge*Odin SK104.99135145152.514586.65
1.-120Pål Guddal*Askim SK119.50192.5200200192.5110.78
2.-120Harald Morten Haug*Bjørgvin SK108.8713014015014082.66
1.120+Roger Andrè Sellevoll*Odin SK149.90195205210205113.43
2.120+Georg Øksendal*SPUVI127.30190200207.5200113.56
3.120+Jarle Adolfsen*Høland IL og UL126.7216017017016090.93
Veteran 50-59 herrer
1.-74Per G. Gåsdal*Sjøholt AK73.2511011512012086.95
2.-74Terje Myrvold*Askim SK72.7210511011511080.12
3.-74Steffen Sandene*Førde IL71.9210010510510073.43
1.-83Sigve Valentinsen*Sandnes AK82.40137.5147.5153153102.57
2.-83Arve Olsson*Askim SK82.17115120127.512080.58
1.-93Ronny Ivan Hegge*Lenja AK92.23157.5162.5165162.5102.49
2.-93Svein Olav Farstad*SKA-Fræna92.55155160165160100.74
3.-93Steinar Eimstad*SPUVI91.6911512013012075.9
4.-93Magne Hordvik Olsen*Bjørgvin SK91.77859092.59056.9
1.-105Tor Granvang*Brumunddal AK104.31170180182.5180107.82
2.-105Odd Arne Opstad*Fræna AK104.09160170180170101.9
3.-105Bjørn Flem*Askim SK101.1914515015515593.9
4.-105Asgeir Eide-Olsen*Odin SK103.20135142.515015090.2
1.-120Alf Granvang*Brumunddal AK107.10185190196196116.33
2.-120Raymond Andersen*Nittedal AGK115.5417018018017098.65
3.-120Geir Arne Giseth *Odin SK119.4214515516016092.1
4.-120Arild Kråkenes*IL Jotun108.6314515015014585.67
5.-120Freddy Svendsen*Lenja AK108.3913514014514082.77
--120Børre Storjord*SPUVI118.7212512512500
1.120+Bjørn Grønvold*Sande KK160.10160167.517017093.19
2.120+Ronny Andersen*Nittedal AGK123.01152.5160167.5167.595.78
Veteran 60-69 herrer
1.-66Birger Sundstøl*Kristiansand AK64.787582.5-82.565.79
1.-74Ketil Sten Olsen*Lenja AK73.72110115117.511582.95
2.-74Arild Bomark*Sandnes AK73.5082.587.5909065.05
1.-83Bjarne Synstad*IL Kraftsport82.02140147.5155147.599.16
2.-83Anders Sandvik*Fræna AK79.7312013013012082.1
3.-83Rolf Andreas Søtorp*Lørenskog AK79.9110511011511075.15
4.-83Tormod Andersen*Lenja AK81.15100107.5112.5107.572.75
1.-93John Søtorp*Bodø Atletklubb91.2512512512512579.25
2.-93Arve Otto Nundal*IL Jotun89.7111012012012076.73
1.-105Jarle Aaberg*Bjørgvin SK102.97145145152.5152.591.77
2.-105Rune Johansen*Lenja AK104.54142.5147.5152.5152.591.27
3.-105Leif Sydengen*Askim SK103.29137.5142.5142.5137.582.65
1.-120Kjetil Løvaas*Drammen SI117.58157.5165.5167.5165.595.61
Veteran +70 herrer
1.-83Peer Bjaaland*Alta AK81.879010010510067.3
2.-83Steven Michael Neichin*Høland IL og UL77.648085908559.16
1.-93Egil Kroknes*Halden SI92.4387.59092.59056.7
1.-105Truls Kristensen*Askim SK101.9990102.5107.5107.564.92
Ungdom 14-18 herrer
Gj.-105Storm MartinussenTromsø Atletklubb103.1114015016016096.24

