NM benkpress utstyrsfritt



Fakta

Arrangør Drammen SI
Dato 27.11.2021
Stevnetype NM benkpress utstyrsfritt
Sted Drammen
Stevneleder Heidi Ottesen Solberg og Anita Stavik
Sekretær Elise Novum og Yasmina Havnen
Antall deltakere 153
Antall resultat 149

Resultater

Legg til video
* Utstyrsfritt resultat
#Kat.NavnKlubbKr.vektBenkpressTotaltPoeng
Ungdom 14-18 damer
1.-63Liz Tobiassen*Arendal SVK59.186065706556.34
1.-69Yasmina Juliette Havnen*Drammen SI67.217075808064.56
2.-69Mila Cheyenne Pischel*Lenja AK68.8452.557.562.562.549.89
3.-69Elin Monsen*SPUVI66.675052.557.552.542.53
4.-69Katja Furesund Westerberg *Fræna AK67.7847.552.557.552.542.2
1.-84Mina Holmefjord *Bergen SK78.308590908564.66
2.-84Karoline Marie Andersen*Moss SIK79.736065707052.96
Junior 19-23 damer
1.-63Elin Kolding*Askim SK59.99859092.592.579.47
2.-63Anna Pauline Ouff Grøthe*Drammen SI63.006565707058.41
1.-69Marthine Myhr*Odin SK67.76102.5107.5110107.586.43
1.-76Juliane Slettnes*Brumunddal AK70.80859092.59070.98
1.-84Nora Kristin Larsen *Askim SK79.1492.597.5102.597.573.93
1.84+Malin Daltorp*Høland IUL91.527582.582.57554.93
Åpen damer
1.-47Sakar Hamawandi*OPIL46.86707578.57579.76
1.-57Benedikte Hoffart Bøhn*SPUVI55.50859092.59081.64
2.-57Marianne Hatlem*Kristiansand AK56.918590959080.13
3.-57Hege Berge*Sande KK56.896570707062.34
4.-57Marthe Farstad*Fræna AK54.6757.562.56562.557.36
1.-63Elise Rosenborg*IL Kraftsport61.30100102.510510589.02
2.-63Katrine Sundal Haune*Sande KK62.159510010510084.09
3.-63Frida Aung*Oslo SK62.1887.592.5959579.87
4.-63Lena Sjøl*Sande KK61.879092.59592.577.99
5.-63Linn Hèlen Solbakken Fjeld*Askim SK61.418087.587.58067.75
1.-69Sarah Nilsen Evensen*Askim SK68.60909597.59575.95
2.-69Liv Ulversøy*Oslo SK67.2387.590959072.62
3.-69Jowan Salay*Bodø Atletklubb67.577580858064.4
4.-69Birgitte Centeno Austefjord*Arendal SVK67.8562.5656562.550.22
1.-76Anita Camilla Bratland*Odin SK75.84102.5107.5112.5112.586.47
2.-76Emilie Rastum*Odin SK75.4892.59597.59573.14
3.-76Marthe Stavik Aas*Fræna AK74.8177.582.587.582.563.71
1.84+Lene Thorén*Sande KK123.59909597.597.569.09
2.84+Therese Dahl-Stamnes*Sandnes AK105.9877.582.582.577.555.58
Veteran 40-49 damer
1.-52Caroline Hoff Hansen*Arendal SVK50.06556062.56059.51
1.-57Lene Alexandra Øien*Brumunddal AK56.636565707062.55
2.-57Inga Werner Isaksen*Sande KK56.1257.562.562.562.556.22
1.-63Frida Birgitte Espenes*Atlas SK62.6282.587.59587.573.26
2.-63Anette Heimstad-Aasbø*Skien Atletklubb61.87707577.57563.24
3.-63Hege Velten*OPIL62.306567.567.56554.58
1.-69Manuela Pischel-Bakker *Lenja AK64.5882.587.5909074.1
2.-69Angela Fonseca Bustos*OPIL67.69657072.572.558.32
1.-76Eilen Pollen*Moss SIK74.9992.59810010077.16
1.-84Camilla Thornquist*Askim SK82.719095959067.41
2.-84Eigunn Stav Sætre*Kristiansund KK83.5272.57577.577.557.9
1.84+Jeanette-Rene Viklund*Askim SK89.528087.592.592.568.04
Veteran 50-59 damer
1.-52Anita Traasdahl *Askim SK51.206062.5656563.11
2.-52Nitaya Intanon*Nittedal AGK50.7152.557.56057.556.33
1.-57Ann Kristin Olsen*Halden SI56.8572.58082.58071.28
1.-63Jane Kvelland Berntsen*Askim SK58.80657072.572.563.11
