NM styrkeløft



Fakta

Arrangør Askim SK
Dato 08.04.1989
Stevnetype NM styrkeløft
Sted Askim
Stevneleder Nils-Petter Knudsen, Arnulf Wahlstrøm
Sekretær Eva Opland
Antall deltakere 53
Antall resultat 51

Resultater

Legg til video
#Kat.NavnKlubbKr.vektKnebøyBenkpressMarkløftTotaltPoeng
1.-44Kristin Røvde HagenSPUVI43.908592.592.542.54547.59095100225317.3
1.-48Anne L. ElleStavanger SK48.0011512512557.562.565110120125315417.19
1.-52Audhild MathiesenOslo SK51.8013013514062.56567.5152.5160165.5360450.14
1.-56Grete NessøSkogn IL55.60115120125556062.5130137.5140317.5375.67
2.-56Jorun TangenNes SIL53.7011012012547.55052.5130140145312.5379.97
3.-56Anita OttosenBrumunddal AK55.301101201205052.555120132.5137.5295350.55
1.-60Ingjerd Pytte SagliIL Kraftsport59.90135140142.567.567.572.5140147.5152.5362.5404.66
1.-67.5Kirsten VinjeSkogstrand IL65.30167.5172.5172.572.577.580142.5150155407.5426.04
2.-67.5Anne AanensenMandal SK66.00140147.51506567.570145150155370383.84
--75Tone IngebretsenSandnes AK74.50160160160------00
1.-56Morten BergersenSPUVI51.80140152.5152.5758082.5140150155375369.49
1.-60Rune BergerRakkestad KK59.80180190192.5102.5107.5110180190195480410.64
1.-67.5Bjørn Andreas HolmsenOPIL67.30205205212.5758082.5240250260555428.96
2.-67.5Geir GregersenSande KK66.00190190195112.5117.5120205215220522.5410.27
3.-67.5Geir BedinSkogn IL66.80185202.5202.595102.5105190207.5212.5502.5390.69
--67.5Jan-Olav SkeieNes SIL67.50180185185------00
1.-75Sigve ValentinsenSandnes AK73.80235240240140145150240250260640461.25
2.-75Øystein RuyterOslo SK74.00225235240142.5150150230240240620445.97
3.-75Oddvar WikenBrumunddal AK75.00210220230120132.5137.5230250262.5615438.25
4.-75Arve Otto NundalIL Jotun75.00220230230140140145240245-600427.56
5.-75Rode Stig HansenIL Lenangsøra73.80180190195120130132.5210230245565407.2
1.-82.5Kjell KaspersenBrumunddal AK78.10290305315145152.5155260260270717.5497.44
2.-82.5Frode GundersenSPUVI81.80240280-150157.5162.5250260270667.5449.49
3.-82.5Frank DuveMoss SIK82.10235235250145152.5160240260-635426.66
4.-82.5Tor Egil SkoglySPUVI82.20200210210155160162.5245245252.5625419.63
5.-82.5Terje EdvardsenUlefoss AK81.20210220230120125130235250255615415.99
6.-82.5Eskild SommernesOPIL81.90212.5225230120125130240250250590397.01
7.-82.5Arnstein JohansenT&IL National75.20225235235110110110225235235560398.27
1.-90Atle EdvardsenOPIL89.50275290290165172.5177.5277.5292.5300760486.55
2.-90Carl Olav ChristoffersenSande KK88.90265277.5282.5172.5180187.5265280290750481.8
3.-90Anders T. SolheimUlefoss AK89.20280300313130140150282.5297.5297.5745.5478.09
4.-90Morten HaugsengSandnes AK89.20235240240150155157.5290300305695445.7
5.-90Bjørn David HansenSPUVI90.00260280290150160165235250250690440.5
6.-90Jan-Roger JohansenRana KK90.00255270280135142.5142.5255270282.5670427.73
7.-90Leif SydengenAskim SK89.30210222.5230177.5182.5182.5230250250662.5424.66
8.-90Jørn Ove PedersenSande KK89.50225235235127.5130135275280290650416.13
9.-90Brede Lund MarkenSPUVI87.70210230230130140145250265270620401.2
1.-100Børge ØvrebøSandnes AK99.20270285292.5190200205275285295785479.32
2.-100Stein ApenæsSPUVI99.90260275282.5140147.5150280292.5300725441.38
3.-100Geir Arild RomsetSande KK100.00265280280150155157.5255265265675410.81
4.-100Frank Robert EngRana KK96.80240260272.5160165170240252.5-665410.24
5.-100Bjørn DybendalT&IL National98.60240250260150155155240250250645394.8
1.-110Pål EriksenOPIL109.30290305310190200200300317.5330812.5479.13
2.-110Hans Arild KallebergSande KK110.00310330335172.5180185285297.5302.5812.5478.16
3.-110Rolf LarsenMoss SIK108.60300307.5312.5190200200280297.5305795469.77
4.-110Trygve BlørstadT&IL National109.50250250260140150152.5250270-650383.05
1.-125Svend Ødegård KarlsenDrammen SI114.20330330330190195200330342.5350875509.34
2.-125Jan Werner MartinsenIL Kraftsport121.40285300310180185185260275280760435.78
3.-125Svein-Arne SimensenSande KK120.30260275280150155160260275275705405.09
4.-125Per Ove ThuneHafslo IL115.40240240240150160170240250260650377.33
1.-125+John KlevelandBergen SK136.10285295300205215220285305320825462.99
2.-125+Knut ÅsvangOslo SK130.00270270285175180185260275275710401.58
3.-125+Bjørn HansenOslo SK126.80250265270160170170250260-675383.54

Rekorder

Kongepokal:
Svend Karlsen Drammen SI
Audhild Mathiesen (Hansen) Oslo SK

Norske rekorder:
Kirsten Vinje Skogstrand IL
Knebøy 173 kg Åpen & EJ
Benkpress 83 kg Åpen & EJ (4.løft)
Sammenlagt 407,5 kg Åpen & EJ

Anders T. Solheim Ulefoss AK kl. 90 kg, knebøy 313 kg
Svend Karlsen Drammen SI kl. 125 kg, markløft 350 kg (senior & eldre jr.)
Svend Karlsen Drammen SI kl. 125 kg, sammenlagt 875 kg (senior & eldre jr.)

Morten Bergersen SPUVI kl. 52 kg, markløft 155 kg (yngre og eldre jr.)

Frank Duvè Moss SIK kl. 82,5 kg, benkpress 160 kg (yngre jr.)
Svend Karlsen Drammen SI kl. 125 kg, knebøy 330 kg (eldre jr.)




Legg til video

YouTube-adresse:



Legg til bilde

Løftebilder Generelle stevnebilder
Fotograf:
Klikk på et løft som det skal legges til bilde for, og dra deretter bildet over til området under:

Dommere

PuljeOppgaveNr.Kat.Navn
1126I/1Arnulf Wahlstrøm
1177Charles Flandorfer
1186I/1, P/2Morten Novum
1192I/1Jan Ståle Bigseth
1210FBjørn Andreas Holmsen
1227I/2Egil Kroknes