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Alf GranvangVeteran 50-59120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt196kg
Anne Sofie EnganVeteran 50-5984+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt73kg
Anne Sofie EnganVeteran 50-5984+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt75kg
Audhild MathiesenVeteran 60-6957Benkpress enkeltløft utstyrsfritt70kg
Bjørn-Andre EgerdahlVeteran 40-4974Benkpress enkeltløft utstyrsfritt143kg
Edvard HeimenÅpen105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt212kg
Edvard HeimenÅpen105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt215kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt118.5kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt121kg
Hildeborg J. HugdalÅpen84+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt122kg
Joakim Pedersen LiljebergJunior 19-23105Benkpress enkeltløft utstyrsfritt203.5kg
Julie DahleVeteran 40-4963Benkpress enkeltløft utstyrsfritt92.5kg
Julie DahleVeteran 40-4963Benkpress enkeltløft utstyrsfritt97.5kg
Ketil Sten OlsenVeteran 60-6974Benkpress enkeltløft utstyrsfritt115kg
Kjetil LøvaasVeteran 60-69120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt165.5kg
Per Marius HoleÅpen120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt216kg
Selma Karoline Matilde RambergUngdom 14-1852Benkpress enkeltløft utstyrsfritt77.5kg
Sigve ValentinsenVeteran 50-5983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt153kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft utstyrsfritt145kg
Simen Johnson MyrvoldUngdom 14-1883Benkpress enkeltløft utstyrsfritt152.5kg
Siv BjørkestrandVeteran 40-4984+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt121.5kg
Siv BjørkestrandÅpen84+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt121.5kg
Trond BorgliVeteran 40-4993Benkpress enkeltløft utstyrsfritt178kg
Trond BorgliVeteran 40-4993Benkpress enkeltløft utstyrsfritt182.5kg
NM for lag
1.
Fræna AK 469.19
Edvard Heimen 128.74
Kjell Furesund 123.13
Andreas Hofseth Ervik 115.42
Odd Arne Opstad 101.90

2.
SPUVI 450.35
Per Marius Hole 124.48
Georg Øksendal 113.56
Alf-Ivar Hellerud 110.97
Ove Henning Lorentzen 101.34

3.
Askim SK 441.12
Øystein Aas 117.47
Pål Guddal 110.78
Simen Johnson Myrvold 108.15
Julie Dahle 104.72

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer232I/2Jan Sjøl
1Sidedommer690FOle Tilrem
1Sidedommer583FMarius Arnesen
1Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
2Hoveddommer232I/2Jan Sjøl
2Sidedommer690FOle Tilrem
2Sidedommer682I/2Anita Stavik
2Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
3Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
3Sidedommer232I/2Jan Sjøl
3Sidedommer749FFrederik Engevik
3Teknisk kontrollør881RHeidi J. Eriksen
3Stevneleder690FOle Tilrem
4Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
4Sidedommer232I/2Jan Sjøl
4Sidedommer881RHeidi J. Eriksen
4Teknisk kontrollør749FFrederik Engevik
4Stevneleder690FOle Tilrem
5Hoveddommer682I/2Anita Stavik
5Sidedommer583FMarius Arnesen
5Sidedommer589FTor Engevik
5Teknisk kontrollør690FOle Tilrem
5Stevneleder232I/2Jan Sjøl
6Hoveddommer583FMarius Arnesen
6Sidedommer690FOle Tilrem
6Sidedommer682I/2Anita Stavik
6Teknisk kontrollør589FTor Engevik
6Stevneleder232I/2Jan Sjøl
7Hoveddommer773FBengt Eide-Olsen
7Sidedommer881RHeidi J. Eriksen
7Sidedommer390FMons Terje Skjelvik
7Teknisk kontrollør701I/2Carl Yngvar Christensen
7Stevneleder690FOle Tilrem
8Hoveddommer881RHeidi J. Eriksen
8Sidedommer773FBengt Eide-Olsen
8Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
8Teknisk kontrollør390FMons Terje Skjelvik
8Stevneleder690FOle Tilrem
9Hoveddommer682I/2Anita Stavik
9Sidedommer663FGeir Arne Giseth
9Sidedommer881RHeidi J. Eriksen
9Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
9Stevneleder690FOle Tilrem
10Hoveddommer682I/2Anita Stavik
10Sidedommer583FMarius Arnesen
10Sidedommer524FHarald M. Haug
10Teknisk kontrollør663FGeir Arne Giseth
10Stevneleder690FOle Tilrem
11Hoveddommer682I/2Anita Stavik
11Sidedommer583FMarius Arnesen
11Sidedommer524FHarald M. Haug
11Teknisk kontrollør663FGeir Arne Giseth
11Stevneleder690FOle Tilrem
12Hoveddommer583FMarius Arnesen
12Sidedommer663FGeir Arne Giseth
12Sidedommer682I/2Anita Stavik
12Teknisk kontrollør524FHarald M. Haug
12Stevneleder690FOle Tilrem
13Hoveddommer774FChristian Solheim
13Sidedommer663FGeir Arne Giseth
13Sidedommer662FPer-A. Rozenbergs-Deem
13Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
13Stevneleder690FOle Tilrem
14Hoveddommer774FChristian Solheim
14Sidedommer663FGeir Arne Giseth
14Sidedommer662FPer-A. Rozenbergs-Deem
14Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
14Stevneleder690FOle Tilrem