NM Styrkeløft utstyr



Fakta

Arrangør Askim SK
Dato 26.06.2021
Stevnetype NM Styrkeløft utstyr
Sted Askim
Stevneleder Per Øyvind Fjeld
Sekretær Hedvik Bryn
Antall deltakere 45
Antall resultat 43

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-52Karen HesthammerOslo SK51.90160167.5175105110.5112.5150165170455.592.89
1.-57Hilde Mikkelsen HaugenBrumunddal AK56.85195205-135140.5142.5170180185527.5101.28
2.-57Emma Elise AasSande KK55.60125132.5137.56567.570145155162.5362.570.6
3.-57Ann Kristin OlsenHalden SI56.551001151209010010010012013034065.5
1.-63Lena SjølSande KK61.15185185192.5115120122.5180182.5190502.592.29
2.-63Jenny Marie JohansenOslo SK62.75200210212.5107.5110112.5190192.519550090.47
3.-63Marthe S. TjeltaSandnes AK62.1517018018095102.510517018018545582.78
4.-63Heidi Ottesen SolbergDrammen SI60.35150157.5162.582.587.590147.5155157.541075.89
5.-63Katrine Sundal HauneSande KK61.80137.5145147.592.597.597.5145155160392.571.64
6.-63Anita StavikAskim SK62.3015516017067.572.577.5152.5160165392.571.31
1.-69Eline SkallebergSande KK67.85225235240150155160202.5210215605104.9
2.-69Juliane SlettnesBrumunddal AK68.70197.5202.5212.5120125130165175185522.590.02
3.-69Marita Hårberg VaterholmSkogn IL65.20175182.5187.5110115115170180185487.586.35
4.-69Yasmina Juliette HavnenDrammen SI67.40152.5160167.5859095140147.5152.541071.34
1.-76Marte ElverumKK-6775.00240253253147.5152.5152.5237.5250.5250.5625103.17
2.-76Nora Kristin Larsen Askim SK74.1514015016013014015013515015545074.68
3.-76Gro-Berit StavheimSjøholt AK75.05150160167.5758080145152.5160402.566.42
1.-84Anna Sørlie HerangerOslo SK83.75247.5255.5260155160160212.5220.5230645101.56
2.-84Heidi Hille ArnesenIL Kraftsport84.00235242.5250125130135180180200577.590.82
3.-84Maren Njøs KurdølSande KK80.50165170175115120125170180187.5487.578.01
--84Alexandra Voll SkroveSkogn IL80.40190190190959595---00
1.84+Hildeborg J. HugdalSauda IL120.05250255255210220220190200218.567094.69
2.84+Lene ThorénSande KK121.05235242.5242.5145152.5160170180185567.580.06
1.-59Daniel Andersen NilsenHalden SI58.45190200205.5100105117.5170187.5205.549873.04
1.-66Hans Erik FolkesethHalden SI64.40225235242.5125130132.5237.5247.525561583.84
1.-83Kjell Egil Olborg BakkelundOslo SK81.0029031032015022023028030031085099.58
2.-83Ludvik MoenBrumunddal AK82.00265280290182.519019523025026074086.06
3.-83Sigve ValentinsenSandnes AK83.0024025527017018019022023525570080.83
4.-83Magnus Varpen LangleiteFræna AK80.61220232.524016517518521022523065576.96
5.-83Germe WimpayeHalden SI82.35200207.521512013013526027027561571.35
6.-83Geir Ottar OlsenHalden SI82.2575--75--75--22526.12
1.-93Tommy NordstøDrammen SI92.25267.527528018519019026527528074581.14
2.-93Aksel StavheimSjøholt AK88.4028528528514018518523024025071079.12
3.-93Kasper Høiland AndersenGanddal AK88.60250260265155162.5167.5250250250682.575.96
4.-93Vetle ValentinsenSandnes AK92.10220230230170170182.5200215227.560565.95
1.-105Asgeir HoelFræna AK104.9535036538024025025531032534096098.15
2.-105Joel Immanuel VikeslandBrumunddal AK104.95290310320192.5197.5202.5290320335857.587.67
3.-105Fredrik SøbergBrumunddal AK103.30255255255215215222.517520021564566.42
1.-120Carl Petter SommersethOslo SK119.5036536537525025526032534536596092.93
2.-120Per Marius HoleSPUVI118.70280305305310356.5356.525027529088085.41
3.-120Jim LjungquistBrumunddal AK119.30210230250235235245270285292.5777.575.31
4.-120Erlend SkorstadTrøndertun SK115.50240250260220225227.523024525573071.62
5.-120Eirik Andreas Eriksen SeimHaugaland AK115.65250260270195200207.5240245250727.571.34
1.120+Eysteinn Fannar OddgeirssonDrammen SI128.75310330345180235235300310312.582077.23
-120+Åge BerntsenTrøndertun SK151.60360360360------00