2.-63Siri Bech-Hanssen*Arendal SVK60.854550505042.58
1.-76Lene Einarsen*IL Kraftsport75.09758082.58061.7
2.-76Heidi Sighovd*IL Kraftsport73.6267.570707054.37
1.-84Hege Berntsen Solberg*IL Kraftsport78.2852.55557.557.543.75
1.84+Anne Kristin Strand Aarsrud*Moss SIK97.585052.55552.538.04
Veteran 60-69 damer
1.-57Audhild Mathiesen*Lenja AK56.126567.5707062.96
Ungdom 14-18 herrer
1.-66Phillip Ek*Lenja AK65.559097.5102.597.555.51
2.-66Oliver Omtvedt Aas*Askim SK65.697075808045.49
1.-74Felix Pagander*Askim SK71.34107.5112.5117.5117.563.9
2.-74Lars Håkon Jørgensen*Lenja AK71.4597.510511011059.77
1.-83Henrik Hjertenes*Sjøholt AK80.76142.5147.5153147.575.14
2.-83Johan Lund*Høland IUL81.46102.511012511055.79
3.-83Sivert Røymo*Fræna AK80.4987.5951009548.48
--83Ewen Sebastian Cederstrøm*Sandnes AK81.8413514014000
1.-93Trym Greibrok*SPUVI92.07155165.517017081.05
2.-93Herman Lied Meyer*Askim SK92.59135140142.514066.57
3.-93Kristian Solberg*Sande KK88.67130137.5142.5137.566.79
4.-93Andrew Tan Dagatan Le*Askim SK87.33102.5107.5112.5112.555.07
1.-105Sander Sæbø*Askim SK93.1112012513013061.64
2.-105Mathias Wilhelmsen*Lenja AK102.81100105107.5107.548.61
1.120+Sander Bjelland Olsson*Hommersåk AK122.15105107.5117.5107.545.01
Junior 19-23 herrer
1.-59Terje Akim Tranås Iversen*Drammen SI56.208085908552.7
1.-74Waldemar Johansen*Bergen SK73.5310010511010556.19
1.-83Einar Naveen Møen*Odin SK81.49145150157.515076.06
2.-83David Eltervåg*Sandnes AK82.76150157.5157.515075.46
3.-83Bastian Brekstad Mork*Fræna AK82.80112.5122.5130122.561.61
1.-93Isak Asperud*Askim SK87.9917518519019092.65
2.-93Jassin Andre Aarsteinsen Darei*Askim SK91.8513514515014569.22
3.-93Sebastian André Strøm*Alta AK91.20125132.513513564.67
1.-105Jacob Florelius*Sande KK96.0418019020020093.41
2.-105Håkon Berge Berntsen *Odin SK102.3116017017517077.05
3.-105Ivar Brekstad *Fræna AK104.5812013013513560.56
1.-120Benjamin Larsen*Moss SIK119.65165172.5177.5177.574.98
1.120+Kristian Eek Haugen*Nes SIL129.6220020820920985.38
2.120+Sebastian Strand*Oslo SK179.28190200.5209.5200.572.96
Åpen herrer
1.-59Fredrik Eskil Myrvang*Tambarskjelvar IL55.7215516016015596.57
1.-66Morten Miguel Lomeland*Odin SK65.64135142.5145142.581.07
1.-74Tor Gausemel Kristensen *Bodø Atletklubb72.24132.5132.5142.5142.576.98
2.-74Kai-Remi Berge*IL Kraftsport73.36120125127.5127.568.31
3.-74Daniel Refsnes*Askim SK72.8212012513012567.24
1.-83Kim Gundersen*Skien Atletklubb82.10182.5187.519519598.5
2.-83Magnus Varpen Langleite*Fræna AK81.03162.517017517588.99
3.-83Aksel Stavheim*Sjøholt AK82.57142.515015515578.06
1.-93Jarle Bjørgo Onarheim*Odin SK92.9919020020620697.74
2.-93Martin Glimdal Norseth*SPUVI92.85160170172.5172.581.91
3.-93Marius Jemtland*Skien Atletklubb91.7815015516016076.4
4.-93Thomas Waal*Skien Atletklubb92.95147.5152.515515573.56
1.-105Ralf A. Male*Fræna AK104.79202.5202.5205202.590.76
2.-105Even Bless Liland*Odin SK104.74187.5192.5202.5192.586.29
3.-105Lukas Peder Fjeld Hansen*Askim SK98.4615016017016073.84
4.-105Fredrik Søberg*Brumunddal AK104.9214014515015067.19
1.-120Per Marius Hole*SPUVI119.38205217.5220.5217.591.96