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Anna Sørlie HerangerÅpen84Knebøy255.5kg
Anna Sørlie HerangerÅpen84Knebøy260kg
Anna Sørlie HerangerÅpen84Markløft220.5kg
Anna Sørlie HerangerÅpen84Markløft230kg
Anna Sørlie HerangerÅpen84Sammenlagt635.5kg
Anna Sørlie HerangerÅpen84Sammenlagt645kg
Daniel Andersen NilsenÅpen59Knebøy205.5kg
Daniel Andersen NilsenJunior 19-2359Knebøy205.5kg
Eline SkallebergÅpen69Benkpress150kg
Eline SkallebergÅpen69Benkpress155kg
Eline SkallebergÅpen69Benkpress enkeltløft150kg
Eline SkallebergÅpen69Benkpress enkeltløft155kg
Eline SkallebergÅpen69Knebøy225kg
Eline SkallebergÅpen69Knebøy235kg
Eline SkallebergÅpen69Knebøy240kg
Eline SkallebergÅpen69Markløft210kg
Eline SkallebergÅpen69Sammenlagt597.5kg
Eline SkallebergÅpen69Sammenlagt605kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Benkpress125kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Benkpress130kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Benkpress135kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Knebøy235kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Knebøy242.5kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Markløft180kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Markløft200kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Sammenlagt557.5kg
Heidi Hille ArnesenVeteran 50-5984Sammenlagt577.5kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4963Sammenlagt407.5kg
Heidi Ottesen SolbergVeteran 40-4963Sammenlagt410kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress140.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress142.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress enkeltløft140.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Benkpress enkeltløft142.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Sammenlagt517.5kg
Hilde Mikkelsen HaugenÅpen57Sammenlagt527.5kg
Jim LjungquistVeteran 50-59120Markløft292.5kg
Juliane SlettnesJunior 19-2369Knebøy212.5kg
Karen HesthammerÅpen52Benkpress110.5kg
Karen HesthammerÅpen52Benkpress enkeltløft110.5kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Benkpress152.5kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Knebøy235kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Sammenlagt557.5kg
Lene ThorénVeteran 40-4984+Sammenlagt567.5kg
Per Marius HoleÅpen120Benkpress310kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Benkpress170kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Benkpress180kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Benkpress190kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Markløft255kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Sammenlagt665kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Sammenlagt680kg
Sigve ValentinsenVeteran 60-6983Sammenlagt700kg
Yasmina Juliette HavnenUngdom 14-1869Knebøy167.5kg
Ranking damer
Sammenlagt
1. Eline Skalleberg
2. Marte Elverum
3. Anna Sørlie Heranger

Knebøy
1. Eline Skalleberg
2. Anna Sørlie Heranger
3. Marte Elverum

Benkpress
1. Hildeborg J. Hugdal
2. Hilde Mikkelsen Haugen
3. Eline Skalleberg

Markløft
1. Marte Elverum
2. Eline Skalleberg
3. Anna Sørlie Heranger

Ranking herrer
Sammenlagt
1. Kjell Egil Olborg Bakkelund
2. Asgeir Hoel
3. Carl Petter Sommerseth

Knebøy
1. Asgeir Hoel
2. Kjell Egil Olborg Bakkelund
3. Carl Petter Sommerseth

Benkpress
1. Per Marius Hole
2. Kjell Egil Olborg Bakkelund
3. Asgeir Hoel

Markløft
1. Kjell Egil Olborg Bakkelund
2. Joel Immanuel Vikesland
3. Hans Erik Folkeseth

NM Lag
1. Oslo SK 386,96 poeng
2. Brumunddal AK 365,03 poeng
3. Sande KK 355,26 poeng

Nordisk rekord

Sigve Valentinsen
Veteran 60-69
255 kg markløft
700 kg sammenlagt

Hilde Mikkelsen Haugen
Åpen 57 kg
140,5 og 142,5 kg benkpress
517,5 og 527,5 kg sammenlagt

Anna Sørlie Heranger
Åpen 84 kg
255,5 og 260 kg knebøy
635,5 og 645 kg sammenlagt

Lene Thoren
Veteran 50-59 + 84 kg
235 kg knebøy
145 og 152,5 kg benkpress
170 og 180 kg markløft
557,5 og 567,5 kg sammenlagt

Heidi Hille Arnesen
Veteran 50-59 84 kg
235 og 242,5 kg knebøy
125, 130 og 135 kg benkpress
180 og 200 kg markløft
557,5 og 577,5 sammenlagt

Per Marius Hole
Åpen 120 kg
310 kg benkpress

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer282I/1Inger Blikra
1Sidedommer701I/2Carl Yngvar Christensen
1Sidedommer236I/2Terje Sandbo
1Teknisk kontrollør455I/2Bjørn Astad
1Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
1Jury126I/1Arnulf Wahlstrøm
1Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
1Jury227I/2Egil Kroknes
2Hoveddommer455I/2Bjørn Astad
2Sidedommer769I/2Kristin Thorvaldsen
2Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
2Teknisk kontrollør808FLene Einarsen
2Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
2Jury282I/1Inger Blikra
2Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
2Jury236I/2Terje Sandbo
3Hoveddommer682I/2Anita Stavik
3Sidedommer227I/2Egil Kroknes
3Sidedommer200FVidar Tangen
3Teknisk kontrollør126I/1Arnulf Wahlstrøm
3Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
3Jury504I/1, P/2Pål Nilsen
3Jury455I/2Bjørn Astad
3Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
4Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
4Sidedommer682I/2Anita Stavik
4Sidedommer236I/2Terje Sandbo
4Teknisk kontrollør769I/2Kristin Thorvaldsen
4Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
4Jury200FVidar Tangen
4Jury282I/1Inger Blikra
4Jury701I/2Carl Yngvar Christensen
5Hoveddommer701I/2Carl Yngvar Christensen
5Sidedommer504I/1, P/2Pål Nilsen
5Sidedommer808FLene Einarsen
5Teknisk kontrollør236I/2Terje Sandbo
5Stevneleder559I/1Per Øivind Fjeld
5Jury769I/2Kristin Thorvaldsen
5Jury682I/2Anita Stavik
5Jury227I/2Egil Kroknes

Bilder (1)