2.-120Eirik Jørgensen*Fræna AK119.05180187.519019080.43
3.-120Magnus Refsnes*Askim SK118.90150150157.5157.566.71
4.-120Johnny Haug*Skien Atletklubb109.95137.5142.5147.5142.562.48
1.120+Alexander Nilsson*Askim SK138.00210215222.521585.67
2.120+Ørjan Leirheim*Odin SK137.53197.5207.5212.5207.582.79
3.120+Roger Andrè Sellevoll*Odin SK153.7820521521520578.47
Veteran 40-49 herrer
1.-59Ben-Stian Håland*Ganddal AK58.109095.510110161.47
1.-74Jøran Langset*Sande KK73.80122.5130137.5137.573.43
1.-83Dag R.Ørsvik Øye*Kristiansund KK82.30152.5157.5157.5157.579.46
2.-83Øyvind Risdal*Arendal SVK81.74135140152.514070.88
1.-93Helge Hansen*Arendal SVK91.81155162.5170162.577.59
2.-93Erik Marius Egerdahl*Sande KK85.53132.5137.5142.5137.568.02
3.-93Tommy Dybdal*Sande KK84.6113013013013064.66
1.-105Øystein Aas*Askim SK98.48175182.5190182.584.22
1.-120Jarle Adolfsen*Høland IUL119.00150157.5162.5162.568.8
Veteran 50-59 herrer
1.-66Terje Myrvold*Askim SK65.4790100.5100.59051.27
1.-74Bjørn-Andre Egerdahl*Sandnes AK73.9114014515015080.05
2.-74Bjørn Astad*Oslo SK73.74110115-11561.44
3.-74Steffen Sandene*Førde IL71.9910010010510054.12
1.-83Ove Henning Lorentzen*SPUVI82.0514015516015578.32
2.-83Geir Ottar Olsen*Halden SI82.14110120127.5127.564.39
3.-83Vebjørn Brastad*IL Kraftsport81.2210010511010553.33
1.-93Ronny Ivan Hegge*Lenja AK91.6615015516015574.06
2.-93Henning Meyer*Askim SK89.86115120127.5127.561.53
3.-93Kristian Ringhagen*Sauda IL92.65110112.5120112.553.47
1.-105Børre Borgersen*Skien Atletklubb96.90155160162.5162.575.57
2.-105Tor Granvang*Brumunddal AK103.74140150162.5162.573.17
3.-105Bjørn Flem*Askim SK100.79150157.5160157.571.89
4.-105Frode Rui*Ulefoss AK104.71150157.5162.5157.570.61
5.-105Jan Helge Høvset*Bergen SK101.62155155162.515570.47
--105Yves Florelius*Sande KK102.0115015015000
1.-120Alf Granvang*Brumunddal AK107.5919020020019084.13
2.-120Raymond Andersen*Nittedal AGK115.9318019019018077.08
1.120+Kjell Furesund*Fræna AK129.62195205207.520583.74
2.120+Bjørn Grønvold*Sande KK147.34150160162.5162.563.17
3.120+Runar Saxegård*Lenja AK121.8114015016016067.07
4.120+Helge Aarsrud*Moss SIK149.73125132.5137.5137.553.14
Veteran 60-69 herrer
1.-66Tor Østhagen*Christiania AK65.08858587.587.550.01
1.-74Ketil Sten Olsen*Lenja AK73.50100107.511011058.87
1.-83Tormod Andersen*Lenja AK80.6690--9045.88
1.-93Rune Larsen *Sande KK89.70132.5140147.514067.62
2.-93Steinar Eimstad*SPUVI92.4311512012512057.1
--93Oddbjørn Viken*Drammen SI92.89107.5112.5112.500
1.-105Bjarne Kvarv*Tromsø Atletklubb98.3215016017016073.89
2.-105Arve Otto Nundal*IL Jotun94.1711012012512056.59
3.-105Odd-Erik Skippervold*Christiania AK102.10100105107.510547.63
1.-120Roger Eriksen*Brumunddal AK108.70152.5160-16070.51
2.-120Leif Sydengen*Askim SK110.1813014014014061.32
--120Vidar Alexander Ringvold*Brumunddal AK112.7515015015000
1.120+Jan Helge Rustan*Sande KK121.7790100112.5112.547.17
Veteran +70 herrer
1.-83Bjørn Erik Andersen*Sandnes AK80.5711011511511056.1
2.-83Steven Michael Neichin*Høland IUL81.8595102.5112.5102.551.86
1.-93Øivind Arne Olsen*Kristiansund KK88.4510010511010551.07

Rekorder

Navn Kategori Vektklasse Øvelse Løftet
Anita Traasdahl Veteran 50-5952Benkpress enkeltløft utstyrsfritt60kg
Anita Traasdahl Veteran 50-5952Benkpress enkeltløft utstyrsfritt62.5kg
Anita Traasdahl Veteran 50-5952Benkpress enkeltløft utstyrsfritt65kg
Ben-Stian HålandVeteran 40-4959Benkpress enkeltløft utstyrsfritt101kg
Ben-Stian HålandVeteran 40-4959Benkpress enkeltløft utstyrsfritt95.5kg
Bjørn-Andre EgerdahlVeteran 40-4974Benkpress enkeltløft utstyrsfritt150kg
Bjørn-Andre EgerdahlVeteran 50-5974Benkpress enkeltløft utstyrsfritt150kg
Eilen PollenVeteran 40-4976Benkpress enkeltløft utstyrsfritt100kg
Eilen PollenVeteran 40-4976Benkpress enkeltløft utstyrsfritt98kg
Jarle Bjørgo OnarheimÅpen93Benkpress enkeltløft utstyrsfritt206kg
Kristian Eek HaugenJunior 19-23120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt200kg
Kristian Eek HaugenJunior 19-23120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt208kg
Kristian Eek HaugenJunior 19-23120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt209kg
Morten Miguel LomelandÅpen66Benkpress enkeltløft utstyrsfritt142.5kg
Nitaya IntanonVeteran 50-5952Benkpress enkeltløft utstyrsfritt52.5kg
Ove Henning LorentzenVeteran 50-5983Benkpress enkeltløft utstyrsfritt155kg
Per Marius HoleÅpen120Benkpress enkeltløft utstyrsfritt217.5kg
Sebastian StrandJunior 19-23120+Benkpress enkeltløft utstyrsfritt200.5kg
Trym GreibrokUngdom 14-1893Benkpress enkeltløft utstyrsfritt165.5kg
Trym GreibrokUngdom 14-1893Benkpress enkeltløft utstyrsfritt170kg
Nordisk rekord ungdom
Trym Greibrok
Benkpress enkeltløft 165,5 kg og 170 kg

NM Lag
1.
Odin SK 356.93
Jarle Bjørgo Onarheim 97.74
Anita Camilla Bratland 86.47
Marthine Myhr 86.43
Even Bless Liland 86.29

2.
Fræna AK 343.92
Ralf A. Male 90.76
Magnus Varpen Langleite 88.99
Kjell Furesund 83.74
Eirik Jørgensen 80.43

3.
Askim SK 342.01
Isak Asperud 92.65
Alexander Nilsson 85.67
Øystein Aas 84.22
Elin Kolding 79.47

Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1Hoveddommer682I/2Anita Stavik
1Sidedommer227I/2Egil Kroknes
1Sidedommer232I/2Jan Sjøl
1Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
2Hoveddommer232I/2Jan Sjøl
2Sidedommer682I/2Anita Stavik
2Sidedommer651I/2Stian Botnen
2Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
3Hoveddommer559I/1Per Øivind Fjeld
3Sidedommer232I/2Jan Sjøl
3Sidedommer583FMarius Arnesen
3Teknisk kontrollør879I/2Marthe Stavik Aas
3Stevneleder682I/2Anita Stavik
4Hoveddommer583FMarius Arnesen
4Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
4Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
4Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
4Stevneleder682I/2Anita Stavik
5Hoveddommer651I/2Stian Botnen
5Sidedommer682I/2Anita Stavik
5Sidedommer227I/2Egil Kroknes
5Teknisk kontrollør455I/1Bjørn Astad
6Hoveddommer227I/2Egil Kroknes
6Sidedommer651I/2Stian Botnen
6Sidedommer455I/1Bjørn Astad
6Teknisk kontrollør682I/2Anita Stavik
7Hoveddommer455I/1Bjørn Astad
7Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
7Sidedommer651I/2Stian Botnen
7Teknisk kontrollør583FMarius Arnesen
8Hoveddommer879I/2Marthe Stavik Aas
8Sidedommer455I/1Bjørn Astad
8Sidedommer583FMarius Arnesen
8Teknisk kontrollør651I/2Stian Botnen
9Hoveddommer879I/2Marthe Stavik Aas
9Sidedommer455I/1Bjørn Astad
9Sidedommer227I/2Egil Kroknes
9Teknisk kontrollør232I/2Jan Sjøl
9Stevneleder682I/2Anita Stavik
10Hoveddommer455I/1Bjørn Astad
10Sidedommer232I/2Jan Sjøl
10Sidedommer879I/2Marthe Stavik Aas
10Teknisk kontrollør227I/2Egil Kroknes
10Stevneleder682I/2Anita Stavik
11Hoveddommer682I/2Anita Stavik
11Sidedommer138FLeif Sydengen
11Sidedommer455I/1Bjørn Astad
11Teknisk kontrollør559I/1Per Øivind Fjeld
12Hoveddommer455I/1Bjørn Astad
12Sidedommer682I/2Anita Stavik
12Sidedommer559I/1Per Øivind Fjeld
12Teknisk kontrollør138FLeif Sydengen